swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Wraca sprawa prywatyzacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-15 09:38:06 (czytane: 46421)  Wersja do druku

W poniedziałek 16 lipca, w Warszawie, w sprawie prywatyzacji buskiego uzdrowiska, rozmawiać będą Minister Skarbu Państwa, poseł Konstanty Miodowicz, burmistrz Waldemar Sikora i starosta buski Jerzy Kolarz.

Pod uwagę brane są trzy scenariusze: pozostawienie obecnego stanu, prywatyzacja uzdrowiska, lub jak proponował Marszałek Adam Jarubas - komunalizacja uzdrowiska, czyli przejęcie przez samorząd województwa i gminę Busko–Zdrój.

Jakie będą konsekwencje prywatyzacji buskiego uzdrowiska? Czy nowy właściciel zredukuje zatrudnienie? Czy podniesie drastycznie ceny m.in. za korzystanie z wód siarczkowych i oczyszczalni ścieków pokąpielowych dla buskich sanatoriów i pensjonatów? Te pytania padają bardzo często.

Czytaj więcej:

19.04.2012r.: Uzdrowisko Busko-Zdrój pójdzie pod młotek? (video) 
11.01.2010r.:
Spotkanie dotyczące prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. - relacja audio

 

/MC/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

- (2012-07-17 20:03:31)

Sztuk to jest tylko przykrywka w solcu.Za cienki bolek z niego na takie numery

- (2012-07-17 19:57:22)

Dziadostwo się szerzy w tej mieścinie i tyle. Ani pracy ani nic tu nie ma.

-janusz (2012-07-17 19:07:08)

Dlaczego autor artykułu wymienia trzy scenariusze dotyczące uzdrowiska a potem zadaje pytania tylko o prywatyzajcję? Pewnie dlatego, że już wszystko przesądzone, z czasem wyjdzie szydło z worka a na razie gra pod publiczkę. Bo ludzie głupie niczego nie wiedzą i się nie domyślą.

-K_I_K_I (2012-07-17 18:38:41)

Sztuk weźmie kolejny kredyt i kupi kolejne uzdrowisko, wywali połowę zatrudnionych, a Ci którzy zostaną będą robić za murzynów jak w Solcu. Polska to bagno którym rządza złodzieje i kombinatorzy (czyt. PSL).

-x (2012-07-17 18:30:51)

po co piszecie o włukniarzu jak nie należy do spółki uzdrowiska??

-Ygor (2012-07-17 16:30:22)

PSL nie popuści wpływów, które ma. Wszystko zrobi, aby mieć wpływ na obsadzanie wszystkich stanowisk. Oni nie walczą o uzdrowisko, oni walczą o swije wpływy w tym uzdrowisku. Niedługo znowu przywiozą jakiegoś działacza PSL i obsadzą go w roli dyrektora.

- (2012-07-17 07:49:50)

No i wielki sukces w Warszawie!

-xxz (2012-07-16 22:19:20)

obłódy nie było jak przez państwo remontowane i utrzymywane sanato oddano w prywatne ręce?

-MY W BUSKU NIE CHCEMY ZDRAJCY I SPRZEDAWCZYKA KONSTANTEGO MIODOWICZA !!!!!!!!!!!!!!!!!! (2012-07-16 21:39:03)

NIECH SE SPRZEDA SWÓJ DOMEK I WYNIESIE SIĘ Z TEGO MIASTA NIECH JUŻ NIE SZKODZI TEMU MIASTU JAK CAŁA PLATFORMA POLSCE

-pis ta co (2012-07-16 21:04:30)

wlokniarzem rządzi komuna. Przez te ich rządy włókniarz leci na upadek.Czy kto wie kiedy będą go sprzedawać?

-WIDAĆ CZYM SIĘ ZAJMUJE KONSTANTY MIODOWICZ WIDAĆ JAKĄ ROLĘ MU PARTIA OBŁUDY WYZNACZYŁA (2012-07-16 20:43:55)

PARTIA OBŁUDY ZAJMUJE SIE TYLKO WYPRZEDAŻĄ MAJĄTKU POLAKÓW

-doktor (2012-07-16 20:22:10)

podobno w Marconim będzie sklep sportowy

-x (2012-07-16 16:40:34)

A czyj jest Rafal? Wie ktos?

-xxx (2012-07-16 14:13:13)

Cenzura jednak działa
napisane było śpią pijani posłowie z psl w Włókniarzu
Czy to ten znany producent znaków drogowych z psl-Legawiec którego wywindował na stanowisko europoseł? również z psl?

- (2012-07-16 14:05:22)

czym prędzej oddzielic psl od władzy!!!!!!!!!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry