swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Czy buska Spółdzielnia Mieszkaniowa to prywatny folwark? (video/audio)

Dodane: MC Data: 2011-07-21 08:45:43 (czytane: 25188)  Wersja do druku

Wiele się słyszy ostatnio o buskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie są to opinie pozytywne. Poseł Marek Kwitek zorganizował spotkanie mieszkańców Buska-Zdroju z Posłem na Sejm RP Beatą Kempą i Posłem Grzegorzem Tobiszowskim, specjalistą w sprawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.

Parlamentarzyści wielokrotnie otrzymywali od mieszkańców podlegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju informacje o problemach dotyczących zbyt dużych opłat za ogrzewanie naliczane wg. odczytów podzielników ciepła, sposobu przeprowadzania tych odczytów, jak również w kwestiach rozliczania wody przez Spółdzielnie Mieszkaniową .

kwitek_spoldzielnia68.jpg 


Na wstępie spotkania Poseł Kwitek omówił kwestie prawa spółdzielczego. Posłowie zaprezentowali kluczowe założenia projektu zmian w ustawie dotyczącym spółdzielni jakie proponuje PiS.

Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, kadencyjność prezesów, wybory prezesa na walnym zebraniu, ustalona forma kampanii do wyborów do rady nadzorczej, poprawiłyby transparentność działań władz spółdzielczych.

kwitek_spoldzielnia58.jpg 

Elżbieta Twarowska z Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych, pełnomocnik na Busko-Zdrój, przedstawiła wiele zarzutów do zarządu spółdzielni. Prócz wątpliwości dotyczących rozliczeń jej zdaniem wiele zastrzeżeń budziły wybory kandydatów do Rady Nadzorczej buskiej SM.

kwitek_spoldzielnia54.jpg


Prawo głosu mają tylko członkowie Spółdzielni , a żeby zostać członkiem z prawem głosu trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 700 zł. Dlaczego takie wysokie wpisowe? Czy to kwota 'zaporowa'?


Kolejny poruszany problem to komunikacja ze spółdzielnią, niektóre sprawy ciągną się od roku 2009 i nie można uzyskać odpowiedzi na pytania skierowane oficjalną pisemną drogą.

kwitek_spoldzielnia60.jpg


Głos w sprawie nieprawidłowości w buskiej SM zabrał również Krzysztof Sroka, były członek zarządu, biegły referent księgowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

Zapraszamy po wysłuchania pełnej relacji z tego spotkania:

Kliknij i słuchaj: 

Część 1:


Część 2:




Wiele powiedziano na tym spotkaniu, niektóre poruszane sprawy jeżą włosy na głowie. Niestety, na spotkaniu nie wypowiadali się przedstawiciele spółdzielni, a takie sprawy wymagają wysłuchania obu stron.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

- (2011-07-21 17:37:34)

hehe. Buduje dom żeby uwolnić się od Spółdzielni.

-zarząd (2011-07-21 17:21:36)

kto jest w radzie nadzorczej spóldzielni????????????

-PRECZ ZE SPÓŁDZIELNIAMI (2011-07-21 16:41:48)

A JAKI DOM BUDUJE NA ULICY OWCZARSKIEJ SOBIE PREZES SM A ZAPYTAJCIE SIĘ ILE ZARABIA PREZES ,,,,,,,,,,,,,,,,,,ODPOWIEDZĄ ŻE TO TAJEMNICA .................I CO JA NATO ŻE TO PRYWATNY FOLWARK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-do bs (2011-07-21 16:13:13)

SM strony internetowej nie ma ze względu na gospodarność, rozwagę i oszczędność prezesa, który na Walnym naiwnym wmówił, że szkoda trwonić pieniędze na www, oni uwierzyli i zagłosowali zgodnie z jego sugestią.

-bs (2011-07-21 15:47:29)

te dzia... tj. "spółdzielnia" nawet strony www nie mają???? a do rady nadzorczej kto znów się dopchał? wiecie coś?

-- (2011-07-21 14:09:15)

Zarządu S pni nie bronię- poza Kwiatkowską nie pogadasz.Prezes w/g mnie już dawno powinien się spakować.Dam mały przykład jeśli jest nas 100 i wynajmiemy hydraulika za 2000 zł to zapłacimy po 20 zł.Gdy jest nas 20 to zapłacimy mu po 100 zł.wiec co jest większe 100 czy 20 zł.Proste jak drut i dla tego S pnie trzeba otrzymać ale kierującemu podziękować. Co do pis to niech przestaną burzyć gdyż im nie o spółdzielczość chodzi a o wybory i o rozróbę,której spokojne nasze miasto nie życzy sobie

-obserwator (2011-07-21 13:41:44)

"pijaru nie trzeba" - zgadzam się w 100 % gość jest spoko, konkret ale potrzebne mu jest mocniejsze zaplecze

-- (2011-07-21 13:34:18)

Lasakowi pijaru nie trzeba napatrzył się w Solcu na pijarów.Grzegorz nie lubi złodziejstwa i kombinatorstwa które na naszych oczach przelewa się jak szambo po ulewach.

-obserwator (2011-07-21 13:26:21)

2,3,4,5,6, z Sikorskiego i 14.15.16 Świerczewskiego rozlicza sie z jednej wymiennikowi. ale tu jest tzw drugie dno tej sprawy tzn. jakie jest sumaryczne zużycie na licznikach głównych za okres stycznia do końca czerwca a jakie na licznikach z mieszkań - SM pobieraz opłate z liczników z mieszkan a odprowadza do KZC za zuzycie z liczników głównych znam temat z porzedniego roku
i tu jest ciekawie - wiem co piszę

-obserwator (2011-07-21 13:26:13)

2,3,4,5,6, z Sikorskiego i 14.15.16 Świerczewskiego rozlicza sie z jednej wymiennikowi. ale tu jest tzw drugie dno tej sprawy tzn. jakie jest sumaryczne zużycie na licznikach głównych za okres stycznia do końca czerwca a jakie na licznikach z mieszkań - SM pobieraz opłate z liczników z mieszkan a odprowadza do KZC za zuzycie z liczników głównych znam temat z porzedniego roku
i tu jest ciekawie - wiem co piszę

--obserwator (2011-07-21 12:36:30)


A NIE PISAŁEM??? o tym - zobaczcie potwierdza się wszystko.
cytat z
-obserwator (2011-02-22 21:20:12)
Już pisałem o tym. ale przypominam zainteresowanym.
Mając wspólknotę mozna ja prowadzić samemu jeskl i sie mieszka tylko w tej wspolnocie i nie trzeba miec zadnych uprawnien. Co to za robota, zarejestroac wspolnote dostac Regon, NIP i do roboty, wystaczy poczytac i oszczednosci beda w 100%. Rachunki i tak trzeba placic, Hydraulika wynajmiecie za okolo 250 pl, elektryka podobnie. sprzatac można samemu. Zainteresujcie się i poosprawdzajcie legalizację liczników głónych na cieplej wodzie, centralnym ogrzwwniu.
Proszę się jeszcze zainteresować jakie jest sumaryczne zuzycie na licznikach głównych w bloku a jakie zuzycia z poszczególnychmieszkań, wyliczycie sobie ile placi SM do Ponidzia a ile bierze od odbiorców !!!!

-;) (2011-07-21 12:29:55)

Oj nie róbcie już pijaru dla Lasaka. Nie jest dobrym ośrodkiem władzy, już miał swój czas. Spółdzielnia żyje PRL, oni myślą że to nadal PRL i zrobi się jak się zrobi;) Wszystko co państwowe jest złe, spójrzcie na poczte polską, awizo i czekamy 40 min po list;D Kiedyś PKO ;D Tragedia, ale teraz konkurencja to się zaczynają starać. Wspólnoty Mieszkaniowe póki co idą w dobrą stronę. Spójrzcie Busko taka mała ojczyzna, a ile przekrętów, nikomu nic się nie chce, uzdrowisko lipa, bo kadra stara, buskowianka jedna z najlepszych wód, nie wypropomowana bo jak to zrobic yyyy?? Nie istanieje dla nich słowo reklama itp. Szpital pada, bo sie nie chce nikomu nic, górka pada;D Normlanie pomyślcie co w takim razie dzieje się w sejmie, jak tam takich głąbów siedzi prawie 500;D hehe kabaret. No ale wpisowe 700 pln, za mozliwość wypowiedzenia godzi w podstawowe prawa konstytucyjne.

-Swego czasu hihihi (2011-07-21 11:46:44)

Teraz walczy się o dobre stanowisko bliżej żniw znajdzie się . Pan Lasak powinien być kandydatem na posła w miejsce A. P.Grzegorz w odróżnieniu od wielu buskich kolesiów jest całkowicie odporny na przekręty władzy i korupcje.

-Zło konieczne SM (2011-07-21 11:20:32)

Spółdzielnia wysysa z nas ostanie grosze, a w piwnicach i na klatkach schodowych brud, smród (ostatnio nawet nie zmiotą śmieci). Stolarka drzwiowa i okienna aż się prosi o reperację lub wymianę. Pracownicy SM to w większości przypadków leserzy i traktujący lokatorów jak intruzów(to trzeba zmienić). Szanowni Państwo zdajcie sobie wreszcie sprawę z tego, że to MY czyt. lokatorzy płacimy Wam co miesiąc pensję. Reasumując SM wymaga gruntownych, przemyślanych zmian.

- (2011-07-21 09:17:56)

Swego czasu Grzegorz Lasak ze stanowiska Rzecznika Powiatowego ostro walczył ze spółdzielnią ale wtedy nikt go nie chciał poprzeć i nas dalej doją.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry