swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Barwy Miasta 2014 w Busku-Zdroju (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78282)  Wersja do druku

2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".

W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy.  W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z "Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

barwy_miasta0042.jpg

barwy_miasta001.jpg

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Podczas zawodów na rowerach BMX w formule Best Tricks, mogliśmy podziwiać najlepszych "riderów" nie tylko z Buska, ale także innych miast - Kielc, czy też Skarżyska-Kamiennej.

Wyniki rywalizacji Jamu BMX "Barwy Miasta vol 3 2014":
Konkurencja JUMP BOX:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Tomasz Kuliński- Kielce (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja STREET:
1. Miłosz Kochański-Busko-Zdrój (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Kacper Pałka-Busko-Zdrój (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja MINI:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Maks Czupryński- Kielce  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)


barwy_miasta0012.jpg

barwy_miasta057.jpg

Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury,  najlepsi otrzymali nagrody finansowe.

Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)

barwy_miasta086.jpg

barwy_miasta106.jpg

Scenę przed gwiazdami wieczoru do czerwoności rozgrzał Dreadlock reprezentant Awruk Records. Dreadlock Zmo od 2007r. mocno zaangażowany jest rozwoju lokalnej sceny hip-hopowej.

Na scenie wystąpił również skład K12, który związany jest z buską sceną Hip-Hop od roku 2008. Tworzą go muzycy, których przygoda z rapem zaczęła się jednak dużo wcześniej, pierwsze nagrania z ich udziałem datuje się na przełom 1999/2000 roku.

Podczas imprezy wystąpił zespół Pasjonaci. Swoją działalność rozpoczęli w 1997 roku i od samego początku ekipę tworzą pochodzący z Biłgoraja bracia – Begiet i Pawko odpowiedzialny za produkcję oraz finalny obraz utworów.

Gwiazdą wieczoru był Pyskaty, czyli Przemysław Chojnacki, który swoją działalność artystyczną rozpoczął w drugiej połowie lat 90. Od 1995 roku pod pseudonimem Zeke, tworzył zespół Edytoriał, należący do prekursorów warszawskiej sceny muzyki hip-hopowej.

barwy_miasta0019.jpg

W trakcie imprezy powstało graffiti o treści: "Barwy Miasta" w wykonaniu Mateusza Pasternaka ps. "Paster". Obraz został umieszczony na specjalnie do tego stworzonej ściance o powierzchni 16 m kw.

barwy_miasta_graffiti.jpg

Podziękowania dla związanego z Buskiem artysty aktualnie mieszkającego w Łodzi, który również jest projektantem plakatu imprezy.

Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.


Organizatorzy składają szczególne podziękowania sponsorom, a przede wszystkim Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (CKZ w Busku-Zdroju), firmie PERFECT Sp. z o.o. z Bilczy i kieleckiej FONTIA Sp. z o.o. - właścicielowi pięknego buskiego Hotelu "BRISTOL" oraz pozostałym sponsorom: Fundacji "Słoneczna Przyszłość" Busko-Zdrój, firmie M-Copy- Tonery i Tusze, firmie Hardkor - Odzież w konwencji Hip-Hop, "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. producentowi naturalnej wody mineralnej "Buskowianka Zdrój" oraz firmie AveBMX.pl.



/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (89)
     

olo (2014-07-27 17:42:48)

staram się nikogo nie obrażać w swoich wypowiedziach. Staram się koncentrować w nich na kwestiach merytorycznych. Coś tam podpowiadam, coś krytykuję przeważnie to uzasadniając. Merytorycznej polemiki z moimi wypowiedziami zbyt często nie zaauważam
Przykład poniższego postu wskazuje, że Młode Busko opanowali / lub reprezentują , tego dokładnie nie wiem /osobnicy prości by nie powiedzieć prymitywni.Dowód poniżej

Ktoś tu poprosił Młode Busko o kilka przykładów z ich zamierzeń czy też realizowanych przedsięwzięć. W odpowiedzi ogólniki typu ,,działanie na rzecz ludzi, i młodych,, / skąd to rozróżnienie?/ ,,wspieranie inicjatyw służących rozwojowi miasta,, Czyli zero konkretu
Chciałbym się mylić ale słabością tego stowarzyszenia jest prawdopodobnie słabość intelektualna. Gadki o rozwoju każdy może sobie wpisać a już na pewno o wspieraniu/
Co już wsparliście? Na czym to wsparcie polegało? Kopiujecie marne pomysły dorosłych co to wspierają, dążą,umacniają, itp Poczytajcie sobie plany rady miasta. Tam mnóstwo takich przykładów.

Młodych powinien odróżniać od zasiedziałej, zadowolonej z siebie władzy chęć do zmian, bezkompromisowość wobec schematyzmu, sztampy, urzędniczego rytuału z których nic nie wynika. To młodzi mają szansę te zmiany wprowadzać ale pod jednym warunkiem: nie wszędzie. Wystarczą dwa, trzy cele by społeczeństwo to zauważyło , doceniło. Wspierania nikt nie zauważy. Nie wróżę wam sukcesów , choć chciałbym je widzieć bo
miasto na to zasługuje..

Młode Busko (2014-07-27 14:52:14)

Organizatorami jest Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe" i Stowarzyszenie "Młode Busko". Te dwa stowarzyszenia wykonały ogrom pracy aby impreza ta mogła dojść do skutku. Podziękowania dla osób najbardziej aktywnych przy organizacji imprezy , ze strony PS osobą która szczególnie przyczyniła się w realizacji tego przedsięwzięcia jest Jerzy Szydłowski. Młode Busko jest organizacją która działa na rzecz ludzi i młodych i wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi miasta i regionu. Co do OLO to nie ma się kim przejmować bo to człowiek z zaburzeniami osobowości :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!!!

jot (2014-07-27 13:34:55)

nie wiem co to za organizacja to ,,młode Busko,, Czt kilku hobbystów chcących poprawić sobie warunki dla uprawianego hobby, czy też młodzi ludzie co chcą w Busku zmian?
Żeby o zmianach mówić nie trzeba się mocno wysilać i w kilku punktach je tu przedstawić.

peace (2014-07-27 00:18:08)

Olo chyba stary kawaler i z nudów taki głupoty wypisuje....ciężka sprawa na ręcznym całe życie ;]

olo (2014-07-26 23:13:10)

skoro są to wszystko zasługi ,,Młodego Buska,, to te opoje, obszczynury i temu podobne do młodego Buska się nie zaliczają?Co się przejdę wieczorem to tylko tych zauważam

Do Olo (2014-07-26 22:30:53)

Olo chłopie ale ty jestes prosty jak konstrukcja cepa.
Nie sztuką jest jak ty siedzieć w domu na d.... pić cole i jesc tortille tylko coś zrobić.
Jak by nie było to chłopaki z młodego buska w powiązaniu z kilku młodymi pzrędsiębiorcami zainicjowali pomysł aby cokolwiek stworzyć w tym miescie dla mlodych mieszkanców. A zamist siedziec na tylku w domu przyjdz i popatrz co potrafia mlodzi ludzie ternujacy sporty wyczynowe i ile to poswiecen wymaga. Busko ma bardzo dobra ekipe zarówno ludzi jezdzacych nie tylko na BMX ale i rolkach - od lat Chlopaki zajmowali czolowe miejsca w hokeju i nie wspominając o ekipie Break Dance i chłopakach którzy tworzyli jedną z lepszych ekip w południowej polsce. Busko to także kolebka wielu naprawde utalentowanych raperów którzy posiadają 10 raze wiekszy zasób słownictwa niż ty. Zamiast tylko hejtowac zacznij moze coś robić.

czx (2014-07-26 19:15:08)

Policja to juz gania młodzież nad "niemcem ", jak otworza to mohery beda dzwonic co 5 min a wieczorkami teren minować za pomoca pupilów bo im wolno przecie do koscioła chodza

mousa (2014-07-26 14:47:02)

yyy halo policja? prosze przyjechać na busko.com.pl

luk (2014-07-26 14:46:12)

Olo powinni Ci zabrać komputer :P

olo (2014-07-26 10:32:51)

Barwy miasta to nazwa wprowadzająca w błąd. Czyli nietrafiona. Dlatego min ,ze odnosi się do całego miasta zamiast części jego mieszkańców, ich odrębnej subkultury.Być może bardziej adekwatna byłaby nazwa ,,Młode Busko,, czy Buskie Klimaty czy coś podobnego. Ale nie jest to najważniejsze.

Jak się dobrze zapoznać z programem imprezy okazuje się, że to tylko koncert kilku zespołów fip-hopowych i nic więcej. Koncert będący jednorazową rozrywką po której ślad nie pozostanie. Z tego koncertu robi się wielką ideologie przy której grzeje się coś niejasnego czyli organizacja / stowarzyszenie?/ Młode Busko. Co to takiego pytają mieszkańcy? Organizatorzy koncertów czy coś poważniejszego? Będzie miało to Młode Busko jakiś wpływ na rzeczywistość miasta czy jak zwykle?Przypominają tu niesławną młodzieżową radę miasta która przy ,, troskliwej ,,współpracy władz przestała funkcjonować

Narazie to w przedwyborczym niepokoju władza buska dała parę groszy i koncert się odbędzie. Nie było takiego w zeszłym roku, bo wybory były jeszcze daleko. A co Młode Busko zamierza po koncercie. Wiem, obalić browar . Ale później? Piszę o tym z obawy by kolejna inicjatywa buskiej młodzieży dzięki ,,opiece,, władz nie wypaliła się

Ma prośbę do Młode Busko. Podajcie tu kilka swoich pomysłów na buską rzeczywistość
Może jakiś gotowy projekt? Pokażecie tym, w okresie przedwyborczym, że trzeba się z wami liczyć i strachliwa władza może wam jeszcze coś pomoże, w co wątpię. A może wylansujecie w ten sposób własnych kandydatów na radnych? Warto się nad tym zastanowić bo stołki w Busku już są dzielone i nic nie wskazuje aby coś się tu zmieniło

(2014-07-25 22:28:35)

Kto to w końcu jest głównym organizatorem bo z mojej wiedzy to Porozumienie Samorządowe na czele z Prezwodniczącym Jerzym Sz. a tu nagle jakieś Młode Busko
O CO TU CHODZI? Jeśli ktoś wie proszę o info

1 (2014-07-25 22:21:59)

Olo skad ty sie wziales w ogole?
Pisz o swoich ***ach gdzie indziej, nie tu

4elementy (2014-07-25 20:56:32)

Witam i Zapraszam !

Mateo (2014-07-25 20:13:25)

Młode Busko to jedyna organizacja, która organizuje imprezy dla młodzieży cała reszta jest aktywna tylko przy wyborach. Nowe strony internetowe, masa imprez coś mi to kiełbasą wyborczą pachnie. 2010,2014 czyżby następne Barwy w 2018? Nie dajcie się zwieść cwaniaczkom i hipokrytom w pogoni za stołkami. Młode Busko to jedna z niewielu organizacji która rzeczywiście dba o interes i poziom życia mieszkańców. Młodość, pomysłowość i znajomość współczesnego świata to są cechy kreatywnych ludzi, wszystko się zmienia a Buska Rada Miejska coraz starsza i niewzruszona okazuje bezradność :P

do smerfa (2014-07-25 12:43:29)

Stowarzyszenie "Młode Busko" w bieżącym roku zwarło swoje szeregi co poskutkowało między innymi jego rejestracją. Dzięki temu droga pozyskiwania środków zewnętrznych stanęła otworem a co za tym idzie diametralnie zwiększyła się szansa na organizację systematycznych wydarzeń kulturalnych skierowanych przede wszystkim do buskiej młodzieży - na zasadzie "Młodzi - Młodym".
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do współpracy bo będzie się działo :)
PS. Drogi Olo, nazwa imprezy ("Barwy Miasta") nie odnosi się do koloru bloków, architektury miejskiej, kwiatków i kolorowych mebli. To tylko i wyłącznie metafora wskazująca na specyfikę kulturową młodzieży związanej w szczególności z nurtem Hip hopowym, mówiąc wprost - jej kolorytu.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry