Busko: Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego (foto/nowe video)
2014-05-13 17:10:15

Wczoraj, 12 maja 2014 r., na placu budowy przy głównym budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod nowo budowany Blok Operacyjny.


Podczas uroczystości Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju   zaprezentował zrealizowane w buskim szpitalu projekty oraz inwestycje. 






W latach 2011-2014 w buskim szpitalu zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 21 mln zł. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pacjentów w lecznictwie zamkniętym w ZOZ w Busku-Zdroju wzrosła o ponad 2300 osób.

wmurowanie_aktu_zoz001.jpg

Przebudowa Oddziału
Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Izby Przyjęć ZOZ w
Busku-Zdroju, przebudowa byłej pralni na laboratorium
szpitalne w budynku ZOZ w Busku-Zdroju, termomodernizacja budynków
szpitala, wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ZOZ w
Busku-Zdroju, budowa lądowiska,
zakup nowoczesnej aparatury medycznej, przekazanie przez WOŚP sprzętu
medycznego dla Oddziału Geriatrycznego, to tylko jedne z nielicznych
inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich trzech lat.

Pierwsza inwestycja która została zrealizowana w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju to wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Zadanie było współfinansowane ze Środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego złożonego, w ramach Działania 2.2 Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego Osi 2 Wsparcie innowacyjności, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz wzrost potencjału inwestycyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013. Wartość inwestycji wyniosła 2 mln 460 tys. zł.

"Przebudowa byłej pralni na laboratorium
szpitalne, to duża inwestycja o wartości 774 tys. zł.,
która praktycznie w całości została sfinansowana ze środków Powiatu
Buskiego" - mówił Grzegorz
Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz004.jpg

Przebudowa Izby Przyjęć i Intensywnej Opieki Medycznej ZOZ w
Busku-Zdroju została zrealizowana w ramach projektu pn. "Poprawa
warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w
Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku
Operacyjnego i Izby Przyjęć".

"Za kwotę 6 mln 92 tys. zł udało
się zmodernizować te pomieszczenia i przebudować. Wkład własny szpitala
to 3 mln 666 tys. zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego to 2 mln 425 tys zł." - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor
Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz015.jpg

Termomodernizacji budynków szpitala to inwestycja zrealizowana przy udziale Starostwa Powiatowego. Wartość inwestycji wyniosła 3 mln 833 tys. W ramach termomodernizacji budynków ZOZ w Busku-Zdroju m.in. wykonano nową elewację, ocieplono stropodachy oraz  zmodernizowano kotłownię szpitala.

"Udało się także wybudować lądowisko. Jesteśmy jedynym Szpitalem Powiatowym w Województwie Świętokrzyskim, który posiada lądowisko wpisane do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wartość inwestycji to ok. 220 tys. zł., były to pieniądze pozyskane z darowizny" - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz062.jpg

wmurowanie_aktu_zoz039.jpg

wmurowanie_aktu_zoz078.jpg

Podczas wczorajszej uroczystości ksiądz prałat Marek Podyma poświęcił plac budowy. Następnie zaproszeni goście podpisali Akt
Erekcyjny pod nowo budowany Blok Operacyjny, który po chwili został
wmurowany w "fundamenty".

W uroczystości m.in. wzięli udział: Beata Oczkowicz - V-ce Minister Obrony Narodowej, Poseł Marek Gos, Tadeusz Kowalczyk - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Józef Grabowski - V-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan - Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Strząbała - Dyrektor Wydziału Centrum Zdrowia Publicznego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - V-ce Starosta Buski, Krzysztof Gajek -  Przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Robert Gwóźdź - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Jan Gierada - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Ksiądz dziekan Marek Podyma, Ks. Kanonik Tadeusz Szlachta - Proboszcz Parafii NPNMP, Wiesław Marzec - Członek Zarządu Powiatu Buskiego, Sławomir Dalach - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Wojciech Legawiec - Prezes "Uzdrowiska Busko-Zdrój", przedstawiciele służb mundurowych: Roman Sobczak - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Kazimierz Ścibiło - Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju, Adam Równicki - Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju, Stanisław Góźdź - Dyrektor Centrum Onkologii w Kielcach, Jerzy Wątroba - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Andrzej Smulczyński - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz038.jpg
/fot. Milena Bilewska/

Budowa nowego Bloku Operacyjnego na terenie przy buskim szpitalu...

Na
terenie przy buskim szpitalu trwają prace budowlane związane z budową
nowego bloku operacyjnego. Inwestycję realizuje firma ANNA – BUD, w
ramach projektu: "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w
zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału
Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć". Koszt
inwestycji wyniesie ok. 6,5 mln zł. Zakończenie realizacji inwestycji
zaplanowano na koniec listopada br.  Czytaj więcej...

Zobacz video "Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego - Konferencja prasowa"





/mb/























https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16718