Dodane: Milena Data: 2014-04-30 09:49:06 (czytane: 15686) 
60 sztuk drzew nasadzonych zostało przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju.
Akcja uporządkowania
zieleni przy ulicy Kusocińskiego, na odcinku wzdłuż stadionu miejskiego,
dobiegła końca. W miejsce obumarłych drzew oraz tych, które stanowiły
zagrożenie dla ludzi i ich mienia, nasadzono łącznie 60 sztuk nowych
drzewek: 20 lip i 40 klonów. Nasadzeń, jeszcze przed świętami Wielkiej
Nocy dokonał Zakład Usług Komunalnych - jednostka organizacyjna gminy.

Ulica Kusocińskiego
stała się bezpieczniejsza zarówno dla mieszkańców jak i spacerujących tą
drogą kuracjuszy. Akcja nasadzenia nowych drzewek wpłynęła też na
estetykę ulicy, która z racji bliskiego sąsiedztwa z parkiem zdrojowym
dodatkowo uatrakcyjnia część uzdrowiskową miasta
Źródło: UMiG w Busku-Zdroju
.
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (41) |
buskowianka (2014-05-01 11:26:47)
po części zgadzam się z olo, Bycza Góra to knot architektoniczny wyglądający idiotycznie każdy kto ma choć trochę rozumu w głowie takiego czegos by nie zrobił, al. Mickiewicza zabetonowana, wszędzie chiński granit i sam park w rynku nabral smutnego wyrazu po tej kosztownej rewitalizacji, odsłonily się stare dachy i rudery w rynku przez wycięcie dużej ilości drzew
- (2014-05-01 10:18:03)
Jeżeli ktoś się broni, już drugi raz, tzn. że coś w tym jest.
- (2014-05-01 09:47:35)
Nie ma afery. Ktoś ma chorą wyobraźnię.
- (2014-04-30 22:31:59)
kiedy przewodnicząca odejdzie co z tom aferą czy ktoś wie
- (2014-04-30 22:16:40)
poprzednie drzewa były urocze, nie sądzę, że trzeba było je wycinać
- (2014-04-30 20:18:01)
Staw niemiecki to było jedno wielkie bagno i smród. Nareszcie będzie porządek
-olo (2014-04-30 14:59:14)
dyskutowałbym z tezą, że Busko pięknieje. Moim zdaniem normalnieje jeśli chodzi o ogólne standardy. A więc głównie infrastrukturę, która była tu, głównie w części miejskiej mocno zapóźniona np do części uzdrowiskowej. Taki stan trwał od wielu lat w tym od przedwojnia. Żeby można było twierdzić, że miasto pięknieje należałoby zdefiniować na czym to piękno polega. I tu trudno o przykłady wyróżniające Busko na tle innych uzdrowisk, bo nie o porównanie z miastami sąsiedzkimi chodzi.
Miasto niestety nie pięknieje bo nie ma ogólnego projektu ,, upiękniania,, Buska.Taki projekt już dawno powinien być zlecony i stopniowo, w miarę środków realizowany. Przykład: rynek z fatalnymi elewacjami kamienic.Panuje tu bałagan kolorystyczny i architektoniczny. Szczególnie widoczny po wycięciu drzew.
Wystrój sklepów w rynku niestety marny. Pacykarskie szyldy, brak ciekawego estetycznie oznaczenia wejść do tych sklepików a w środku bałagan i niechlujstwo większości ekspozycji.Pisałem o tym, że niedużym kosztem można podświetlać wybrane obiekty wokół rynku. Można, ale nikt się tym nie zajmuje a trudno by takie podświetlenie zlecać fachowcowi od elektryki.Rynek, wizytówka miasta nie wyróznia się umiejętnie dobranym wyposażeniem typu meble miejskie,pomyślanej z głową / czyli wg jakiegoś projektu / kompozycji roślin zdobiących,oznakowaniem ciekawych budynków / typu najstarszy itp/. Wreszcie rynek nie wiedzieć dlaczego nie eksponuje znaków miejskich jak herb miasta.Bałagan na rynku powoduje rosnący z roku na rok ruch samochodowy. I tak o pięknieniu tej części Buska trudno mówić
Kilkanaście metrów od rynku zwiedzający natknie się na walące się szopy jakieś pakamery. Przykład ul Poprzeczna. Im dalej od rynku tym gorzej. Więcej szop, bud, szare elewacje, fatalne szyldy zaniedbanych sklepików i wyjątkowo chaotyczna zabudowa. Jak na wsi.
Mimo starań różnych dewastatorów przestrzeni miejskiej, to co kiedyś zaprojektowano ma jakiś wyraz. Przykład Mickiewicza. Choć przed laty miejscowy architekt zezwolił na paskudne bloki a obecny architekt żadnego pomysłu jak tą brzydotę osłabić, niestety nie ma.
Nadal o estetyce miasta decydują firmy wykonawcze z podbuskich okolic. Więc tamta estetyka jest tu utrwalana.
Magistrat z dziwnego dla mnie powodu nie pojmuje, że zaprzepaszcza szanse uczynienie Buska naprawdę ciekawym estetycznym miasteczkiem.Brak jest takich wyróżników miasta jak kolor, ład szyldów i reklamy,brak pomysłu na zieleń w części miejskiej, brak interesującego systemu oznakowania i informacji, brak ciekawych detali architektonicznych , brak wspomnianych już jednorodnych ale kompletnych zestawów mebli miejskich, brak ekspozycji estetycznych typu historia miasta-uzdrowiska,, brak ładu i pomyślunku w obiektach pawilonowych, brak dziesiątków rzeczy jakie powinien zawierać ogólny projekt estetyzacji miasta.
Brak takiego projektu a dokładniej pomysłu spowodował dewastację Byczej. Po kiego grzyba zrobiono ten fatalny mur? Do jakich buskich tradycji ma to nawiązywać? Z czym się kojarzyć? A przecież można było zamiast tego muru zbudować na tym zboczu coś ciekawego z roślinności ozdobnej typu żywopłot, jakieś pergole co mogłoby nawiązywać do nieodległego parku. Ale nie , jakiś odporny na ład i estetykę umysł magistracki zapragnął muru i ,, uszczęśliwił,, tym potworkiem okolicę na dziesiątki lat.
Reasumując. Busko brzydnie. Traci swoją oryginalność i staje się szarym kieleckim miasteczkiem.
-BUSKO (2014-04-30 13:56:59)
pieknieje i naprawde tylko tu widac, ze pieniadze podatnikow nie marnuja sie i sa dobrze zarzadzane.
- (2014-04-30 13:42:31)
BUSKO ROBI SIE PIEKNYM MIASTEM,,AZ MIŁO TERAZ SPACEROWAc,ZEBY JESZCZE LUDZIE ZBIERALI ODCHODY PO SWOICH PSACH ALE NIC DO NICH NIE DOCIERA,
-te "stare" jeszcze nie zdążyły wyrosnąć (2014-04-30 10:32:55)
... a już zostały wycięte.
Jakie zagrożenie było dla ludzi i mienia? Czyjego?
Może jak były małe i zastawiały widoczność przy przechodzeniu przez jezdnię to tak było, ale teraz jak już były wyrośnięte, to widoczność była dobra.
GTi16v (2014-04-30 10:02:38)
Władze Buska zmasakrowały miasto. Gdzie są piękne drzewa które kiedyś rosły na Mickiewicz, Kopernika, wokół stadionu. Co się dzieje ze Stawem Niemieckim? Czy ktoś panuje nad całością zmian? Nie wspomnę o Byczej Górze - z której zrobiona sobie reklamę!!! To jakiś koszmar!!!
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.