swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Busko: Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego (foto/nowe video)

Dodane: Milena Data: 2014-05-13 17:10:15 (czytane: 19037)  Wersja do druku

Wczoraj, 12 maja 2014 r., na placu budowy przy głównym budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod nowo budowany Blok Operacyjny.

Podczas uroczystości Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju   zaprezentował zrealizowane w buskim szpitalu projekty oraz inwestycje. 

W latach 2011-2014 w buskim szpitalu zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 21 mln zł. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pacjentów w lecznictwie zamkniętym w ZOZ w Busku-Zdroju wzrosła o ponad 2300 osób.

wmurowanie_aktu_zoz001.jpg

Przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Izby Przyjęć ZOZ w Busku-Zdroju, przebudowa byłej pralni na laboratorium szpitalne w budynku ZOZ w Busku-Zdroju, termomodernizacja budynków szpitala, wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ZOZ w Busku-Zdroju, budowa lądowiska, zakup nowoczesnej aparatury medycznej, przekazanie przez WOŚP sprzętu medycznego dla Oddziału Geriatrycznego, to tylko jedne z nielicznych inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich trzech lat.

Pierwsza inwestycja która została zrealizowana w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju to wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Zadanie było współfinansowane ze Środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego złożonego, w ramach Działania 2.2 Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego Osi 2 Wsparcie innowacyjności, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz wzrost potencjału inwestycyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013. Wartość inwestycji wyniosła 2 mln 460 tys. zł.

"Przebudowa byłej pralni na laboratorium szpitalne, to duża inwestycja o wartości 774 tys. zł., która praktycznie w całości została sfinansowana ze środków Powiatu Buskiego" - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz004.jpg

Przebudowa Izby Przyjęć i Intensywnej Opieki Medycznej ZOZ w Busku-Zdroju została zrealizowana w ramach projektu pn. "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć".

"Za kwotę 6 mln 92 tys. zł udało się zmodernizować te pomieszczenia i przebudować. Wkład własny szpitala to 3 mln 666 tys. zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2 mln 425 tys zł." - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz015.jpg

Termomodernizacji budynków szpitala to inwestycja zrealizowana przy udziale Starostwa Powiatowego. Wartość inwestycji wyniosła 3 mln 833 tys. W ramach termomodernizacji budynków ZOZ w Busku-Zdroju m.in. wykonano nową elewację, ocieplono stropodachy oraz  zmodernizowano kotłownię szpitala.

"Udało się także wybudować lądowisko. Jesteśmy jedynym Szpitalem Powiatowym w Województwie Świętokrzyskim, który posiada lądowisko wpisane do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wartość inwestycji to ok. 220 tys. zł., były to pieniądze pozyskane z darowizny" - mówił Grzegorz Gałuszka - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz062.jpg

wmurowanie_aktu_zoz039.jpg

wmurowanie_aktu_zoz078.jpg

Podczas wczorajszej uroczystości ksiądz prałat Marek Podyma poświęcił plac budowy. Następnie zaproszeni goście podpisali Akt Erekcyjny pod nowo budowany Blok Operacyjny, który po chwili został wmurowany w "fundamenty".

W uroczystości m.in. wzięli udział: Beata Oczkowicz - V-ce Minister Obrony Narodowej, Poseł Marek Gos, Tadeusz Kowalczyk - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Józef Grabowski - V-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan - Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Strząbała - Dyrektor Wydziału Centrum Zdrowia Publicznego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - V-ce Starosta Buski, Krzysztof Gajek -  Przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Robert Gwóźdź - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Jan Gierada - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Ksiądz dziekan Marek Podyma, Ks. Kanonik Tadeusz Szlachta - Proboszcz Parafii NPNMP, Wiesław Marzec - Członek Zarządu Powiatu Buskiego, Sławomir Dalach - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Wojciech Legawiec - Prezes "Uzdrowiska Busko-Zdrój", przedstawiciele służb mundurowych: Roman Sobczak - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Kazimierz Ścibiło - Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju, Adam Równicki - Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju, Stanisław Góźdź - Dyrektor Centrum Onkologii w Kielcach, Jerzy Wątroba - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Andrzej Smulczyński - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

wmurowanie_aktu_zoz038.jpg
/fot. Milena Bilewska/

Budowa nowego Bloku Operacyjnego na terenie przy buskim szpitalu...

Na terenie przy buskim szpitalu trwają prace budowlane związane z budową nowego bloku operacyjnego. Inwestycję realizuje firma ANNA – BUD, w ramach projektu: "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć". Koszt inwestycji wyniesie ok. 6,5 mln zł. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na koniec listopada br.  Czytaj więcej...

Zobacz video "Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Bloku Operacyjnego - Konferencja prasowa"

konferencja_wmurowanie_aktu1.jpg
Kliknij i oglądaj




/mb/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (44)
     

Janek (2014-05-14 12:38:01)

Szpital w Busku to trzeba zamknąć a nie inwestować. Tam są sami rzeźnicy i nieprzyjemni ludzie. Nikt się pacjentem nie interesuje. Możesz sobie leżeć i czekać aż choroba sama przejdzie lub umrzeć. Tam trzeba mieć zdrowie, żeby chorować. Badanie przyjmują i piszą, że wszystko oka a chyba nawet materiału nie analizowali, bo w innym laboratorium wychodzi co innego. Na USG czeka się ponad miesiąc a w innych szpitalach dzwonię i na następny dzień jadę na badanie. Ja omijam ten szpital najdalej jak się da. Korzystam z innych.

(2014-05-14 11:51:29)

nie ma się czego czepić. coraz lepiej

karl (2014-05-14 10:47:46)

Jakość świadczeń w szpitalu znacznie wzrosła w porównaniu z ubiegłymi latami, dużo jeszcze zapyzialstwa, ale jak tak dalej będzie szło, to dobrze wróży

(2014-05-14 10:40:50)

tys prowda!

january (2014-05-14 10:37:32)

a co z oddziałem urologii

(2014-05-14 10:27:11)

Niechby coś w ogóle w tym kraju się na lepsze zmieniło. Ale jak sie zmieni, skoro wy w robocie zamiast pracować to na forach piszecie albo na fb ? W jakim kraju byłoby to możliwe?

(2014-05-14 10:21:49)

kolejki wina szpitala, przychodni, lekarza czy wrednej rejestratorki, jeśli NFZ da pieniądze to i kolejki znikną

(2014-05-14 10:13:49)

Szpital rzeczywiście się zmienił, to co było 5-6 lat temu a teraz to nie porównanie. Nie tylko budynki, ale personel też zcywilizował się (wiadomo nie wszyscy)

(2014-05-14 10:07:20)

Kadra wszędzie podobna , wszędzie ludzie pracują, wszędzie kolejki, brakuje lekarzy, brakuje specjalistów, brakuje pieniędzy z nfz, leczę się w ŚCO i nie lepiej a nawet gorzej. Wiadomo,że jak włoży się wysiłek w wykształcenie to idzie się tam, gdzie lepsza możliwość rozwoju, zarobki, jakość pracy. Ale my pacjenci to naprawdę biedni jesteśmy. Wina odgórnego systemu

- (2014-05-14 09:59:49)

Jak się tak czyta te wszystkie komentarze, i patrzy z boku na to wszystko to niczym jak w kabarecie. Nauczyciel pijany, szef bije pracownika, bezrobocie spadło do 13%,emigranci wracają,podatki maleją,zielona wyspa...

zoch (2014-05-14 09:57:52)

Wreszcie coś dobrego się dzieje. Widać jak lazaret zmienia się w szpital

basia (2014-05-14 09:33:39)

ok niech sie cos dzieje ale dla nas najwazniejsza jest kadra a potem wyglad, zminiejszenie kolejek.

buszczak (2014-05-14 09:28:13)

Gratulacje. Gratulacje dla wszystkich, którzy pracują na rzecz tego,ąe w szpitalu wreszcie coś cię dzieje. Podziękowania za zaangażowanie

kris (2014-05-14 09:24:11)

Ja też miałem przyjemność bycia na "dziecięcym" strach się bać jak to wszystko wygląda, a kibelki .... no tak zero wentylacji i warunki sanitarno - epidemiologiczne super - sanepid brawo - tylko po co iść na kontrolę do szpitala - tam co najwyżej można dostać sraczkę.... he he

(2014-05-14 09:13:03)

Normalka, jak na forum buskim przystało. Który ząbki ostrzy na gotowe??? Gratulacje dla Dyrekcji.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry