swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Strefa wypoczynkowa ze skateparkiem w Busku otwarta! (foto)

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 16:55:55 (czytane: 31787)  Wersja do druku

1 sierpnia 2014 r., odbyło się oficjalne otwarcie strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej z "Rybą w tle", przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do dyspozycji mieszkańców będzie nowoczesny skatepark, boiska do piłki nożnej i siatkowej, linarium, ścianka wspinaczkowa, stół do gry w tenisa stołowego i elementy fitness

Wydarzenie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość.

Szanowni Państwo nareszcie doczekaliśmy się, w Busku-Zdroju powstało miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia. Od lat czekano na tak potrzebną miastu inwestycję. Przez wzgląd na uzdrowiskowy charakter naszej gminy, priorytetem dla samorządu jest podnoszenie standardów świadczonych usług, a przede wszystkim dbanie o estetykę miasta, zwłaszcza w zakresie rekreacyjno-wypoczynkowym
- mówił Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

otwarcie_skate_park002.jpg


Burmistrz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji
oraz tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy unijnych na jej realizację.

Podczas uroczystości głos zabrał również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas oraz zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Tomasz Mierzwa, który przybliżył szczegóły realizacji inwestycji.

otwarcie_skate_park003.jpg

otwarcie_skate_parku001.jpg


Wszystko zaczęło się od uchwalenia budżetu na rok 2012, wtedy zostały rozdysponowane środki na wykonanie projektu. W kwietniu 2012 r. ogłosiliśmy przetarg na wykonie projektu. Następnie 23 maja podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu. 4 lipca 2013 r. Gmina podpisała umowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie projektu w ramach "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013”  w kwocie 1 428 900 zł.  28 lipca 2014 r.  spisaliśmy protokół odbioru końcowego, a następnie zostało uzyskane pozwolenie na użytkowanie - mówił Tomasz Mierzwa - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Na zakończenie władze województwa świętokrzyskiego, wraz z przedstawicielami gminy i powiatu buskiego oraz młodzieżą z naszego miasta, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. 


otwarcie_skate_park001.jpg

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych województwa - na czele z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, powiatu buskiego - na czele ze Starostą Buskim Jerzym Kolarzem oraz gminy Busko - na czele z Burmistrzem Miasta Waldemarem Sikorą, młodzież buska oraz mieszkańcy naszego miasta.

Strefa wypoczynkowo - rekreacyjna z "Rybą w tle" w Busku-Zdroju...
Prace przy zagospodarowaniu terenu, pomiędzy osiedlami Andersa i Pułaskiego, przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju dobiegły końca. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.

skate_park0003.jpg

Umowa między Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, a Gminą Busko-Zdrój, o dofinansowanie inwestycji została podpisana 4 lipca 2013 roku w Kielcach. Kwota dofinansowania w ramach operacji "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” wyniosła  ok. 1 428 900. zł.

Na niezagospodarowanym terenie wybudowano Skate Park - tor, który przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników sporów ekstremalnych - jazdy wyczynowej na rolkach, rowerach BMX czy też deskorolce. Skate Park posiada m.in.: minipiramidę, funboxy do skoków, schody i zjazdy, barykady, poręcze.

skate_park001_1.jpg

Powstały dwa boiska do piłki siatkowej, o nawierzchni piaskowej o wymiarach 12x26 m oraz jedno do piłki nożnej, o nawierzchni piaskowej, o wymiarach 30x40 m. Wybudowana została ścieżka rowerowa oraz zaaranżowano ścieżkę zdrowia.

skate_park0002.jpg

Wymieniono ogrodzenia placu przedszkolnym, zamontowano elementy małej architektury, urządzenia sportowe, między innymi: linarium, linę do balansowania, ściankę wspinaczkową, stół do gry w tenisa stołowego, stojaki na rowery oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń, urządzenia do biegów z przeszkodami.

skate_park0004.jpg


Ponadto na całym terenie zasadzono drzewa, krzewy, byliny oraz wykonano oświetlenie parkowe. Całkowity koszt inwestycji to ok 3 ml zł.

Jutro, 2 sierpnia 2014 r., zapraszamy na największą imprezę hip-hopową "Barwy Miasta 2014", organizowaną przez: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko". Czytaj więcej...

Wkrótce relacja video.
/mb/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

(2014-08-01 13:39:46)

No tak i informacja dla mieszkańców też troszkę za późno wrócą do domów po pracy zjedzą obiad wejdą na stronkę i przeczytają że dziś było otwarcie o 13 a do wiadomości podano w tym samym dniu o 10

(2014-08-01 13:33:18)

Szkoda,że znowu kolejna uroczystość i otwarcie w godzinach pracy,chętnie bym poszedł ale niestety jestem w pracy

xyz (2014-08-01 12:41:20)

Buska wersja rozwoju sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych terenów rybackich.Ale jak mawia w reklamie PZU aktor Dorociński ,, no niech będzie,,.

Iwona (2014-08-01 11:07:23)

to Busko błysneło szkoda że tak póżno bo winnych miastach place fitnessowe i skyteparki sa juz od kilku lat pozdrawiam

(2014-08-01 10:43:49)

moja babcia wczoraj kupiła deskorolkę i już sie szykuje

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry