swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Busko: Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-05-13 17:10:15 (czytane: 19039)  Wersja do druku

Wczoraj, 12 maja 2014 r., na placu budowy przy głównym budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod nowo budowany Blok Operacyjny.

Podczas uroczystości Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju   zaprezentował zrealizowane w buskim szpitalu projekty oraz inwestycje. 

W latach 2011-2014 w buskim szpitalu zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 21 mln zł. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pacjentów w lecznictwie zamkniętym w ZOZ w Busku-Zdroju wzrosła o ponad 2300 osób.

wmurowanie_aktu_zoz001.jpg

Przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Izby Przyjęć ZOZ w Busku-Zdroju, przebudowa byłej pralni na laboratorium szpitalne w budynku ZOZ w Busku-Zdroju, termomodernizacja budynków szpitala, wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ZOZ w Busku-Zdroju, budowa lądowiska, zakup nowoczesnej aparatury medycznej, przekazanie przez WOŚP sprzętu medycznego dla Oddziału Geriatrycznego, to tylko jedne z nielicznych inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich trzech lat.

Pierwsza inwestycja która została zrealizowana w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju to wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Zadanie było współfinansowane ze Środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego złożonego, w ramach Działania 2.2 Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego Osi 2 Wsparcie innowacyjności, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz wzrost potencjału inwestycyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013. Wartość inwestycji wyniosła 2 mln 460 tys. zł.

"Przebudowa byłej pralni na laboratorium szpitalne, to duża inwestycja o wartości 774 tys. zł., która praktycznie w całości została sfinansowana ze środków Powiatu Buskiego" - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz004.jpg

Przebudowa Izby Przyjęć i Intensywnej Opieki Medycznej ZOZ w Busku-Zdroju została zrealizowana w ramach projektu pn. "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć".

"Za kwotę 6 mln 92 tys. zł udało się zmodernizować te pomieszczenia i przebudować. Wkład własny szpitala to 3 mln 666 tys. zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2 mln 425 tys zł." - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz015.jpg

Termomodernizacji budynków szpitala to inwestycja zrealizowana przy udziale Starostwa Powiatowego. Wartość inwestycji wyniosła 3 mln 833 tys. W ramach termomodernizacji budynków ZOZ w Busku-Zdroju m.in. wykonano nową elewację, ocieplono stropodachy oraz  zmodernizowano kotłownię szpitala.

"Udało się także wybudować lądowisko. Jesteśmy jedynym Szpitalem Powiatowym w Województwie Świętokrzyskim, który posiada lądowisko wpisane do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wartość inwestycji to ok. 220 tys. zł., były to pieniądze pozyskane z darowizny" - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz062.jpg

wmurowanie_aktu_zoz039.jpg

wmurowanie_aktu_zoz078.jpg

Podczas wczorajszej uroczystości ksiądz prałat Marek Podyma poświęcił plac budowy. Następnie zaproszeni goście podpisali Akt Erekcyjny pod nowo budowany Blok Operacyjny, który po chwili został wmurowany w "fundamenty".

W uroczystości m.in. wzięli udział: Beata Oczkowicz - V-ce Minister Obrony Narodowej, Poseł Marek Gos, Tadeusz Kowalczyk - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Józef Grabowski - V-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan - Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Strząbała - Dyrektor Wydziału Centrum Zdrowia Publicznego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - V-ce Starosta Buski, Krzysztof Gajek -  Przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Robert Gwóźdź - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Jan Gierada - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Ksiądz dziekan Marek Podyma, Ks. Kanonik Tadeusz Szlachta - Proboszcz Parafii NPNMP, Wiesław Marzec - Członek Zarządu Powiatu Buskiego, Sławomir Dalach - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Wojciech Legawiec - Prezes "Uzdrowiska Busko-Zdrój", przedstawiciele służb mundurowych: Roman Sobczak - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Kazimierz Ścibiło - Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju, Adam Równicki - Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju, Stanisław Góźdź - Dyrektor Centrum Onkologii w Kielcach, Jerzy Wątroba - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Andrzej Smulczyński - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz038.jpg
/fot. Milena Bilewska/

Budowa nowego Bloku Operacyjnego na terenie przy buskim szpitalu...

Na terenie przy buskim szpitalu trwają prace budowlane związane z budową nowego bloku operacyjnego. Inwestycję realizuje firma ANNA – BUD, w ramach projektu: "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć". Koszt inwestycji wyniesie ok. 6,5 mln zł. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na koniec listopada br.  Czytaj więcej...

Zobacz video "Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego - Konferencja prasowa"

konferencja_wmurowanie_aktu1.jpg
Kliknij i oglądaj




/mb/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (44)
     

(2014-05-14 09:01:49)

Geriatria istnieje i ma się świetnie, w zeszłym tygodniu leżała tam moja babcia. Dziękuję personelowi. Szpital się zmienia na korzyść, miło

iza (2014-05-14 08:58:07)

Dyrektorze, nie patrzeć na klakierów, którzy poprzez te komentarze politykę swoją uprawiają. To jak wiele Pan zrobił -widać. A co zrobił poprzednik? Marudom zawsze źle. Tak trzymać i do przodu

- (2014-05-14 08:57:40)

a co z geriatrią takie było piękne otwarcie,istnieje jeszcze w Busku czy już nie bo nie jestem zorientowany?

(2014-05-14 08:47:39)

Partia chłopska :) W dupie mają rolników tylko stołki.
Z Gałuszki taki rolnik KARIEROWICZ

- (2014-05-14 08:20:39)

Zazdrośniki z brygady BB już atakują w internecie.

mieszkaniec (2014-05-14 06:43:17)

ostatnio miałem "przyjemność" leczyć dziecko na oddziale dziecięcym - zapraszam tam porobic zdjęcia i pochwalić się warunkami, czas zatrzymał się we wczesnym PRL-u.powinni zacząć od najmłodszych pacjentów, żeby miały w miarę ludzkie warunki. wspomnę tylko o wc który znajduje się w brudniku-gdzie wogóle jest sanepid kto do tego dopuszcza? na zdjęciach wiadomo kiełbasa wyborcza.dziwnym trafem zakończenie większości inwestycji planowana jest na jesień.

-wscipski (2014-05-14 06:13:37)

a gdzie jest ladowisko???

-... (2014-05-13 22:58:20)

ponoć od każdego kontraktu obrywa wynosi 3-5%, od 21 mln to niezła sumka.

polak (2014-05-13 22:47:01)

szopka odprawiona. dlaczego klecha uczestniczył? .Mi się nie podoba że księżą uczestniczą w takich ceremoniach! , co z innymi wyznaniami .

- (2014-05-13 22:34:43)

Jak za komuny, ileż ludzi na tym wmurowaniu.Same prezesy i komendanty... Żenada

(2014-05-13 20:55:45)

Ciekawe "kto" i "kogo" będzie operował?????????????
A kiedy modernizacja jedynego oddziału dziecięcego w naszym regionie?????

xyz (2014-05-13 20:39:36)

przekazanie przez WOŚP sprzętu medycznego to inwestycja? Czyja?

xzzz (2014-05-13 19:20:21)

Gratulacje dla pana Roberta Gwożdzia za wspaniałe zdjęcia!

mimi (2014-05-13 17:24:37)

Grzesio na starostę!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry