Dodane: Milena Data: 2014-04-30 09:49:06 (czytane: 15685) 
60 sztuk drzew nasadzonych zostało przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju.
Akcja uporządkowania
zieleni przy ulicy Kusocińskiego, na odcinku wzdłuż stadionu miejskiego,
dobiegła końca. W miejsce obumarłych drzew oraz tych, które stanowiły
zagrożenie dla ludzi i ich mienia, nasadzono łącznie 60 sztuk nowych
drzewek: 20 lip i 40 klonów. Nasadzeń, jeszcze przed świętami Wielkiej
Nocy dokonał Zakład Usług Komunalnych - jednostka organizacyjna gminy.

Ulica Kusocińskiego
stała się bezpieczniejsza zarówno dla mieszkańców jak i spacerujących tą
drogą kuracjuszy. Akcja nasadzenia nowych drzewek wpłynęła też na
estetykę ulicy, która z racji bliskiego sąsiedztwa z parkiem zdrojowym
dodatkowo uatrakcyjnia część uzdrowiskową miasta
Źródło: UMiG w Busku-Zdroju
.
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (41) |
-ia (2014-05-03 15:31:31)
Ktoś wykonuje te proste roboty i przytula za to kasę. Pokrycie na wydatek kasy być musi więc będzie się wymyślać jeszcze dużo takich robótek. A komu przeszkadzały drzew przy starym kościele czy przy nowym na dole? Czyżby zbliżały się jakieś wybory i trzeba szybko decydować bo potem nie wiadomo co będzie?
-stop debilizmu (2014-05-03 14:02:35)
pracę to dawali w poprzednim ustroju. W nowym, lepszym sam sobie musisz poszukać.
Tu nie chodzi by dawali chodzi o by te pieniądze tak zagospodarowali by pracowały i stwarzały nowe stanowiska pracy dzięki którym to miasto nie będzie wymierało na stojąco.Bo widzisz beton i wyrywanie by potem nasadzać nikomu młodemu w mieście nie ułatwia startu życiowego .Doszło do tego że pracę dostaje synek córka po linii partyjnej lub kto więcej zapłaci.Jeśli tego nie rozumiesz MILCZ!!
-do poniżej (2014-05-03 13:01:40)
pracę to dawali w poprzednim ustroju. W nowym, lepszym sam sobie musisz poszukać.
-lolo (2014-05-03 11:45:24)
Dajcie ludziom pracę ,a nie marnujecie unijne pieniądze na pierdoły.Za te wydane pieniądze byłoby kilkadziesiąt nowych stanowisk pracy.Ludzie nie mają za co żyć!Młodzi ludzuie wyjeżdżają masowo z Buska bo co tu mają robić?Jeszcze parę lat ,a w szpitalu będie sama geriatria z dwoma lekarzami na etacie.Dziękuje za spacerniki ifontanny ,ale z pustym brzuchem nie będę spacerował!WYJEŻDŻAM do normalnego kraju!!!!
-olo (2014-05-03 11:00:05)
W jednym z zagranicznych uzdrowisk wielkości Buska tamtejszy burmistrz znajduje czas aby cyklicznie spotykać się z przebywającymi tam kuracjuszami. Dział marketingu tamtejszego urzędu przygotowuje na takie spotkanie materiały informacyjne o mieście i okolicy, wręcza drobne upominki itp. Zawsze kliku ze słuchaczy odwiedzi okolicę po takiej prezentacji i zachęcie. To przykład, jeden z wielu, jak dbać o markę miasta. co przeszkadza naszemu burmistrzowi spotykać się z gośćmi jego miasta? Odpowiem: kompletny brak świadomości troski o taki niezaprzeczalny walor jakim jest marka Busko Zdrój.
Miasto powinno dysponować i realizować pomysł na przyszłość zwany strategią marki. Busko czegoś podobnego nie ma, bo burmistrz zielonego pojęcia jak to robić także nie ma. Dział promocji miasta takiego projektu nie przygotuje, co jest zrozumiałe. Zlecić na zewnątrz ten projekt także nie, bo ten dział i cały magistrat dołożyłby sobie roboty.Zresztą opór przed takim projektem wynika prawdopodobnie stąd, że jego realizacją musieliby się zajmować wszyscy urzędnicy / nie tylko jeden dział/Obecna struktura urzędu, wadliwa jeśli chodzi o cele miasta, nie zapewni takiemu projektowi powodzenia. Bo kto miałby to nadzorować?
I tu pies pogrzebany.
Buska , jeśli ma przetrwać na konkurencyjnym rynku miast uzdrowiskowych nie stać na obecny styl burmistrzowania. Tracimy czas a ,,wielkie sukcesy,, obecnej władzy to mur obronny wokół Byczej, nasadzenie drzewek na Kusocińskiego,aleja Mickiewicza za pieniądze unijne i parę jeszcze. Z wielkim sukcesem odtrąbiono nowe targowisko. Ale jaki to sukces urzędu?Jeśli już to wykonawców i unii. Sukcesem urzędu będzie zorganizowanie funkcjonowania handlu na tym targowisku na poziomie europejskim. Na razie jakoś takich inicjatyw nie widać. Wrócą tam zapewne stare porządki, ale zobaczymy.
Myślcie o nowym stylu zarządzania miastem. Stylu marketingowym a niespełniania funkcji wójta.Przyszły kandydat na burmistrza powinien mieć klarowną wizję tego co chce zrobić. Pisałem o tym przy poprzednich wyborach. Wizji niestety nie zaprezentowano a wybór bardziej przypominał klimat zebrania wiejskiego, niż debaty o przyszłości miasta.
-internauta (2014-05-03 09:27:02)
do.adresuj te uwagi do Pana Burmistrza a nie w kosmos czyli internet.A jak mamy przekazywać te uwagi jak pożal się Boże ,,bulmistrz"z Widuchowej jest wręcz zachwycony swoją Boskością i nieomylnością.Wybierz go na drugą kadencję to pewnie w miejscach po wycince karze swoje pomniki stawiać .O TO CI CHODZI ???XYZ
jonek (2014-05-03 06:32:03)
To chyba jakaś pomyłka zaszła albo zwidy mam jakieś bo oczom nie wierzę: nie zrobili parkingu? Bo na tym pasku to ze 150 aut można by ustawić i przyjezdni by zasysali z buta do rynku na zakupy :)
-po Tacie (2014-05-02 23:50:05)
SUMAK OCTOWIEC- to małe drzewko stanowiło wielkie zagrożenie i obumierało- bujda na resorach .Wycieli jedne z ładniejszych i ciekawych drzew a posadzili pospolite jak i władza .Wyrwali zdrowe i niskopienne drzewa które były jedyne w naszym mieście a którymi się wszyscy zachwycaliśmy, kuracjusze rwali kwiatostan który ich zachwycał swą czerwienią .
Zniszczyli urok ulicy Kusocińskiego zamiast pilnować nowego parku który to niszczeje.Ta ulica straciła smak i urok bo tylko na niej rosły tak cudne drzewa.
-Dandi (2014-05-02 23:32:30)
To co wycięliście nie było obumarłe i nie zagrażało nikomu były to drzewa do wysokości 2.5 metra, były ozdobą miasta i tej ulicy którymi zachwycali się kuracjusze i mieszkańcy. Nikt z władz nie był u mieszkańców ww ulicy nie nie pytał o opinię a prawda taka że to najwięcej problemu robią drzewa na stadionie jak napisał ALI i jego stadiony. Piszecie stek bzdur aby ukryć fakt usunięcia ładnego i rzadkiego drzewostanu na ulicy Janusza Kusocuińskiego. Często tam przebywałem i niech mi władza powie gdzie rosną identyczne drzewa z cudnymi czerwonymi kwiatami .Kolejna ściema i tyle. Zobaczymy przy wyborach ...... .
-xyz (2014-05-02 23:30:17)
gdyby w jakimś zadbanym miasteczku na zachodzie Europy jakiś urzędnik podjął decyzję bez społecznej konsultacji o wycince i nasadzeniu nowych drzew wg własnego widzimisię, szlag by trafił mieszkańców . W Buszczy wszystko przejdzie. Mentalność pańszczyźnianych chłopów
-Ali i 4 stadiony (2014-05-02 23:24:32)
Posadzili i wielkie HALO, kłopot w tym że wycieli piękne drzewa którymi się zachwycali kuracjusze , zamiast wyciąć te na stadionie które co roku sprawiają kłopot mieszkańcom ulicy kusocińskiego mam na myśli liście i kwitnące na wiosnę noski na naszych podwórkach . Nie ma się czym chwalić ,kolejna wpadka i tyle wycieli sumaka octowca który rósł na kusocińskiego i tylko. Czym się tu chwalić kolejną pomyłką, brakiem współpracy z mieszkańcami ww ulicy? NO czym ?
-xyz do poniżej (2014-05-02 14:56:34)
adresuj te uwagi do Pana Burmistrza a nie w kosmos czyli internet.
-as (2014-05-02 13:57:48)
tak się robi tzw.przerób finansowy ,trzeba nie trzeba wycinka jest dla czego Bóg raczy wiedzieć .A wystarczyło pozostawić te drzewa przecież ani były wiekowe ani zagrażały bezpieczeństwu spacerującym .Te nowo nasadzone tylko dały kolejne 10% od wartości zlecającemu tą głupotę ,Może ktoś przyjdzie po rozum i zacznie rozliczać z tych idiotycznych pomysłów naszych włodarzy
-Mania (2014-05-01 20:55:58)
Brawo!!! Olo na BURMISTRZA!!!!
-olo (2014-05-01 17:45:00)
Problem w tym, że magistrat nie wypracował wizji obrazu miasta. Przypomnę, miasta uzdrowiskowego. Tym umacnia się w sensie wizualnym odrębnośc części uzdrowiskowej od miejskiej. Tymczasem estetyka / docelowa/ miasta powinna stanowić kontynuację i rozwinięcie estetyki częsci zdrojowej. Nie odwrotnie. Obecnie część zdrojowa jest otaczana i dewastowana marną estetyka części miejskiej. Wyszedł z tego niezły galimatias. Zatraca się oryginalność części zdrojowej. Te dwa obrazy czyli miasto i uzdrowisko powinny się przenikać , uzupełniać i tworzyć całość.
Burmistrzowie ostatnich lat niestety nie udźwignęli problemu.Są osobiście odpowiedzialni za wizualny obraz miasta. Obraz, niestety pogarszający się jeśli o walor estetyczny idzie.Nie pomyśleli o tym by zatrudnić miejskiego plastyka, nie pomyśleli o konkursach architektonicznych z prawdziwego zdarzenia. Ogłaszają przetargi na rzecz , która pozostanie tu na lata. I dla takich burmistrzów nie powinno być w Busku miejsca
Fotografia nasadzeń drzewek na Kusocińskiego jest dowodem braku dbałości władz o obraz miasta. Taką alejkę / wiekie słowo/ można znależć w każdej mieścinie. Ani to ładne ani ciekawe. Są gatunki drzew alejowych. Ciekawe kolorystycznie, niepowtarzalne.Niestety tu się nie znalazły. Co by się stało gdyby ta i inne ulice w strefie około uzdrowiskowej obsadzić np platanami?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.