swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmiany w KZC Ponidzie - Zygmunt Zybała odwołany z funkcji Prezesa!

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41659)  Wersja do druku

Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.

Najwyższą władzą  międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.

Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".

Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia  Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.

Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.

Wkrótce więcej szczegółów.

/MC/






  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (99)
     

huherko (2014-08-02 18:56:32)

oj Panie prezesie jaki z Pana Herkules??ale gratuluję fantazji

herkules (2014-08-02 17:56:17)

Wystarczy zajrzeć na stronę internetową KZC Ponidzie a tam odszukać STATUT Związku. Na pierwszej stronie Statutu w Rozdziale II są wyliczone zadania Związku jakie może realizować. Właśnie tam w punkcie 2 pisze jak wół: Związek prowadzi działalność inwestycyjną w zakresie posiadanego majątku trwałego". Kapujecie Odbiorcy ciepła z KZC Ponidzie!!! Żadnej innej działalności inwestycyjnej Związek nie jest uprawniony prowadzić. NIE MOŻE, BO TO GENERUJE KOSZTY, KTÓRE MUSZĄ PONIEŚĆ ODBIORCY CIEPŁA. Cóż z tego, że dotacja z funduszy unijnych wynosi 50%. Drugie 50% zostanie pokryte z opłat taryfowych Odbiorców ciepła. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Tym Salomonem powinna być Gmina Burmistrza Sikory!!! Związek realizuje jedno z zadań własnych Gminy jakim jest zapewnienie zaopatrzenia mieszkańców w energię cieplną dla celów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kasę na realizowaną inwestycję w wysokości 50% jej kosztów powinna była pokryć Gmina (Burmistrz Sikora). Pod pretekstem wielkiej troski o fundusze domowe Odbiorców ciepła (wyborców) nie dawał Sikora, nie daje i nie da ani jednej złotówki na realizację Wniosku Unijnego. Cały ciężar kosztów tej inwestycji przerzucił - wraz ze swoją świtą radnych, członków Zgromadzenia - na barki Odbiorców ciepła. Związek bierze kredyt bankowy w wysokości 2 300 000 PLN aby zrealizowć Wniosek Unijny. Faktycznie to Związek "w imieniu Odbiorców" i na ich koszt bierze tak ogromny kredyt. Spłata kredytu została rozłożona na raty aż do 2025r. Czy to co piszę rozjaśnia Wam coś w głowach. To jaśnie panujący Burmistrz Sikora ze swoją świtą radnych (Molisak, Szydłowski, Ozgowicz i Prędki - Ciby wtedy nie było) wpędził Odbiorców ciepła w tak ogromne zadłużenie kredytowe. Teraz będziecie płakać i płacić za ciepło jak za zboże przez tyle lat. Dobrze zapamiętacie na długie lata obecnego Burmistrza i świtę Sikorę. Jeszcze dla pikanterii działań tego "towarzystwa wzajemnej adoracji" poinformuję Was Szanowni Buszczanie i Odbiorcy ciepła, że z Waszych opłat za ciepło radny Rady Miejskiej Buska-Zdroju, zastępca prezesa KZC Ponidzie, a obecnie po odwołaniu Zybały oficjalnie namaszczony przez Sikorę na jego stanowisko - inżynier ROLNIK Wiesław Molisak, otrzyma od Was w prezencie najnowocześniejszy węzeł cieplny dla swojego prywatnego domu za 36 000 PLN. To Molisak jeszcze przed wyborem Zybały na prezesa KZC tak "majstrował" przy Wniosku Unijnym, że doprowadził do wersji Wniosku, zgodnie z którą jego prywatny dom w Busku-Zdroju, przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 zostanie podłączony do nowo budowanej magistrali ciepłowniczej, otrzyma darmowe przyłącze i darmowy węzeł cieplny za kwotę jak już pisałem 36 000 PLN (18 000 PLN o trzyma z dotacji unijnej, drugie 18 000 PLN pokryją radnemu Molisakowi Odbiorcy ciepła). Zainwestowane pieniądze w węzeł, w domu Molisaka o bardzo małej mocy, bo zaledwie 45 kW, zwrócą się nie wcześniej jak po 15 latach (zwrócą się lub nie - bo trwałość wniosku unijnego musi być zachowana przez min. 5 lat, ale Odbiorca może skorzystać z przysługującego mu prawa z umowy i wypowiedzieć umowę: gdy tak postąpi Molisak - kasa za węzeł nie zwróci się nigdy). To prezes Zybała rozszyfrował to "towarzystwo wzajemnej adoracji - Sikorę ze swoją świtą" i jednoznacznie powiedział "basta" samowoli. To za taką postawę, że broni interesów Odbiorców i chce okiełznać ceny ciepła w Busku-Zdrju "towarzystwo wzajemnej adoracji" podstępnie, bez żadnych powodów zagłosowało pod dyktando swojego szeryfa, który próbuje się wybielić pod pretekstem obrony interesów Odbiorów ciepła. Świetnie wtóruje Sikorze jego prawa ręka - radny Jerzy Szydłowski. Jest on dyrektorem Oddziału PGNiG Kielce, czyli z firmy konkurencyjnej dla KZC Ponidzie (konkuruje ciepłem otrzymywanym z gazu, z ciepłem otrzymywanym przez KZC z węgla). To paranoiczna sytuacja aby Dyrektor firmy konkurencyjnej zasiadał w Zgromadzeniu KZC Ponidzie (odpowiedniku Rady Nadzorczej) a dodatkowo pełnił jeszcze funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej KZC Ponidzie. To tak jak by Zybała Prezes KZC Ponidzie produkujący ciepło z węgla zasiadał w Radzie Nadzorczej PGNiG i dodatkowo jeszcze był szefem Komisji Rewizyjnej PGNiG. W czyim interesie by w takiej sytuacji działał? W interesie swojej firmy i swoich Odbiorców ciepła wytworzonego z węgla, czy w interesie firmy konkurencyjnej - gazowników?!! Ludzie - myślenie nie boli. Ruszcie głową i spróbujcie dostrzec kto działa w interesie Odbiorców ciepła w Busku-Zdroju a kto szkodzi Odbiorcom i wpędza ich w koszty na długie lata. Na koniec trochę matematyki. Prezes Zybała zarabiał 7400 PLN bruto, co dawało 5200 PLN netto. Jego długoletni poprzedni Zbigniew Malec zarabiał brutto 8600 PLN w 2011 roku. Zybała dojeżdżając z Połańca wydaje miesięcznie na benzynę 1000 PLN, bo codziennie przejeżdża ok. 100 km. Zatem na rękę zostawało mu 4200 PLN. Więcej od Zybały dostaje na rękę PREZES ROLNIK - radny Molisak, więcej też dostaje na rękę Główna Księgowa Zofia Dzidowska. Tak to "w skrócie" wygląda. Może jeszcze dla "okrasy" informacja, że radny Rady Miejskiej Buska-Zdroju i ostatnio namaszczony przez Sikorę po Zybale na prezesa ROLNIK Molisak, przez trzy lata pracy w KZC Ponidzie wyłudził aż trzy laptopy (czyli średnio jeden laptop na rok), a w dodatku z żdnego nie korzysta w pracy, przedstawia natomiast faktury za okulary korekcyjne do pracy przy monitorach ekranowych. Posiada także służbowy telefon komórkowy, ale z niego nie korzysta a faktury do zapłaty za ten telefon przychodzą i są opłacane prze Odbiorców ciepła. Podsumowując - to chyba właśnie Sikorze i jego świcie pasuję właśnie tacy prezesi w KZC, którzy potrafią i lubią robić przekręty w majestacie prawa i przy błogosławieństwie Pryncypała. AMEN.

do poniżej (2014-08-02 14:56:26)

Nikt żadnego stanowiska nie ma i nie powinien mieć odpisanego rejentalnie.I nie jest wazne czy to prezes,sekretarka czy referent.Czy to w kzc, jakiejś spółdzielni czy rejonowym biurze pracy.

kora (2014-08-02 11:49:33)

szkoda

zuzanna (2014-08-01 22:01:33)

do ferdynanda .czytaj ze zrozumieniem ja wyczuwam ironię do tych wazeliniarzy dzięki którym ten ,,pan" wyprawiał w firmie to co wyprawiał .Znam ludzi tam pracujących i nieraz z zazdrością słuchałam jak z ci ludzie tworzyli zgrany i dobrany zespół i nagle w tak krótkim czasie rozpi....lono to co budowali przez wiele lat dla czego??? .bo widzisz trzeba było wprowadzić swoich na stanowiska , by mieć kontrolę nad tym wszystkim oparto wiedzę na wazelinie i to smutne ale prawdziwe i bije w słowach tego wiersza.Ferdynndzie myślę że chociaż troszkę otwarłam Ci źrenice byś postrzegał i zrozumiał tak proste słowa.

! (2014-08-01 21:36:03)

To już wiadomo skąd takie wysokie dopłaty do centralnego w blokach, to już trzeci prezes za Burmistrza Sikorę, i znowu wysoka odpraw, a zapłacimy wszyscy.

(2014-08-01 21:35:03)

to teraz bedzie sie dzialo dopiero....szkoda firmy

Ferdynand (2014-08-01 20:39:58)

Oda do nowego,czy psalm zalobny po byłym?

nadzieja umiera ostatnia (2014-08-01 18:14:35)

Jest w mojej pracy,
Materiał, który,
Szczelnie wypełni,
Największe dziury.

Poślizgiem sprawi,
Że każde tarcie,
Ulgę przyniesie,
Nawet zaparcie.

Nawet boleści,
Zwane rupturą,
Dzięki tej maści,
Staną się bzdurą.

Są też i tacy,
Którzy usilnie,
Język smarują,
Sobie nią pilnie.

I upust dają,
Słownej swawoli,
Bo smarowane,
Ponoć nie boli.

Ale nie wiedzą,
Że Bóg ich skarze,
Tak, bowiem kończą,
... wazeliniarze.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry