Fundusze unijne zostaną wykorzystane przy komunalizacji buskiego uzdrowiska. 2012-07-20 15:43:12
30 milionów złotych musi zainwestować samorząd województwa, by skomunalizować uzdrowisko Busko Zdrój. Zdaniem świętokrzyskiego posła PSL i byłego członka Zarządu Województwa Marka Gosa takich pieniędzy nie ma na ten cel w budżecie regionu, ale można pozyskać je z Unii Europejskiej.
Poranny gość Radia Kielce ma nadzieję, że w przypadku
komunalizacji uda się także rozwiązać sprawę spodziewanych przez
Ministerstwo Skarbu zysków ze sprzedaży. W skali 7 uzdrowisk ma to być
125 mln złotych. Marek Gos stwierdził, że przy przejęciu majątku przez
samorząd, nie powinno być twardych rozliczeń. Zdaniem posła bez
względu na to, czy samorząd regionalny przejmie uzdrowisko, czy zostanie
ono sprywatyzowane, zatrudnione tam osoby, nie powinny się raczej
obawiać utraty miejsc pracy.
Marek Gos zaprzeczył, że
zainteresowanie ludowców obroną sanatoriów wynika z tego, że
zatrudnionych jest tam wiele osób na stanowiskach kierowniczych
związanych ze Stronnictwem. Dyrektorem Buskiego Uzdrowiska jest
Wojciech Legawiec, który sympatyzuje z PSL.
Uzdrowisko w Busku
Zdroju znalazło się na liście firm do prywatyzacji. Rząd chce zostawić w
swoim ręku tylko jedno uzdrowisko Krynicę Zdrój. Pozostałe mają być
sprzedane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Busko i Ciechocinek
mogą zostać skomunalizowane.
|
|
|