swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Czy buska Spółdzielnia Mieszkaniowa to prywatny folwark? (video/audio)

Dodane: MC Data: 2011-07-21 08:45:43 (czytane: 25186)  Wersja do druku

Wiele się słyszy ostatnio o buskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie są to opinie pozytywne. Poseł Marek Kwitek zorganizował spotkanie mieszkańców Buska-Zdroju z Posłem na Sejm RP Beatą Kempą i Posłem Grzegorzem Tobiszowskim, specjalistą w sprawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.

Parlamentarzyści wielokrotnie otrzymywali od mieszkańców podlegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju informacje o problemach dotyczących zbyt dużych opłat za ogrzewanie naliczane wg. odczytów podzielników ciepła, sposobu przeprowadzania tych odczytów, jak również w kwestiach rozliczania wody przez Spółdzielnie Mieszkaniową .

kwitek_spoldzielnia68.jpg 


Na wstępie spotkania Poseł Kwitek omówił kwestie prawa spółdzielczego. Posłowie zaprezentowali kluczowe założenia projektu zmian w ustawie dotyczącym spółdzielni jakie proponuje PiS.

Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, kadencyjność prezesów, wybory prezesa na walnym zebraniu, ustalona forma kampanii do wyborów do rady nadzorczej, poprawiłyby transparentność działań władz spółdzielczych.

kwitek_spoldzielnia58.jpg 

Elżbieta Twarowska z Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych, pełnomocnik na Busko-Zdrój, przedstawiła wiele zarzutów do zarządu spółdzielni. Prócz wątpliwości dotyczących rozliczeń jej zdaniem wiele zastrzeżeń budziły wybory kandydatów do Rady Nadzorczej buskiej SM.

kwitek_spoldzielnia54.jpg


Prawo głosu mają tylko członkowie Spółdzielni , a żeby zostać członkiem z prawem głosu trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 700 zł. Dlaczego takie wysokie wpisowe? Czy to kwota 'zaporowa'?


Kolejny poruszany problem to komunikacja ze spółdzielnią, niektóre sprawy ciągną się od roku 2009 i nie można uzyskać odpowiedzi na pytania skierowane oficjalną pisemną drogą.

kwitek_spoldzielnia60.jpg


Głos w sprawie nieprawidłowości w buskiej SM zabrał również Krzysztof Sroka, były członek zarządu, biegły referent księgowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

Zapraszamy po wysłuchania pełnej relacji z tego spotkania:

Kliknij i słuchaj: 

Część 1:


Część 2:




Wiele powiedziano na tym spotkaniu, niektóre poruszane sprawy jeżą włosy na głowie. Niestety, na spotkaniu nie wypowiadali się przedstawiciele spółdzielni, a takie sprawy wymagają wysłuchania obu stron.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

-Pani tytoniarzowa. (2011-07-22 16:48:10)

Nie mam tu dobrych notowań i za chwilę mój komentarz wywalą, wielokrotnie się to zdarzyło i weszło moderatorowi w krew.
-------------------------------------
Zaraz, zaraz..ta rada [stara-"nowa klika"]nadzorcza, sama się wybrała, zgłosili się na ochotnika, czy Walne Zgromadzenie Członków ją wybrało? Dlaczego ci "nowi" właściwie są gorsi, a inni mają być lepsi? Nie te nazwiska się pojawiły, czy nie ta opcja polityczna? Wybrano ich z naruszeniem Statutu, a może istnieją przeszkody prawne? Nic nie rozumiem. Może jakieś argumenty?
Dwie osoby z tego składu znam i mam o nich jak najlepsze zdanie. Dlaczego już na starcie przypisywać nowej radzie udział w klice? Nie przesadzamy cokolwiek?

- (2011-07-22 14:56:14)

Nowa("stara klika")Rada Nadzorcza to:Przew-Włodzimierz Marchewka,Z-ca przew-Krzysztof Tometczak,Sekretarz-Jan Żubrowski,Członkowie:Lidia Adamiuk,Wiesław Gałek,Józef Godzisz,Jan Skwara.No i co? Ta Rada będzie organem kontrolnym nad Zarządem czy organem koleżeńsko-popleczniczym???

-busko.com.pl - dzięki! (2011-07-22 10:39:13)

Duże podziękowania dla portalu busko.com.pl i pana Marka! Nareszcie można zapoznać się z ważnym wydarzeniem, w całości i bez cenzury, a nie mieć tylko krótką dziennikarską notkę lub najczęściej zmowę milczenia. Teraz każdy może zaznajomić się ze sprawą i wyrobić sobie swoje zdanie. Dzięki!

-zb (2011-07-22 09:55:29)

Krucho u niektórych z pamięcią. Przypomnijcie sobie co i ile robiły poprzednie zarządy SM na rzecz mieszkańców, zwłaszcza jeden prezes kupujący od teściowej działki koło szpitala pod domki dla SM. Żeby usunąć zaniedbania i zaniechania po poprzednikach potrzeba czasu. Sprawę podzielników ciepła i wody należy z pewnością wyjaśnić i ujednolicić. Wierzę,że Kwiatkowska, dzięki której ta SM funkcjonuje z tym sobie poradzi.

-- (2011-07-22 09:48:30)

Dzięki tym podzielnikom byle jakim remontom,przerostom administracji wysokim apanażom Prezesa i innych podzielą spółdzielnie mieszkaniową.

-do "Precz z POmyjami!!!!!!!!! (2011-07-22 09:08:40)

Zoch, Miodowicz-żadnej aktywności, p. Korubowa to dzięki tym ludziom buski PKS został za sprawą Pęcherskiego ekonomicznym bankrutem, oraz tz "swoich" w Radzie Nadzorczej PKS za 3,5 tyś zł miesięcznie, dlatego lepiej, że sprawą SM zajmują się ludzie z PiS a nie jak piszesz trafnie POmyje.

--- (2011-07-22 08:36:20)

No właśnie Pałys mógł wiele, a wolał co innego. Wiadomo także że się nie lubią.

-bobo (2011-07-22 07:02:04)

W Radzie Powiatu Solca i Lasaków za wiele.A to ciekawe Lasak chodził na spotkania z Gosiewskim?. PSLu mu mało?. Czy tych wymęczonych i zapewne strasznie mądrych propozycji nie mógł wręczyć np Panu Posłowi Andrzejowi Pałysowi z partii współrządzącej? Przecież byłoby prościej bliżej i skuteczniej.A tak na marginesie to P Lasak rośnie w komentarzach na jedynego męża opatrzności po stronie naszego sławą okrytego i zwycięskiego PSL. I dobrze mu tak !

-szczery (2011-07-22 00:16:49)

co do tematu podzielników ciepła jak ma byc ok jesli facet ktory przchodzi i je wymienia proponuje ci prosto w oczy ze za 200zł ałozy inne ktore pokazuja mniej.tylko u mnie w klatce zarobił tak 800zł a bloków na sikorskiego jest troche.

-PRECZ Z POmyjami !!!!!!!! (2011-07-21 22:29:16)

O WIDZE JUŻ POpaprańcy ZACZELI SZCZEKAĆ NA PIS ...............W KOŃCU TO JEST WASZ STYL CHAMSTWO I KŁAMSTWO MAM NADZIEJE ŻE WYBORCY WAS OLEJĄ !!!!!!

-jakub (2011-07-21 20:37:37)

przeciez za chwile wybory wy myslicie ze pisiory przyjachaly wam pomoc g..... prawda przeciez glosy potrzebne a po wyborach przypomna sobie o was za nastepne 4 lata o naiwnosci

-jakub (2011-07-21 20:37:02)

przeciez za chwile wybory wy myslicie ze pisiory przyjachaly wam pomoc g..... prawda przeciez glosy potrzebne a po wyborach przypomna sobie o was za nastepne 4 lata o naiwnosci

- (2011-07-21 20:36:19)

A I JESZCZE JEDNO NAWET JAK JEST ZEBRANIE TO I TAK PRZYCHODZI GARSTKA LUDZI RESZTA MA TO WSZYSTKO W D...E A ONI TO WYKORZYSTUJĄ I ROBIĄ LUDZI W BAMBUKO I KTO JEST WINIEN .......................WINNI SĄ SAMI LUDZIE NIE CHODZCIE NA ZEBRANIA BO I PO CO ????????????????????????????????????????????????????????????

-co z propozycjami zmian (2011-07-21 19:45:05)

Zapytajcie tych z pis co zrobili z propozycjami zmian do ustawy które Lasak przekazał Gosiewskiemu po spotkaniu w naszym Domu Kultury. Sam Gosiewski publicznie przyznał że to bardzo dobre i śmiałe rozwiązania. Ciekawe co z tym zrobili. Pewnie to gdzieś zginęło jak sam poseł Gosiewski lub to wykorzystają jako swoje pomysły.

-mądruś (2011-07-21 19:27:58)

zarobki wszystkich pracowników powinny być ujawnione!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry