Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78280) 
2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".
W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy. W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z
"Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz
Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.




Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury, najlepsi otrzymali nagrody finansowe.
Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)




Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.
/red/
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (89) |
do nielegalny wyw..... (2014-08-03 16:36:57)
co Ty faciu pieprzysz? przecież nieudacznik poprzednik czyli Wąsowicz w BSCK na zebraniu z mieszkańcami przysięgał że nie zginie nawet jedna sztuka kostki brukowej, ponieważ jest to kostka stara i zabytkowa.
Potwierdzam słowa poprzednika, kostka od miejsca drewnianego kiosku z lodami obok zabitej Byczej Góry do ul. Waryńskiego została ładowana na samochody i wywożona razem z przywiezionym kilka dni wcześniej i rozsypanym piachem . kostka wywożona była luzem, nie w workach.
Ten dziwny wpis że remontujący wywozi w dowolne miejsce jest bardzo dziwny i wydaje mi się że jest to być może ten kierowca który tą kostkę wywoził, lub ten który ją kupił. Jutro przejrzę kasetę i podam nr. rejestracyjny tego pojazdu. Być może że to zrobię jeszcze dziś.
green przestań kadzić (2014-08-03 14:15:10)
Takie bzdety piszesz. Kuracjusze zwracają uwagę na kwiaty. Tekst niczym że Słowa Ludu sprzed 40 lat. CO to za wynalazek kwiaty? Albo bzdet ,,ludzie z zewnątrz dobrze odbierają plac Zwycięstwa,,Być może z zewnątrz tzn z Mikułowc bo kuracjusz tego nie zauważa. Niczym się plac Zwycięstwa nie różni od dziesiątków placów w innych miastach. Co w tym placu takiego ,że pozostanie w pamięci kuracjusza? Ano nić, bo projektantom / warto wrócić do tych wizualizacji, co z nich zostało/ brakło umiejętności albo woli aby ten plac był symbolem miasta. Jest taki? Obowiązkiem buskiej władzy jest dbać o przestrzeń publiczną. Ale władza nie wie co znaczy dbać. Wydaje jej się ,że jak zrobi rabatkę to wszystko. Dobrze zadbany / wizualnie i funkcjonalnie / Plac Zwycięstwa tworząc atrakcyjny obszar z pewnością będzie oddziaływał na inne części miasta. Nie zanosi się na to. Był po prostu remont a nie rewitalizacja i wzrost estetyki tego placu. Czyli udział władz w przedsięwzięciu znikomy. Ale się bądą przed wyborami chwalić: zrobiLIŚMY,oddaLiŚMY, wykonaLIŚMY itp
Czy Busko pięknieje? Nie. Wprowadza się podstawowy ład ale bez koniecznego dla miasta uzdrowiskowego wystroju czyli wizualnej atrakcyjności. Była okazja by za niewielkie w tej skali pieniądze zrobić z rynku ciekawą przestrzeń. Zabrakło wyobrażni
Mickiewicza zdewastowano murem obronnym i nagrobkiem Leszka.Pisano o tym wielokrotnie. Ale tez dewastują tą przestrzeń publiczną inne, wcześniej postawione tam architektoniczne gargamele. Zastanawiał się ktoś w magistracie jak osłabić oddziaływanie tych szpetot? Nie , bo się już do tego przyzwyczailiśmy.
nielegalny wywóz kostki z mickiewicza? (2014-08-03 07:17:08)
Oczywiście, że prawda. Kostka winna leżeć na kupce dalej na mickiewicza by ją codziennie można było podziwiać.
Zgodnie z zasadami budowy, materiały z demontażu musi wykonawca uprzątnąć na swój koszt.
A Wy się podpuszczajcie nawzajem...
green (2014-08-03 06:56:05)
Brawo Panie Burmistrzu Waldemarze za tą konkretną inwestycje i za pozostałe np Pl. Zwycięstwa....ul. Kopernika...ludzie z zewnątrz, którzy odwiedzają Busko bardzo dobrze to odbierają i zauważają....kuracjusze zwracją uwagę na kwiaty.....a, że będą i są słowa krytyki to dobrze bo trzeba się jeszcze bardziej mobilizować. Czasem krytyka jest tylko dla samej krytyki i tego nie rozumiem.... Busko nam pięknieje i to jest najważniejsze. Pozdrawiam Panie Burmistrzu i życzę dużo siły przy realizcji kolejnych pomysłów!!!
do busko (2014-08-02 12:10:54)
ale nie rezygnuj z pomysłu dokumentowania i upubliczniania buskich zaułków, slumsów, fuszerki na nowych inwestycjach, niszczejącej zieleni, bałaganu wizualnego i tych wszystkich spraw, które powodują,że Busko odstaje. Nie od Pińczowa czy Staszowa, bo to nie obszary do porównywania, a od europejskich miasteczek kuracyjnych czy uzdrowiskowych. Życzę powodzenia
odpowiadam do poniżej (2014-08-02 10:52:41)
masz rację, przegram na dyskietkę i przekażę jedno nagranie prokuraturze,i drugie udostępnię do publicznej oglądalności. dzięki za poparcie w tym temacie.
DO poniżej (2014-08-01 23:17:37)
Lucyfer
wacek (2014-08-01 19:58:57)
Co to za stowarzyszenie mlode busko? Kto stoi na czele tego Stowarzyszenia?
do busko (2014-08-01 16:51:00)
Mam w tej sprawie zdanie odmienne. Tylko upublicznianie bałaganu, bylejakości czy zaniedbań władz, ma szanse na zmianę tego stanu. Gdybyś się zawziął i umieścił fotki o kostce, tu na portalu, byłoby to oficjalne zgłoszenie faktu co zmusiłoby władze, zgodnie z prawem prasowym, do odpowiedzi. A tak jakaś pani, jakiś posterunkowy mało kumaty i sprawa ucichła.
Podobnie z autami parkującymi nielegalnie. Fotka takich przypadków to min dowód nieróbstwa odpowiednich służb. Więc lepiej zamieścić fotkę niż namawiać te służby do wysiłku
Pojawili się w kilku miastach w Polsce tacy fotograficy , co to władzy spokoju nie dają. Fotografują i publikują. Władze ustępują i początkowo niemrawo ale biorą się do roboty.W Busku oprócz przypadków łamania prawo o których piszesz są spore obszary zaniedbań, niechlujstwa, tandety i bałaganu do których wszyscy się przyzwyczaili. Idę o zakład ,że gdyby ten bałagan nagle zniknął wielu poczułoby się nie najlepiej. Jakby im ulubiona koszulę z grzbietu ktoś zdarł. Żeby się za takie dokumentowanie buskiej rzeczywistości zabrać trzeba trochę samozaparcia, konsekwencji i bezkompromisowości.Jeden czy dwa nieudane podejścia nie powinny zniechęcać.
busko (2014-08-01 15:53:00)
To nic nie da. W czasie psucia ul. Mickiewicza powiadomiłem panią sprawującą nadzór nad tym remontem (tak zwanym) nielegalny wywóz starej kostki brukowej z Mickiewicza (nadzór z ramienia burmistrza) i dowiedziałem się że mam ten fakt natychmiast zgłosić na policji. Zrobiłem to. Dowiedziałem się od dyżurnego że mam to zgłosić do pani która mnie tu przysłała. Dobrze że mnie w kaftan nie zgarnęli. ładowanie tej kostki razem z piaskiem mam nagrane na kamerze. Chętnie komuś to nagranie udostępnię w celu pociągnięcia nierobów do odpowiedzialności.Widać nr.pojazdu wywożącego ten materiał (kostka wraz z piaskiem żeby przykryć wywożoną kostkę widać koparkę która to ładowała wraz z operatorem i widać kierowcę który to wywoził) Widzisz więc że prawdopodobnie winny jestem ja!! Jeszcze jedno, czy nowi właściciele obecnego Bristolu mają z kimś np: strażą miejską, policją jakieś tajemniczą umowę (w zamian za jakieś zaproszenia poczęstunki itd,itp.drinki nieoficjalne) że udają iż nie widzą jak parkowane są pojazdy tam podjeżdżające,dziś podjeżdżają już kuracjusze. Zastawiają tak zwaną odnowioną Mickiewicza,parkują już na samym przejściu dla pieszych, od wyjścia z parku. Zastawiony jest prawie cały pasaż na Mickiewicza, a pod pojazdami zostają plamy oleju.To dzieje się od razu za znakiem zakazu wjazdu.Sam widzisz w Busku można się tylko pomodlić o zdrowie bo i o bezpieczeństwo jest trudno a układziki poganiane są układzikami i darmową zabawą od nowobogackich . Z jednej strony budują wspaniałe sanatorium, z drugiej strony rozjeżdżają to co zostało z zamordowanej Byczej Góry. Liczy się tylko biznes, własny biznes nic więcej nie jest ważne niech się wali!
do busko (2014-08-01 12:52:40)
dobrze, że zauważasz ten bałagan i niedoróbki.Inni już się przyzwyczaili i myślą, że tak juz być mus Może to zmienić? Spróbuj uruchomić akcję fotografowania tych ciemnych stron miasta. Może uda ci się namówić admina portalu do takich cyklicznych publikacji. Może ten admin nie jest tak bojaźliwy jak o nim piszą?Ta akcja wydaje się może mieć szanse powodzenia teraz w okresie przedwyborczym.
Nik Czemny (2014-08-01 12:49:17)
Czemu akurat ten syfiasty rap na otwarcie? Nie można by porządnego rocka abo chociaż reggae zagrać tylko te gibające się młotki deklamujące jakieś kocopoły
busko (2014-08-01 11:56:04)
przepraszam że tu się wciąłem,ale inne debilne strony mówią o montażu jakichś ciasteczek czy , pączków, jedno pewne mówią o zamontowaniu przez was samych wirusa w waszym komputerze przez was osobiście. Ja chcę jednak zadać pytanie. Mówią o nagraniu własnego filmu z naszego miasta. Panie burmistrzu Sikora, przecież Pan kręci bat na samego siebie. Co będzie jak nagrają ten śmierdzący bród na Mickiewicza, oraz znajdujące się tam na każdej ławce bary piwne i winne okupione przez braci Oćwiejów i im podobne gady? co będzie jak pokarzą popękane nowe betonowe płyty na tejże alei,co będzie jak pokarzą brak koszy na tejże alei co będzie jak pokarzą tablice umieszczoną nad oknami w Pana urzędzie (nad oknami straży miejskiej) których pilnuje pewna firma ochroniarska. Teraz czekam aż taka sama tablica będzie zamontowana na budynku policji w Busku że budynek chroni ta sama firma ochroniarska co (chroni, broni) stróżów pana, Panie Sikora. Skoro trzeba wynajmować firmę żeby pilnowała lokalu pana strażników to pytam się komu ci debile są potrzebni. Panie Sikora co będzie jak ktoś nakręci prawdę o tej mieścinie jakiej jest Busko?
do Kielecki-Buski (2014-08-01 11:33:49)
3 poziomowa plaza gorsza od prostego placu? na stronie techramps są wymiary z listą przeszkód. Z której strony to jest większe ? już w Wąchocku i Stopnicy są lepsze parki niż w Ostrowcu :)
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.