swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Buski ''Okrąglak'' został wydzierżawiony. Będzie w nim przedszkole.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 00:46:11 (czytane: 30634)  Wersja do druku

Budynek słynnego buskiego "Okrąglaka", który od kilku lat stał niewykorzystany, został wydzierżawiony na niepubliczne przedszkole. Taką uchwałę podjęli radni miejscy na ostatniej sesji. Zdaniem burmistrza Buska-Zdroju Waldemara Sikory w budżecie gminy nie było pieniędzy na jego wyremontowanie, nie znalazł się także chętny do jego zakupu.

Dzięki dzierżawie, do kasy gminy wpłynie co miesiąc ponad 1560 złotych.


Zdaniem Justyny Nurek, przewodniczącej buskiej Rady Miasta, otwarcie w tym miejscu placówki oświatowej to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzierżawca zajął się już modernizacją budynku.


- W tej chwili oprócz przeprowadzanego remontu prowadzony jest także nabór dzieci do placówki z Buska i okolic. Dla najmłodszych przewidziano tam około 75 miejsc - mówi Anna Korczyńska-Wieloch, dzierżawca nieruchomości.

Jak zapewniła, odremontowany budynek zostanie otworzony na początku września.
Buski "Okrąglak" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście.

Kiedyś mieściła się w nim biblioteka publiczna, po tym jak się z niego wyprowadziła został on wystawiony na sprzedaż. Po tym jak nie znaleźli się chętni na jego kupno, radni podjęli decyzję o jego wydzierżawieniu.


Katarzyna Kozak

Więcej na: www.radio.kielce.pl

Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (92)
     

- (2011-08-04 11:12:12 - IP: ***.97.156.125)

)

-bardzo dobry pomysl!! (2011-07-24 15:03:36 - IP: ***112.91.239)

bardzo dobry pomysl !!!

-vvvl (2011-07-23 16:32:25 - IP: ***187.233.10)

Dejta spokoj nech kazdy sobie robi co chce i tak kiedys odpowie za swoje czyny przed BOGIEM ....

-smut (2011-07-20 22:01:40 - IP: ***115.3.32)

ja tez chce to dzierżawic!! ide sie zabic!! dlaczego nie ja !!dlaczego

-bulwers (2011-07-20 17:09:10 - IP: ***18.79.250)

Mowicie tu co niektorzy: "a gdzie byliscie jak byl przetarg! trzeba bylo wziac w nim udzial!" otoz ciezko bylo znalezc informacje o tym fakcie gdyz przetarg byl rozpisany jako BUDYNEK na rogu ulicy takiej i takiej a nie jako OKRAGLAK!! natomiast wczesniej wystawiony na sprzedaz za 2 500 000 OKRAGLAK (w tym wypadku nikt nie ukrywal 'tozsamosci' budynku)

-do obserwator rzeczy ulotnych (2011-07-20 16:51:37 - IP: ***75.183.3)

Dobrze chłopie kombinujesz. Więc sprawdz
a masz takie prawo, jak została skonstruowana umowa dzierżawy. Sprwadz czy jest załącznik w postaci projektu adaptacji obiektu na cele przedszkolne? Wreszcie sprawdz na jakich zasadach umowa może być rozwiązana np jeśli nie uda się tam zrobić przedszkola? I podobne kwestie.

-ja tez jestem ZA! (2011-07-19 16:16:49 - IP: ***41.246.244)

ja tez jestem za. pomysl jak najbardziej pozytywny i jak najbardziej potrzebny. fajne miejsce . blisko mi bedzie. jestem jak najbardziej ZA!

-ja tez jestem ZA! (2011-07-19 16:16:43 - IP: ***41.246.244)

ja tez jestem za. pomysl jak najbardziej pozytywny i jak najbardziej potrzebny. fajne miejsce . blisko mi bedzie. jestem jak najbardziej ZA!

-romek (2011-07-19 10:16:17 - IP: ***187.233.250)

przecież na czynsz trzeba zarobić. Wysoki czynsz odbije się na rodzicach dzieci bo to oni zapłacą. Jeśli tylko na pewno zostanie tam przedszkole na cały okres dzierżawy to ja jestem za

-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2011-07-19 08:16:56 - IP: ***29.202.109)

Mam wrażenie, że urzędnicy za bardzo przejęli się kosztami adaptacji. Ale co to kogo obchodzi. Dzierżawa jest dzierżawą i tyle. A jakbym tak chciał tam kiosk z gazetami otworzyć i wszystko by mi się podobało, nie labidziłbym o kosztach dostosowania to by mi pewnie parę tysięcy dowalili. Sprawa jest śmierdząca i dziwi mnie, że Pan Burmistrz na taki zapach wokół siebie sobie pozwolił. Nie trzeba być byłym prezesem, żeby to przewidzieć. Tu właśnie dochodzimy do jawnego obnażenia sposobu myślenia naszych urzędników. Być może jakiś co bardziej przytomny doradca przyszedł i powiedział: szefie, ale będzie z tego zadyma. Jaka mogła być odpowiedź? Zaproponujcie. Ja proponuję: Idź zrób tak, żeby w papierach było czysto, resztę miej w d... (gdzieś).
Druga sprawa. A jak tu nici są grubsze i np. przedszkole z "mocno uargumentowanych przyczyn obiektywnych" nie wypali to co? Stawka czynszu zostanie (bo jest przecież umowa) a w lokalu powstanie ciąg butików po 2000 czynszu każdy a może i "solarki". Panie W.S. ja też tak chcę! Panie W.S. burmistrzowanie to nie papiestwo, nie trwa dożywotnio! Panie W.S. a gdzie kupiecka przyzwoitość? Panie W.S. Pan pójdzie na miasto i pogada z wyborcami-Pańskimi wyborcami.
Rodziny W. nie znam i nic do nich nie mam. Jest mi to obojętne, czy tam będzie przedszkole, czy sklepy, czy solarki. Sam wynajmuję na mieście lokal i płacę pomiędzy 15 a 20 zł czynszu za metr. Przy każdej podwyżce właściciel powołuje się na jakieś uchwały rady w sprawie czynszów. Ciekawe jakiej to rady?

-do kundla (2011-07-18 22:38:46 - IP: ***41.244.15)

KUNDLU gdzie zes byl jak sie przetarg odbywal?? dalbys 6 razy tyle!! idz naznaczyc miejsce kolo swej budy.

-kundel bury fajny pies (2011-07-18 22:18:52 - IP: ***4.39.106)

wydzirżawię ten budynek nawet za dwa razy tyle.W porównaniu do cen za wynajem innych budynków w strefie uzdrowiskowej to ta kwota 1500zł to małe piwo, a może jest do wynajęcia jeszcze jakiś obiekt w tak atrakcyjnej cenie.Moż3 pan burmistrz wynajmie za tą samą kwotę jakis lokal w Sawie

-NIE W TAKI SPOSÓB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2011-07-18 21:57:13 - IP: ***.116.213.244)

DOBRZE ZE KTOŚ SIE ZAJĄŁ TYM BUDYNKIEM ............................................................ALE ZLE ŻE W TAKI SPOSÓB TO ZOSTAŁO ZAŁATWIONE...............

-XXX (2011-07-18 20:04:47 - IP: ***114.3.200)

swietne rozwiazanie. dobrze ze zajeto sie budynkiem.

-xyz (2011-07-18 13:55:46 - IP: ***63.141.206)

Zajebista kwota za wynajem,uśmialam się że boki mnie rozbolały.Że powstaje tam przedszkole ,to dobrze ,po co ma stać budynek bezużytacznie.Że wynajmuje go Korczynska-Wieloch ,to nie mam nic do tego.Przedszkole jest potrzebne i ,w dobrym punkcie i budynek po niewielkiej przebudowie bedzie odpowiadal przeznaczeniu,ALE KWOTY WYNAJMU NIE MOGĘ PRZETRAWIC.Chyba ktoś pisząc art.zgubił zero.W PSS za kilka metrow powierzchni dzierżawnej więcej się placi.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry