swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Barwy Miasta 2014 w Busku-Zdroju (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78281)  Wersja do druku

2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".

W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy.  W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z "Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

barwy_miasta0042.jpg

barwy_miasta001.jpg

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Podczas zawodów na rowerach BMX w formule Best Tricks, mogliśmy podziwiać najlepszych "riderów" nie tylko z Buska, ale także innych miast - Kielc, czy też Skarżyska-Kamiennej.

Wyniki rywalizacji Jamu BMX "Barwy Miasta vol 3 2014":
Konkurencja JUMP BOX:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Tomasz Kuliński- Kielce (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja STREET:
1. Miłosz Kochański-Busko-Zdrój (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Kacper Pałka-Busko-Zdrój (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja MINI:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Maks Czupryński- Kielce  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)


barwy_miasta0012.jpg

barwy_miasta057.jpg

Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury,  najlepsi otrzymali nagrody finansowe.

Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)

barwy_miasta086.jpg

barwy_miasta106.jpg

Scenę przed gwiazdami wieczoru do czerwoności rozgrzał Dreadlock reprezentant Awruk Records. Dreadlock Zmo od 2007r. mocno zaangażowany jest rozwoju lokalnej sceny hip-hopowej.

Na scenie wystąpił również skład K12, który związany jest z buską sceną Hip-Hop od roku 2008. Tworzą go muzycy, których przygoda z rapem zaczęła się jednak dużo wcześniej, pierwsze nagrania z ich udziałem datuje się na przełom 1999/2000 roku.

Podczas imprezy wystąpił zespół Pasjonaci. Swoją działalność rozpoczęli w 1997 roku i od samego początku ekipę tworzą pochodzący z Biłgoraja bracia – Begiet i Pawko odpowiedzialny za produkcję oraz finalny obraz utworów.

Gwiazdą wieczoru był Pyskaty, czyli Przemysław Chojnacki, który swoją działalność artystyczną rozpoczął w drugiej połowie lat 90. Od 1995 roku pod pseudonimem Zeke, tworzył zespół Edytoriał, należący do prekursorów warszawskiej sceny muzyki hip-hopowej.

barwy_miasta0019.jpg

W trakcie imprezy powstało graffiti o treści: "Barwy Miasta" w wykonaniu Mateusza Pasternaka ps. "Paster". Obraz został umieszczony na specjalnie do tego stworzonej ściance o powierzchni 16 m kw.

barwy_miasta_graffiti.jpg

Podziękowania dla związanego z Buskiem artysty aktualnie mieszkającego w Łodzi, który również jest projektantem plakatu imprezy.

Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.


Organizatorzy składają szczególne podziękowania sponsorom, a przede wszystkim Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (CKZ w Busku-Zdroju), firmie PERFECT Sp. z o.o. z Bilczy i kieleckiej FONTIA Sp. z o.o. - właścicielowi pięknego buskiego Hotelu "BRISTOL" oraz pozostałym sponsorom: Fundacji "Słoneczna Przyszłość" Busko-Zdrój, firmie M-Copy- Tonery i Tusze, firmie Hardkor - Odzież w konwencji Hip-Hop, "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. producentowi naturalnej wody mineralnej "Buskowianka Zdrój" oraz firmie AveBMX.pl.



/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (89)
     

Kielecki-Buski (2014-08-01 10:32:45)

w Ostrowcu lepszy i największy

do Kielecki-Buski (2014-08-01 10:01:12)

znajdź w świętokrzyskim lepszy skate park

Kielecki-Buski (2014-07-31 22:04:28)

prawda jest taka że wy rodowici czy jak tak się zwiecie jesteście żydami/pisowcami moherowe berety wam zawsze nic się podoba w innych miastach wszystkie inwestycję przyjmują się lajtowo przez mieszkańców , sorry jeśli wam się podoba skatepark to wyprowadźcie się do innego miasta :D

_ (2014-07-31 17:41:20)

Przecież każdy wie, że ta kreska to nic innego jak ulica Waryńskiego oddzielająca Busko od Zdroju :)

buszczanin (2014-07-31 16:31:36)

no cóż plakaty porobione ale BUSKO-ZDRÓJ pisze się z kreską "Rodowici Buszczanie".

Rodowity (2014-07-31 12:38:01)

Do poniżej.Masz racje.Zawsze żeśmy tam lali,ale wtedy na miejscu tego osiedla były pastwiska i ogrody.Ach - żeby tak było do dzisiaj.

... (2014-07-31 11:22:05)

Olo jak nie lubie Twojego krytykanctwa tak ciężko nie zgodzić się z tym co napisałeś w ostatniej wypowiedzi. Smutna prawda, na młodzież zawsze tu lali, i chyba tego nikt już nie jest w stanie zmienić

konrad (2014-07-31 10:09:08)

na fb krakowmuzykoterapia

konrad (2014-07-31 10:07:39)

cos dla mlodziezy, cos dla starszych, cos dla kazdego - zrob cos !

nakręć film o swoim mieście

busko

grasz w kosza, jeździsz na rolkach, zbierasz znaczki a może po prostu nudzisz sie niemiłosiernie, robisz muzyke czy pstrykasz zdjęcia - wszystko to może być tematem naszego filmu.

idea

idea jest taka żeby wspólnie podziałać. wracam do buska po 15 latach, sporo się zmieniło, chcę się tym zmianom poprzyglądać. jak jest teraz a jak było kiedy tu mieszkałem. jak było za czasów młodości moich rodziców, mojego dziadka. zapraszam wszystkich zainteresowanch. przyłączyć się może każdy, doświadczenie nie jest potrzebne.

***

otwarcie skateparku

startujemy w najbliższą sobotę w godzinach porannych - otwarcie skateparku zgromadzi na pewno sporo ludzi i to dobra okazja do nakręcenia pierwszych ujęć. jeśli publika dopisze będzie szansa popytać o nasze miasto i młodszych i starszych mieszkańców buska. będzie można się przyjrzeć jak młodzież spędza wolny czas teraz, popytać jak to było kiedyś. efektem naszych sobotnich poczynań ma być krótki klip / reportaż z tej imprezy.

klip / reportaż

mam nadzieję na fajne ujęcia dzięki kamerze gopro, którą chętnie wręczę zainteresowanym przejeżdżką z ową kamerą przyczepioną do kasku. do klipu zrobimy muzykę stworzoną na bazie dźwięków nagranych także podczas imprezy, każdy kto chciałby się przyłączyć do stworzenia muzyki również zapraszam.

film

przez caly sierpien będziemy zbierac materialy do naszego filmu. każdy kto się przyłączy opowiada historię, którą uzna za interesującą. nie ma innego celu jak wymiana doświadczeń, formuła jest otwarta i kształt naszego filmu będzie się wyłaniał z czasem w zależności od ludzi, którzy się zaangażują.

finał

pokaz filmu będzie częścią instalacji w domu kultury podczas dni buska. na jednym ekranie wyświetlony zostanie nasz film o życiu w busku, na drugim wyświetlone zostaną nagrania z indii. w ten sposób będziemy się mogli przyjrzeć naszemu życiu z kilku perspektyw dotyczących czasu (busko teraz a busko kiedyś) oraz miejsca (kultura europejska w porównaniu z kulturą indii).

podczas pokazu w domu kultury do dyspozycji odbiorców będzie również kilka niekonwencjonalnych instrumentów, dzięki którym będzie można stworzyć własną muzykę do wyświetlanych projekcji. krótko mówiąc będziemy mieli taki audiowizualny plac zabaw.

zaczynamy zatem od filmowania codziennego życia naszego miasteczka, ale opcji do działania jest dużo więcej - jeśli tylko ktoś ma ochotę to zapraszam również do współtworzenia muzyki do filmu oraz do wspólnego budowania instrumentów.

po krótce

zrób cos !!!

wszelkie info pod numerem 668413068 lub przez fb

-tamtam (2014-07-31 08:31:37)

a mnie bardzo wzruszył widok starszej Pani na balkonie obok starego handlowego podczas inscenizacji, nawet zastanawiam się czy ta Pani jest z tej grupy odgrywającej role, miejscowi powiedzieli że ta Pani tam mieszka podobno 93 ma lata.dla mnie był to widok bardzo wzruszający

olo (2014-07-30 16:43:31)

Nie mam nić przeciwko skateparkowi jak tu kilku słabych w piśmie próbuje mi wmówić. Wprost przeciwnie, może powstać kolejny skatepark. Ale wiem, że jest to zabawa czy rozrywka / jak kto woli/ dla 15 - 25 osób raczej płci męskiej. Młodzieży w Buszczy jest wielokrotnie więcej.

Dla buskiej młodzieży buska władza nie ma żadnej oferty. Nie ma bo z ta młodzieżą nie znalazła / nawet nie próbowała znaleźć/ forum dialogu. W internecie, który mógłby zainicjować taki dialog buska władza nie istnieje!Ostatni czat z burmistrzem, mniejsza o jego sztuczność, miał miejsce przeszło rok temu. Inni burmistrzowie mają czas na takie forum dialogu nawet co miesiąc. Buska władza dialogu nie prowadzi, potrzeb młodzieży nie zna i ma ból z głowy. To krytykuję

W sprawozdaniach buskiej władzy za kadencję / wybory niedługo/ zapewne znajdą się kwoty wydatkowane na młodzież. Otóż nie będą to wydatki na młodzież. lecz na kilkunastu jej przedstawiciel iWydatki na najłatwiejsze zadanie, nie kosztujące władzy wielkiego wysiłku. Kasa jest, teren jest więc się zleci skatepark. Nie w tym ma polegać zajmowanie się przez władze problemami młodzieży

Program dla młodych buszczan to obowiązek obecnej władzy. Jest taki program? Był z młodymi konsultowany? Ktoś oceniał jego wycinkowe efekty? Coś wiadomo o sukcesach władzy na rzecz zmniejszenia bezrobocia w Busku? A może buska władza wspólnie ze starostwem wyszła z jakąś inicjatywą do młodych? Może choć dialog podjęły? Z pewnością nic takiego nie miało miejsca , chyba że był to dialog jak w sprawie strategii rozwojowej" o godz 10.00 we własnym gronie, bez konkretów. To fatalny styl sprawowania władzy i nie dajcie się na to nabierać.

Na forach internetowych miast i miasteczek wielkości Buska można poczytać jak tamte władze prowadzą dialog z młodzieżą, jak wspólnie inicjują pewne sprawy. Są ciekawe przykłady, które można w Busku zastosować. Tylko kto to ma zrobić? Pasjonaci skateparku? Oni już są zajęci swoim hobby i władzy głowy nie zawracają. Więc jest spokój i cisza

H00L0GR4M (2014-07-30 14:33:48)

UU nie ładnie z ich strony o Dreadlocku nic nie wspomnieli / a to reprezentant mojego osiedla Pułaskiego chłopak który ma potencjał w rapie !!

Kapitan Kajak (2014-07-30 13:46:48)

A jeszcze jedno OLO hip hopu i rapu specjalnie nie lubię ale i tak przyjdę w sobotę żeby poznać tzw. KOLORY MIASTA bo oto właśnie chodzi żeby wszyscy mogli zobaczyć,posłuchać i poczuć to co lubią inni.
Ty też przyjdź i nawet piwo możesz zabrać:)

Kapitan Kajak (2014-07-30 13:39:46)

Olo Ciebie to nawet nie zadowoli jak cię Królowa Brytyjska w zad cmoknie,
Wymądrzasz się a żadnej inicjatywy z twojej strony od lat nie widziałem.
Młode Busko dreptało za skateparkiem już od dawna i myślę że jak by nie ich determinacja to dalej by tam cyrk przyjeżdżał a ty byś na wielbłądy chodził patrzeć.
Gdy by 20 lat temu było coś takiego sam bym tam pojeździł a kto wie czy jeszcze teraz nie pojeżdżę. A cała infrastruktura w otoczeniu skateparku też jest fajna a przede wszystkim zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej. Myślę że jak wyszedł byś czasem z domu i się tam poruszał zmienił byś zdanie. Ale ty jesteś typem malkontenta , przyklejonym do klawiatury , typowym marudą. Musiało cię w życiu spotkać dużo przykrych i nieprzyjemnych zdarzeń, bo normalny człowiek tak nie potrafi marudzić.Pozdrawiam i wpadnij czasem na świeże powietrze bo dobrze ci to zrobi.....

(2014-07-28 05:22:51)

olo tobie to nic nie pasuje...typowy polski wieczny narzekaczu

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry