Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41659) 
Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.
Najwyższą władzą międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.
Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".
Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.
Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.
Wkrótce więcej szczegółów.
/MC/
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (99) |
huherko (2014-08-02 18:56:32)
oj Panie prezesie jaki z Pana Herkules??ale gratuluję fantazji
herkules (2014-08-02 17:56:17)
Wystarczy zajrzeć na stronę internetową KZC Ponidzie a tam odszukać STATUT Związku. Na pierwszej stronie Statutu w Rozdziale II są wyliczone zadania Związku jakie może realizować. Właśnie tam w punkcie 2 pisze jak wół: Związek prowadzi działalność inwestycyjną w zakresie posiadanego majątku trwałego". Kapujecie Odbiorcy ciepła z KZC Ponidzie!!! Żadnej innej działalności inwestycyjnej Związek nie jest uprawniony prowadzić. NIE MOŻE, BO TO GENERUJE KOSZTY, KTÓRE MUSZĄ PONIEŚĆ ODBIORCY CIEPŁA. Cóż z tego, że dotacja z funduszy unijnych wynosi 50%. Drugie 50% zostanie pokryte z opłat taryfowych Odbiorców ciepła. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Tym Salomonem powinna być Gmina Burmistrza Sikory!!! Związek realizuje jedno z zadań własnych Gminy jakim jest zapewnienie zaopatrzenia mieszkańców w energię cieplną dla celów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kasę na realizowaną inwestycję w wysokości 50% jej kosztów powinna była pokryć Gmina (Burmistrz Sikora). Pod pretekstem wielkiej troski o fundusze domowe Odbiorców ciepła (wyborców) nie dawał Sikora, nie daje i nie da ani jednej złotówki na realizację Wniosku Unijnego. Cały ciężar kosztów tej inwestycji przerzucił - wraz ze swoją świtą radnych, członków Zgromadzenia - na barki Odbiorców ciepła. Związek bierze kredyt bankowy w wysokości 2 300 000 PLN aby zrealizowć Wniosek Unijny. Faktycznie to Związek "w imieniu Odbiorców" i na ich koszt bierze tak ogromny kredyt. Spłata kredytu została rozłożona na raty aż do 2025r. Czy to co piszę rozjaśnia Wam coś w głowach. To jaśnie panujący Burmistrz Sikora ze swoją świtą radnych (Molisak, Szydłowski, Ozgowicz i Prędki - Ciby wtedy nie było) wpędził Odbiorców ciepła w tak ogromne zadłużenie kredytowe. Teraz będziecie płakać i płacić za ciepło jak za zboże przez tyle lat. Dobrze zapamiętacie na długie lata obecnego Burmistrza i świtę Sikorę. Jeszcze dla pikanterii działań tego "towarzystwa wzajemnej adoracji" poinformuję Was Szanowni Buszczanie i Odbiorcy ciepła, że z Waszych opłat za ciepło radny Rady Miejskiej Buska-Zdroju, zastępca prezesa KZC Ponidzie, a obecnie po odwołaniu Zybały oficjalnie namaszczony przez Sikorę na jego stanowisko - inżynier ROLNIK Wiesław Molisak, otrzyma od Was w prezencie najnowocześniejszy węzeł cieplny dla swojego prywatnego domu za 36 000 PLN. To Molisak jeszcze przed wyborem Zybały na prezesa KZC tak "majstrował" przy Wniosku Unijnym, że doprowadził do wersji Wniosku, zgodnie z którą jego prywatny dom w Busku-Zdroju, przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 zostanie podłączony do nowo budowanej magistrali ciepłowniczej, otrzyma darmowe przyłącze i darmowy węzeł cieplny za kwotę jak już pisałem 36 000 PLN (18 000 PLN o trzyma z dotacji unijnej, drugie 18 000 PLN pokryją radnemu Molisakowi Odbiorcy ciepła). Zainwestowane pieniądze w węzeł, w domu Molisaka o bardzo małej mocy, bo zaledwie 45 kW, zwrócą się nie wcześniej jak po 15 latach (zwrócą się lub nie - bo trwałość wniosku unijnego musi być zachowana przez min. 5 lat, ale Odbiorca może skorzystać z przysługującego mu prawa z umowy i wypowiedzieć umowę: gdy tak postąpi Molisak - kasa za węzeł nie zwróci się nigdy). To prezes Zybała rozszyfrował to "towarzystwo wzajemnej adoracji - Sikorę ze swoją świtą" i jednoznacznie powiedział "basta" samowoli. To za taką postawę, że broni interesów Odbiorców i chce okiełznać ceny ciepła w Busku-Zdrju "towarzystwo wzajemnej adoracji" podstępnie, bez żadnych powodów zagłosowało pod dyktando swojego szeryfa, który próbuje się wybielić pod pretekstem obrony interesów Odbiorów ciepła. Świetnie wtóruje Sikorze jego prawa ręka - radny Jerzy Szydłowski. Jest on dyrektorem Oddziału PGNiG Kielce, czyli z firmy konkurencyjnej dla KZC Ponidzie (konkuruje ciepłem otrzymywanym z gazu, z ciepłem otrzymywanym przez KZC z węgla). To paranoiczna sytuacja aby Dyrektor firmy konkurencyjnej zasiadał w Zgromadzeniu KZC Ponidzie (odpowiedniku Rady Nadzorczej) a dodatkowo pełnił jeszcze funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej KZC Ponidzie. To tak jak by Zybała Prezes KZC Ponidzie produkujący ciepło z węgla zasiadał w Radzie Nadzorczej PGNiG i dodatkowo jeszcze był szefem Komisji Rewizyjnej PGNiG. W czyim interesie by w takiej sytuacji działał? W interesie swojej firmy i swoich Odbiorców ciepła wytworzonego z węgla, czy w interesie firmy konkurencyjnej - gazowników?!! Ludzie - myślenie nie boli. Ruszcie głową i spróbujcie dostrzec kto działa w interesie Odbiorców ciepła w Busku-Zdroju a kto szkodzi Odbiorcom i wpędza ich w koszty na długie lata. Na koniec trochę matematyki. Prezes Zybała zarabiał 7400 PLN bruto, co dawało 5200 PLN netto. Jego długoletni poprzedni Zbigniew Malec zarabiał brutto 8600 PLN w 2011 roku. Zybała dojeżdżając z Połańca wydaje miesięcznie na benzynę 1000 PLN, bo codziennie przejeżdża ok. 100 km. Zatem na rękę zostawało mu 4200 PLN. Więcej od Zybały dostaje na rękę PREZES ROLNIK - radny Molisak, więcej też dostaje na rękę Główna Księgowa Zofia Dzidowska. Tak to "w skrócie" wygląda. Może jeszcze dla "okrasy" informacja, że radny Rady Miejskiej Buska-Zdroju i ostatnio namaszczony przez Sikorę po Zybale na prezesa ROLNIK Molisak, przez trzy lata pracy w KZC Ponidzie wyłudził aż trzy laptopy (czyli średnio jeden laptop na rok), a w dodatku z żdnego nie korzysta w pracy, przedstawia natomiast faktury za okulary korekcyjne do pracy przy monitorach ekranowych. Posiada także służbowy telefon komórkowy, ale z niego nie korzysta a faktury do zapłaty za ten telefon przychodzą i są opłacane prze Odbiorców ciepła. Podsumowując - to chyba właśnie Sikorze i jego świcie pasuję właśnie tacy prezesi w KZC, którzy potrafią i lubią robić przekręty w majestacie prawa i przy błogosławieństwie Pryncypała. AMEN.
do poniżej (2014-08-02 14:56:26)
Nikt żadnego stanowiska nie ma i nie powinien mieć odpisanego rejentalnie.I nie jest wazne czy to prezes,sekretarka czy referent.Czy to w kzc, jakiejś spółdzielni czy rejonowym biurze pracy.
kora (2014-08-02 11:49:33)
szkoda
zuzanna (2014-08-01 22:01:33)
do ferdynanda .czytaj ze zrozumieniem ja wyczuwam ironię do tych wazeliniarzy dzięki którym ten ,,pan" wyprawiał w firmie to co wyprawiał .Znam ludzi tam pracujących i nieraz z zazdrością słuchałam jak z ci ludzie tworzyli zgrany i dobrany zespół i nagle w tak krótkim czasie rozpi....lono to co budowali przez wiele lat dla czego??? .bo widzisz trzeba było wprowadzić swoich na stanowiska , by mieć kontrolę nad tym wszystkim oparto wiedzę na wazelinie i to smutne ale prawdziwe i bije w słowach tego wiersza.Ferdynndzie myślę że chociaż troszkę otwarłam Ci źrenice byś postrzegał i zrozumiał tak proste słowa.
! (2014-08-01 21:36:03)
To już wiadomo skąd takie wysokie dopłaty do centralnego w blokach, to już trzeci prezes za Burmistrza Sikorę, i znowu wysoka odpraw, a zapłacimy wszyscy.
Ferdynand (2014-08-01 20:39:58)
Oda do nowego,czy psalm zalobny po byłym?
nadzieja umiera ostatnia (2014-08-01 18:14:35)
Jest w mojej pracy,
Materiał, który,
Szczelnie wypełni,
Największe dziury.
Poślizgiem sprawi,
Że każde tarcie,
Ulgę przyniesie,
Nawet zaparcie.
Nawet boleści,
Zwane rupturą,
Dzięki tej maści,
Staną się bzdurą.
Są też i tacy,
Którzy usilnie,
Język smarują,
Sobie nią pilnie.
I upust dają,
Słownej swawoli,
Bo smarowane,
Ponoć nie boli.
Ale nie wiedzą,
Że Bóg ich skarze,
Tak, bowiem kończą,
... wazeliniarze.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.