swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

3,5 roku więzienia dla księgowej z Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-21 14:32:28 (czytane: 24495)  Wersja do druku

3,5 roku więzienia, 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody – czyli zwrot blisko 2 milionów złotych – taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach wobec Wandy G., byłej księgowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju. Oskarżona nie stawiła się na ogłoszenie wyroku.

Prokuratura zarzuca jej m. in. przywłaszczenie 1 mln 300 tysięcy złotych, nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie, fałszowanie  rachunków i dokumentacji związanej z finansami placówki, a także naruszanie praw pracowniczych.  Kobieta  przyznała się do winy i poprosiła  o  wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Zarówno prokurator jaki sąd zaakceptowali takie rozwiązanie.

Sędzia Małgorzata Solecka uzasadniając wyrok mówiła, że wymierzona kara  jest proporcjonalna do  przestępstwa  i jego szkodliwości społecznej i wpłynie wychowawczo na oskarżoną, a także będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny. W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.. o to, że źle sprawował nadzór nad pracą głównej księgowej i naruszył przepisy Ustawy o Rachunkowości. Dyrektor nie przyznaje się  do winy.

Konrad Trela
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-pss (2011-12-22 08:59:14)

Józik Ż jeszcze dorabia w radzie nadzorczej MPGKiM - kiedy się to skończy???????????????????????????????

- (2011-12-22 08:49:28)

A jak tam przedszkole p.księgowej ABC Kraków

-skandal (2011-12-22 07:22:35)

Panowie sie poustawiali przy korytach. Burmistrz i koledzy. skandal. Dobrze nam tak bosmy takich wybrali.

-xl (2011-12-21 20:54:50)

Pan Żurek, pan Żurek..., zaraz, czy to nie jest czołowy funkcjonariusz Platformy Obywatelskiej szczebla wojewódzkiego? Jeśli to ten Żurek, to czemu tu się dziwić - geszefciarz jak cała PO. Przykład idzie z góry.

-XYZ (2011-12-21 20:43:20)

Pan Żurek wskakując na stołek Prezesa PSS oświadczył, że jest czysty jak łza, że nie ma żadnych zarzutów w tej sprawie i nie grozi mu żadne postępowanie, nie mówiąc już o jakiejkolwiek karze. Jest SUPER SPECJALISTĄ od kłamstwa! W sam raz na fotel takiej firmy jak PSS w Busku-Zdroju!!! Ta firma warta jest takiego szefa!

-Ralf (2011-12-21 20:21:04)

Zarabiam 1500 na pół czarno i na 2 mln muszę pracować 110 lat a tacy złodzieje jak żurek i księgowa powinny dostać po 110 lat ciupy i spłatę 2 mln z odsetkami

-buszczanin (2011-12-21 20:01:33)

to proste koleżka kolege na stołek wciągnął żeby po skończonej kadencji burmistrza wskoczyć na stołek prezesa PSS-u bo myślę że drugiej kadencji nie dostanie

-bleble (2011-12-21 19:21:17)

do -Pograt. Radzie Nad PSS GŁUPOTY
rada nadzorcza nie miała nic do gadania-tak kazal pan płezes (ten poprzedni)-to tak zrobili. Nie pamietacie jak sie płeses zabałykadował w gabinecie jak go chcieli odwołać-i co? i pstło! jak chciał tak zrobił

-Pograt. Radzie Nad PSS GŁUPOTY (2011-12-21 18:47:38)

Pogratulować. Radzie Nadzorczej PSS GŁUPOTY.Zamiast wybrać prezesa spośród pracowników wzięli polityka i to jeszcze takiego co go prokurator ściga i to za jakie pieniądze a pracownicy za 1000zł pracują po dwudziestu latach pracy

-ciekawy (2011-12-21 18:28:49)

Czy ten Pan Żurek jest spokrewniony z sędzią o nazwisku Żurek?

-3. pol roku :D (2011-12-21 18:26:25)

za 5 gram marihuany tez by tyle dostala tyle ze 5 g napewno nie kosztuje 2 mln : ]

-Czy to kabaret ? (2011-12-21 18:19:28)

Idzie siedzieć = Nie oddaje żadnych pieniędzy

Nie idzie siedzieć = Oddaje pieniądze

W jakim celu ma oddać ? Jak i tak idzie siedzieć ;] Co większy wyrok jej dowalicie ? Ja bym mógł nawet posiedzieć 10 lat za taki szmal! Dzień w dzień budził bym się z bananem na mordzie bo wiedział bym że każdy kolejny dzień przybliża mnie do tej sumki mmmmmm :)

-do Pani Księgowaej i sędziny! (2011-12-21 18:11:54)

Po pierwsze wielki props za pomysł na niemal perfekcyjny wałek (państwo rucha nas to my też je ruchajmy:) Po drugie co za debil by oddał dwa miliony za odsiedzenie 3 i poł roku ? Hahahahhah nie dość że idzie siedzieć za to że "porzyczyła" 2 miliony to ma je jeszcze oddać ;o Chua do mordy, jak ma oddać to niech nie idzie siedzieć, proste...!

-Dokładnie! (2011-12-21 18:02:04)

Za dwa miliony to ja bym mógł iść nawet siedzieć od 4 do 6 lat, potem bym odkopał ten hajs i wy***ił do Australii!

- (2011-12-21 17:07:27)

tam jest umoczonych trochu więcej osób...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry