swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmiany w KZC Ponidzie - Zygmunt Zybała odwołany z funkcji Prezesa!

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41656)  Wersja do druku

Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.

Najwyższą władzą  międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.

Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".

Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia  Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.

Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.

Wkrótce więcej szczegółów.

/MC/






  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (99)
     

do tych co oczekują na zwrot !! (2014-08-13 16:14:51)

to co wiem to chodzi o zawyżanie zużycia energii przez uszkodzone urządzenia pomiarowe ale w odniesieniu do ciepłej wody. dlatego koszt podgrzania dla zasilanych bloków z W-1 jest tak wysoki bo z tego co wiem to chyba ok 35 - 37 zł/m3

do OLO MANOLO (2014-08-13 15:15:23)

CHOPIE ZAPIERD......J DO PREZESA SPÓŁDZIELNI PO ZWROT OSZUKAŃCZYCH NALICZEŃ ZA OGRZEWANKO I CIEPLUTKĄ WODĘ.

OLO MANOLO (2014-08-13 14:38:27)

zwracają kasę za CO ???????

Pani Mario (2014-08-13 14:35:38)

Proszę się zwrócić do Spółdzielni Mieszkaniowej w tej sprawie. Z pewnością udzielą Pani informacji dotyczących zawyżonych opłat.

(2014-08-13 13:58:31)

Tą sprawą powinna zająć sie już prokuratura i to jak najszybciej.
Przynajmniej z z powodu opisanego przez przedników komentarzy

"kto wbrew przepisom tej ustawy wprowadza do obrotu lub użytkowania, stosuje bądź przechowuje w stanie gotowości do użycia przyrządy pomiarowe, podlegające prawnej kontroli metrologicznej (w tym ciepłomierze do wody i ich elementy), bez wymaganych dowodów tej kontroli – podlega karze grzywny."

do poniższych komentarzy (2014-08-13 13:50:33)

Jak ja się odwoływałem już w zeszłym roku do mi od że u mnie występuje cyt ( ... brak znajomości produktu procesowego). ten proceder związany z W-1 trwał naprawdę długo.

PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE TEN DOKUMENT !!!!! Z Posiedzenia Zgromadzenia 2014 Uchwala 01.08.2014 jest na stronie KZC w BIP

Maria (2014-08-13 12:29:40)

Jestem emerytką i nie mam pieniędzy na opłaty, leki, a tutaj dowiaduję się że pan prezes okradał nas poprzez zawyżane opłaty za ciepło.Ja dostawałam rachunki ze spółdzielni mieszkaniowej i płaciłam systematycznie. Jeśli ktoś wie to proszę napisać, czy będa jakieś zwroty za ciepło z kotłowni.

ZYGMUNCIE Z. (2014-08-13 11:35:10)

Z tego wynika że okradłeś poprzez świadome działanie wielu odbiorców. I co dalej ?????
Nadal będziesz ,,SKOMLIŁ'' że stała się wielka tragedia z wypierd......... Ciebie z KZC ????
Mam nadzieję, że to jest dopiero początek wielkiej afery z Twoim udziałem.

Były kolega z KZC

Szanowny Panie Zygmuncie Zybała (2014-08-13 11:27:32)


W Polsce istnieje obowiązek legalizacji wodomierzy i ciepłomierzy do wody.

1 stycznia 2006 r. zakończono okres przejściowy we wprowadzaniu w Polsce pełnej prawnej kontroli metrologicznej której podlegają m.in. wodomierze i ciepłomierzy do wody oraz ich elementy, w formie zatwierdzenia typu i legalizacji.
Oznacza to że wszystkie użytkowane przyrządy pomiarowe powinny być zalegalizowane (posiadać cechy legalizacyjne). Wymóg ten dotyczy wszystkich wodomierzy i ciepłomierzy do wody i ich elementów - także tych zainstalowanych w lokalach mieszkalnych, służących do rozliczeń wewnątrz spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Aby ciepłomierz czy wodomierz mógł być zalegalizowany, powinien spełniać wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać ciepłomierze do wody i ich elementy (Dz. U. Nr 37, poz. 332). Ponieważ przed 1 stycznia 1994 nie wydawano tzw. zatwierdzeń typu, oznacza to, że takich przyrządów nie można użytkować i powinny być one wycofane z użytku.

Osobom odpowiedzialnym za wprowadzanie do użytku wodomierzy bądź ciepłomierzy nie posiadających legalizacji grozi kara grzywny na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. – Prawo o miarach (z późniejszymi zmianami), który mówi, że: "kto wbrew przepisom tej ustawy wprowadza do obrotu lub użytkowania, stosuje bądź przechowuje w stanie gotowości do użycia przyrządy pomiarowe, podlegające prawnej kontroli metrologicznej (w tym ciepłomierze do wody i ich elementy), bez wymaganych dowodów tej kontroli – podlega karze grzywny."

Na terenie Polski można wprowadzać do obrotu i użytkować przyrządy pomiarowe wprowadzone do obrotu w państwach członkowskich Unii Europejskiej, zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Chodzi tu o tzw. dyrektywę MID (2004/22/EC dyrektywa o przyrządach pomiarowych). Takie ciepłomierze lub wodomierze powinny posiadać świadectwo zatwierdzenia typu potwierdzające zgodność z właściwą dyrektywą, czego dowodem jest umieszczony na nich europejski znak zatwierdzenia typu.

Do Pana Herkulesa (2014-08-12 20:37:32)

OJ Panie Herkulesie ... a wystarczyło tylko wykazać znajomość przepisów, prawa i nie stosować do rozliczeń finansowych urządzeń pomiarowych bez legalizacji albo urządzeń które błędnie wykazują zużycie energii. Niestety. Resztę działań Pana pozostawiam bez komentarza. Odbiorcy z W-1 stracili ok 30 tyś zł z a ten okres. I co Pan na to?

Mieszkaniec (2014-08-08 17:19:27)

Ciekawe o ile wzrosną rachunki za ciepło?

A czy Pan Molisak zapłaci za przyłącze (2014-08-08 13:50:20)

Czytam teraz wypowiedzi byłego prezesa KZC i zastanawiam się kto zapłaci za przyłacze oraz wymiennik w sumie 36tyś zł do prywatnego domu Pana Molisaka.
Coś tu jest nie tak skoro projekt wskazywał nieruchomości do podłaczenia ( modernizacji ), gdzie jego nieruchomość nie była objęta .
Czyżby następny który chce się nachapać ???????

ZYGMUNCIE Z. (2014-08-08 13:38:13)

Sprawa z legalizacją urządzeń pomiarowych w wymiennikowni W-1 jest ŚLISKA o czym Pan doskonale wie. Istnieją na to dokumenty, że legalizacja nie była przeprowadzana w wymaganym przepisami terminie. Czekałeś Pan na zakończenie modernizacji sieci, więc wysłanie urządzeń pomiarowych do legalizacji skutkowałoby dodatkowym kosztem. A Pan to olał . Olał Pan także swoich przełożonych nie wykonując poleceń służbowych.
A tak na marginesie cieszę się że Ciebie wyp......... z roboty, bo fachowiec z Ciebie żaden, a fermenciarz.
Były kolega z KZC

HERKULESIE----CZYLI ZYGMYNCIE Z. (2014-08-08 13:25:45)

Narobiłeś takiego GNOJU, że teraz tylko Prokuratura wyjaśni jaki z Ciebie Herkules.

wojak (2014-08-06 14:59:46)

to straszne co ten burmistrz wyprawiał z herkulesm zmuszanie do tak częstych wyjazdów na szkolenia (czytaj a zresztą jak chcesz) przecież to odbiło się na zdrowiu mam nadzieje że tylko fizycznym .bo jakoś tych pozytywów malutko a ciśnie się pytanie gdzie byłeś herkulesie że dopiero teraz oświeciło a dotychczas miodzio.A WYSTARCZYŁO NA SAMYM POCZĄTKU GŁOŚNO POWIEDZIEĆ BASTA A NIE UKŁADY UKŁADZIKI PO PROSTU BRAKŁO KLASY.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry