Wraca sprawa prywatyzacji buskiego uzdrowiska. 2012-07-15 09:38:06
W poniedziałek 16 lipca, w Warszawie, w sprawie prywatyzacji buskiego uzdrowiska, rozmawiać będą Minister Skarbu Państwa, poseł Konstanty Miodowicz, burmistrz Waldemar Sikora i starosta buski Jerzy Kolarz.
Pod uwagę brane są trzy scenariusze: pozostawienie obecnego stanu, prywatyzacja uzdrowiska, lub jak proponował Marszałek Adam Jarubas - komunalizacja uzdrowiska, czyli przejęcie przez samorząd województwa i gminę Busko–Zdrój.
Jakie będą konsekwencje prywatyzacji buskiego uzdrowiska? Czy nowy właściciel zredukuje zatrudnienie? Czy podniesie drastycznie ceny m.in. za korzystanie z wód siarczkowych i oczyszczalni ścieków pokąpielowych dla buskich sanatoriów i pensjonatów? Te pytania padają bardzo często.
Czytaj więcej: 19.04.2012r.: Uzdrowisko Busko-Zdrój pójdzie pod młotek? (video) 11.01.2010r.: Spotkanie dotyczące prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. - relacja audio /MC/
|
|
|