swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Wraca sprawa prywatyzacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-15 09:38:06 (czytane: 46424)  Wersja do druku

W poniedziałek 16 lipca, w Warszawie, w sprawie prywatyzacji buskiego uzdrowiska, rozmawiać będą Minister Skarbu Państwa, poseł Konstanty Miodowicz, burmistrz Waldemar Sikora i starosta buski Jerzy Kolarz.

Pod uwagę brane są trzy scenariusze: pozostawienie obecnego stanu, prywatyzacja uzdrowiska, lub jak proponował Marszałek Adam Jarubas - komunalizacja uzdrowiska, czyli przejęcie przez samorząd województwa i gminę Busko–Zdrój.

Jakie będą konsekwencje prywatyzacji buskiego uzdrowiska? Czy nowy właściciel zredukuje zatrudnienie? Czy podniesie drastycznie ceny m.in. za korzystanie z wód siarczkowych i oczyszczalni ścieków pokąpielowych dla buskich sanatoriów i pensjonatów? Te pytania padają bardzo często.

Czytaj więcej:

19.04.2012r.: Uzdrowisko Busko-Zdrój pójdzie pod młotek? (video) 
11.01.2010r.:
Spotkanie dotyczące prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. - relacja audio

 

/MC/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-PO (2012-07-15 13:22:20)

W tej platformie to jakieś jaja. Posłanka Okła-Drewnowicz sprzedaje a Miodowicz nie sprzedaje. Niech w końcu ustalą stanowisko PO.

-wojciech (2012-07-15 13:17:38)

Podobno wszystko już sprzedane, pod stołem, bez informowania ludu.Zgroza, takiego rozprzedawania majątku narodowego, żyjąc wiele lat w Polsce -nie widziałem

- (2012-07-15 13:00:16)

Żurek podobnie jak Legawiec dodatkowo (oprócz fuch które już maja jeden w Uzdrowisku, a drugi w PSS)zostali wepchani do zarządu MPGK (tzw Komunalka) jako wybitni fachowcy - kolsiesiowcy

-a ŻURKA Burmistrz do Warszawy nie zabrał (2012-07-15 11:14:01)

a ŻURKA Burmistrz do Warszawy nie zabrał

- (2012-07-15 11:00:44)

Tylko prywatyzacja pozwoli ruszyć Uzdrowisku do przodu i pozbyć się wrzoda w postaci prezesów, zarządów, rad nadzorczych i funkcji rozdawanych kolesiom. PSL rozpierniczy wszystko i na pewno w tej walce o Uzdrowisko nie chodzi im o firmę i pracowników - nie ma co się czarować chodzi im o samych siebie !!!

- (2012-07-15 10:42:06)

Najwyższy czas sprywatyzować. Widać do czego doprowadził obecny stan rzeczy, konkurencja kwitnie a Uzdrowisko zostaje daleko w tyle mimo największego potencjału. Rozgrywają się tylko gierki w obsadzaniu stanowisk i najgorsze co może być to komunalizacja. Będzie podobnie jak w MPGK gdzie powsadzani są "swoi" na stołki między innymi obecny prezes Uzdrowiska jest przewodniczącym rady nadzorczej. Najlepsze wyjście to PRYWATYZACJA gdyż pracownicy na niższych szczeblach nareszcie zaczną zarabiać, firma będzie się rozwijać, a problem będą mieli od kierownika w górę. Skończy się układ partyjny i trzeba się będzie wynosić gdzie indziej by mieć ciepłą posadkę opłacaną z budżetu. Skończy się rozdawnictwo stanowisk!!! A jeżeli Uzdrowisko będzie podległe samorządowi województwa i gminie Busko Zdrój to już zupełna katastrofa, Układ zostanie zabetonowany na stałe, Jarubas będzie z PSL decydował kto tu będzie pracował i za ile. Wszyscy będa musieli zapisać się do PSL :( Wystarczy spojrzeć na Włókniarz, Wojskowy, Słowacki, Astorię czy nawet na Solec Zdrój - przecież tylko prywatna inicjatywa pozwala na szybki rozwój gdyż tu w prostej linii liczy się rozwój firmy a nie rozwój znajomości i układów. A nasz "burmiszcz" do niech się weźmie za przypilnowanie remontów w busku bo mi w aucie sworznie wyskakują jak jeżdżę po tych dziurach, a ręce od Uzdrowiska z daleka bo coś mi się wydaje że gmina Busko za bogata nie jest i co będzie inwestować w Uzdrowisko? Pewnie zainwestuje rodziny i znajomych radnych i całej spółki urzędasów na co lepsze stanowiska...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry