Strefa wypoczynkowa ze skateparkiem w Busku otwarta! (foto)
2014-08-01 16:55:55

1 sierpnia 2014 r., odbyło się oficjalne otwarcie strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej z "Rybą w tle", przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do dyspozycji mieszkańców będzie nowoczesny skatepark, boiska do piłki nożnej i siatkowej, linarium, ścianka wspinaczkowa, stół do gry w tenisa stołowego i elementy fitness



Wydarzenie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość.

Szanowni Państwo nareszcie doczekaliśmy się, w Busku-Zdroju
powstało miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia. Od
lat czekano na tak potrzebną miastu inwestycję. Przez wzgląd na
uzdrowiskowy charakter naszej gminy, priorytetem dla samorządu jest
podnoszenie standardów świadczonych usług, a przede wszystkim dbanie o estetykę miasta, zwłaszcza w zakresie rekreacyjno-wypoczynkowym
- mówił Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

otwarcie_skate_park002.jpg


Burmistrz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji
oraz tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy unijnych na jej realizację.

Podczas uroczystości głos zabrał również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas oraz zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Tomasz Mierzwa, który przybliżył szczegóły realizacji inwestycji.

otwarcie_skate_park003.jpg

otwarcie_skate_parku001.jpg


Wszystko zaczęło się od uchwalenia budżetu na rok 2012, wtedy zostały rozdysponowane środki na wykonanie projektu. W kwietniu 2012 r. ogłosiliśmy przetarg na wykonie projektu. Następnie 23 maja podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu. 4 lipca 2013 r. Gmina podpisała umowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie projektu w ramach "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013”  w kwocie 1 428 900 zł.  28 lipca 2014 r.  spisaliśmy protokół odbioru końcowego, a następnie zostało uzyskane pozwolenie na użytkowanie - mówił Tomasz Mierzwa - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Na zakończenie władze województwa
świętokrzyskiego, wraz z przedstawicielami gminy i powiatu buskiego oraz młodzieżą z naszego miasta, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. 


otwarcie_skate_park001.jpg

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych
województwa - na czele z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, powiatu buskiego - na czele ze Starostą Buskim Jerzym Kolarzem oraz gminy Busko - na czele z Burmistrzem Miasta Waldemarem Sikorą, młodzież buska oraz mieszkańcy naszego miasta.

Strefa wypoczynkowo - rekreacyjna z "Rybą w tle" w Busku-Zdroju...
Prace przy zagospodarowaniu terenu, pomiędzy osiedlami
Andersa i Pułaskiego, przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju dobiegły końca. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.

skate_park0003.jpg

Umowa między Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, a Gminą Busko-Zdrój, o dofinansowanie inwestycji została podpisana 4 lipca 2013 roku w Kielcach. Kwota dofinansowania w ramach operacji "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” wyniosła  ok. 1 428 900. zł.

Na niezagospodarowanym terenie wybudowano Skate Park - tor, który przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników sporów ekstremalnych - jazdy wyczynowej na rolkach, rowerach BMX czy też deskorolce. Skate Park posiada m.in.: minipiramidę, funboxy do skoków, schody i zjazdy, barykady, poręcze.

skate_park001_1.jpg

Powstały dwa boiska do piłki siatkowej, o nawierzchni piaskowej o wymiarach 12x26 m oraz jedno do piłki nożnej, o nawierzchni piaskowej, o wymiarach 30x40 m. Wybudowana została ścieżka rowerowa oraz zaaranżowano ścieżkę zdrowia.

skate_park0002.jpg

Wymieniono ogrodzenia placu przedszkolnym, zamontowano elementy małej architektury, urządzenia sportowe, między innymi: linarium, linę do balansowania, ściankę wspinaczkową, stół do gry w tenisa stołowego, stojaki na rowery oraz elementy fitness: drążki i
urządzenia do ćwiczeń, urządzenia do biegów z
przeszkodami.

skate_park0004.jpg


Ponadto na całym terenie zasadzono drzewa, krzewy, byliny oraz wykonano oświetlenie parkowe. Całkowity koszt inwestycji to ok 3 ml zł.

Jutro, 2 sierpnia 2014 r., zapraszamy na największą imprezę hip-hopową "Barwy Miasta
2014", organizowaną przez: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz
Stowarzyszenie "Młode Busko". Czytaj więcej...

Wkrótce relacja video.
/mb/

































https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17324