Ostatnie pożegnanie Waldemara Szarlińskiego
2014-02-19 10:46:15

18 stycznia 2014 r., na buskim cmentarzu parafialnym przy ul. Langiewicza, odbyły się uroczystości pogrzebowe, zmarłego w sobotę Radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.


Tłumy ludzi pożegnały wczoraj Waldemara Szarlińskiego - rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele Powiatu Buskiego oraz Gminy Busko-Zdrój, dyrektorzy szkół, nauczyciele, współpracownicy oraz mieszkańcy Ponidzia.

pogrzeb001.jpg

pogrzeb002.jpg

pogrzeb003.jpg

W buskiej kaplicy cmentarnej została odprawiona Msza św. żałobna, tuż po niej trumna została przeniesiona na miejsce "wiecznego spoczynku". Mowę pożegnalną wygłosiła Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

pogrzeb004.jpg

pogrzeb005.jpg

pogrzeb006.jpg

pogrzeb007.jpg

pogrzeb008.jpg


Z wykształcenia historyk. W latach 70 pracował w buskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej jako kierownik zasobów komunalnych. W latach 80 rozpoczął pracę jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w buskim "Mechaniku", gdzie pracował do 2013r. Uczył również w Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ekonomicznym w Busku-Zdroju.

 W roku 1986 otrzymał tytuł "Profesora Roku" w plebiscycie "Echa Dnia". Wiele lat był kierownikiem sekcji sportowej buskiego klubu AKS. Waldemar Szarliński był radnym trzech kadencji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z ramienia Stowarzyszenia "Ziemia Buska".

/red/













https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16111