swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmiany w KZC Ponidzie - Zygmunt Zybała odwołany z funkcji Prezesa!

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41654)  Wersja do druku

Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.

Najwyższą władzą  międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.

Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".

Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia  Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.

Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.

Wkrótce więcej szczegółów.

/MC/






  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (99)
     

jan (2014-08-17 07:50:03)

No panie były prezesie herkulesie, nawet się rymuje. Pozwoliłam sobie wejść na stronę ponidzia i tam jest uchwała dlaczego pana biednego odwołali. Okazuje sie, że pan nadmiernie koszytał z podrózy służbowych, wszytkim pracownikom kupił komórki, z dobrej nie przymuszonej woli wydłuzał terminy dla wykonawców zeby czasem nie zapłacilci kar. To są te pana oszczędności. Dla Burmistrza chyba było cieżko i niewygodnie wykonać kolejne zmian w ponidziu przed wyborami ale tak było już źle że nie dało rady inaczej. Nie doszukałam się zarzutu nadmiernych oszczędności panie herkulesie.

do osiedlowiec (2014-08-16 00:13:47)

Jesteś w błędzie. poczytaj a zrozumiesz, mam wiedze w tym temacie. patrz na swój rachunek.

osiedlowiec (2014-08-15 18:24:35)

Było źle a teraz jak na stanowisku jest piesek burmistrza to będzie jeszcze gorzej hau hau

myślący (2014-08-15 09:58:55)

Do ,,pana” Z.Z piszesz ,,panie „jakie cuda się tu dzieją tylko w większości autorem i mecenasem tych cudów byłeś właśnie ty ZZ. Od taki pierwszy z brzegu te twoje słynne wyjazdy na szkolenia by zamydlić oczy wyznaczyłeś kilku wiernych żołnierzy którzy obowiązkowo z tobą balowali po tych imprezach zwanych szkoleniami na koszt zakładu pracy(trzeba dodać że uczciwie ich za to wynagradzałeś nagrody premie no i oczywiście podwyżki kilkakrotne w ciągu roku czy nawet w kwartale.) Zabolał cię zatrudniony strasznie przyszły Zięć a co w zamian firma otrzymała ?zatrudniłeś szybko dwie sanitariuszki i tu zwracam się do tych dwóch ,,dam” Okażcie odrobinę HONORU .co macie zrobić ? logika podpowiada. Tak można pisać bez końca ale trzeba zejść to twego poziomu a tu już duma nie pozwala.

Do "Mieszkaniec" (2014-08-14 16:36:35)

Tego nie wiem ale sądzę , ze nie, Bank w ślepo nie udzieli kredytu

Mieszkaniec do "Do Mieszkanca" (2014-08-14 15:50:42)

A czy to prawda że wzieli na nasze konto ten kredyt który bedziemy placic wszyscy a przeznaczyli go na to słynne przyłącze?

Do "Mieszkaniec" (2014-08-14 15:40:15)

Wiele osób o tym wiedziało i wie wiele więcej tylko są osoby dla których (są z poza KZC i UMiG) było wygodniej siedzieć cicho i udając ze wszystko jest ok bo i tak lokatorzy SM zapłacą Przykład z treści wypocin Pana ZZ wynika ze SM nie zgodziła się na sprawdzenie urządzeń pomiarowych bo to by obciążyło odbiorców.
Pytam a skąd taka wiedza że te urządzenia pracują prawidłowo
Jaka jest prawda?
BYŁY USZKODZONE.
Ale ....
MASAKRA
Naruszono kilka ustaw i Rozporządzeń co do nadzoru metrologicznego i rozliczeń finansowych w konsekwencji.

Do Pana Herkulesa (2014-08-14 15:29:24)

Panie Herkulesie, czy Pan jest na L-4 ? Czy Pana oczy nie bolą siedząc przed monitorem tyle czasu? skoro dysponuje Pan takimi dokumentami wysyłając je z poza miejsca tj KZC tzn ze wynosi Pan służbowe dokumenty?
Oj oj co Pan wyrabia Panie Z.Z.

Mieszkaniec (2014-08-14 14:59:37)

Tych dwóch panów pierze brudy i dobrze bo mieszkańcy dowiadują się prawdy,ale z drugiej strony są tak samo winni. Tak to chyba tam wygląda, tylko dlaczego my jako mieszkańcy mamy na tym cierpieć. Nam nikt nie funduje tego i owego tylko wymaga by rachunku były płacone w terminie. Chyba najlepszym rozwiązaniem by było aby mieszkańcy mieli zdanie decydujące na co pójdą nasze pieniądze a nie osoby które traktują mieszkańców jak studnię bez dna. Mam nadzieje że na tej firmie taczki jeszcze są

do Herkulesa SZMACIARZA (2014-08-14 14:02:09)

DZIADU jak Tobie nie jest wstyd wypisywać na forum jak Ciebie skrzywdzono ?????
Przecież to Ty krzywdziłeś wszystkich odbiorców, zawyżając opłaty. To Ty pobiłeś podwładnego . A teraz udajesz pokrzywdzonego???
Takiego jak Ty DZIADA to powinno się przywiązać do pręgierza,
Nie szanowałeś odbiorców, współpracowników to teraz oczekujesz współczucia ????
KANALIO !!!!!
Jak bardzo się cieszę że taki los Ciebie spotkał, bo jak stare Polskie powiedzenie mówi ,, Z CHAMA NIGDY NIE BĘDZIE PANA " a Tobie to słoma zawsze wystawała z butów,

współpracownik z KZC

Panie Herkulesie (2014-08-14 13:17:09)

Od kiedy leży Panu tak na sercu dobro "ubogich emerytów i rencistów." ?
Jakoś tego nie odczuwamy. W co Pan Grał przez kilka m-cy? Dlaczego nie oddał Pan do eksertyzy wadliwie pracujących UPR? dlaczego? to juz ktoś opisał z Byłych kolegów. Bo kto by się martwił jeśli wpływy do kasy KZC są duże a co tam . Zima nie była taka ciężka. Czy Pan wie ile opału Zużyto w kotłowni na Sikorskiego? - Szkoda dalszej polemiki.
A tak na marginesie to to co Pan wypisuje to nie narusza Pan prawa ujawniając na publicznym forum?

czy to jest nadużycie nowego Prezesa KZC ?????????? (2014-08-14 10:06:49)

DODATKOWA BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEWODNICZĄCEGO ZGROMADZENIA KZC „Ponidzie” w Busku-Zdroju, Pana WALDEMARA SIKORY.

W trakcie realizacji Wniosku Unijnego przez KZC „Ponidzie”, dojdzie do bardzo „niesmacznej” sytuacji z udziałem w roli głównej zastępcy przewodniczącego KZC „Ponidzie”, zarazem radnego gminy Busko-Zdrój Wiesława Molisaka.
Wiesław Molisak działając od samego początku w tworzeniu zakresu Wniosku Unijnego, doprowadził do sytuacji, że jego prywatny dom przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1 w Busku-Zdroju zastanie podłączony do nowo budowanej magistrali ciepłowniczej oraz jego prywatny
strona nr 6 pisma:

dom zostanie wyposażony w najnowocześniejszy węzeł cieplny, którego koszt wynosi 34 000 PLN. Ponieważ dofinansowanie Wniosku Unijnego wynosi tylko 50%, zatem drugie 50% kosztów za węzeł zafundują Molisakowi dotychczasowi Odbiorcy ciepła z opłat wnoszonych za energię cieplną. Dodatkowo koszty węzła wpłyną na zwiększenie taryfy za ciepło dla Odbiorców ciepła.
Pikanterii całej tej sprawie dodaje fakt, że moc cieplna (zamówiona) dla tego węzła - dla prywatnego domu Wiesława Molisaka, radnego Rady Miejskiej Buska-Zdroju to zaledwie 45 kW. Jest to maksymalna moc dla tego węzła cieplnego. W rzeczywistości pobór mocy nie przekroczy 20 kW i tym samym jedynie z takiej mocy będą naliczane opłaty za ciepło do ogrzania prywatnego domu Wiesława Molisaka.
Nie trudno zatem oszacować jaki będzie okres zwrotu kosztów finansowych poniesionych przez KZC „Ponidzie” (przez Odbiorców ciepła) na węzeł cieplny dla Wiesława Molisaka. Okres zwrotu to ok. 15 lat. Dopiero po upływie tak długiego okresu czasu, być może, możliwy będzie zysk środków finansowych ze sprzedaży ciepła Wiesławowi Molisakowi. Piszę „być może” gdyż każdy Odbiorca ma zagwarantowaną zapisami Umowy z Dostawcą ciepła, możliwość jej wypowiedzenia. Jeżeli Wiesław Molisak skorzysta z takiej sposobności przed upływem owych 15 lat, w takim przypadku poniesiony koszt za węzeł cieplny u Wiesława Molisaka nie zwróci się nigdy.
Ten przypadek z węzłem dla prywatnego domu Wiesława Molisaka, dokumentuje nie tylko nieprofesjonalność działań tego Pana, radnego Rady Miejskiej Buska-Zdroju ale przede wszystkim jego prywatę i zachłanność kosztem pozostałych Odbiorców ciepła - w tym ubogich emerytów i rencistów.
Działania takie są działaniami na szkodę Odbiorców ciepła jak i na szkodę KZC „Ponidzie” gdyż nie mają nic wspólnego z efektywnością energetyczną a w dodatku uniemożliwiają „okiełznanie” cen ciepła dla Odbiorców w Busku-Zdroju.
Trudno się dziwić takim zachowaniom skoro na stanowisko dozoru w firmie o profilu energetyki cieplnej, Zgromadzenie Związku (które tworzą radni), powołuje bardzo niekompetentną osobę, z poza branży - inżyniera rolnika nie spełniającego warunków do zatrudnienia na stanowisku zastępcy przewodniczącego zarządu ds. technicznych. Na domiar złego Zgromadzenie złamało STATUT KZC „Ponidzie” - tj. §25 pkt. 2, cytuję: „Zastępca Przewodniczącego Zarządu wybierany jest na wniosek Przewodniczącego Zarządu”. Zgromadzenie Związku pogwałciło statutowy zapis w tym zakresie i postawiło się ponad prawem, dysponując na stanowisko mojego zastępcy „swojego” radnego inżyniera rolnika. Takie działanie jest naganne i będzie skutkowało wszczęciem czynności wyjaśniających, kontrolnych i prawnych przez Organy Nadzoru nad Związkiem (Naczelna Izba Kontroli, Prezes Rady Ministrów, Wojewoda Świętokrzyski - patrz część VII STATUTU KZC „Ponidzie”, §54).

Adam do Herkulesa (2014-08-14 09:59:08)

Panie Zybała proszę o przedstawienie ( na forum busko.com ) dokumentacji dotyczącej podłączenia instalacji C.O do prywatnego domu Pana M.
Czy podłączenie , oraz koszty z tym związane ( wymiennik ) były ujęte w planach modernizacji sieci.

DO Byłego kolegi Prezesa z KZC (2014-08-13 19:15:45)

zawyżanie naliczeń zużycia energii jest udowodnione przez wadliwie pracujące urządzenia pomiarowe. Matematycznie się zgadza ale od X 2013 roku wsrost energii podwyższał sie z m-ca na m-c a to było wynikiem awarii UPR.
Proszę o kontakt Tzw "Byłego kolegę z KZC' - Zrobimy robote że....

??????????????? (2014-08-13 18:36:24)

jak to zawyżanie naliczeń ????????????
przecież to jest już zwykłe ***syństwo Panie były Prezesie.
Oj będziesz miał kolegów pod celą.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry