Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41658) 
Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.
Najwyższą władzą międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.
Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".
Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.
Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.
Wkrótce więcej szczegółów.
/MC/
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (99) |
herkules (2014-08-04 07:16:03)
strona nr 5 pisma:
XII. ODMOWA WYKONANIA PISEMNYCH POLECEŃ SŁUŻBOWYCH WYDANYCH PRZEZ PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU.
1. Niewykonanie pisemnych poleceń służbowych wydanych przez bezpośredniego zwierzchnika – Przewodniczącego Zarządu KZC „Ponidzie” Zygmunta Zybałę (jak: wyposażenia stanowiska pracy w przydzielony służbowy laptop i jego wykorzystywanie zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu odnośnie zasad korzystania przez pracownika ze służbowego sprzętu komputerowego; dokonania sprawdzenia i ewentualnego naniesienia uwag na piśmie do treści umowy z firmą projektową NEON).
2. Nie podporządkowanie się wielokrotnym poleceniom Przewodniczącego Zarządu „wchodzenia” na stanowiska pracy innych pracowników Związku i wykorzystywania przydzielonego tym pracownikom służbowego sprzętu komputerowego, łamiąc przy tym świadomie i z premedytacją zarówno polecenia i zakazy Przewodniczącego Zarządu jak i podpisane i przyjęte do stosowania zarządzenie odnośnie zasad korzystania ze służbowego sprzętu komputerowego.
XIII.
Wobec powyższych zarzutów oraz braku rzetelnego, starannego i sumiennego wykonywania podstawowych obowiązków pracowniczych, samowolne stawianie się ponad prawem, samowolne stosowanie „dwuwładzy” przez zastępcę przewodniczącego zarządu, lekceważącą postawę wobec przełożonego poprzez świadome i zamierzone działanie na szkodę KZC „Ponidzie” (lobbowanie – bardzo delikatnie rzecz ujmując – na korzyść PGNiG, firmy konkurencyjnej dla KZC „Ponidzie”), uważam za zasadne rozwiązanie z Panem we wskazanym trybie umowy o pracę.
Z poważaniem:
DODATKOWA BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEWODNICZĄCEGO ZGROMADZENIA KZC „Ponidzie” w Busku-Zdroju, Pana WALDEMARA SIKORY.
W trakcie realizacji Wniosku Unijnego przez KZC „Ponidzie”, dojdzie do bardzo „niesmacznej” sytuacji z udziałem w roli głównej zastępcy przewodniczącego KZC „Ponidzie”, zarazem radnego gminy Busko-Zdrój Wiesława Molisaka.
Wiesław Molisak działając od samego początku w tworzeniu zakresu Wniosku Unijnego, doprowadził do sytuacji, że jego prywatny dom przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1 w Busku-Zdroju zastanie podłączony do nowo budowanej magistrali ciepłowniczej oraz jego prywatny
herkules (2014-08-04 07:14:45)
strona nr 6 pisma:
dom zostanie wyposażony w najnowocześniejszy węzeł cieplny, którego koszt wynosi 34 000 PLN. Ponieważ dofinansowanie Wniosku Unijnego wynosi tylko 50%, zatem drugie 50% kosztów za węzeł zafundują Molisakowi dotychczasowi Odbiorcy ciepła z opłat wnoszonych za energię cieplną. Dodatkowo koszty węzła wpłyną na zwiększenie taryfy za ciepło dla Odbiorców ciepła.
Pikanterii całej tej sprawie dodaje fakt, że moc cieplna (zamówiona) dla tego węzła - dla prywatnego domu Wiesława Molisaka, radnego Rady Miejskiej Buska-Zdroju to zaledwie 45 kW. Jest to maksymalna moc dla tego węzła cieplnego. W rzeczywistości pobór mocy nie przekroczy 20 kW i tym samym jedynie z takiej mocy będą naliczane opłaty za ciepło do ogrzania prywatnego domu Wiesława Molisaka.
Nie trudno zatem oszacować jaki będzie okres zwrotu kosztów finansowych poniesionych przez KZC „Ponidzie” (przez Odbiorców ciepła) na węzeł cieplny dla Wiesława Molisaka. Okres zwrotu to ok. 15 lat. Dopiero po upływie tak długiego okresu czasu, być może, możliwy będzie zysk środków finansowych ze sprzedaży ciepła Wiesławowi Molisakowi. Piszę „być może” gdyż każdy Odbiorca ma zagwarantowaną zapisami Umowy z Dostawcą ciepła, możliwość jej wypowiedzenia. Jeżeli Wiesław Molisak skorzysta z takiej sposobności przed upływem owych 15 lat, w takim przypadku poniesiony koszt za węzeł cieplny u Wiesława Molisaka nie zwróci się nigdy.
Ten przypadek z węzłem dla prywatnego domu Wiesława Molisaka, dokumentuje nie tylko nieprofesjonalność działań tego Pana, radnego Rady Miejskiej Buska-Zdroju ale przede wszystkim jego prywatę i zachłanność kosztem pozostałych Odbiorców ciepła - w tym ubogich emerytów i rencistów.
Działania takie są działaniami na szkodę Odbiorców ciepła jak i na szkodę KZC „Ponidzie” gdyż nie mają nic wspólnego z efektywnością energetyczną a w dodatku uniemożliwiają „okiełznanie” cen ciepła dla Odbiorców w Busku-Zdroju.
Trudno się dziwić takim zachowaniom skoro na stanowisko dozoru w firmie o profilu energetyki cieplnej, Zgromadzenie Związku (które tworzą radni), powołuje bardzo niekompetentną osobę, z poza branży - inżyniera rolnika nie spełniającego warunków do zatrudnienia na stanowisku zastępcy przewodniczącego zarządu ds. technicznych. Na domiar złego Zgromadzenie złamało STATUT KZC „Ponidzie” - tj. §25 pkt. 2, cytuję: „Zastępca Przewodniczącego Zarządu wybierany jest na wniosek Przewodniczącego Zarządu”. Zgromadzenie Związku pogwałciło statutowy zapis w tym zakresie i postawiło się ponad prawem, dysponując na stanowisko mojego zastępcy „swojego” radnego inżyniera rolnika. Takie działanie jest naganne i będzie skutkowało wszczęciem czynności wyjaśniających, kontrolnych i prawnych przez Organy Nadzoru nad Związkiem (Naczelna Izba Kontroli, Prezes Rady Ministrów, Wojewoda Świętokrzyski - patrz część VII STATUTU KZC „Ponidzie”, §54).
herkules (2014-08-04 07:13:03)
Do kompletu może jeszcze treść pisma przekazanego Przewodniczącemu Zgromadzenia Panu Waldemarowi Sikorze, ok. godz. 07:30, dnia 01.08.2014r. w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.
Pan Sikora odmówił potwierdzenia otrzymania pisma, powiedział jedynie, że przekazane mu pismo przedłoży członkom Zgromadzenia gdyż w dniu dzisiejszym, tj. 01.08.2014r. o godz. 09:00 rozpoczną się obrady Posiedzenia Zgromadzenia.
Z ostrożności i obawy - gdyż Pan Sikora nie potwierdził otrzymania pisma - że pismo nie zostanie przedstawione członkom Zgromadzenia, pracownik KZC Ponidzie po godz. 09:00 wszedł na salę obrad Zgromadzenia i przekazał dla każdego członka Zgromadzenia kserokopię pisma.
Poniżej treść tego pisma:
Dwukrotna próba dodania komentarza z treścią pisma została odrzucona - to znak, że "cenzura" działa skutecznie.
herkules (2014-08-04 06:41:23)
Do wiadomości treść polecenia pisemnego Prezesa Zybały do zastępcy Molisaka, gdyż inne działania nie skutkowały:
Busko-Zdrój, dn. 04.07.2014r.
WiesławMolisak zastępcaprzewodniczącegozarządu w/m
SŁUŻBOWE POLECENIE PISEMNE
W obecności świadków, polecam Panu natychmiast przystąpić do pracy w siedzibie KZC „Ponidzie”, z wykorzystaniem przydzielonego Panu służbowego laptopa.
Jeżeli na chwilę obecną, nie posiada Pan służbowego laptopa w swoim gabinecie (biurze KZC „Ponidzie”), polecam Panu udać się w chwili obecnej poza siedzibę pracodawcy (np. do domu), powrócić ze służbowym laptopem, który Panu przydzieliłem i przystąpić do pracy na swoim stanowisku pracy, wyposażonym w służbowy laptop.
Przed wyjściem z siedziby (biura) KZC „Ponidzie” polecam Panu wpisać się do „Książki wyjść”, z odnotowaniem daty i godziny wyjścia oraz celu wyjścia. Po powrocie ze służbowym laptopem polecam Panu odnotować w „Książce wyjść” datę i godzinę powrotu do siedziby pracodawcy.
Niniejsze moje pisemne polecenie jest wymuszone faktem złożenia przez Pana do pracodawcy, faktury za zakup okularów korekcyjnych wymaganych do stosowania przez pracownika, do pracy przy monitorach ekranowych. W sytuacji, gdy pracownik nie wykorzystuje służbowego laptopa (przydzielonego przez pracodawcę), brak jest podstaw do zwrotu kosztów (refundacji) zakupu przez pracownika okularów korekcyjnych. Z tego właśnie powodu, wstrzymałem „bieg faktury” złożonej przez Pana u pracodawcy.
Dodatkowo informuję, że jest to już kolejna (druga) faktura złożona przez Pana do pracodawcy w celu zwrotu kosztów za zakup okularów korekcyjnych.
Z poważaniem:
……….………………………………
Gdy czyta się komentarze to włosy na głowie...wypadają z wrażenie. Jak można zarządzać czymś o czym nie ma się pojęcia?Do tego potrzebne jest doświadczenie, wykształcenie a nie układy polityczne. Efekt jest taki że firma o której nie było słychać przez długie lata nagle stała się pośmiewiskiem Buska.
? (2014-08-03 22:21:17)
Trzeba być szczerym ,,herkulesie " i do wyliczanki za dojazdy podaj ile kosztowało firmę twoje autko tak zwany ryczałt który tak chętnie pobierałeś co miesiąc na te pseudo szkolenia.
pracownik KZC (2014-08-03 22:08:35)
GRATULACJE PANIE WIESŁAWIE, ODETCHNĘLIŚMY Z ULGĄ WRESZCIE NASTANIE NORMALNOŚĆ. WIEM ŻE DO NASZEJ CIEPŁOWNI MOŻE PODŁĄCZYĆ SIĘ KAŻDY MIESZKANIEC JEŚLI JEST W ZASIĘGU BUDOWANEJ SIECI Z CZEGO KORZYSTA JUŻ KILKA OSÓB.
BYŁY PREZESIE ZARABIAŁEŚ 7400 I O TYLE ZA DUŻO W KAŻDYM RAZIE MIAŁEŚ "ZŁOTY RÓG".
KOGO OBCHODZI ŻE DOJEŻDŻAŁEŚ Z POŁAŃCA, A MOŻE JAK ZA KOMUNY MIESZKANKO SŁUŻBOWE - NIEDOCZEKANIE. ZA CAŁOKSZTAŁT RACZEJ " PERSONA NON GRATA" KAŻDY Z PRACOWNIKÓW (PODOBNIE JAK JA) POSIADA DO DYSPOZYCJI SŁUŻBOWY LAPTOP I TELEFON. JAKO WŁÓCZĄCY SIĘ CIĄGLE PO SĄDACH PAN ZYBAŁA POWINIEN WIEDZIEĆ CO GROZI ZA BEZPODSTAWNE OSKARŻENIE O "WYŁUDZENIE".
pracownik (2014-08-03 21:54:35)
z tego co wiem, inwestycja ciepłownicza na terenie Buska została uratowana i dopilnowana przez p. Molisaka, który jako jedyny z dwóch prezesów KZC interesował się sprawą nadzorując postęp prac na bieżąco. Poświęcając swój wolny czas włącznie z sobotą i niedzielą w przeciwieństwie do byłego prezesa, który siedząc za biurkiem przed monitorem niczym się nie interesował, a wręcz przeszkadzał w pracy.
znajacy sprawe (2014-08-03 21:02:09)
bardzo dobrze się stało, gratulacje Panie Wiesławie
wszystko o czym pisze P.Zybała jak wszyscy zainteresowani wiedzą jest kłamstwem no ale musi się chłopina czymś bronić a że nie ma czym to zmyśla bezpodstawnie,nic nie zrobił za swoich "rządów",dobrze że Pan Molisak dopilnował inwestycji mimo wstrzymujących decyzji
Pana HERKULESA, szkoda w ogóle gadać i tracić czas - mówię to jako bezstronny ale znający temat, nikogo nie popieram ale nieróbstwa nie toleruję
POWODZENIA P.Wiesławie
pracownik (2014-08-03 20:13:49)
wstyd panie były prezesie HERKULESIE, dobrze że to już koniec.Wielka ulga dla pracowników i miasta, WONNNNNNNNNNNNNN
123 (2014-08-03 11:28:02)
Każdy pisze co mu pasuje , a może stosowne organa zainteresować sprawą ...... nie tych Radnych - bezRadnych tylko zawodowych tropicieli wszystkich afer i aferek ...
xyz (2014-08-03 09:26:58)
do.a czy to prawda ze prezes zatrudnil swojego przyszlego ziecia ze staszowa? kto nie ?Ćwięk zatrudniał swoich ostatni też zatrudniał swoich a już numer z zatrudnieniem dwóch ,,gwiazd " które poza tak zwanym bajer ful nic nie wnoszą to prawdziwe kuriozum w tym temacie.
do ,,herkulesa" (2014-08-03 08:57:33)
,,hrrkulesie" rozpłakałem się taki tytan wiedzy i uczciwości zostaje usunięty a miasto pozbawiono zbawcy i obrońcy kieszeń Odbiorców.Ciśnie się tylko pytanie gdzie był Zybała przez te swoje lata co robił ile czasu poświęcił firmie.Czy zgłosił jakiś sprzeciw wskazał że ta inwestycja jest chybiona,gdzie i na jakim forum możemy mieć info że podejmował takie kroki??W (nagle po usunięciu wszyscy wini wszyscy be a ja to byłem panaceum na wszystkie bolączki) jednym przypadku się zgadzam burmistrz zawinił w jednym wstawiając za Pana Malca ludzi przypadkowych karierowiczów którzy dla zaspokojenia swoich ambicji rozmontowali tak sprawnie działający organizm i zgotowali piekło dla pracowników KZC Matematyka jest prosta prawda ale nie naciągaj wyników by suma wyszła wygodna .Bo bo tych co wskazujesz to niestety mieli klasę wiedzę i doświadczenie wieloletniej pracy.Zgoda że trzeba zweryfikować koszty ale wszystkich nie oni be ja cacy.,,Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem".
bezradny (2014-08-02 22:04:41)
Herkulesie dzięki za tak wyczerpujące wyjaśnienia, myślę, że trzeba te informacje nagłośnić, dotrzeć do wszystkich mieszkańców bloków którzy korzystają z ciepła i ciepłej wody z KZC, o ile oczywiście fakty przedstawione poniżej są prawdą. Myślę, że z materiałami w tej sprawie powinna zapoznać się w trybie pilnym Rada Miejska o ile ich to interesuje bo mają wakacje, ale są przecież sesje nadzwyczajne. Można przecież na posiedzenie w tak ważnej sprawie zaprosić Pana Zdybałę i wysłuchać również jego argumentacji. Najlepiej zgłosić sprawę do jakiegoś programu typu Uwaga. Redaktorzy śledczy z takich programów mają doświadczenie w tropieniu różnych nieprawidłowości i nie odpuszczą do póki nie wyjaśnią sprawy. Ale to myślę powinna być rola opozycji. Pozdrawiam mieszkańców korzystających z coraz droższego ciepła w blokach i zapamiętajcie komu to zawdzięczacie, a wybory już w tym roku.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.