swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Rusza wyścig po fotel burmistrza Buska-Zdroju

Dodane: admin Data: 2014-07-24 17:36:24 (czytane: 28786)  Wersja do druku

Wygląda na to, że potwierdzają się spekulacje na temat startu wojewody Bożentyny Pałki-Koruby (stowarzyszenie Ziemia Buska) w wyścigu o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Obecnie urzędujący burmistrz Waldemar Sikora, również potwierdził nam, że stanie do walki o reelekcję.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ma być Kazimierz Koruba - psycholog, działacz podziemnych struktur Solidarności, a prywatnie były mąż wojewody Bożentyny Pałki-Koruby.

Z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego start w wyborach potwierdził nam Grzegorz Lasak, szef partii w mieście i gminie Busko-Zdrój.

"Nie potwierdzam i nie zaprzeczam" powiedział nam burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz, członek  stowarzyszenia Ziemia Buska, pytany o start w wyborach.

Nieoficjalnie wiemy, że z Sojuszu Lewicy Demokratycznej dwie osoby rozważają swoją kandydaturę:  Irena Romanowska - przedsiębiorca, przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Busku-Zdroju i Mariusz Żabiński - nauczyciel historii w buskim "ekonomiku".

Również Stowarzyszenie "Busko Busko" wystawi swojego kandydata. Będzie nim Maciej Gawin, wiceprezes stowarzyszenia i radny buskiej Rady Miejskiej.

Wkrótce przedstawimy sylwetki kandydatów.
Lista kandydatów nie jest zamknięta, postaramy się ją na bieżąco  aktualizować.
/MC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (56)
     

(2014-08-04 14:11:18 - IP: ***.5.99.77)

każdy rwie się do koryta

(2014-08-04 14:07:02 - IP: ***217.140.152)

świnki do koryta biegiem marsz!!!!!!

WYBIERZCIE MNIE --- A JA WAM DAM ............ (2014-08-03 19:51:02 - IP: ***.59.104.32)

Każdy obiecuje a niech powie czego nie zrobi bo UKŁAD BUSKI mu na to nie pozwoli.

Może wtbierzmy KANDYDATA NIE Z KORYTA !!!!! (2014-08-03 19:48:33 - IP: ***.59.104.32)

Ludzie !!!!! może wybierzmy kogoś z poza KORYTA. Jest tyle młodych wykształconych ludzi.

(2014-08-02 22:03:46 - IP: ***217.140.152)

ja już wole Sikorę niż zakłamanego dwulicowego Gawina! pośmiewisko Buska!

bambo (2014-07-29 17:59:19 - IP: ***185.252.220)

ja chciałem pogratulować adminowi tej strony genialne posunięcie by szybciutko przenieś temat wyboru burmistrza na drugą stronę lub jeszcze dalej .Przecież wybory to tak mało atrakcyjny temat dla Buszczan i kogo to obchodzi?? Jeszcze by przyszło gawiedzi pisać coś niecnego na miłościwie nam panującego

(2014-07-28 22:51:00 - IP: ***.42.177.171)

TYLKO SIKORA, JEDYNIE SIKORA, ZAWSZE SIKORA.

- (2014-07-28 13:55:28 - IP: ***48.67.191)

Z rodziny Korubów wolę Korubową- doświadczona na funkcjach kierowniczych min. Wojewody-rozważna,ambitna.Lasak bardziej mi pasuje pod Solec,Wąsowicz nie ma szans w starciu z Sikorą przepadnie.Z rodziny SLD większe szanse od Romanowskiej ma Żabiński jego poprą młodzi.

D (2014-07-27 12:10:19 - IP: ***.181.140.218)

OLO: "Rozmawiałem niedawno ze specjalistami ds marki miejsc / miast /Jak zobaczyli buską stronę internetową umigu dziwili się mocno, że coś takiego może mieć miejscowość chcąca żyć z grupy turystów / turystyka uzdrowiskowa/ Podali miasta jako przykłady gdzie te kwestie się znakomicie rozwiązuję"

strona UMiGu to strona UMiGu... dla turystów jest strona busko.pl

(2014-07-26 18:16:30 - IP: ***.147.161.95)

Panu Sikorze to już dziękujemy.

do:Sikore to trzeba na taczkach wwywieźć (2014-07-26 17:54:17 - IP: ***191.163.151)

a co do Waldemara Sikory to jesteś zaślepiony, ja uważam że jest on najlepszym burmistrzem od czasu Stefana Komendy.

Dinopark nie w Skorocicach ale w Radzanowie! (2014-07-26 17:42:05 - IP: ***191.163.151)

Buski Park Jurajski lepiej byloby umiejscowić przy zbiorniku i lesie w Radzanowie. Miejsce idealne. Wszyscy z Radzanowa i Skotnik znaleźliby pracę w takim Dinozaur parku. Park Jurajski w Radzanowie a w Pacanowie Europejskie Centrum Bajki , 2 atrakcje dla dzieci i rodziców obok siebie - goście przyjeżdżaliby ze Śląska, Krakowa, Tarnowa, Kielc z dzieciakami okrągły rok!

(2014-07-26 17:24:21 - IP: ***6.1.134)

Ci mlodzi głosujący na M. Żabińskiego to chyba tylko jego uczniowie. Najwięcej mlodych siedzi jedynie w urz edach ,ale oni nakazowo będą wspierać innych. Młodzi to z Buska niestety wyjechali w poszukiwaniu pracy.

(2014-07-26 16:01:05 - IP: ***6.1.134)

Wystarczy rządów nauczycieli. jakie są ich osiągnięcia ? np. kibel w rynku za 300 tys. czy ktos wie co się z nim stało ? ktoś mówił że stoi na granicy Buska i Łagiewnik.

Dinopark pomysł na miejsca pracy w Busku dla nowego Burmistrza (2014-07-26 15:52:51 - IP: ***191.163.151)

olo pyta o pomysł na miejsca pracy , pomysł jest przed oczami, wystarczy zbudować-skopiować Bałtowski Park Jurajski. Do Buska przyjeżdża corocznie 50.000 kuracjuszy i drugie tyle ich odwiedzających, to już 100.000 potencjalnych gości Dino Parku. Baza noclegowa rośnie w oczach - turyści z milionowego Krakowa i śląska z dzieciakammi mieliby gdzie się przespać. To kolejne kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy odwiedzających. Busko leży w super miejscu. Jakby PSB w to jeszcze weszło to sukces gwarantowany. Wszyscy w Busku by zarabiali. Gdyby miasto nie wydało na Mickiewicza 20 mln a za to urządziło Park Jurajski obok Buska, np. w Skorocicach to pracy i pieniedzy w Busku byłoby duuużo więcej. Zgadzasz się olo?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry