swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Czy buska Spółdzielnia Mieszkaniowa to prywatny folwark? (video/audio)

Dodane: MC Data: 2011-07-21 08:45:43 (czytane: 25185)  Wersja do druku

Wiele się słyszy ostatnio o buskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie są to opinie pozytywne. Poseł Marek Kwitek zorganizował spotkanie mieszkańców Buska-Zdroju z Posłem na Sejm RP Beatą Kempą i Posłem Grzegorzem Tobiszowskim, specjalistą w sprawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.

Parlamentarzyści wielokrotnie otrzymywali od mieszkańców podlegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju informacje o problemach dotyczących zbyt dużych opłat za ogrzewanie naliczane wg. odczytów podzielników ciepła, sposobu przeprowadzania tych odczytów, jak również w kwestiach rozliczania wody przez Spółdzielnie Mieszkaniową .

kwitek_spoldzielnia68.jpg 


Na wstępie spotkania Poseł Kwitek omówił kwestie prawa spółdzielczego. Posłowie zaprezentowali kluczowe założenia projektu zmian w ustawie dotyczącym spółdzielni jakie proponuje PiS.

Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, kadencyjność prezesów, wybory prezesa na walnym zebraniu, ustalona forma kampanii do wyborów do rady nadzorczej, poprawiłyby transparentność działań władz spółdzielczych.

kwitek_spoldzielnia58.jpg 

Elżbieta Twarowska z Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych, pełnomocnik na Busko-Zdrój, przedstawiła wiele zarzutów do zarządu spółdzielni. Prócz wątpliwości dotyczących rozliczeń jej zdaniem wiele zastrzeżeń budziły wybory kandydatów do Rady Nadzorczej buskiej SM.

kwitek_spoldzielnia54.jpg


Prawo głosu mają tylko członkowie Spółdzielni , a żeby zostać członkiem z prawem głosu trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 700 zł. Dlaczego takie wysokie wpisowe? Czy to kwota 'zaporowa'?


Kolejny poruszany problem to komunikacja ze spółdzielnią, niektóre sprawy ciągną się od roku 2009 i nie można uzyskać odpowiedzi na pytania skierowane oficjalną pisemną drogą.

kwitek_spoldzielnia60.jpg


Głos w sprawie nieprawidłowości w buskiej SM zabrał również Krzysztof Sroka, były członek zarządu, biegły referent księgowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

Zapraszamy po wysłuchania pełnej relacji z tego spotkania:

Kliknij i słuchaj: 

Część 1:


Część 2:




Wiele powiedziano na tym spotkaniu, niektóre poruszane sprawy jeżą włosy na głowie. Niestety, na spotkaniu nie wypowiadali się przedstawiciele spółdzielni, a takie sprawy wymagają wysłuchania obu stron.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

-Romek (2011-07-26 10:49:04)

wielmożny pan hrabia-prezes spódzielni powinien odejść. prezes na bruk !!!

-Obserwator (2011-07-25 22:08:54)

Buszczanie z S.M. Obudźcie się!!!!!!!!!. Najwyższy czas brać swoje opłaty w swoje ręce w każdym z bloków jest mnóstwo dziarskich emerytów, którzy mogą poświęć trochę czasu i mądrze i po gospodarsku poprowadzą wszystkie wasze sprawy !!!

- (2011-07-25 14:58:00)

Czyj to pomysł, żeby rozliczenia za zużycie wody doręczać w ubiegłym tygodniu a w następnym ma być doręczone rozliczenie za ciepło.Czy spółdzielnia jest tak bogata aby płacić za każde doręczenie. Ci ludzie nie robią tego w ramach godzin pracy. A może tak pani sprzątająca pofatygowała by się jak robią to w innych miastach. Trochę rozsądku !!!

- (2011-07-25 14:54:06)

Czy prawdą jest to co słyszałem, że prezes Ch. zarabia ok.10-15 tys zł netto/miesiąc? Może ktoś wie ile faktycznie zarząd zarabia?

-Krysia (2011-07-25 09:22:14)

jak sie nazywa prezes spóldzielni i czy on odpowiada za te niezgodności??

- (2011-07-24 16:18:38)

wentylacje i wietrzenie to trza zrobić w spóldielni mieszkaniowej w Busku.

-grzyb w mieszkaniu (2011-07-24 00:49:19)

jak przez 3 lata nie otwierała okien to nic dziwnego że jej się grzyb zadomowił naszło wilgoci osadziła się na suficie i jest grzyb proste trzeba było lekko uchylić okno to by była wentylacja a odnosnie folwarku to sie zgadzam w 100% trzeba cos ztym zrobic ale co jak ludzie nie chodza na zebrania ???

-rozważna (2011-07-23 23:28:35)

Niech ten Kwitek naprawia swoją Spółdzielnie w Sandomierzu, a nie wtranżala sie do Buska. Tam go juz dobrze znaja i więdza dlaczego jest taki antyspółdzielczy :))))))))))

-smieszek (2011-07-23 23:26:06)

Śmiać mi się chce jak widzę PIS-owca niosacego mi pomoc. Taki naiwny to ja nie jestem, zebym zaufał tej chorej formacji. Szukaja dziury w całym i robia nam wode z mózgu obiecujac gruszki na wierzbie. Chociaż wracajac do niedalekiej przeszłości rozdali bezprawnie ludziom nieswoje mieszkania co potwierdził Trybunał Konstytucyjny. Taki to juz jest na PIS hahahahahahah

-8.20' MINUTA HEHEHEHEHE (2011-07-23 22:15:36)

w 8.20' minucie dziecko się śmieje z naiwnych ludzi a po za tym to PIS chciał w 2006 rozwiązać sprawe tych pomiarow ogrzewania bo uznał to za nie uczciwe KACZYŃSKI osobiście złożył wniosek o przegłosowanie rezygnacji z tego typu obmiarowania zużycia ciepła

- (2011-07-23 19:22:11)

TU JEST POLSKA TO TU SAME TAKIE CHAMCZUKI !!!!!!!!!!!!!!!!

-;) (2011-07-23 15:22:47)

DaruuuuU! Coś taki U TYTY!

-mer (2011-07-23 11:27:34)

Gał..jak jest we władzach to wiadomo -nie liczcie na to,że cosik się zmieni a jeśli tak to na gorsze.

- (2011-07-22 20:35:02)

Jeżeli chodzi o podzielniki ciepła ,to jak są one rozliczane że w bloku nr.20 mimo grzania zawsze mają najwieksze zwroty.Mnie też osobiscie jedna osoba mówila jak zrobić żeby miec większy zwrot z ogrzewania,a mianowicie dac w łape odczyującemu i wpisze mniej.Tą sprawe przekazałem do spółdzielni,odpowiedziano mi "TEGO TAK NIE ZOSTAWIMY",jak widać proceder ten jest dalej uprawiany.

- (2011-07-22 20:34:27)

chamy zamknac ryjce~!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry