swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Wraca sprawa prywatyzacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-15 09:38:06 (czytane: 46423)  Wersja do druku

W poniedziałek 16 lipca, w Warszawie, w sprawie prywatyzacji buskiego uzdrowiska, rozmawiać będą Minister Skarbu Państwa, poseł Konstanty Miodowicz, burmistrz Waldemar Sikora i starosta buski Jerzy Kolarz.

Pod uwagę brane są trzy scenariusze: pozostawienie obecnego stanu, prywatyzacja uzdrowiska, lub jak proponował Marszałek Adam Jarubas - komunalizacja uzdrowiska, czyli przejęcie przez samorząd województwa i gminę Busko–Zdrój.

Jakie będą konsekwencje prywatyzacji buskiego uzdrowiska? Czy nowy właściciel zredukuje zatrudnienie? Czy podniesie drastycznie ceny m.in. za korzystanie z wód siarczkowych i oczyszczalni ścieków pokąpielowych dla buskich sanatoriów i pensjonatów? Te pytania padają bardzo często.

Czytaj więcej:

19.04.2012r.: Uzdrowisko Busko-Zdrój pójdzie pod młotek? (video) 
11.01.2010r.:
Spotkanie dotyczące prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. - relacja audio

 

/MC/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

- (2012-07-16 12:48:33)

zamienil stryjek siekierke na kijek

-PIS wygra wybory to was rozliczy z tego czym PO się zajmuje nic dla ludzi tylko i wyłącznie dla bogaczy by im ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2012-07-16 11:20:39)

MODERNIZOWAĆ NIE PRYWATYZOWAĆ STOP WYPRZEDAŻY TEGO CO JEST STRATEGICZNE I PRZYNOSI ZYSKI TEMU MIASTECZKU PANIE MIODOWICZ PAN TO SOBIE MOŻE SPRZEDAWAĆ TO CO JEST PANA A NIE TO CO JEST WSPÓLNE CZYLI NALEŻY DO NAS

-gdzie byli wcześniej (2012-07-16 09:41:18)

Gdzie Ci panowie byli wcześniej. Teraz rozmawiają, a co zrobili wcześniej. Nic.

- (2012-07-16 09:31:21)

Żyjemy w skrajnym komuniźmie podpartym chorym kapitalizmem

-do poniżej (2012-07-16 09:29:45)

Gdzie na Partyzantów są jacyś chińczycy ?

-mieszkaniec Buska (2012-07-16 07:40:11)

Poseł Miodowicz, burmistrz Waldemar Sikora, starosta Jerzy Kolarz oraz Pani Korubowa N I E U D A C Z N I K I E M Pęcherskim "załatwili" buski PKS. Jestem przekonany, że "załatwią" uzdrowisko, buski szpital i jeszcz niejedno firmę. "Załatwili" w ubiegłym roku naszych rolników z ogórkami. PAMIĘTAMY - CZAS NA ZMIANY.

- (2012-07-15 22:41:10)

Włókniarz to własność ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW FEDERACJI NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDNYCH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH PRZEMYSŁU LEKKIEGO. super postkomunistyczne przekształcenie.

- (2012-07-15 21:56:37)

Nikt nikomu nie każe się zatrudniać u prywatnego za minimalną i resztę pod stołem. Zawsze można odmówić i założyć własny biznes. A dobry fachowiec zawsze jest w stanie wynegocjować możliwie dobre warunki płacy i pracy. A niby w Uzdrowisku to za ile ludzie fizyczni pracują? 1500 PLN netto? czy to nie jest wyzysk?

-Xerox (2012-07-15 20:28:43)

U prywatnego jest minimalna brutto + reszta pod stołem (albo jak w firmie na Partyzantów, obok chińczyków pół etatu, a reszta pod stołem). I państwo na to pozwala, aby je okradano. A weź nie zapłać 0,01zł podatku to Ci taką karę nałożą że się nie pozbierasz... Takie mamy kochane państwo

-panie MIODOWICZ proszę się zając swoim pieskiem TYLKO TO PAN POTRAFI (2012-07-15 20:25:45)

i jeszcze jedno prosze powiedzieć panskim kolesiom spekulantom żeby nie podżegali do sprzedaży bo widać po komentarzach ze jest ostre podzeganie do sprzedazy ludzie na ulicy mówią NIE PRYWATYZACJI tak strategicznego zrodla przychodu miasta PLATFORMA OBYWATELSKA JUZ OSZUKUJE ZE PRYWATA TO ROZWÓJ trzeba dac dobrego zarzadzajacego w tej panstwowej firmie i tez bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!

-dynamicznie (2012-07-15 20:22:20)

Co to znaczy rozwijają się dynamicznie ? Pewnie, że można rozwijać się dynamicznie na kredyt. Pełno jest takich firm które rozwijały się "dynamicznie" a teraz są licytowane. Już nam super były burmistrz zafundował dynamiczny rozwój na kredyt który teraz będziemy spłać x lat. Ale jego to nie boli. Czy uzdrowisko jest zadłużone, czy wypracowuje zysk, w jakiej jest kondycji finansowej na to trzeba sobie odpowiedzieć. A prywaciarz no zatrudni na umowy śmieciowe. Ciekawe ile ludziom płacą w takim Słowackim czy Astorii ?

-eko-ludzie (2012-07-15 18:44:19)

jak to Wlokniarz jest juz dawno prywatny i zaden Psl nie ma tam nic do gadANIA !!

- (2012-07-15 14:02:51)

Jak sprzedadzą resztę to przynajmniej nie będzie już co sprzedawać i temat się zakończy... Zresztą banki sprzedano a niedawno był pomysł polityków by je jednak odzyskać, jaja jak berety

- (2012-07-15 14:01:21)

Napisane jest, że Włókniarz jest sprzedany? To przykład że rozwija się dość dynamicznie, a Uzdrowisko nic

-ab (2012-07-15 13:49:32)

Gościu, nie siej propagandy."Włókniarz" nie jest sprywatyzowany. To relikt zamierzchłej epoki socjalizmu.Aby się przekonać wystarczy tam wejść i zobaczyć.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry