swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Rusza wyścig po fotel burmistrza Buska-Zdroju

Dodane: admin Data: 2014-07-24 17:36:24 (czytane: 28789)  Wersja do druku

Wygląda na to, że potwierdzają się spekulacje na temat startu wojewody Bożentyny Pałki-Koruby (stowarzyszenie Ziemia Buska) w wyścigu o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Obecnie urzędujący burmistrz Waldemar Sikora, również potwierdził nam, że stanie do walki o reelekcję.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ma być Kazimierz Koruba - psycholog, działacz podziemnych struktur Solidarności, a prywatnie były mąż wojewody Bożentyny Pałki-Koruby.

Z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego start w wyborach potwierdził nam Grzegorz Lasak, szef partii w mieście i gminie Busko-Zdrój.

"Nie potwierdzam i nie zaprzeczam" powiedział nam burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz, członek  stowarzyszenia Ziemia Buska, pytany o start w wyborach.

Nieoficjalnie wiemy, że z Sojuszu Lewicy Demokratycznej dwie osoby rozważają swoją kandydaturę:  Irena Romanowska - przedsiębiorca, przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Busku-Zdroju i Mariusz Żabiński - nauczyciel historii w buskim "ekonomiku".

Również Stowarzyszenie "Busko Busko" wystawi swojego kandydata. Będzie nim Maciej Gawin, wiceprezes stowarzyszenia i radny buskiej Rady Miejskiej.

Wkrótce przedstawimy sylwetki kandydatów.
Lista kandydatów nie jest zamknięta, postaramy się ją na bieżąco  aktualizować.
/MC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (56)
     

Ja zagłosuję na Kazimierza Korubę (2014-07-25 16:43:31 - IP: ***191.161.253)

Gdy on będzie burmistrzem skończą się wszelkie machlojki i trwonienie pieniędzy. Facet jest dobrym organizatorem - zorganizował struktury podziemne za komuny, kierował nimi. Jest mądry, doświadczony życiowo, uczciwy i niesprzedajny. A to ważne u burmistrza

olo (2014-07-25 16:41:35 - IP: ***74.251.188)

Fabryka już jest. Problem w tym, że miejscowi kandydaci do stołka nie mają pojęcia jak zarządzać tym interesem aby był dochód i dodatkowe zatrudnienia. Ta ,,fabryka,, to marka uzdrowiska, którą to markę nieustannie osłabia burmistrz Sikora o czym tu niejednokrotnie piszę. Zamiast mieć strategię marki Busko Sikora wprowadza jakiegoś dziwoląga po Gmina uzdrowiskowa. Marketingowo to niewybaczalne.


Mądra inwestycja w markę szybko się zwróci Zdaje się, że uzdrowiskiem w tych sprawach dowodzi zupełny amator. Więc potrzeba burmistrza który albo się amatora umiejętnie pozbędzie albo go wyedukuje.

Rozmawiałem niedawno ze specjalistami ds marki miejsc / miast /Jak zobaczyli buską stronę internetową umigu dziwili się mocno, że coś takiego może mieć miejscowość chcąca żyć z grupy turystów / turystyka uzdrowiskowa/ Podali miasta jako przykłady gdzie te kwestie się znakomicie rozwiązuję

andżej (2014-07-25 11:25:19 - IP: ***187.233.250)

Kto z kandydatów nie był u mnie przez ostatnie 4 lata proszę nie przychodzić, nie namawiać mnie na kogo mam głosować i nie zajmować mi czasu. Dziękuję

do olo (2014-07-25 11:21:42 - IP: ***17.36.49)

na co ty olo czekasz wybuduj w Busku fabryke-zatrudnij ludzi i juz rozwiniesz miasto . nie pasuje ci nic innego. to pokaz co ty potrafisz.

ooooooooo (2014-07-25 10:37:30 - IP: ***9.60.52)

widzę że CENZURA działa wpisy dotyczące "Pana" Sikory są usuwane przez admina. A co będzie Marku jak się zmieni władza a na to się zapowiada. Komu będziesz służył ?? POMYŚL

(2014-07-25 10:32:22 - IP: ***130.227.133)

I pani wojewoda też startuje? Już jej nie chcą w PO ? A jakąś posadkę trzeba mieć ciepłą... Zresztą tyle nzrobiłą dla Buska, że na pewno jeden głos dostanie - swój ha ha

(2014-07-25 07:44:48 - IP: ***.127.47.35)

Co do elektronicznego kibelka to pomysłodawcą był niesławny w Busku pan Piotr Wąsowicz! On to nie chwaląc się uczynił, a nie Waldemar Sikora!!!

(2014-07-25 07:35:37 - IP: ***49.2.218)

A kóry to burmistrz roztrwonił nasze pieniądze i postawił kibel z płyty osb za blisko 400tys zł ???


A już wiem...... Sikora


A który to burmistrz, przed wyborami "przyjaciel" przedsiębiorców, na siłę przenosił kupców z rynku, straszył sankcjami i nasyłał swoich czarnuchów?


Już mi się przypomniało... Sikora

Bolek (2014-07-25 06:51:50 - IP: ***.42.174.75)

Zaczną się festyny (czytaj: kiełbasa wyborcza)

Może ktoś mi powie bo nie pamiętam... (2014-07-25 06:03:33 - IP: ***6.141.135)

której partii przedstawiciel na fotelu burmistrza zabawił się w kupno elektronicznego kibelka, który kosztował ponoć kilkaset tysięcy. Ponoć zobaczył podobny w Rzymie.

olo (2014-07-24 20:13:44 - IP: ***74.251.188)

znakomicie, że jest tak tłoczno. Byłoby dobrze gdyby kandydaci zamiast o sobie / rodzina, dzieci, podziemie itp/ zaprezentowali swój pomysł na Busko w czasie ich ewentualnych rządów. Kilka, trzy , cztery cele które chcieliby wdrożyć dla rozwoju miasta. To powinno mocno przerzedzić to pospolite ruszenie. Będę się przyglądał bacznie

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry