Dodane: Milena Data: 2014-03-13 11:53:54 (czytane: 29538) 
9,6 proc. Polaków uważa Policję za skuteczną, 72,4 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, 76,9 proc. badanych czuje się bezpiecznie, spacerując w swojej okolicy po zmroku.
Policja jest skuteczna, a Polacy czują się bezpiecznie – to wyniki Polskiego Badania Przestępczości przeprowadzonego w styczniu 2014 roku na próbie 17 tys. osób.
Polskie Badanie Przestępczości (PBP) jest badaniem opinii społecznej realizowanym cyklicznie od stycznia 2007 roku. Do tej pory przeprowadzono siedem edycji, ostatnią w styczniu tego roku. Badanie jest prowadzone na próbie 17 tys. Polaków powyżej piętnastego roku życia - po tysiąc respondentów (losowa próba reprezentatywna) w każdej komendzie wojewódzkiej i komendzie stołecznej Policji. Wylosowanie próby, przeprowadzenie badania oraz opracowanie statystyczne danych Komenda Główna Policji zleca niezależnym firmom badawczym. PBP jest realizowane zawsze w styczniu danego roku – respondent może w ten sposób dokonać oceny z perspektywy mijającego roku.
Ocena pracy Policji
W tegorocznej edycji Polskiego Badania Przestępczości odnotowano najwyższą dotychczas ocenę skuteczności Policji w walce z przestępczością. Pozytywne opinie na ten temat wyraża większość ankietowanych – 69,6%. W porównaniu do pierwszej edycji PBP nastąpił wzrost odsetka pozytywnych wskazań o 13,3 p.p. (wykres nr 1).
Wykres nr 1. Czy Policja w walce z przestępczością w Pana(i) okolicy jest: skuteczna czy nieskuteczna? N=17000 (od I 2007 do I 2014) (w %)


Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (51) |
- (2014-03-16 23:11:44)
Nie jestem za oczernianiem, ale za przeprowadzaniem rzeczywistych ankiet nt. Buskiej policji.Widzę że dla poprawy bezpieczeństwa każdy z niższej półki obywatel ma dostawać stówe za wyjście z domu.A to my na was dajemy, na wasze przywileje, więc chcemy też wymagać.A przy obecnych działaniach tylko redukcji etatów.
-dar (2014-03-16 15:15:42)
komuno wróć-milicja była dużo normalniejsza ,niż obecna polska policja-nie ma w polsce drugiej tak p nej komendy jak w busku-oni nie są dla ludzi-oni są przeciwko ludziom.
olo (2014-03-16 15:03:46)
dość symptomatyczne są te komentarze nt jakości buskiej policji. Może przewodnicząca rady zainteresuje się tematem? Choć osobiście nie podejrzewam tej osoby oodwagę i inicjatywnośc. Ale może się mylę?
-na Partyzantów, (2014-03-16 08:53:52)
Na skrzyżowaniu z Łagiewnicką powinny być wyznaczone przejścia
-do poniżej (2014-03-16 08:28:52)
Nie ma to większego sensu bo oni łapią dosłownie wszędzie tam gdzie nie ma pasów. Jak już pisano ludzie dostali mandaty nawet za przejście tam gdzie mogli tj jak było dalej jak 100m do przejścia czy na skrzyżowaniu.
Arkadiusz (2014-03-15 19:41:40)
Moze piszmy gdzie trzeba uwazac gdy sie poruszamy pieszo po miescie. Miejsca naczestszych kontroli przechodzenia przez jezdnie. Zawsze ktos sie uratuje przed mandatem. Pozdrawiam
-swój (2014-03-15 19:06:13)
Do tej pory na policję narzekali tylko przestępcy i ci których ścigali, teraz ścigają wszystkich bez wyjątku więc narzekają wszyscy.
Tyle przyszło komendantowi z tych jego wyników. Na końcu weźmiemy taczki i wywieziemy go skąd przyszedł, razem z tą całą prewencją i drogówką. Żyć się nie chce w tej mieścinie.
Arkadiusz (2014-03-15 18:21:40)
Ta strona jest czysto propagandowa, przykladem tego sa min znikajace komentarze i w ostatnim czasie posty pojawiajace sie na temat pracy policji ocieplajace jej wizerunek . Co do ankiety niestety raczej nie mozemy na nia liczyc bo to by bylo sprzeczne z interesem strony albo wyniki zostaly by sfalszowane. Mam tylko nadzieje ze ktos z gory zaglada czasem na ta strone i po takiej liczbe negatywnych komentarzy przyjdzie po rozum do glowy. Bo co to za policja z ktorej mieszkancy nie sa zadowoleni a placa na nia podatki.
- (2014-03-15 15:00:24)
Jak ostatnio zostałem wezwany na komendę to na dyżurce na wielkim telewizorze zamiast obrazu z miejskiego monitoringu policjanci oglądali "świat według kiepskich". To świadczy o ich pracy, zaangażowaniu, żetelności itd
autor tego artykułu zapomniał dopisać, że te 9,6%, które uważa policję za skuteczną to są sami policjanci, a nie zwykli ludzie ;-)
do mieszkanki (2014-03-15 13:21:36)
Masz sto procent racji.najwięcej zła jest na ul.Mickiewicza.Im bliżej skorumpowanej buskiej policji tym bezpieczniej czują się ci młodzi dorastający przestępcy.Gdyby te psy otworzyli okno z pomieszczenia w którym siedzą(dyżurka przy okazji odnikidozowała by się z papierosów) Tam jest smród i znieczulica,na tej policji i braku profesjonalizmu.Jak się już trafi na szwagrów, tam pracujących to już przeje...ne. Jeden synek byłego komendanta drugi wychowany na produkcji bimbru u dziadka (pił już maiąc 12 lat dziś opasły policjant,jedzący posiłek w godzinach pracy trzyma się za łapę z policjantką )Kiedy zadzwoniłem o tym fakcie na śmierdzącą dyżurkę odpowiedzieli że to jego sprawa-tego młodocianego bimbrownika który teraz jest policjantem.Czy będzie bezpiecznie jeżeli ci idioci sami łamią prawo?
- (2014-03-15 10:39:54)
Pod tym artykułem administrator powinien zamieścić ankietę, czy mieszkańcy Buska są zadowoleni z pracy policji.
ADMINIE PROSZĘ ZRÓB TAKĄ ANKIETĘ
Myślę, że na tym portalu powinny odbywać się tego typu ankiety, było by to w jakimś stopniu miarodajne.... i dało by do myślenia włodażą.
- (2014-03-15 09:36:43)
Złodziej to policjant, który czycha na moje pieniądze :)
-do poniżej (2014-03-15 09:32:10)
A gdzie jest złodziej?
-mieszkanka (2014-03-15 08:57:48)
Wczoraj, 14.03.2014 godz. 19 z minutami przechodziłam tym chodnikiem asfaltowym między starostwem a boiskiem LO na ławce wystawione bufet z wódką i napojami a w koło pełno dzieci w wieku ok 13-14lat juz podchmielonych.Czy rodzice sie interesują gdzie są dzieci i co robią?Czy policja nie powinna kontrolować takie miejsca,ona dobrze wie gdzie się takie biesiady odbywaja.Powinno być więcej patroli wieczorami a nie w dzień do pobierania mandatow za przejście nie po pasach których wlasnie nie widać spod śmieci zalegajacych na jezdniach.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.