Dodane: MC Data: 2011-07-21 08:45:43 (czytane: 25188) 
Wiele się słyszy ostatnio o buskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie są to opinie pozytywne. Poseł Marek Kwitek zorganizował spotkanie mieszkańców Buska-Zdroju z Posłem na Sejm RP Beatą Kempą i Posłem Grzegorzem Tobiszowskim, specjalistą w sprawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.
Parlamentarzyści wielokrotnie otrzymywali od mieszkańców podlegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju informacje o problemach dotyczących zbyt dużych opłat za ogrzewanie naliczane wg. odczytów podzielników ciepła, sposobu przeprowadzania tych odczytów, jak również w kwestiach rozliczania wody przez Spółdzielnie Mieszkaniową .
Na wstępie spotkania Poseł Kwitek omówił kwestie prawa spółdzielczego. Posłowie zaprezentowali kluczowe założenia projektu zmian w ustawie dotyczącym spółdzielni jakie proponuje PiS.
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, kadencyjność prezesów, wybory prezesa na walnym zebraniu, ustalona forma kampanii do wyborów do rady nadzorczej, poprawiłyby transparentność działań władz spółdzielczych.
Elżbieta Twarowska z Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych, pełnomocnik na Busko-Zdrój, przedstawiła wiele zarzutów do zarządu spółdzielni. Prócz wątpliwości dotyczących rozliczeń jej zdaniem wiele zastrzeżeń budziły wybory kandydatów do Rady Nadzorczej buskiej SM.

Prawo głosu mają tylko członkowie Spółdzielni , a żeby zostać członkiem z prawem głosu trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 700 zł. Dlaczego takie wysokie wpisowe? Czy to kwota 'zaporowa'?
Kolejny poruszany problem to komunikacja ze spółdzielnią, niektóre sprawy ciągną się od roku 2009 i nie można uzyskać odpowiedzi na pytania skierowane oficjalną pisemną drogą.

Głos w sprawie nieprawidłowości w buskiej SM zabrał również Krzysztof Sroka, były członek zarządu, biegły referent księgowy Sądu Okręgowego w Kielcach.
Zapraszamy po wysłuchania pełnej relacji z tego spotkania:
Kliknij i słuchaj:
Część 1:
Część 2:
Wiele powiedziano na tym spotkaniu, niektóre poruszane sprawy jeżą włosy na głowie. Niestety, na spotkaniu nie wypowiadali się przedstawiciele spółdzielni, a takie sprawy wymagają wysłuchania obu stron.
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (45) |
- (2011-07-21 17:37:34)
hehe. Buduje dom żeby uwolnić się od Spółdzielni.
-zarząd (2011-07-21 17:21:36)
kto jest w radzie nadzorczej spóldzielni????????????
-PRECZ ZE SPÓŁDZIELNIAMI (2011-07-21 16:41:48)
A JAKI DOM BUDUJE NA ULICY OWCZARSKIEJ SOBIE PREZES SM A ZAPYTAJCIE SIĘ ILE ZARABIA PREZES ,,,,,,,,,,,,,,,,,,ODPOWIEDZĄ ŻE TO TAJEMNICA .................I CO JA NATO ŻE TO PRYWATNY FOLWARK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-do bs (2011-07-21 16:13:13)
SM strony internetowej nie ma ze względu na gospodarność, rozwagę i oszczędność prezesa, który na Walnym naiwnym wmówił, że szkoda trwonić pieniędze na www, oni uwierzyli i zagłosowali zgodnie z jego sugestią.
-bs (2011-07-21 15:47:29)
te dzia... tj. "spółdzielnia" nawet strony www nie mają???? a do rady nadzorczej kto znów się dopchał? wiecie coś?
-- (2011-07-21 14:09:15)
Zarządu S pni nie bronię- poza Kwiatkowską nie pogadasz.Prezes w/g mnie już dawno powinien się spakować.Dam mały przykład jeśli jest nas 100 i wynajmiemy hydraulika za 2000 zł to zapłacimy po 20 zł.Gdy jest nas 20 to zapłacimy mu po 100 zł.wiec co jest większe 100 czy 20 zł.Proste jak drut i dla tego S pnie trzeba otrzymać ale kierującemu podziękować. Co do pis to niech przestaną burzyć gdyż im nie o spółdzielczość chodzi a o wybory i o rozróbę,której spokojne nasze miasto nie życzy sobie
-obserwator (2011-07-21 13:41:44)
"pijaru nie trzeba" - zgadzam się w 100 % gość jest spoko, konkret ale potrzebne mu jest mocniejsze zaplecze
-- (2011-07-21 13:34:18)
Lasakowi pijaru nie trzeba napatrzył się w Solcu na pijarów.Grzegorz nie lubi złodziejstwa i kombinatorstwa które na naszych oczach przelewa się jak szambo po ulewach.
-obserwator (2011-07-21 13:26:21)
2,3,4,5,6, z Sikorskiego i 14.15.16 Świerczewskiego rozlicza sie z jednej wymiennikowi. ale tu jest tzw drugie dno tej sprawy tzn. jakie jest sumaryczne zużycie na licznikach głównych za okres stycznia do końca czerwca a jakie na licznikach z mieszkań - SM pobieraz opłate z liczników z mieszkan a odprowadza do KZC za zuzycie z liczników głównych znam temat z porzedniego roku
i tu jest ciekawie - wiem co piszę
-obserwator (2011-07-21 13:26:13)
2,3,4,5,6, z Sikorskiego i 14.15.16 Świerczewskiego rozlicza sie z jednej wymiennikowi. ale tu jest tzw drugie dno tej sprawy tzn. jakie jest sumaryczne zużycie na licznikach głównych za okres stycznia do końca czerwca a jakie na licznikach z mieszkań - SM pobieraz opłate z liczników z mieszkan a odprowadza do KZC za zuzycie z liczników głównych znam temat z porzedniego roku
i tu jest ciekawie - wiem co piszę
--obserwator (2011-07-21 12:36:30)
A NIE PISAŁEM??? o tym - zobaczcie potwierdza się wszystko.
cytat z
-obserwator (2011-02-22 21:20:12)
Już pisałem o tym. ale przypominam zainteresowanym.
Mając wspólknotę mozna ja prowadzić samemu jeskl i sie mieszka tylko w tej wspolnocie i nie trzeba miec zadnych uprawnien. Co to za robota, zarejestroac wspolnote dostac Regon, NIP i do roboty, wystaczy poczytac i oszczednosci beda w 100%. Rachunki i tak trzeba placic, Hydraulika wynajmiecie za okolo 250 pl, elektryka podobnie. sprzatac można samemu. Zainteresujcie się i poosprawdzajcie legalizację liczników głónych na cieplej wodzie, centralnym ogrzwwniu.
Proszę się jeszcze zainteresować jakie jest sumaryczne zuzycie na licznikach głównych w bloku a jakie zuzycia z poszczególnychmieszkań, wyliczycie sobie ile placi SM do Ponidzia a ile bierze od odbiorców !!!!
-;) (2011-07-21 12:29:55)
Oj nie róbcie już pijaru dla Lasaka. Nie jest dobrym ośrodkiem władzy, już miał swój czas. Spółdzielnia żyje PRL, oni myślą że to nadal PRL i zrobi się jak się zrobi;) Wszystko co państwowe jest złe, spójrzcie na poczte polską, awizo i czekamy 40 min po list;D Kiedyś PKO ;D Tragedia, ale teraz konkurencja to się zaczynają starać. Wspólnoty Mieszkaniowe póki co idą w dobrą stronę. Spójrzcie Busko taka mała ojczyzna, a ile przekrętów, nikomu nic się nie chce, uzdrowisko lipa, bo kadra stara, buskowianka jedna z najlepszych wód, nie wypropomowana bo jak to zrobic yyyy?? Nie istanieje dla nich słowo reklama itp. Szpital pada, bo sie nie chce nikomu nic, górka pada;D Normlanie pomyślcie co w takim razie dzieje się w sejmie, jak tam takich głąbów siedzi prawie 500;D hehe kabaret. No ale wpisowe 700 pln, za mozliwość wypowiedzenia godzi w podstawowe prawa konstytucyjne.
-Swego czasu hihihi (2011-07-21 11:46:44)
Teraz walczy się o dobre stanowisko bliżej żniw znajdzie się . Pan Lasak powinien być kandydatem na posła w miejsce A. P.Grzegorz w odróżnieniu od wielu buskich kolesiów jest całkowicie odporny na przekręty władzy i korupcje.
-Zło konieczne SM (2011-07-21 11:20:32)
Spółdzielnia wysysa z nas ostanie grosze, a w piwnicach i na klatkach schodowych brud, smród (ostatnio nawet nie zmiotą śmieci). Stolarka drzwiowa i okienna aż się prosi o reperację lub wymianę. Pracownicy SM to w większości przypadków leserzy i traktujący lokatorów jak intruzów(to trzeba zmienić). Szanowni Państwo zdajcie sobie wreszcie sprawę z tego, że to MY czyt. lokatorzy płacimy Wam co miesiąc pensję. Reasumując SM wymaga gruntownych, przemyślanych zmian.
- (2011-07-21 09:17:56)
Swego czasu Grzegorz Lasak ze stanowiska Rzecznika Powiatowego ostro walczył ze spółdzielnią ale wtedy nikt go nie chciał poprzeć i nas dalej doją.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.