swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Barwy Miasta 2014 w Busku-Zdroju (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-08-05 17:00:00 (czytane: 78280)  Wersja do druku

2 sierpnia 2014 r., w Busku-Zdroju, odbyła się największa impreza hip-hopowa "Barwy Miasta 2014". Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój" oraz Stowarzyszenie "Młode Busko".

W sobotnie południe, na terenie nowo oddanego do użytku buskiego skateparku, odbyło się oficjalne otwarcie hip-hopowej imprezy.  W imieniu organizatorów zebranych powitał Jerzy Szydłowski z "Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój" oraz Justyna Błaszczyk i Łukasz Szumilas ze Stowarzyszenia "Młode Busko", natomiast w imieniu władz samorządowych Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

barwy_miasta0042.jpg

barwy_miasta001.jpg

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Podczas zawodów na rowerach BMX w formule Best Tricks, mogliśmy podziwiać najlepszych "riderów" nie tylko z Buska, ale także innych miast - Kielc, czy też Skarżyska-Kamiennej.

Wyniki rywalizacji Jamu BMX "Barwy Miasta vol 3 2014":
Konkurencja JUMP BOX:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Tomasz Kuliński- Kielce (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja STREET:
1. Miłosz Kochański-Busko-Zdrój (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Kacper Pałka-Busko-Zdrój (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)

Konkurencja MINI:
1. Filip Skowron-Skarżysko Kamienna (nagroda 300 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
2. Piotr Łopatka-Skarżysko Kamienna  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)
3. Maks Czupryński- Kielce  (nagrody rzeczowe - HARDKOR, AveBmx.pl)


barwy_miasta0012.jpg

barwy_miasta057.jpg

Podczas imprezy odbyły się zawody Break-Dance - Bitwa 2 vs. 2 / Polskee Flavour, w której wzięli udział tancerze z całej Polski - z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Łodzi. Umiejętności tancerzy oceniane były przez profesjonalne jury,  najlepsi otrzymali nagrody finansowe.

Wyniki rywalizacji zawodów Break Dance 2 vs. 2 "Barwy Miasta vol. 3 2014":
1. Oczy Ważki- Rybnik (nagroda 1000 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
2. Breakfest 1- Łódź (nagroda 700 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)
3. Broken Glass 2 - Kielce (nagroda 500 zł, nagrody rzeczowe - HARDKOR)

barwy_miasta086.jpg

barwy_miasta106.jpg

Scenę przed gwiazdami wieczoru do czerwoności rozgrzał Dreadlock reprezentant Awruk Records. Dreadlock Zmo od 2007r. mocno zaangażowany jest rozwoju lokalnej sceny hip-hopowej.

Na scenie wystąpił również skład K12, który związany jest z buską sceną Hip-Hop od roku 2008. Tworzą go muzycy, których przygoda z rapem zaczęła się jednak dużo wcześniej, pierwsze nagrania z ich udziałem datuje się na przełom 1999/2000 roku.

Podczas imprezy wystąpił zespół Pasjonaci. Swoją działalność rozpoczęli w 1997 roku i od samego początku ekipę tworzą pochodzący z Biłgoraja bracia – Begiet i Pawko odpowiedzialny za produkcję oraz finalny obraz utworów.

Gwiazdą wieczoru był Pyskaty, czyli Przemysław Chojnacki, który swoją działalność artystyczną rozpoczął w drugiej połowie lat 90. Od 1995 roku pod pseudonimem Zeke, tworzył zespół Edytoriał, należący do prekursorów warszawskiej sceny muzyki hip-hopowej.

barwy_miasta0019.jpg

W trakcie imprezy powstało graffiti o treści: "Barwy Miasta" w wykonaniu Mateusza Pasternaka ps. "Paster". Obraz został umieszczony na specjalnie do tego stworzonej ściance o powierzchni 16 m kw.

barwy_miasta_graffiti.jpg

Podziękowania dla związanego z Buskiem artysty aktualnie mieszkającego w Łodzi, który również jest projektantem plakatu imprezy.

Impreza uzyskała dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starosty Buskiego w ramach postępowań konkursowych.


Organizatorzy składają szczególne podziękowania sponsorom, a przede wszystkim Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (CKZ w Busku-Zdroju), firmie PERFECT Sp. z o.o. z Bilczy i kieleckiej FONTIA Sp. z o.o. - właścicielowi pięknego buskiego Hotelu "BRISTOL" oraz pozostałym sponsorom: Fundacji "Słoneczna Przyszłość" Busko-Zdrój, firmie M-Copy- Tonery i Tusze, firmie Hardkor - Odzież w konwencji Hip-Hop, "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. producentowi naturalnej wody mineralnej "Buskowianka Zdrój" oraz firmie AveBMX.pl.



/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (89)
     

do nielegalny wyw..... (2014-08-03 16:36:57)

co Ty faciu pieprzysz? przecież nieudacznik poprzednik czyli Wąsowicz w BSCK na zebraniu z mieszkańcami przysięgał że nie zginie nawet jedna sztuka kostki brukowej, ponieważ jest to kostka stara i zabytkowa.
Potwierdzam słowa poprzednika, kostka od miejsca drewnianego kiosku z lodami obok zabitej Byczej Góry do ul. Waryńskiego została ładowana na samochody i wywożona razem z przywiezionym kilka dni wcześniej i rozsypanym piachem . kostka wywożona była luzem, nie w workach.
Ten dziwny wpis że remontujący wywozi w dowolne miejsce jest bardzo dziwny i wydaje mi się że jest to być może ten kierowca który tą kostkę wywoził, lub ten który ją kupił. Jutro przejrzę kasetę i podam nr. rejestracyjny tego pojazdu. Być może że to zrobię jeszcze dziś.

green przestań kadzić (2014-08-03 14:15:10)

Takie bzdety piszesz. Kuracjusze zwracają uwagę na kwiaty. Tekst niczym że Słowa Ludu sprzed 40 lat. CO to za wynalazek kwiaty? Albo bzdet ,,ludzie z zewnątrz dobrze odbierają plac Zwycięstwa,,Być może z zewnątrz tzn z Mikułowc bo kuracjusz tego nie zauważa. Niczym się plac Zwycięstwa nie różni od dziesiątków placów w innych miastach. Co w tym placu takiego ,że pozostanie w pamięci kuracjusza? Ano nić, bo projektantom / warto wrócić do tych wizualizacji, co z nich zostało/ brakło umiejętności albo woli aby ten plac był symbolem miasta. Jest taki? Obowiązkiem buskiej władzy jest dbać o przestrzeń publiczną. Ale władza nie wie co znaczy dbać. Wydaje jej się ,że jak zrobi rabatkę to wszystko. Dobrze zadbany / wizualnie i funkcjonalnie / Plac Zwycięstwa tworząc atrakcyjny obszar z pewnością będzie oddziaływał na inne części miasta. Nie zanosi się na to. Był po prostu remont a nie rewitalizacja i wzrost estetyki tego placu. Czyli udział władz w przedsięwzięciu znikomy. Ale się bądą przed wyborami chwalić: zrobiLIŚMY,oddaLiŚMY, wykonaLIŚMY itp

Czy Busko pięknieje? Nie. Wprowadza się podstawowy ład ale bez koniecznego dla miasta uzdrowiskowego wystroju czyli wizualnej atrakcyjności. Była okazja by za niewielkie w tej skali pieniądze zrobić z rynku ciekawą przestrzeń. Zabrakło wyobrażni

Mickiewicza zdewastowano murem obronnym i nagrobkiem Leszka.Pisano o tym wielokrotnie. Ale tez dewastują tą przestrzeń publiczną inne, wcześniej postawione tam architektoniczne gargamele. Zastanawiał się ktoś w magistracie jak osłabić oddziaływanie tych szpetot? Nie , bo się już do tego przyzwyczailiśmy.

nielegalny wywóz kostki z mickiewicza? (2014-08-03 07:17:08)

Oczywiście, że prawda. Kostka winna leżeć na kupce dalej na mickiewicza by ją codziennie można było podziwiać.
Zgodnie z zasadami budowy, materiały z demontażu musi wykonawca uprzątnąć na swój koszt.
A Wy się podpuszczajcie nawzajem...

green (2014-08-03 06:56:05)

Brawo Panie Burmistrzu Waldemarze za tą konkretną inwestycje i za pozostałe np Pl. Zwycięstwa....ul. Kopernika...ludzie z zewnątrz, którzy odwiedzają Busko bardzo dobrze to odbierają i zauważają....kuracjusze zwracją uwagę na kwiaty.....a, że będą i są słowa krytyki to dobrze bo trzeba się jeszcze bardziej mobilizować. Czasem krytyka jest tylko dla samej krytyki i tego nie rozumiem.... Busko nam pięknieje i to jest najważniejsze. Pozdrawiam Panie Burmistrzu i życzę dużo siły przy realizcji kolejnych pomysłów!!!

(2014-08-02 23:12:03)

Niezła kuwetka .

do busko (2014-08-02 12:10:54)

ale nie rezygnuj z pomysłu dokumentowania i upubliczniania buskich zaułków, slumsów, fuszerki na nowych inwestycjach, niszczejącej zieleni, bałaganu wizualnego i tych wszystkich spraw, które powodują,że Busko odstaje. Nie od Pińczowa czy Staszowa, bo to nie obszary do porównywania, a od europejskich miasteczek kuracyjnych czy uzdrowiskowych. Życzę powodzenia

odpowiadam do poniżej (2014-08-02 10:52:41)

masz rację, przegram na dyskietkę i przekażę jedno nagranie prokuraturze,i drugie udostępnię do publicznej oglądalności. dzięki za poparcie w tym temacie.

DO poniżej (2014-08-01 23:17:37)

Lucyfer

wacek (2014-08-01 19:58:57)

Co to za stowarzyszenie mlode busko? Kto stoi na czele tego Stowarzyszenia?


do busko (2014-08-01 16:51:00)

Mam w tej sprawie zdanie odmienne. Tylko upublicznianie bałaganu, bylejakości czy zaniedbań władz, ma szanse na zmianę tego stanu. Gdybyś się zawziął i umieścił fotki o kostce, tu na portalu, byłoby to oficjalne zgłoszenie faktu co zmusiłoby władze, zgodnie z prawem prasowym, do odpowiedzi. A tak jakaś pani, jakiś posterunkowy mało kumaty i sprawa ucichła.

Podobnie z autami parkującymi nielegalnie. Fotka takich przypadków to min dowód nieróbstwa odpowiednich służb. Więc lepiej zamieścić fotkę niż namawiać te służby do wysiłku

Pojawili się w kilku miastach w Polsce tacy fotograficy , co to władzy spokoju nie dają. Fotografują i publikują. Władze ustępują i początkowo niemrawo ale biorą się do roboty.W Busku oprócz przypadków łamania prawo o których piszesz są spore obszary zaniedbań, niechlujstwa, tandety i bałaganu do których wszyscy się przyzwyczaili. Idę o zakład ,że gdyby ten bałagan nagle zniknął wielu poczułoby się nie najlepiej. Jakby im ulubiona koszulę z grzbietu ktoś zdarł. Żeby się za takie dokumentowanie buskiej rzeczywistości zabrać trzeba trochę samozaparcia, konsekwencji i bezkompromisowości.Jeden czy dwa nieudane podejścia nie powinny zniechęcać.

busko (2014-08-01 15:53:00)

To nic nie da. W czasie psucia ul. Mickiewicza powiadomiłem panią sprawującą nadzór nad tym remontem (tak zwanym) nielegalny wywóz starej kostki brukowej z Mickiewicza (nadzór z ramienia burmistrza) i dowiedziałem się że mam ten fakt natychmiast zgłosić na policji. Zrobiłem to. Dowiedziałem się od dyżurnego że mam to zgłosić do pani która mnie tu przysłała. Dobrze że mnie w kaftan nie zgarnęli. ładowanie tej kostki razem z piaskiem mam nagrane na kamerze. Chętnie komuś to nagranie udostępnię w celu pociągnięcia nierobów do odpowiedzialności.Widać nr.pojazdu wywożącego ten materiał (kostka wraz z piaskiem żeby przykryć wywożoną kostkę widać koparkę która to ładowała wraz z operatorem i widać kierowcę który to wywoził) Widzisz więc że prawdopodobnie winny jestem ja!! Jeszcze jedno, czy nowi właściciele obecnego Bristolu mają z kimś np: strażą miejską, policją jakieś tajemniczą umowę (w zamian za jakieś zaproszenia poczęstunki itd,itp.drinki nieoficjalne) że udają iż nie widzą jak parkowane są pojazdy tam podjeżdżające,dziś podjeżdżają już kuracjusze. Zastawiają tak zwaną odnowioną Mickiewicza,parkują już na samym przejściu dla pieszych, od wyjścia z parku. Zastawiony jest prawie cały pasaż na Mickiewicza, a pod pojazdami zostają plamy oleju.To dzieje się od razu za znakiem zakazu wjazdu.Sam widzisz w Busku można się tylko pomodlić o zdrowie bo i o bezpieczeństwo jest trudno a układziki poganiane są układzikami i darmową zabawą od nowobogackich . Z jednej strony budują wspaniałe sanatorium, z drugiej strony rozjeżdżają to co zostało z zamordowanej Byczej Góry. Liczy się tylko biznes, własny biznes nic więcej nie jest ważne niech się wali!

do busko (2014-08-01 12:52:40)

dobrze, że zauważasz ten bałagan i niedoróbki.Inni już się przyzwyczaili i myślą, że tak juz być mus Może to zmienić? Spróbuj uruchomić akcję fotografowania tych ciemnych stron miasta. Może uda ci się namówić admina portalu do takich cyklicznych publikacji. Może ten admin nie jest tak bojaźliwy jak o nim piszą?Ta akcja wydaje się może mieć szanse powodzenia teraz w okresie przedwyborczym.

Nik Czemny (2014-08-01 12:49:17)

Czemu akurat ten syfiasty rap na otwarcie? Nie można by porządnego rocka abo chociaż reggae zagrać tylko te gibające się młotki deklamujące jakieś kocopoły

busko (2014-08-01 11:56:04)

przepraszam że tu się wciąłem,ale inne debilne strony mówią o montażu jakichś ciasteczek czy , pączków, jedno pewne mówią o zamontowaniu przez was samych wirusa w waszym komputerze przez was osobiście. Ja chcę jednak zadać pytanie. Mówią o nagraniu własnego filmu z naszego miasta. Panie burmistrzu Sikora, przecież Pan kręci bat na samego siebie. Co będzie jak nagrają ten śmierdzący bród na Mickiewicza, oraz znajdujące się tam na każdej ławce bary piwne i winne okupione przez braci Oćwiejów i im podobne gady? co będzie jak pokarzą popękane nowe betonowe płyty na tejże alei,co będzie jak pokarzą brak koszy na tejże alei co będzie jak pokarzą tablice umieszczoną nad oknami w Pana urzędzie (nad oknami straży miejskiej) których pilnuje pewna firma ochroniarska. Teraz czekam aż taka sama tablica będzie zamontowana na budynku policji w Busku że budynek chroni ta sama firma ochroniarska co (chroni, broni) stróżów pana, Panie Sikora. Skoro trzeba wynajmować firmę żeby pilnowała lokalu pana strażników to pytam się komu ci debile są potrzebni. Panie Sikora co będzie jak ktoś nakręci prawdę o tej mieścinie jakiej jest Busko?

do Kielecki-Buski (2014-08-01 11:33:49)

3 poziomowa plaza gorsza od prostego placu? na stronie techramps są wymiary z listą przeszkód. Z której strony to jest większe ? już w Wąchocku i Stopnicy są lepsze parki niż w Ostrowcu :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry