swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Barwy Miasta 2014 w Busku-Zdroju (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78283)  Wersja do druku

2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".

W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy.  W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z "Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

barwy_miasta0042.jpg

barwy_miasta001.jpg

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Podczas zawodów na rowerach BMX w formule Best Tricks, mogliśmy podziwiać najlepszych "riderów" nie tylko z Buska, ale także innych miast - Kielc, czy też Skarżyska-Kamiennej.

Wyniki rywalizacji Jamu BMX "Barwy Miasta vol 3 2014":
Konkurencja JUMP BOX:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Tomasz Kuliński- Kielce (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja STREET:
1. Miłosz Kochański-Busko-Zdrój (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Kacper Pałka-Busko-Zdrój (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja MINI:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Maks Czupryński- Kielce  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)


barwy_miasta0012.jpg

barwy_miasta057.jpg

Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury,  najlepsi otrzymali nagrody finansowe.

Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)

barwy_miasta086.jpg

barwy_miasta106.jpg

Scenę przed gwiazdami wieczoru do czerwoności rozgrzał Dreadlock reprezentant Awruk Records. Dreadlock Zmo od 2007r. mocno zaangażowany jest rozwoju lokalnej sceny hip-hopowej.

Na scenie wystąpił również skład K12, który związany jest z buską sceną Hip-Hop od roku 2008. Tworzą go muzycy, których przygoda z rapem zaczęła się jednak dużo wcześniej, pierwsze nagrania z ich udziałem datuje się na przełom 1999/2000 roku.

Podczas imprezy wystąpił zespół Pasjonaci. Swoją działalność rozpoczęli w 1997 roku i od samego początku ekipę tworzą pochodzący z Biłgoraja bracia – Begiet i Pawko odpowiedzialny za produkcję oraz finalny obraz utworów.

Gwiazdą wieczoru był Pyskaty, czyli Przemysław Chojnacki, który swoją działalność artystyczną rozpoczął w drugiej połowie lat 90. Od 1995 roku pod pseudonimem Zeke, tworzył zespół Edytoriał, należący do prekursorów warszawskiej sceny muzyki hip-hopowej.

barwy_miasta0019.jpg

W trakcie imprezy powstało graffiti o treści: "Barwy Miasta" w wykonaniu Mateusza Pasternaka ps. "Paster". Obraz został umieszczony na specjalnie do tego stworzonej ściance o powierzchni 16 m kw.

barwy_miasta_graffiti.jpg

Podziękowania dla związanego z Buskiem artysty aktualnie mieszkającego w Łodzi, który również jest projektantem plakatu imprezy.

Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.


Organizatorzy składają szczególne podziękowania sponsorom, a przede wszystkim Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (CKZ w Busku-Zdroju), firmie PERFECT Sp. z o.o. z Bilczy i kieleckiej FONTIA Sp. z o.o. - właścicielowi pięknego buskiego Hotelu "BRISTOL" oraz pozostałym sponsorom: Fundacji "Słoneczna Przyszłość" Busko-Zdrój, firmie M-Copy- Tonery i Tusze, firmie Hardkor - Odzież w konwencji Hip-Hop, "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. producentowi naturalnej wody mineralnej "Buskowianka Zdrój" oraz firmie AveBMX.pl.



/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (89)
     

do smerf (2014-07-25 00:34:38)

oczywiście ! ! !

smerf (2014-07-24 22:24:25)

Sympatycznie, super inicjatywa tylko zadziwiająca jest jej cykliczność co 4 lata czyżby związane to było z ogłoszeniem o wyborach komisarza wyborczego:)? Barwy Miasta to nie olimpiada:P Młodzież jest w Busku przez całą kadencję a nie tylko przed wyborami:P czyżby burmistrz sobie o nas przed wyborami przypomniał :)????

baran do poniżej (2014-07-24 15:40:22)

skoro rozumiesz barani język, witaj w stadzie. Przewodnikiem nie zostaniesz ale beczeć wolno .

Olo ty baranie! (2014-07-24 14:49:46)

Człowieku, zajrzyj do słownika co to metafora, przenośnia. Baran jak zwykle wszystko dosłownie, a zna się jak kura na pieprzu. Porada: Dobrze się rozpędzić i przypier... łbem w ścianę! Choć myślę, że i to nie pomoże.

kaśka (2014-07-24 14:29:56)

wiesz co, olo? Mam wrażenie, że już mocno niepotrzebnie wczuwasz się w rolę etatowego komentatora na buskim forum. Już wszyscy wiemy jaki jesteś mądry i pomysłowy. Posłuchaj HOOLOGR4M i przyjdź sie pogibać.

do poniżej (2014-07-24 13:56:45)

oczywiście masz rację. Ale Busko powinno zarabiać, tworzyć nowe miejsca pracy. Nie powstanie tu duża fabryka, lecz stały dochód będą przynosić kuracjusze. Po jednym warunkiem, że będą mieli gdzie wydawać w Busku pieniądze. Myślę tu o rosnącej z roku na rok grupie kuracjuszy komercyjnych. Takie myślenie powinno obowiązywać na najbliższe 20 -30 lat.Skate park OK. Ale w Busku nić poza tym się nie robi w celu przyciągania turysty uzdrowiskowego. Jak się pojawi ten turysta w dużej liczbie, znajdą się inwestorzy. Ale Busko to jedno, uzdrowisko to drugie. Różne enklawy. Podczas 2 tygodniowego turnusu wystarczy kuracjuszowi raz przejść się do rynku i więcej się tam nie wybierze bo nie ma tam dla niego nic interesującego. Żadnych barw Buska nie dosstrzeże. Ot, zapyziała kielecka mieścina. I to wymaga zmiany, bo manna z nieba przestanie lecieć i obudzicie się z ręką w nocniku

xxx (2014-07-24 11:54:58)

Busko to nie tylko kuracjusze,sanatoria, uzdrowisko -.- nie zapominajcie o tym, że nie każdy żyje tu kuracjuszami.. dziwić się, że młodzież ucieka.. niech budują więcej uzdrowisk, niech sadzą kolorowe kwiatki żeby kuracjuszom się podobało i chętnie przyjeżdżali, a młodzi niech siedzą w domach albo chlają po parkach, alejach itp. bo po co dla nich coś organizować... mentalność Buska...

(2014-07-24 11:14:50)

no i git, niech cos sie dzieje

olo (2014-07-24 10:10:04)

co ubarwia miasto?

- odnowione wg jednego pomysłu i ładu kolorystycznego elewacje budynków

-podświetlenie ciekawszej architektury miejskiej

- obecność kwiatów i roślin ozdobnych w przestrzeni miasta/ balkony, klomby, kwietniki/

-kolorowe meble miejskie

-stałe elementy dekoracyjne typu murale itp itg


Ale nad tym trzeba popracować. To się akcją jedna nie załatwi. Buskie władze czegoś podobnego nie przewidziały. Ciekaw jestem dlaczego? Bo nie o pieniądze tu idzie. Prawdopodobnie nie mają świadomości różnicy Buska od innych miasteczek. Nie mogą pojąc, że uzdrowisko wymaga marketingowego zarządzania miastem. Wyznaczyli sztuczną granicę: za to odpowiada burmistrz a za to dyrekcja uzdrowiska. W efekcie
omija miasto spora kasa jaka przyjezdni mogliby tu zostawić. Dziś to jeszcze nie tak wielki problem. Ale jak skończą się szczodre dotacje unijne będzie lament.

Styl zarządzania miastem który określiłem jako administrowanie jest dla przyszłości Buska zgubny. Busko nie wypracowało ani sposobów ani pomysłów na konkurencje z uzdrowiskami. Solec powoli, powoli zaczyna być dla Buska konkurencją. A wy tu o skate parku opowiadacie jakby to dla osób z zewnątz miało znaczenie

H00L0GR4M (2014-07-24 08:36:28)

Olo nie hejtuj przyjdz i baw sie z reszta :)

olo (2014-07-24 01:30:21)

Definicja barw miasta jest jednoznaczna, W rozumieniu heraldycznym to zestawienie barw wywodzących się przeważnie z herbu miejskiego. W znaczeniu identyfikacji wizualnej to specjalnie dobrany dla kreowania obrazu miasta zestaw barw i kolorów. Takimi określeniami świat się posługuje. Jaki kolor nadaje Busku młodzież? Czy młodzież Buska i np Pińczowa nadają tym miastom różne barwy? Młodzież zamieszkuje w każdym mieście. Nawet szarym i bezbarwnym.Pomysł skate parku nie jest oryginalny. Występuje w dziesiątkach, jeśli nie setkach naszych miast i miasteczek.

(2014-07-23 22:11:18)

i jeszcze zapomniałeś dodać ten cały nieład artystyczny po każdym weekendzie.

krawczyk (2014-07-23 18:05:31)

Bo młodzież daje temu miasto kolor... Wystarczy spojrzeć chociaż na Wodny Jam na gackach, Barwy MIasta , Produkcje WildBMX , sam pomysł skate parku, koncerty charytatywne... to wszystko dzieki buskiej młodzieży, no olo chyba, że dla ciebie "barwami miasta " są kijki do nordic walkingu ...

olo (2014-07-23 15:59:49)

co ma ta impreza wspólnego z pojęciem barw miasta?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry