swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nowa atrakcja turystyczno-rekreacyjna w gminie Busko Zdrój.

Dodane: AT Data: 2011-07-25 10:45:38 (czytane: 18750)  Wersja do druku

Tereny "Zimnych Wód", znajdujące się na obszarze Szanieckiego Parku Krajobrazowego, zostaną włączone do bazy turystyczno-rekreacyjnej gminy Busko Zdrój. Podpisana została już umowa na opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlano-wykonawczej zagospodarowania tych obszarów.

"Zimne Wody" to teren od skrzyżowania ulicy Stawowej i Źródlanej w północnej części miasta. Obszar ten składa się ze wzgórz i pagórków oraz gipsowych skałek, z których wytryska zimna woda - stąd też jego nazwa.

Jak poinformował Radio Kielce Waldemar Sikora, burmistrz Buska Zdroju, powstaną tu punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Będzie to dodatkowy dla mieszkańców teren służący do odpoczynku i rekreacji.

Projekt przewiduje również oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej, łącznie z uregulowaniem jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu zamontowany zostanie parkan i inne elementy małej architektury.

Dokumentacja zagospodarowania terenu "Zimnych Wód" ma być gotowa pod koniec 2011 roku.


Katarzyna Kozak
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

-mieszkaniec osiedla (2011-07-25 21:35:35)

Na wschod od osiedla Sikorskiego też jest żródełko i skalki ,może wladze by też zrobily tam jakiś skansen i ścieżkę dla rowerów gorskich,mialy by mieszczuchy gdzie wychodzić z pieskami bo osiedle jest już tak obsrane że niema czym oddychać.

- (2011-07-25 21:30:38)

A gdzie na terenie uzdrowiska jest ścieżka rowerowa ,bo jak widze to powstają tylko na terenie miasta.Kasę chcieli by czerpac od przyjezdnych a dla nich żadnych atrakcji,kpina.Szkoda że nasze władze nie słyszą opinii przyjezdnych o naszym zapyziałym kurorcie,Tu są tylko ceny światowe a atrakcje to bałagan i brud wszędzie.Wod siarkowa to jest tak cieniutka że nie czuć w niej żadnej siarki juz Solec lepiej chwalą i mają racje!

-gabi (2011-07-25 21:06:17)

do ; - ; udaru może nie dostanę ale jak nie wiesz jak to jest to nie odzywaj się a karetka czy inne uprzywilejowane nie tak często przejeżdżają jak inne autka.......bo na skróty .pozdrawiam

-zamknac ryje patałachy. uklony dla gospodarza! (2011-07-25 20:30:28)

zamknac ryje patałachy. uklony dla gospodarza!

-do gabi i ananasa (2011-07-25 18:57:27)

Parkingi osiedlowe to tereny spółdzielni mieszkaniowej a nie Miasta, weź chłopie za miotłe i posprzątaj a nie siej fermentu

- (2011-07-25 18:03:52)

zimna woda to by się przydała na okłady tym z tym poronionym pomysłem!

-nic wam nigdy nie pasuje (2011-07-25 17:48:17)

a kupy po swoich pupilach to sprzatacie???

-syn wiesniaka (2011-07-25 16:11:08)

Te piekne tereny maja wlascicieli a oni nic nie wiedza o tych planach .To jest ciekawy temat.

-buszczanin (2011-07-25 15:15:13)

Ładować pieniądze w jakieś zimne wody,komu na co po co to potrzebne.Czy ta inwestycja poprawi mieszkalnictwo i dostęp do pracy w Busku.Już zrobiono gdzieś na zadłupiu miasta ścieżkę gdzie wygrzewają się zające i jeżdżą młodociani żeby wyżłopać alkohol a pózniej dewastować.Inwestycje to powinny być w częsci zdrojowej,wlasnie tu powstają miejsca pracy co zatrzymują młodych w Busku.Przy ul.Grotta chodnik się pozapadał na to nie ma pieniędzy bo się wykonuje bzdurne i kosztowne inwestycje gdzies na zadłupiu.Może każdą inwestycje należałoby przedyskutowac na forum,która jest bardziej potrzebna i gdzie a nie wyrzucać pieniądze podatników w wodę!Widać ta inwestycja potrzebna jest jakiemuś urzędasowi co dopchał się do koryta ,tak jak ścieżka rowerowa a teraz sprzedaje sie przy niej działki bo powstala droga asfaltowa.Tu jest chyba cel tej inwestycji.

- (2011-07-25 14:41:07)

Do gabi
Świetny pomysł z zamykaniem "przelotówek" co się będziemy rozdrabniać pozamykajmy wszystkie drogi wewnętrzne na osiedlach,dajmy przywilej wjazdu tylko mieszkańcom (jak na Świerczewskiego) i poczujmy się wreszcie jak na prywatnych posesjach.A reszta niech popyla po Busku na piechotę to im na zdrowie wyjdzie. Pogratulować pomysłu. Ciekaw jestem tylko jak pogotowie Cię zabierze gdy dostaniesz udaru na tym Balkonie

-buszczanie (2011-07-25 14:22:38)

Brawo dla pana Burmistrza! Wkońcu tamta część Buska zostanie zagospodarowana, jest tam tyle wolnego i pięknego obszaru. Już myśleliśmy że władze zapomniały o tamtych terenach, a tu prosze...

-Nik Czemny (2011-07-25 11:49:24)

Ciekawe czy też "zrewitalizują" tak, jak byczoka..

-ananas (2011-07-25 11:15:46)

więcej parkingów na osiedlach a nie parkany jakieś...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry