swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

PKS Radomsko w miejsce Buskiego?

Dodane: Milena Data: 2014-02-08 11:13:23 (czytane: 27772)  Wersja do druku

Do końca sierpnia ma zakończyć się proces likwidacji PKS Busko-Zdrój. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie zostaną pozbawieni komunikacji. W Busku prawdopodobnie powstanie oddział PKS Radomsko.

Spółka ta wydzierżawiła już od buskiego przewoźnika autobusy. Obsługuje również część połączeń, które do niedawna uruchamiane były przez PKS Busko.

Likwidator, a wcześniej prezes PKS Busko, Stanisław Pęcherski informuje, że w PKS Radomsko zatrudniono również wielu pracowników likwidowanej spółki. Przede wszystkim kierowców i mechaników. Wielu pracowników skorzystało jednak z przysługujących im świadczeń przedemerytalnych lub odeszło na wcześniejsze emerytury. Stanisław Pęcherski dodaje, że podstawą planu likwidacji buskiego PKS-u jest sprzedaż majątku.

Uzyskane w ten sposób pieniądze mają pozwolić na spłacenie długów. W tym także zaległych wynagrodzeń dla pracowników. Na sprzedaż wystawiono autobusy oraz nieruchomości w Busku, Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej, gdzie spółka ma swoje placówki terenowe. Stanisław Pęcherski zapewnia, że wierzyciele odzyskają pieniądze. Nie chce jednak ujawnić, jaka jest skala zadłużenia buskiego PKS-u. Dodaje jedynie, że z bilansu otwarcia procesu likwidacji spółki wynika, że wartość majątku jest wystarczająca, aby spłacić zadłużenie.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Busku powstało w 1946 roku. Jeszcze kilka lat temu przewoźnik zatrudniał ponad 250 osób. Od tego czasu zwolniono ponad połowę pracowników. Zmniejszyła się również liczba autobusów - z ponad 120 do około 90.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-Emeryt (2014-02-09 13:56:14)

Masz chłopie rację, to był oszust ,szuja i robił machlojki,a ludzi nie z jego opcji - gnoił.On i ta jego klika co gwizdała pod Urzędem Wojewódzkim w Kielcach ,oraz Tomuś i Tereska którzy macali w tym palce doprowadzili do tego.

-do do poniżej były pracownik PKS (2014-02-09 13:02:46)

jak oszust może walczyć ze złodziejstwem.Przecież łysy Jasiu Bar...sik był w tym najlepszy,w dodatku kiedy był w kontroli notorycznie był pijany.Zlecenia do naprawy podpisywał za flaszkę wódki.Jak został dyrektorkiem okazało się że jest też największym ***rzem i oszustem w stosunku do swoich kolegów którzy go popierali na stanowisko.Nie pisz bzdur że już w okresie kiedy PKS zaczął upadać dobrym wyjściem było kupowanie dużych bardzo drogich autobusów.Prywaciarze właśnie w tym samym czasie mieli mniejsze busiki bardziej oszczędne i mniej awaryjne.Te remonty i drogi zakup niepotrzebnych dużych autobusów oraz wynagrodzenia i premie pewnych osób przyczyniły się do upadku buskiego PKS-u.w tej upadłości pomógł mu w dużej mierze Moskwa.dzieła dokończył Pęcherski.

-kierowca (2014-02-09 12:17:41)

do likwidatora a czemu tak maja się zainteresować likwidacja ogrodniczej.tam już nie zostało nic,skupy sprzedane platony i wszystko co było możliwe do sprzedania.więc jak coś wiesz to napisz tu.

-likwidator (2014-02-09 11:38:09)

Lepiej przyjrzyjcie się likwidacji ogrodniczej. Tam to dopiero wychodzą kwiatki.

- (2014-02-09 11:12:45)

u pecherskiego pęcherz się pomalu napelnia nie długo będzie olany cieplym moczem

- (2014-02-09 11:05:57)

u pecherskiego pomalu pęcherz się napelnia niedługo będzie gotowy do odlania

- (2014-02-09 10:02:21)

a kiedy rusza ten nowy pks bo nie ma czym jezdzic a penchalski tylko likwiduje wysprzedaje czy to jego zamiast dbac o dobro buska to on tylko o swoja kieszen dba tak jak i moskwa a busy sie rozrastaja i rzadza na rynku co to jest miasto uzdrowiskowe czym te ludzie tu przyjada co penchalski wstyd i chanba zrobiles z buska

-do poniżej (2014-02-09 07:20:02)

najlepszy okres rozwoju PKS-u to lata 1998-2002 kiedy dyrektorem był twój Janek ze Stopnicy i to jest prawda, w tym okresie pracowałam w księgowości i coś na ten temat mogę powiedzieć. Remonty budynków placów w Busku, Kazimierzy, Pińczowie, remonty autobusów, zakup nowego taboru w zdecydowanej większości z własnych środków, Mieliśmy dobre wynagrodzenia czego zazdrościli inni. Patronat stacji paliw CPN itd. Jego wadą było to, że nie tolerował złodziejstwa, kombinatorów. To są fakty, o faktach mówią sprawozdania o przychodach kosztach i wyniku finansowym oraz działalności inwestycyjnej czyli sprawozdanie F - 01. żeby coś pisać należy mieć cokolwiek wiedzy w tej materii.

-były pracownik pks (2014-02-08 19:23:07)

Za upadłość PKS odpowiada tylko i wyłącznie łysy Janek ze Stopnicy kiedyś mechanik potem dyrektor PKS-u.To dzięki jemu buski PKS upadł,tylko dzięki niemu.Nie piep...szcie głupot.W tym pomógł mu Moskwa.Dalej rozpadu dokonał Pęcherski

-klemens (2014-02-08 19:13:25)

To, co będzie przejmował PKS Radomsko skoro likwidator chce najpierw wszystko sprzedać? Nie byłoby bardziej racjonalne przejęcie już teraz firmy z "dobrodziejstwem inwentarza" i jej ratowanie, a nie wyprzedawanie
? Likwidator mógłby brać pieniądze za naprawianie, a nie wyprzedawanie.

XYZ (2014-02-08 17:45:18)

A co na to nasz Burmistrz i Pani przewodnicząca która tyle lat tam pracowała?

-GŁOSUJTA DALI NA NICH........... (2014-02-08 16:55:41)

od 1946 roku istniał,CZASU RZADU Tuska PO I PSL NIE POKONAŁ.

-były pracownik (2014-02-08 16:22:44)

Jaka fałszywa troska Pęcherskiego "super nieudacznika" o pasażerów i pracowników. P. Pęcherski pasażerowie przesiedli się na busy bo tak ich obsługiwałeś a pracowników zgnoiłeś, zdreptałeś, upodliłeś jak nikt inny. Informacje podane to stek kłamstw. Przestań rżnąć głupka.

Komu na tym zależy aby zlikwidować Buski PKS ??????? (2014-02-08 14:42:53)

Proszę o odpowiedz komu zależy na likwidacji PKS-u.
Jest taki ładny dworzec, jest baza, są pracownicy. A co najważniejsze BUSKO to Uzdrowisko i połączenia autobusowe z całym krajem powinny być.
Tylko komuś zależy aby nie było.

A dlaczego nie inne firmy ????? (2014-02-08 14:39:13)

Jest tyle firm na rynku np. POLONUS .
PKS Radomsko ( ciekawy jestem jak długo pociągnie )
A Pana Pęcherskiego rozliczy historia.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry