swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Buski ''Okrąglak'' został wydzierżawiony. Będzie w nim przedszkole.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 00:46:11 (czytane: 30635)  Wersja do druku

Budynek słynnego buskiego "Okrąglaka", który od kilku lat stał niewykorzystany, został wydzierżawiony na niepubliczne przedszkole. Taką uchwałę podjęli radni miejscy na ostatniej sesji. Zdaniem burmistrza Buska-Zdroju Waldemara Sikory w budżecie gminy nie było pieniędzy na jego wyremontowanie, nie znalazł się także chętny do jego zakupu.

Dzięki dzierżawie, do kasy gminy wpłynie co miesiąc ponad 1560 złotych.


Zdaniem Justyny Nurek, przewodniczącej buskiej Rady Miasta, otwarcie w tym miejscu placówki oświatowej to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzierżawca zajął się już modernizacją budynku.


- W tej chwili oprócz przeprowadzanego remontu prowadzony jest także nabór dzieci do placówki z Buska i okolic. Dla najmłodszych przewidziano tam około 75 miejsc - mówi Anna Korczyńska-Wieloch, dzierżawca nieruchomości.

Jak zapewniła, odremontowany budynek zostanie otworzony na początku września.
Buski "Okrąglak" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście.

Kiedyś mieściła się w nim biblioteka publiczna, po tym jak się z niego wyprowadziła został on wystawiony na sprzedaż. Po tym jak nie znaleźli się chętni na jego kupno, radni podjęli decyzję o jego wydzierżawieniu.


Katarzyna Kozak

Więcej na: www.radio.kielce.pl

Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (92)
     

-do poprzednika debila (2011-07-16 18:36:53 - IP: ***114.79.129)

bekniesz za to pało!

-co mam do michalskiego ??????? (2011-07-16 18:17:02 - IP: ***.116.213.244)

odpowiadam dał by wiecej a co łba na karku to on zjebał kase za bloki o ..........stąd jego kasa palancie a po za tym to on zaczynał w innych czsach kiedy było łatwiej o tyle ci powiem żaden biznesmen ( a zwłaszcza polaczek) nie dorobił się uczciwie won!!!!!!!!!!!!

-co masz do Michalskiego (2011-07-16 17:59:09 - IP: ***114.79.129)

co masz do Michalskiego tez ci przeszkadza bo ma łeb na karku? wez sie w garsc nieudaczniku

-swietny pomysl z przedszkolem (2011-07-16 16:56:43 - IP: ***41.183.4)

Swietny pomysł z tym przedszkolem!!!! widze ze sa ludzie normalni jeszcze w B-Z i potrafia zaakceptowac ze ktos cos robi. A reszta?- DO ROBOTY!!!

-julian (2011-07-16 16:34:45 - IP: ***26.85.94)

Co to za manipulacja informacjami. Na ostatniej sesji nie było podejmowanej uchwały odnośnie przedszkola w "okrąglaku" i radni nie mają z tym nic wspólnego. Ale pani K-W była bardzo aktywna w kampanii PS i musiała otrzymać nagrodę. Podobnie jak pan Ż.- prezes PSS, oprócz tego od niedawna nowy członek rady nadzorczej w "Lotosie" i również nowy członek rady nadzorczej w MPGK. Niektórzy to mają tych obowiązków, oby podołali. A odwołaną panią prezes MPGK (mimo, że otrzymała absolutorium) zastąpił kolejny członek PSL. Teraz to mamy dobrze i uczciwie. Cieszmy się!

-byku (2011-07-16 16:02:04 - IP: ***176.234.67)

Dotacje dotacje dotacje trzeba je dostac i bedzie dobrze.

Chodzi o kase z Uni eropejskiej a nie o przedszkole .

-#### (2011-07-16 13:09:27 - IP: ***10.90.95)

Zastanawia mnie, dlaczego przy wypowiedziach na temat "okrąglaka" pokazuje się I.P., a przy pozostałych nie. Czyżby ludzie mieli się przestraszyć i nie pisać prawdy?

-xyz (2011-07-16 11:46:05 - IP: ***75.183.3)

czytam, ze rada podjęła decyzję o wydzierżawieniu obieku. Kiedy to uczyniono, skoro już remont dzierżawca prowadzi? Przedstawił do akceptacji plany remontu i adaptacji? W tak krótkim czasie? Możliwe jest rozpoczęcie pracy przedszkola albo inaczej przygotowanie budynku do września br? Architekt pozatwierdzał projekt wymiany okien, wykonanie elewacji, budowe ogrodzenia? Sanepid wypowiedział się o projekcie kuchni?
Tak szybko to się dzieje?

-truskawka (2011-07-16 09:11:25 - IP: ***41.4.197)

ludzie na bazrobociu wezcie sie do roboty a nie krytykujta!!powodzenia jeszcze raz!

-powodzenia! jestem za! (2011-07-16 09:09:12 - IP: ***41.4.197)

powodzenia!!

-Wwosowicz jurek (2011-07-16 02:04:37 - IP: ***176.234.67)

Panie Ptaszku Sikorko niech Pan nie idzie ta droga!! Bo wyborcy juz Panu nie dadza drugiej szansy.

Kolesiostwo kwtnie na maxa !!!!

- (2011-07-16 00:34:25 - IP: ***.56.6.165)

ludzie co sie martwicie o plac zabaw biedronke zlikwiduja i bedzie plac zabaw w koncu ma ak perfidna lokalizacje ze szkoda slow malo miejsc parkingowych

-MSK (2011-07-15 21:51:09 - IP: ***115.131.249)

a mi sie bardzo podoba ten pomysl z przedszkolem. Mam pod nosem ten budynek i nareszcie cos sie zmieni

-normalny (2011-07-15 19:13:32 - IP: ***223.216.46)

i podkreślam że to nie było skopiowanie pomysłu - bo to nie miałoby większego znaczenia ale o przekazanie nieuprawnionej dokumentów lub ich kopii osobie spoza urzędu - żeby była jasność.

-normalny (2011-07-15 19:04:17 - IP: ***223.216.46)

"-xyz (2011-07-15 15:34:37 - IP: ***75.183.3)
Nie znam szczegółów kto ukradł a kto co skopiował. Nie ma to znaczenia najmniejszego. Znaczenie mają nastepujące kwestie..."

Jak ci ukradną samochód to też będzie nieistotne??? Co do reszty oczywiście że wskazane przez Ciebie kwestie są ważne, ale jak już tu ktoś napisał nie ma rzeczy niemożliwych - czego się nie robi dla znajomych (panowie i panie urzędnicy)


<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry