swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

3,5 roku więzienia dla księgowej z Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-21 14:32:28 (czytane: 24493)  Wersja do druku

3,5 roku więzienia, 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody – czyli zwrot blisko 2 milionów złotych – taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach wobec Wandy G., byłej księgowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju. Oskarżona nie stawiła się na ogłoszenie wyroku.

Prokuratura zarzuca jej m. in. przywłaszczenie 1 mln 300 tysięcy złotych, nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie, fałszowanie  rachunków i dokumentacji związanej z finansami placówki, a także naruszanie praw pracowniczych.  Kobieta  przyznała się do winy i poprosiła  o  wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Zarówno prokurator jaki sąd zaakceptowali takie rozwiązanie.

Sędzia Małgorzata Solecka uzasadniając wyrok mówiła, że wymierzona kara  jest proporcjonalna do  przestępstwa  i jego szkodliwości społecznej i wpłynie wychowawczo na oskarżoną, a także będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny. W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.. o to, że źle sprawował nadzór nad pracą głównej księgowej i naruszył przepisy Ustawy o Rachunkowości. Dyrektor nie przyznaje się  do winy.

Konrad Trela
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-jaka prawda? (2011-12-23 06:00:31)

"Dyrektor nie przyznaje się do winy": nie przyznaje się że był dyrektorem, czy że miał w związku z zajmowaną funkcją jakieś obowiązki?

Zadziwiające też, że ta pani księgowa jednak postanowiła się przyznać... a może za przyjęcie winy na siebie i milczenie dostanie jeszcze lepszą kasę...???

buskie podziemia...

-andy warchoł (2011-12-22 22:47:36)

A kto teraz kupuje w PSS-ie?Ja tam tylko po chleb czasem zajrzę i to wszystko,ceny z kosmosu a obsługa na pizomie PRlu-u.

-romek (2011-12-22 22:21:52)

wogóle to ciekawa sytuacja, lepiej udać idiotę czy nie udawać i iść do więzienia???

-romek (2011-12-22 22:18:30)

Reasumując: jeśli Żurke faktycznie nie wiedział że ta księgowa robi te wałki, to jest kompletnym idiotą i nie nadaje sie na żadne stanowisko. No a jeśli wiedział no powinien odpowiedzieć solidarnie z tą panią. A ci co mówią że jak odsiedzi to nie powinna oddawać kasy to niech zmienią dostawcę bo używają zlego towaru:)

- (2011-12-22 21:51:18)

No właśnie. To jest niepojęte. Człowiek z zarzutami prokuratorskimi reprezentuje nadzór właścicielski w radzie nadzorczej i kieruje firmą w imieniu właścicieli. To jest możliwe tylko w Busku. Ale to wyborcy wybierają taka władzę . Takich radnych , takich posłów , takich wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów. Nasi wybrańcy powołują prezesów, dyrektorów itd itd itd . No i mamy to co mamy. Sąd wydaje wyrok o współpracy radnego z specsłużbami, a koledzy nie pozbawiają go mandatu, bo wiedzą, lepiej od Sądu. Szkoda gadać . Busko nie ma szczęścia do dobrej władzy.

-hmm (2011-12-22 16:53:09)

ciekawe ciekawe pier... e tez moge kupowac w innych sklepach jest ich na tyle, złamasy wiecznie wszystkim mało

-mer (2011-12-22 15:18:45)

PRZESTANMY KUPOWAC W PSS!!!

-młody (2011-12-22 14:27:12)

Obecność Żurka na fotelu prezesa PSS to robota burmistrza Sikory. W kampanii obiecał, że pomoże młodym,a postawił na starych cwaniaków z zarzutami prokuratorskimi.

-Żur (2011-12-22 14:20:58)

Teraz rozumiem wysokie ceny w PSS - Żurek ma duuużżżeee potrzeby finansowe. Nie mam zamiaru go sponsorować.

- (2011-12-22 12:52:45)

Panie Burmistrzu czy to co piszą o tym żurku to prawda?Głosowałem na Pana i nie chcę żałować tej decyzji.

- (2011-12-22 12:18:01)

Jak ktos jeszcze nie wie dokładnie to wyjasniam.Oskarżony Józef Ż, były dyrktor tej szkoły jest obecnie prezesem PSS SPOŁEM w Busku oraz członkiem trzyosobowej Rady Nadzorczej MPGK (komunalka) w Busku.Można sprawdzić na stronie www.mpgkbusko.pl (po lewej stronie O FIRMIE-KIEROWNICTWO-RADA NADZ)

-do poniżej (2011-12-22 11:46:12)

Jeżeli z tym Zurkiem to prawda od dziś przestaję kupować w PSS.

-ok (2011-12-22 10:58:07)

No to niezły placek upiekł Józio na święta - a jaka reklama ciast dla PSS! PogratulowaćI

-mieszkaniec Buska (2011-12-22 09:44:27)

W PSS to tak jak w buskim PKS jeden i drugi rżnie głupa robiąc kasę. Za jednym stoi burmistrz za drugim Miodowicz i Pani Korubowa, lokalne media milczą W S T Y D !!!!!!!!!!!!!1

-Józio (2011-12-22 09:25:11)

J.Ż. to guru i mentor obecnego włodarza miasta. Obaj diabła warci. Kosztem innych wyjść na swoje - oczywiście z błogosławieństwem miejscowych wielebnych. Obłuda do potęgi. Trzeba mieć jednak nadzieję, że i to kiedyś się skończy.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry