Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78281) 
2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".
W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy. W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z
"Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz
Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.




Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury, najlepsi otrzymali nagrody finansowe.
Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)




Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.
/red/
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (89) |
Kielecki-Buski (2014-08-01 10:32:45)
w Ostrowcu lepszy i największy
do Kielecki-Buski (2014-08-01 10:01:12)
znajdź w świętokrzyskim lepszy skate park
Kielecki-Buski (2014-07-31 22:04:28)
prawda jest taka że wy rodowici czy jak tak się zwiecie jesteście żydami/pisowcami moherowe berety wam zawsze nic się podoba w innych miastach wszystkie inwestycję przyjmują się lajtowo przez mieszkańców , sorry jeśli wam się podoba skatepark to wyprowadźcie się do innego miasta :D
_ (2014-07-31 17:41:20)
Przecież każdy wie, że ta kreska to nic innego jak ulica Waryńskiego oddzielająca Busko od Zdroju :)
buszczanin (2014-07-31 16:31:36)
no cóż plakaty porobione ale BUSKO-ZDRÓJ pisze się z kreską "Rodowici Buszczanie".
Rodowity (2014-07-31 12:38:01)
Do poniżej.Masz racje.Zawsze żeśmy tam lali,ale wtedy na miejscu tego osiedla były pastwiska i ogrody.Ach - żeby tak było do dzisiaj.
... (2014-07-31 11:22:05)
Olo jak nie lubie Twojego krytykanctwa tak ciężko nie zgodzić się z tym co napisałeś w ostatniej wypowiedzi. Smutna prawda, na młodzież zawsze tu lali, i chyba tego nikt już nie jest w stanie zmienić
konrad (2014-07-31 10:09:08)
na fb krakowmuzykoterapia
konrad (2014-07-31 10:07:39)
cos dla mlodziezy, cos dla starszych, cos dla kazdego - zrob cos !
nakręć film o swoim mieście
busko
grasz w kosza, jeździsz na rolkach, zbierasz znaczki a może po prostu nudzisz sie niemiłosiernie, robisz muzyke czy pstrykasz zdjęcia - wszystko to może być tematem naszego filmu.
idea
idea jest taka żeby wspólnie podziałać. wracam do buska po 15 latach, sporo się zmieniło, chcę się tym zmianom poprzyglądać. jak jest teraz a jak było kiedy tu mieszkałem. jak było za czasów młodości moich rodziców, mojego dziadka. zapraszam wszystkich zainteresowanch. przyłączyć się może każdy, doświadczenie nie jest potrzebne.
***
otwarcie skateparku
startujemy w najbliższą sobotę w godzinach porannych - otwarcie skateparku zgromadzi na pewno sporo ludzi i to dobra okazja do nakręcenia pierwszych ujęć. jeśli publika dopisze będzie szansa popytać o nasze miasto i młodszych i starszych mieszkańców buska. będzie można się przyjrzeć jak młodzież spędza wolny czas teraz, popytać jak to było kiedyś. efektem naszych sobotnich poczynań ma być krótki klip / reportaż z tej imprezy.
klip / reportaż
mam nadzieję na fajne ujęcia dzięki kamerze gopro, którą chętnie wręczę zainteresowanym przejeżdżką z ową kamerą przyczepioną do kasku. do klipu zrobimy muzykę stworzoną na bazie dźwięków nagranych także podczas imprezy, każdy kto chciałby się przyłączyć do stworzenia muzyki również zapraszam.
film
przez caly sierpien będziemy zbierac materialy do naszego filmu. każdy kto się przyłączy opowiada historię, którą uzna za interesującą. nie ma innego celu jak wymiana doświadczeń, formuła jest otwarta i kształt naszego filmu będzie się wyłaniał z czasem w zależności od ludzi, którzy się zaangażują.
finał
pokaz filmu będzie częścią instalacji w domu kultury podczas dni buska. na jednym ekranie wyświetlony zostanie nasz film o życiu w busku, na drugim wyświetlone zostaną nagrania z indii. w ten sposób będziemy się mogli przyjrzeć naszemu życiu z kilku perspektyw dotyczących czasu (busko teraz a busko kiedyś) oraz miejsca (kultura europejska w porównaniu z kulturą indii).
podczas pokazu w domu kultury do dyspozycji odbiorców będzie również kilka niekonwencjonalnych instrumentów, dzięki którym będzie można stworzyć własną muzykę do wyświetlanych projekcji. krótko mówiąc będziemy mieli taki audiowizualny plac zabaw.
zaczynamy zatem od filmowania codziennego życia naszego miasteczka, ale opcji do działania jest dużo więcej - jeśli tylko ktoś ma ochotę to zapraszam również do współtworzenia muzyki do filmu oraz do wspólnego budowania instrumentów.
po krótce
zrób cos !!!
wszelkie info pod numerem 668413068 lub przez fb
-tamtam (2014-07-31 08:31:37)
a mnie bardzo wzruszył widok starszej Pani na balkonie obok starego handlowego podczas inscenizacji, nawet zastanawiam się czy ta Pani jest z tej grupy odgrywającej role, miejscowi powiedzieli że ta Pani tam mieszka podobno 93 ma lata.dla mnie był to widok bardzo wzruszający
olo (2014-07-30 16:43:31)
Nie mam nić przeciwko skateparkowi jak tu kilku słabych w piśmie próbuje mi wmówić. Wprost przeciwnie, może powstać kolejny skatepark. Ale wiem, że jest to zabawa czy rozrywka / jak kto woli/ dla 15 - 25 osób raczej płci męskiej. Młodzieży w Buszczy jest wielokrotnie więcej.
Dla buskiej młodzieży buska władza nie ma żadnej oferty. Nie ma bo z ta młodzieżą nie znalazła / nawet nie próbowała znaleźć/ forum dialogu. W internecie, który mógłby zainicjować taki dialog buska władza nie istnieje!Ostatni czat z burmistrzem, mniejsza o jego sztuczność, miał miejsce przeszło rok temu. Inni burmistrzowie mają czas na takie forum dialogu nawet co miesiąc. Buska władza dialogu nie prowadzi, potrzeb młodzieży nie zna i ma ból z głowy. To krytykuję
W sprawozdaniach buskiej władzy za kadencję / wybory niedługo/ zapewne znajdą się kwoty wydatkowane na młodzież. Otóż nie będą to wydatki na młodzież. lecz na kilkunastu jej przedstawiciel iWydatki na najłatwiejsze zadanie, nie kosztujące władzy wielkiego wysiłku. Kasa jest, teren jest więc się zleci skatepark. Nie w tym ma polegać zajmowanie się przez władze problemami młodzieży
Program dla młodych buszczan to obowiązek obecnej władzy. Jest taki program? Był z młodymi konsultowany? Ktoś oceniał jego wycinkowe efekty? Coś wiadomo o sukcesach władzy na rzecz zmniejszenia bezrobocia w Busku? A może buska władza wspólnie ze starostwem wyszła z jakąś inicjatywą do młodych? Może choć dialog podjęły? Z pewnością nic takiego nie miało miejsca , chyba że był to dialog jak w sprawie strategii rozwojowej" o godz 10.00 we własnym gronie, bez konkretów. To fatalny styl sprawowania władzy i nie dajcie się na to nabierać.
Na forach internetowych miast i miasteczek wielkości Buska można poczytać jak tamte władze prowadzą dialog z młodzieżą, jak wspólnie inicjują pewne sprawy. Są ciekawe przykłady, które można w Busku zastosować. Tylko kto to ma zrobić? Pasjonaci skateparku? Oni już są zajęci swoim hobby i władzy głowy nie zawracają. Więc jest spokój i cisza
H00L0GR4M (2014-07-30 14:33:48)
UU nie ładnie z ich strony o Dreadlocku nic nie wspomnieli / a to reprezentant mojego osiedla Pułaskiego chłopak który ma potencjał w rapie !!
Kapitan Kajak (2014-07-30 13:46:48)
A jeszcze jedno OLO hip hopu i rapu specjalnie nie lubię ale i tak przyjdę w sobotę żeby poznać tzw. KOLORY MIASTA bo oto właśnie chodzi żeby wszyscy mogli zobaczyć,posłuchać i poczuć to co lubią inni.
Ty też przyjdź i nawet piwo możesz zabrać:)
Kapitan Kajak (2014-07-30 13:39:46)
Olo Ciebie to nawet nie zadowoli jak cię Królowa Brytyjska w zad cmoknie,
Wymądrzasz się a żadnej inicjatywy z twojej strony od lat nie widziałem.
Młode Busko dreptało za skateparkiem już od dawna i myślę że jak by nie ich determinacja to dalej by tam cyrk przyjeżdżał a ty byś na wielbłądy chodził patrzeć.
Gdy by 20 lat temu było coś takiego sam bym tam pojeździł a kto wie czy jeszcze teraz nie pojeżdżę. A cała infrastruktura w otoczeniu skateparku też jest fajna a przede wszystkim zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej. Myślę że jak wyszedł byś czasem z domu i się tam poruszał zmienił byś zdanie. Ale ty jesteś typem malkontenta , przyklejonym do klawiatury , typowym marudą. Musiało cię w życiu spotkać dużo przykrych i nieprzyjemnych zdarzeń, bo normalny człowiek tak nie potrafi marudzić.Pozdrawiam i wpadnij czasem na świeże powietrze bo dobrze ci to zrobi.....
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.