swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Buski ''Okrąglak'' został wydzierżawiony. Będzie w nim przedszkole.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 00:46:11 (czytane: 30633)  Wersja do druku

Budynek słynnego buskiego "Okrąglaka", który od kilku lat stał niewykorzystany, został wydzierżawiony na niepubliczne przedszkole. Taką uchwałę podjęli radni miejscy na ostatniej sesji. Zdaniem burmistrza Buska-Zdroju Waldemara Sikory w budżecie gminy nie było pieniędzy na jego wyremontowanie, nie znalazł się także chętny do jego zakupu.

Dzięki dzierżawie, do kasy gminy wpłynie co miesiąc ponad 1560 złotych.


Zdaniem Justyny Nurek, przewodniczącej buskiej Rady Miasta, otwarcie w tym miejscu placówki oświatowej to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzierżawca zajął się już modernizacją budynku.


- W tej chwili oprócz przeprowadzanego remontu prowadzony jest także nabór dzieci do placówki z Buska i okolic. Dla najmłodszych przewidziano tam około 75 miejsc - mówi Anna Korczyńska-Wieloch, dzierżawca nieruchomości.

Jak zapewniła, odremontowany budynek zostanie otworzony na początku września.
Buski "Okrąglak" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście.

Kiedyś mieściła się w nim biblioteka publiczna, po tym jak się z niego wyprowadziła został on wystawiony na sprzedaż. Po tym jak nie znaleźli się chętni na jego kupno, radni podjęli decyzję o jego wydzierżawieniu.


Katarzyna Kozak

Więcej na: www.radio.kielce.pl

Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (92)
     

-do dzidzi i tatuś (2011-07-18 11:34:17 - IP: ***.59.104.71)

Dlaczego od razu podziękujemy? W końcu to jej był pomysł. To na to wychodzi, że jedni mają pierwszeństwo w pewnych przedsięwzięciach, a inni są odprawiani z kwitkiem, dlaczego?

-do dzidzi i tatuś (2011-07-18 11:33:57 - IP: ***.59.104.71)

Dlaczego od razu podziękujemy? W końcu to jej był pomysł. To na to wychodzi, że jedni mają pierwszeństwo w pewnych przedsięwzięciach, a inni są odprawiani z kwitkiem, dlaczego?

-dzidzi i tatus (2011-07-18 09:54:44 - IP: ***113.122.40)

pani z okolic Kielc juz podziekujemy jest monotematyczna . napisz do :"urzekla mnie Twoja historia"

--- (2011-07-18 09:48:00 - IP: ***15.62.149)

Właścicielka startowała do rady miejskiej z porozumienia samorządowego.

-- (2011-07-18 08:39:58 - IP: ***239.242.175)

Myślę ,że jest tak jak w bajce -O uczniu i czarnoksiężniku ?

-kasa- i tyle w temacie (2011-07-18 03:06:40 - IP: ***176.234.67)

poprowadza to rok sciagna kase z UE i wtedy sprzdadza ta lub zamkna ,chodzi i salate z UE ityle .

-do -bardzo dobre rozwiązanie ! (2011-07-17 23:09:22 - IP: ***5.194.206)

masz problemy ze zrozumieniem tekstu, tu nie chodzi że ktoś wynajął tylko o to że za takie marne pieniądze i że od dłuższego czasu pewna Pani z Kielc chciała wynająć okrąglaka na przedszkole ale ciągle ją spławiano.na forum strony buskiej masz linka z artykułem poczytaj sobie...

-pomysł (2011-07-17 20:00:10 - IP: ***.33.108.154)

Mam pomysł. Zburzmy okrąglak. Nikogo wtedy nie będzie bolało, ze ktoś próbuje tam inwestować. Na zasadzie ty masz a ja nie mam to ty też nie możesz mieć.

-bardzo dobre rozwiązanie ! (2011-07-17 17:56:24 - IP: ***112.158.158)

i bardzo dobre rozwiazanie. nie sluchajcie paszkwili. lepiej niech stoi i gnije nie? banda debili, na szczescie takie debile moga jedynie pomarzyc o władzy!

-najemca (2011-07-17 15:33:41 - IP: ***113.246.209)

Panie burmistrzu w związku z tak tanim wynajęciem okrąglaka. Mam pytanie za ile zgodziłby się Pan wynająć ZENITH. Mogę dać od ręki 1000zł???

-HArry poRter (2011-07-17 09:29:18 - IP: ***112.63.23)

bardzo fajny pomysl z przedszkolem w tym budynku.

-mieszkaniec buska (2011-07-17 09:03:09 - IP: ***.97.156.40)

LUDZIE!!! - popatrzcie na naszych radnych, wiekszość to starzy wyjadacze i cwaniaczki-buskie! Teraz będą podnosić larum a gdzie byli do tej pory- upominali sie o kolesi, ze śmierdzi, ze za małe zarobki w UMiG, ze urologię likwidują itd.Większość z nich siedzi tam kilka kadencji i co zrobili dla miasta? zalezy im tylko na korycie i prestizu! Zyję w tym miescie od urodzenia- prawie 6-diesiąt lat, ostatnio głosowałem na młodego kan dydata, niestety nie przeszedł- wstd mi za obecnych bezradnych, wybrani przez mieszkancow nic dla nich ne robia, tylko zagrywki polityczne, aco za roznica ktory burmistrz- czy WAS-czy SIKORA -radni powinni proponowac rozwiazanie problemu i rozwiazywac je,-po to ich wybieramy!!! A NIE DLA PRYWATY!!!!!!!

-do juliana (2011-07-16 23:13:25 - IP: ***113.27.241)

znasz piosenkę ,, ale to juz było" ona jest o tobie i czasach ktore minęłyteraz jest OKI

-do: do ponizej (2011-07-16 21:40:45 - IP: ***.33.62.46)

masz kompleksy jak h.....

-do poniżej (2011-07-16 18:41:37 - IP: ***.116.213.244)

sam jeśtes debilem i do tego zakompleksionym polockiem

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry