swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Ostatnie pożegnanie Waldemara Szarlińskiego

Dodane: admin Data: 2014-02-19 10:46:15 (czytane: 35718)  Wersja do druku

18 stycznia 2014 r., na buskim cmentarzu parafialnym przy ul. Langiewicza, odbyły się uroczystości pogrzebowe, zmarłego w sobotę Radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Tłumy ludzi pożegnały wczoraj Waldemara Szarlińskiego - rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele Powiatu Buskiego oraz Gminy Busko-Zdrój, dyrektorzy szkół, nauczyciele, współpracownicy oraz mieszkańcy Ponidzia.

pogrzeb001.jpg

pogrzeb002.jpg

pogrzeb003.jpg

W buskiej kaplicy cmentarnej została odprawiona Msza św. żałobna, tuż po niej trumna została przeniesiona na miejsce "wiecznego spoczynku". Mowę pożegnalną wygłosiła Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

pogrzeb004.jpg

pogrzeb005.jpg

pogrzeb006.jpg

pogrzeb007.jpg

pogrzeb008.jpg


Z wykształcenia historyk. W latach 70 pracował w buskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej jako kierownik zasobów komunalnych. W latach 80 rozpoczął pracę jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w buskim "Mechaniku", gdzie pracował do 2013r. Uczył również w Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ekonomicznym w Busku-Zdroju.

 W roku 1986 otrzymał tytuł "Profesora Roku" w plebiscycie "Echa Dnia". Wiele lat był kierownikiem sekcji sportowej buskiego klubu AKS. Waldemar Szarliński był radnym trzech kadencji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z ramienia Stowarzyszenia "Ziemia Buska".

/red/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

- (2014-02-20 14:29:58)

Najpozadniejszy i najmadrzejszy radny z Ziemi Buskiej odszedł, WIELKA STRATA,zostali tylko pienacze

-xpx (2014-02-20 09:39:31)

Pan Szaliński mógł być wojskowym bo miał do tego odpowiednie wykształcenie i dobrze zarabiać, a pomimo to wybrał prace nauczyciela wspaniały człowiek uśmiechnięty i pogodny - były uczeń

-ani (2014-02-19 00:36:26)

Wspaniały człowiek. Szkoda, ze tacy ludzie tak szybko odchodzą. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny. Zegnaj Waldku.

uczen (2014-02-18 20:33:19)

Dobry nauczyciel i mądry nauczyciel. Wyrazy współczucia.

aaaa (2014-02-18 13:21:15)

Cudowny, ciepły człowiek. Nigdy nie spotkałam tak serdecznego, życzliwego mężczyzny. Pozytywne epitety na jego temat nie mają końca.... Tak bardzo żal, tak bardzo szkoda. Żegnaj Panie Waldku ;-((((

-Paweł (2014-02-18 09:39:27)

Wyrazy współczucia. P. Szarliński też był moim nauczycielem. Wspominam Go bardo pozytywnie!!!!!

- (2014-02-18 00:14:42)

Spoczywaj w pokoju[*]

-2008 ZSTI (2014-02-17 21:15:37)

A pamiętacie, sprawdziany z historii/ wosu ? ;) "To Wy piszcie, a ja na chwilę wyjdę", albo "młody, skocz no do biedronki" :D

Mądry i sympatyczny człowiek!
Niech odpoczywa w spokoju.

-Dodex (2014-02-17 20:55:01)

Też był moim nauczycielem. Zawsze wszyscy z mojej klasy go szanowali. Wspaniały człowiek. Szkoda że nie mogę być na pogrzebie. Jak wrócę z emigracji na pewno zapalę świeczkę na Jego mogile. R.I.P.

-s.p (2014-02-17 13:37:12)

ODPOCZYWAJ W POKOJU . BYŁEŚ JEDYNYM RADNYM Z ZIEMI BUSKIEJ KULTURALNYM CZŁOWIEKIEM KTÓRY SIE NIE KŁÓCIŁ,

uczennica (2014-02-17 11:24:56)

Wiecznie uśmiechnięty,pogodny człowiek.Takim go zapamiętam.

uczennica (2014-02-17 10:50:37)

Wspaniały człowiek i dobry nauczyciel. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

am (2014-02-17 09:44:33)

wieczny odpoczynek Szarli, bo tak, my, uczniowie Go nazywalismy... Mile wspominam PO czy historie w LZcie. A że fajke zapalił...teraz ci przeszkadza, ale jak udawał że nie wiedzi jak ściągasz na klasówce to ci nie przeszkadzalo...przeciez nic bys nie napisal barani łbie, zaliczałbys "komisy" az w koncu bys albo sie wziął do roboty albo całkiem odpuscil...

-ks (2014-02-17 09:30:07)

Przykro mi, dobry i pozytywny człowiek, kondolencje dla rodziny.

-A. Szumilas (2014-02-17 09:02:37)

Super człowiek i nauczyciel . Zawsze pogodny i uśmiechnięty. Wielka i niewymierna strata.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry