Nowa atrakcja turystyczno-rekreacyjna w gminie Busko Zdrój. 2011-07-25 10:45:38
Tereny "Zimnych Wód", znajdujące się na obszarze Szanieckiego Parku Krajobrazowego, zostaną włączone do bazy turystyczno-rekreacyjnej gminy Busko Zdrój. Podpisana została już umowa na opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlano-wykonawczej zagospodarowania tych obszarów.
"Zimne Wody" to teren od skrzyżowania ulicy Stawowej i Źródlanej w północnej części miasta. Obszar ten składa się ze wzgórz i pagórków oraz gipsowych skałek, z których wytryska zimna woda - stąd też jego nazwa.
Jak poinformował Radio Kielce Waldemar Sikora, burmistrz Buska Zdroju, powstaną tu punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Będzie to dodatkowy dla mieszkańców teren służący do odpoczynku i rekreacji.
Projekt przewiduje również oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej, łącznie z uregulowaniem jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu zamontowany zostanie parkan i inne elementy małej architektury.
Dokumentacja zagospodarowania terenu "Zimnych Wód" ma być gotowa pod koniec 2011 roku.
Katarzyna Kozak Źródło: 
|
|
|