swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Ostatnie pożegnanie Waldemara Szarlińskiego

Dodane: admin Data: 2014-02-19 10:46:15 (czytane: 35719)  Wersja do druku

18 stycznia 2014 r., na buskim cmentarzu parafialnym przy ul. Langiewicza, odbyły się uroczystości pogrzebowe, zmarłego w sobotę Radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Tłumy ludzi pożegnały wczoraj Waldemara Szarlińskiego - rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele Powiatu Buskiego oraz Gminy Busko-Zdrój, dyrektorzy szkół, nauczyciele, współpracownicy oraz mieszkańcy Ponidzia.

pogrzeb001.jpg

pogrzeb002.jpg

pogrzeb003.jpg

W buskiej kaplicy cmentarnej została odprawiona Msza św. żałobna, tuż po niej trumna została przeniesiona na miejsce "wiecznego spoczynku". Mowę pożegnalną wygłosiła Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

pogrzeb004.jpg

pogrzeb005.jpg

pogrzeb006.jpg

pogrzeb007.jpg

pogrzeb008.jpg


Z wykształcenia historyk. W latach 70 pracował w buskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej jako kierownik zasobów komunalnych. W latach 80 rozpoczął pracę jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w buskim "Mechaniku", gdzie pracował do 2013r. Uczył również w Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ekonomicznym w Busku-Zdroju.

 W roku 1986 otrzymał tytuł "Profesora Roku" w plebiscycie "Echa Dnia". Wiele lat był kierownikiem sekcji sportowej buskiego klubu AKS. Waldemar Szarliński był radnym trzech kadencji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z ramienia Stowarzyszenia "Ziemia Buska".

/red/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

uczen (2014-02-16 21:46:26)

[*]

-ja też byłem uczniem tego pana (2014-02-16 21:30:29)

to było na początku 2000 roku jak zacząłem edukacje w mechaniku i też pamiętam że ten pan siedział w kantorku na dole szkoły i palił papioerosy jednego za drugim sam sobie zaszkodził ale ogólnie to gośc był spoko ale teraz jest w lepszym świecie [*]

-do "..." (2014-02-16 21:24:07)

sam jesteś "matołek" niektórzy chca złożyć kondolencje wiec komentarze jak najbardziej potrzebne

-... (2014-02-16 21:07:53)

Matołku zarządzający tym portalem!!!!

Czy nie przyszło Ci to pustej główki aby pod nekrologiem nie umieszczać możliwości komentarzy. Przemyśl to!!!! Dla szacunku dla tej osoby!!!!

J (2014-02-16 21:04:14)

[*]

J (2014-02-16 21:03:54)

[*]

-Radziu (2014-02-16 20:35:11)

Kondolencje wielkie Radziu od Radzia. Trzymaj się. Wielka strata. Super gość był. Zawsze pogodny. Wielka i niewymierna szkoda.

Do NAWROCENIE (2014-02-16 20:34:21)

I co źle ci było? Jakby stawiał jedynki od góry do dołu to co byś napisał? Pan Waldek był bardzo wesołym, szczerym i sympatycznym człowiekiem. Wielka strata :(

-Kazimierz (2014-02-16 19:59:31)

Znałem człowieka i jest mi ciężko w to uwierzyć.Dobrzy ludzie odchodzą . Tylko dla czego??Wyrazy współczucia dla rodziny.Spoczywaj w spokoju.

-Pracownik fizyczny (2014-02-16 19:46:29)

podnieśmy wiek emerytalny do 70 roku życia to 90% ludzi nie dożyje. Gratuluję tym którzy są "za".

- (2014-02-16 19:17:18)

[*]

t (2014-02-16 18:32:08)

i co tu powiedzieć człowiek nie przepracowany fizycznie nie dożył wieku emerytalnego składamy kondolencje

-Kris (2014-02-16 17:48:19)

Najszczersze kondolencje dla członków rodziny.

Andrzej (2014-02-16 17:35:39)

Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnień nikt nam nie odbierze. Zawsze będą z nami. Spoczywaj w spokoju.

Krzysiek (2014-02-16 15:46:14)

Znałem go przez krótki czas, ale dał się poznać jako sympatyczny, sensowny i inteligentny człowiek z fantastycznym poczuciem humoru. Łączę się w bólu z rodziną, której bardzo serdecznie współczuję.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry