swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nowa atrakcja turystyczno-rekreacyjna w gminie Busko Zdrój.

Dodane: AT Data: 2011-07-25 10:45:38 (czytane: 18751)  Wersja do druku

Tereny "Zimnych Wód", znajdujące się na obszarze Szanieckiego Parku Krajobrazowego, zostaną włączone do bazy turystyczno-rekreacyjnej gminy Busko Zdrój. Podpisana została już umowa na opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowlano-wykonawczej zagospodarowania tych obszarów.

"Zimne Wody" to teren od skrzyżowania ulicy Stawowej i Źródlanej w północnej części miasta. Obszar ten składa się ze wzgórz i pagórków oraz gipsowych skałek, z których wytryska zimna woda - stąd też jego nazwa.

Jak poinformował Radio Kielce Waldemar Sikora, burmistrz Buska Zdroju, powstaną tu punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Będzie to dodatkowy dla mieszkańców teren służący do odpoczynku i rekreacji.

Projekt przewiduje również oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej, łącznie z uregulowaniem jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu zamontowany zostanie parkan i inne elementy małej architektury.

Dokumentacja zagospodarowania terenu "Zimnych Wód" ma być gotowa pod koniec 2011 roku.


Katarzyna Kozak
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

- (2011-07-28 23:32:41)

wystartuj ty na burmistrza bedziesz rzadzic ....hahhaa u siebie w domu. stara tobą rzadzi i masz kompleksy

-gabi (2011-07-28 12:22:57)

do,,-,, .......nie chce mi się z Tobą gadać Ja będę żyła w tym smrodku i huku a nie Ty Nic dodać nic ująć...........


-K_I_K_I (2011-07-28 10:04:13)

Dokładnie. Kolejne mądre pomysły. Jeden z nielicznych nieobetonowanych terenów w Busku, ale nasza władza już kombinuje co by tu jeszcze spieprzyć w Busku. Posprzątajcie i dopilnujcie żeby gówniarstwo nie dewastowało tego co jest i każdy chętnie pójdzie.

-n (2011-07-28 00:01:00)

Urokiem zimnych wód jest to, że są terenem naturalnym, "dzikim". A tu znowu jakieś betony będą.............

- (2011-07-27 10:24:06)

Gabi mijasz się z prawdą.To nie ja mam problem.A co do stodoły to mieli ją moi rodzice, dziadkowie i pra pra też.I to w Busku.A jak chcesz porozmawiać,to możemy się spotkać przy ludowej.Ojej zapomniałem że Ty mieszkasz na Woli i do ludowej masz daleko,ale w Kaczowy blisko to może tam?

-xyz (2011-07-26 22:10:56)

a co to takie te zimne wody,nie ma na co pieniędzy w Busku przeznaczyć tylko na śmietniki,ile tych śmietników w mieście ma byc?

-K_I_K_I (2011-07-26 18:12:54)

Na początek proponuję, aby wreszcie ktoś posprzątał teren zwany ładnie "zimne wody" po tych gnojach które chodzą tam chlać i palić ogniska przez całe wakacje i w weekendy. Obecnie jest tam więcej butelek i puszek niż trawy. Gdzie jest ku*$a straż miejska która nie raz była powiadamiana. Lepiej nękać tych co mało śmieci wywożą.

-Gabi (2011-07-26 14:19:54)

do,,-,, I TU SIĘ MYLISZ BO STODOŁY NIE MIELI ANI MOI RODZICE ANI JA BO JESTEM Z BUSKA MOJEGO KOCHANEGO MIASTA A ŻE TY WOLISZ ŻYĆ W TAKIM CHLEWIE I WĄCHAĆ SMRODKI........MASZ PROBLEM..............

-zawiedziony (2011-07-26 12:47:11)

Jak widze każdy urzędas i jego przy***s ciągnie w swoją stronę ,żeby coś dla siebie zrobić i dla tych co go poparli w wyborach.Przecież widać w którą stronę zmierza inwestycja i kto na tym skorzysta.Dlaczego nic sie nie robi na wschodniej stronie miasta.Tam powstają inwestycje i tam sie rozwija miasto skąd są przy złobie a nie dla potrzeb ogółu!

-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2011-07-26 12:01:25)

A czy Pan burmistrz nie ma gdzie takich niusów ogłaszać tylko zaraz Radio Kielce? Nasz portal znowu ctrl+c ctrl+v.

- (2011-07-26 12:01:22)

Gabi-wróć do siebie.Tam nie musisz otwierać okna,ani wychodzić na balkon.Zabierzesz kocyk i myk za stodołę.A tam jest tak pięknie.Obiecuję Ci,że my busczanie nie będziemy za Wami tęsknić.

-Nik Czemny (2011-07-26 10:57:22)

Prawdę mówiąc, to szacowni radni i burmistrz powinni czasem zajrzeć na forum i poczytać to co ludzie piszą.Czasem mam wrażenie, że oni są całkowicie oderwani od rzeczywistości, siedzą w urzędzie i pierdzą w stołki nie znając realnych problemów naszego miasta.

- (2011-07-26 09:44:49)

Kto będzie sprzątał te tereny?Obecnie Zakład Zieleni ma mniej do sprzątania ale i tak tego nie widać.Wczoraj koszono trawniki min.przy byłymsądzie ijak zwykle chodnik był cały zielony.Mam pytanie kto ma uprzątać po tych zabiegach chodniki.Panie kierowniku "zieleni"czas sprzątnąć to bagno przy fontannie w Rynku narazie tam rewitalizacja nie dotarła,a maluchy ślizgają się po błocie.

-- (2011-07-26 09:18:18)

Kolejny genialny pomysł po Karabosach, niedokończonym Radzanowie, drodze rowerowej nie wiadomo dla kogo (albo wiadomo), rewitalizacja - tylko co z niej wynika (gdyby te pieniądze gmina zainwestowała w coś co przynosiłoby zyski). Już wkrótce będzie Busko-Zdrój koło Solca -gratulacje.

-Do wladz miasta (2011-07-26 08:36:47)

Przemyślcie to zadanie - uważamn że pomys wart pochwaly, jednak strzeżcie się aby nie powstaly Karabosy Bis, betonowy Bycok, kibel za grube pieniądze, mini-golf dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Spolecznej, Glinianki przy osiedli ze średnią wieku mieszkańców powyżej 70-siątki itd.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry