swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Strefa wypoczynkowa ze skateparkiem w Busku otwarta! (foto)

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 16:55:55 (czytane: 31788)  Wersja do druku

1 sierpnia 2014 r., odbyło się oficjalne otwarcie strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej z "Rybą w tle", przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do dyspozycji mieszkańców będzie nowoczesny skatepark, boiska do piłki nożnej i siatkowej, linarium, ścianka wspinaczkowa, stół do gry w tenisa stołowego i elementy fitness

Wydarzenie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość.

Szanowni Państwo nareszcie doczekaliśmy się, w Busku-Zdroju powstało miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia. Od lat czekano na tak potrzebną miastu inwestycję. Przez wzgląd na uzdrowiskowy charakter naszej gminy, priorytetem dla samorządu jest podnoszenie standardów świadczonych usług, a przede wszystkim dbanie o estetykę miasta, zwłaszcza w zakresie rekreacyjno-wypoczynkowym
- mówił Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

otwarcie_skate_park002.jpg


Burmistrz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji
oraz tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy unijnych na jej realizację.

Podczas uroczystości głos zabrał również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas oraz zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Tomasz Mierzwa, który przybliżył szczegóły realizacji inwestycji.

otwarcie_skate_park003.jpg

otwarcie_skate_parku001.jpg


Wszystko zaczęło się od uchwalenia budżetu na rok 2012, wtedy zostały rozdysponowane środki na wykonanie projektu. W kwietniu 2012 r. ogłosiliśmy przetarg na wykonie projektu. Następnie 23 maja podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu. 4 lipca 2013 r. Gmina podpisała umowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie projektu w ramach "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013”  w kwocie 1 428 900 zł.  28 lipca 2014 r.  spisaliśmy protokół odbioru końcowego, a następnie zostało uzyskane pozwolenie na użytkowanie - mówił Tomasz Mierzwa - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Na zakończenie władze województwa świętokrzyskiego, wraz z przedstawicielami gminy i powiatu buskiego oraz młodzieżą z naszego miasta, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. 


otwarcie_skate_park001.jpg

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych województwa - na czele z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, powiatu buskiego - na czele ze Starostą Buskim Jerzym Kolarzem oraz gminy Busko - na czele z Burmistrzem Miasta Waldemarem Sikorą, młodzież buska oraz mieszkańcy naszego miasta.

Strefa wypoczynkowo - rekreacyjna z "Rybą w tle" w Busku-Zdroju...
Prace przy zagospodarowaniu terenu, pomiędzy osiedlami Andersa i Pułaskiego, przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju dobiegły końca. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.

skate_park0003.jpg

Umowa między Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, a Gminą Busko-Zdrój, o dofinansowanie inwestycji została podpisana 4 lipca 2013 roku w Kielcach. Kwota dofinansowania w ramach operacji "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” wyniosła  ok. 1 428 900. zł.

Na niezagospodarowanym terenie wybudowano Skate Park - tor, który przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników sporów ekstremalnych - jazdy wyczynowej na rolkach, rowerach BMX czy też deskorolce. Skate Park posiada m.in.: minipiramidę, funboxy do skoków, schody i zjazdy, barykady, poręcze.

skate_park001_1.jpg

Powstały dwa boiska do piłki siatkowej, o nawierzchni piaskowej o wymiarach 12x26 m oraz jedno do piłki nożnej, o nawierzchni piaskowej, o wymiarach 30x40 m. Wybudowana została ścieżka rowerowa oraz zaaranżowano ścieżkę zdrowia.

skate_park0002.jpg

Wymieniono ogrodzenia placu przedszkolnym, zamontowano elementy małej architektury, urządzenia sportowe, między innymi: linarium, linę do balansowania, ściankę wspinaczkową, stół do gry w tenisa stołowego, stojaki na rowery oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń, urządzenia do biegów z przeszkodami.

skate_park0004.jpg


Ponadto na całym terenie zasadzono drzewa, krzewy, byliny oraz wykonano oświetlenie parkowe. Całkowity koszt inwestycji to ok 3 ml zł.

Jutro, 2 sierpnia 2014 r., zapraszamy na największą imprezę hip-hopową "Barwy Miasta 2014", organizowaną przez: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko". Czytaj więcej...

Wkrótce relacja video.
/mb/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

Iwona (2014-08-04 17:22:58)

sam/a jestes smieszna Busko tak jak wspomnial olo manolo to miasteczko lewych ineresow na szkody innych jak nie wiiesz to nie zabieraj glosu nic nie jest wykonane tak jak powinno wszystko jest robione z najtanszych materialow a kase biora za drozsze materialy jesli by bylo solidnie wykonane nie rozwalaloby sie po paru miesiacach Ci co buduja i sponsoruja najwieksze machloje robia a poza Buskiem stawiaja gmachy i wydaja przyjecia otworz oczy Busko zawsze bylo wioska i zostanie tylko z deka zmodernizowana tyle ze to nie zmieni juz nic.Nad kazdym takim budynkiem obiektem powinien trzymac reke nadzor budowlany ale oni maja to gdzies bo dostana swoja dole od tego kto obiekt buduje i papierek wystawiaja.Powodzenia beka i dalej upieraj sie przy swoim a dobrze na tym wyjdziesz .

Paweł (2014-08-03 18:15:58)

Co to za głupia nazwa: "Rybą w tle", wreszcie jakiś plac do zabaw, ale taka nazwa?

(2014-08-03 08:12:21)

Kiedy policja i straz miejska zajma sie skrzyżowaniem boh warszawy, staszica i starego dworca.
Okazuje się że wielu mieszkańców naszego miasta to daltoniści i przejeżdżają jak popadnie przez te krzyżowke. Na zielonym, czerwonym żółtym, kolor nie ma znaczenia byle do przodu.
A naszym strażnikom miejskim proponuje nadać tytuł Obrońcy ronda na rynku.
Takiej gorliwości w wykonywaniu swoich obowiązków jeszcze u nich nie widziałem.
I jeszcze iedno. Chyba mamy chorych strażników bo wszyscy mają uprawnienia do jazdy bez zapiętych pasów. Niedobrze

Kasia (2014-08-02 18:33:12)

Wszystko fajnie i ładnie wygląda oby tak było za dwa lata bo pięknie zrobione Glinianki już zarastają krzakami inikt tego nielikwiduje.Co będzie za następny rok?

:) (2014-08-02 12:26:35)

Świetna robota !

Ewelina (2014-08-02 11:18:09)

Busko nie zapomniało o rocznicy powstania, o godz.W pod kinem była inscenizacja, młodzież się spisała, ale o inscenizacji wszędzie cicho. Zero zdjęć na portalu za to z otwarcia od groma.

BOB (2014-08-02 08:16:21)

TERAZ JESZCZE NIECH SIE POSTARA O DOBRYCH ORTOPEDÓW - RACZKI I NÓŻKI BEDĄ STRZELAŁY JAK PATYCZKI, KTOŚ TO MUSI SKŁADAĆ.

NO CHYBA, ZE DOGADAŁ SIE Z ZAPRZYJAŹNIONYMI KSIEZULKAMI I ONI BEDĄ LECZYĆ SWIĘCONĄ WODA...

BASIA (2014-08-02 06:05:55)

WYBORCZE PRZEDSTAWIENIE

Powstanie (2014-08-01 21:48:57)

Przykre to, że w takim dniu, w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, kiedy cały kraj oddaje hołd powstańcom, w Busku-Zdroju cisza na ten temat, natomiast robi się szopkę z otwarcia miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego. Można to było przesunąć o jeden chociaż dzień. Ale w Busku do tej pory mamy osiedle Świerczewskiego to co się dziwić, taka władza. O rocznicy Powstania Warszawskiego zapomnieli w Busku wszyscy - mam na myśli ugrupowania polityczne.

Pijaczki (2014-08-01 20:44:33)

Wszystko piękne, nowe, oby tylko miejscowi wandale i lumperstwo nie pozostawiali tam śladów po swojej obecności.

ktos (2014-08-01 19:03:15)

no i super!!! Sikora jest ok...na pewno oddam na niego głos!!!!

tegey (2014-08-01 17:49:45)

Zalosne wyborcze przedstawienie

Machorkowa (2014-08-01 14:22:23)

Burmistrz Sikora ciężko pracuje po to bys ty wypoczywał.Udał się nam Waldi Co?

(2014-08-01 13:58:19)

GRATULUJEMY PANIE BURMISTRZU.,WSZYSTKIEGO DOBREGO.

(2014-08-01 13:54:32)

do poprzednika -piszesz nieprawde bo ja czytalam o otwarciu juz pare dni temu. ,jutro jest impreza przyjdz z cala rodziną

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry