swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

3,5 roku więzienia dla księgowej z Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-21 14:32:28 (czytane: 24496)  Wersja do druku

3,5 roku więzienia, 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody – czyli zwrot blisko 2 milionów złotych – taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach wobec Wandy G., byłej księgowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju. Oskarżona nie stawiła się na ogłoszenie wyroku.

Prokuratura zarzuca jej m. in. przywłaszczenie 1 mln 300 tysięcy złotych, nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie, fałszowanie  rachunków i dokumentacji związanej z finansami placówki, a także naruszanie praw pracowniczych.  Kobieta  przyznała się do winy i poprosiła  o  wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Zarówno prokurator jaki sąd zaakceptowali takie rozwiązanie.

Sędzia Małgorzata Solecka uzasadniając wyrok mówiła, że wymierzona kara  jest proporcjonalna do  przestępstwa  i jego szkodliwości społecznej i wpłynie wychowawczo na oskarżoną, a także będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny. W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.. o to, że źle sprawował nadzór nad pracą głównej księgowej i naruszył przepisy Ustawy o Rachunkowości. Dyrektor nie przyznaje się  do winy.

Konrad Trela
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-x (2011-12-21 16:45:13)

Czy był tylko figurantem a nie dyrektorem tej placówki. Jak przystało na dyr.. to winien wiedzieć co się dzieje w jego zakładzie a może......

-Heniek (2011-12-21 16:40:56)

Panie Żurek,jak Panu nie wstyd ???

-zbulwersowany (2011-12-21 15:57:42)

Żurek z księgową nie do więzienia, tylko do kamieniołomu żeby odrobili przywłaszczone pieniądze-złodzieje!

-xxx (2011-12-21 15:42:35)

kurde za 2 mln ja tez bym posiedzial 3,5 roku!!!! po 2 latach by sie wyszlo za dobre sprawowanie i mozna za ta kaske poszalec!!!!!

-Józef Ż. (2011-12-21 15:16:59)

Pogratulować Panu Ż. pleców.

-Józef Ż. ma się świetnie (2011-12-21 14:58:49)

Józef Ż. ma się świetnie - SPRAWUJE NADZÓR W IMIENIU PANA BURMISTRZA W RADZIE NADZORCZEJ GOSPODARKI KOMUNALNEJ W BUSKU ZDROJU.Dodatkowo jest prezesem PSS SPOŁEM
którego pracownicy nie potrafili wybrać spośród siebie PREZESA

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry