3,5 roku więzienia dla księgowej z Buska-Zdroju.
2011-12-21 14:32:28

3,5 roku więzienia, 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody – czyli zwrot blisko 2 milionów złotych – taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach wobec Wandy G., byłej księgowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju. Oskarżona nie stawiła się na ogłoszenie wyroku.

Prokuratura zarzuca jej m. in. przywłaszczenie 1 mln 300 tysięcy złotych, nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie, fałszowanie  rachunków i dokumentacji związanej z finansami placówki, a także naruszanie praw pracowniczych.  Kobieta  przyznała się do winy i poprosiła  o  wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Zarówno prokurator jaki sąd zaakceptowali takie rozwiązanie.

Sędzia Małgorzata Solecka uzasadniając wyrok mówiła, że wymierzona kara  jest proporcjonalna do  przestępstwa  i jego szkodliwości społecznej i wpłynie wychowawczo na oskarżoną, a także będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny. W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.. o to, że źle sprawował nadzór nad pracą głównej księgowej i naruszył przepisy Ustawy o Rachunkowości. Dyrektor nie przyznaje się  do winy.

Konrad Trela
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10937