swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Rusza wyścig po fotel burmistrza Buska-Zdroju

Dodane: admin Data: 2014-07-24 17:36:24 (czytane: 28788)  Wersja do druku

Wygląda na to, że potwierdzają się spekulacje na temat startu wojewody Bożentyny Pałki-Koruby (stowarzyszenie Ziemia Buska) w wyścigu o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Obecnie urzędujący burmistrz Waldemar Sikora, również potwierdził nam, że stanie do walki o reelekcję.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ma być Kazimierz Koruba - psycholog, działacz podziemnych struktur Solidarności, a prywatnie były mąż wojewody Bożentyny Pałki-Koruby.

Z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego start w wyborach potwierdził nam Grzegorz Lasak, szef partii w mieście i gminie Busko-Zdrój.

"Nie potwierdzam i nie zaprzeczam" powiedział nam burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz, członek  stowarzyszenia Ziemia Buska, pytany o start w wyborach.

Nieoficjalnie wiemy, że z Sojuszu Lewicy Demokratycznej dwie osoby rozważają swoją kandydaturę:  Irena Romanowska - przedsiębiorca, przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Busku-Zdroju i Mariusz Żabiński - nauczyciel historii w buskim "ekonomiku".

Również Stowarzyszenie "Busko Busko" wystawi swojego kandydata. Będzie nim Maciej Gawin, wiceprezes stowarzyszenia i radny buskiej Rady Miejskiej.

Wkrótce przedstawimy sylwetki kandydatów.
Lista kandydatów nie jest zamknięta, postaramy się ją na bieżąco  aktualizować.
/MC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (56)
     

- (2014-07-26 14:33:25 - IP: ***48.67.191)

W rozmowach z młodymi usłyszałem,że będą popierać Mariusza Żabińskiego nauczyciela z LO im Kopernika- młody,energiczny,wykształcony,zdolny organizator,działa w wielu organizacjach nie umorusany żadnymi układami i układzikami.Czas na zmiany i na młodego a nie koniecznie tych co już byli i nie sprawdzili się ! .Czy prawdą jest,że o fotel ubiegać sie będzie ,Iwański i Kruk .

nawet Sikora (2014-07-26 13:36:31 - IP: ***73.115.195)

zagłosuję na każdego tylko nie na gumioka z Żernik Lasaka, oraz nie zagłosuję na nauczyciela który ma pretensje do samego siebie że nie wychował młodzieży jako patriotów w buskim liceum. Nie dziwie się skoro samemu nie jest się patriotą a jedynie chcącym być jak najbliżej koryta. Ale cóż tacy ludzie jak Wąsowicz honoru nie mają. Pani Pałce też dziękujemy.

(2014-07-26 11:33:10 - IP: ***.43.14.65)

Wszyscy tylko nie Sikora !!!!

(2014-07-26 05:37:48 - IP: ***.146.50.87)

Sikore to trzeba na taczkach wwywieźć, najgorszy burmistrz od niepamiętnego czasu.

asddddd (2014-07-25 22:51:29 - IP: ***225.198.204)

Tak ewidentnie widzę w tej roli pana Mariusza Żabińskiego! człowiek z klasą, z ciekawością wypowiadania się i do tego z wielkim zasobem wiedzy!!:) POZDRAWIAM;)

- (2014-07-25 22:29:37 - IP: ***48.67.191)

Gdy wystartuje Bożentyna wygra w cuglach.

- (2014-07-25 22:24:42 - IP: ***48.67.191)

Kazik K. mój dobry znajomy powinien wiedzieć,ze jest już zgrana kartą na którą Buszczanie nie zagłosują a chłopy tym bardziej. Ja obstawiam Lasak,Żabiński Gawin.Młodzi energiczni i nie uwikłani

Do ja zagłosuję na K Korubę (2014-07-25 22:14:01 - IP: ***48.67.191)

Żarty sobie robisz.Jakie ten człowiek ma osiągnięcia, doświadczenia w zarządzaniu,działalności samorządowej,organizacyjnej?.Działalność podziemna- ha ha ha .W Busku było podziemie?-pierwsze słyszę . Owszem było w czasie okupacji !.Kolega Kazka; Piotr I. też popróbował Burmistrzowskiego chlebusia i odszedł a jak odszedł dobrze wie całe miasto.. Jeśli to ten sam zaciąg to dajcie sobie sianka panowie z pisu. Busko- Zdrój to zbyt poważne miasto by z niego stroić sobie żarty.Gdybym miał spośród tych dwojga wybierać to wolałbym Bożentynę-rozważniejsza i nie nawiedzona.

do: do zagłosuję na Kazimierza Korubę (2014-07-25 21:59:12 - IP: ***191.165.40)

Co do mało licznej opozycji to zażartuję jakie miasto taka opozycja. Co do umiejętności zarządzania to niektórym było dane wykazać się, p. Korubę marginalizowali i tłamsili przez te wszystkie minione lata więc chłop nie miał możliwości wykazania się jak np Sikora w PSS. Nie sprzedał się jak inni, jest uczciwy,dotrzymuje słowa, działał i działa dla dobra innych ludzi a nie tylko dla siebie i kumpli. A to jest bardzo ważne, że dotrzymuje danego słowa i obietnic złożonych, nie tak jak inni, którzy szybko zapominają. A co do tworzenia miejsc pracy - żaden z dotychczasowych burmistrzów nic w tym względzie nie zrobił, więc do kogo p.Korubę porównywać? W Busku wystarczy że władze nie będą przeszkadzały prywatnym i innym w tworzeniu nowych miejsc pracy to już będzie lepiej niż jest i było do tej pory. Który burmistrz dotychczasowy wykazał się w tworzeniu miejsc pracy? buskie władze przypominają ośmiornicę, która swoich ludzi ma na każdym ważniejszym stołku i która robi wszystko by im a nie nam żyło się dobrze. Dlatego zagłosuję na p.Korubę.

(2014-07-25 21:15:00 - IP: ***.158.217.187)

Zgadzam się z pośrednikiem, każdy tylko nie Sikora.

(2014-07-25 19:40:49 - IP: ***48.67.223)

Każdy na burmistrza tylko nie Sikora !!

woj (2014-07-25 18:44:04 - IP: ***.99.17.202)

Mam pytanie do Pana Burmistrza .Czy koszty sądowe i odszkodowania za przegrane procesy dla byłych pracowników KZC zostaną ulokowane w kosztach ogrzewania opłaconych przez mieszkańców Buska.I co z nie uregulowaną sprawą za ogrzewanie bloku oś Sikorskiego

do zagłosuję na Kazimierza Korubę (2014-07-25 17:48:35 - IP: ***74.251.188)

Umówmy się żadnych poważnych struktur podziemnych w Busku nie było. Ot kilkoro przyjaciół wypichciło jakieś ulotki, gdzieś w Młynach rozpalili ognisko i tyle To było 30 kat temu.Jakie umiejętności w sprawach Buska pokazał ten Pan w ciągu tego czasu?Organizowanie ogniska i malowanie ulotek to nie są umiejętności jakie Busko potrzebuje od swojego burmistrza. Co on wie o zarządzaniu takim organizmem jak Busko. Co on wie na temat perspektyw rozwojowych miasta? Gdzieś zabrał głos. ujawnił swoja wiedzę i poglądy w tej sprawie? Może słyszeliście wystąpienie p. Kazimierza na dyskusji o strategii miasta?Ma jakiś pomysł na nowe miejsca pracy w Busku? Pewnie chce dotrwać do emerytury.

ktos (2014-07-25 17:41:25 - IP: ***.99.16.234)

Proponuje wybory przeprowadzic na dachu BUNKRA ktory mieszkancom sikora sprawil na BATOREGO,za chwile beda sie szwendac z dlugopisikami

do dwa wpisy wcześniej (2014-07-25 17:07:30 - IP: ***.126.215.218)

Skąd to pan Kazik wziął pieniądze na zakup sporej posesji zabudowanej nie daleko Buska?
Ja też pracuję dłużej od niego i jakoś mnie nie stać. a co do działalności tego pana, to on przypomina mi dzisiejszego Macierewicza i Kaczyńskiego okraszonego Gowinem i Ziobrą.
Istna ohyda. Jednak wolałabym już jego niż partacza Lasaka.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry