swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

PKS Radomsko w miejsce Buskiego?

Dodane: Milena Data: 2014-02-08 11:13:23 (czytane: 27773)  Wersja do druku

Do końca sierpnia ma zakończyć się proces likwidacji PKS Busko-Zdrój. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie zostaną pozbawieni komunikacji. W Busku prawdopodobnie powstanie oddział PKS Radomsko.

Spółka ta wydzierżawiła już od buskiego przewoźnika autobusy. Obsługuje również część połączeń, które do niedawna uruchamiane były przez PKS Busko.

Likwidator, a wcześniej prezes PKS Busko, Stanisław Pęcherski informuje, że w PKS Radomsko zatrudniono również wielu pracowników likwidowanej spółki. Przede wszystkim kierowców i mechaników. Wielu pracowników skorzystało jednak z przysługujących im świadczeń przedemerytalnych lub odeszło na wcześniejsze emerytury. Stanisław Pęcherski dodaje, że podstawą planu likwidacji buskiego PKS-u jest sprzedaż majątku.

Uzyskane w ten sposób pieniądze mają pozwolić na spłacenie długów. W tym także zaległych wynagrodzeń dla pracowników. Na sprzedaż wystawiono autobusy oraz nieruchomości w Busku, Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej, gdzie spółka ma swoje placówki terenowe. Stanisław Pęcherski zapewnia, że wierzyciele odzyskają pieniądze. Nie chce jednak ujawnić, jaka jest skala zadłużenia buskiego PKS-u. Dodaje jedynie, że z bilansu otwarcia procesu likwidacji spółki wynika, że wartość majątku jest wystarczająca, aby spłacić zadłużenie.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Busku powstało w 1946 roku. Jeszcze kilka lat temu przewoźnik zatrudniał ponad 250 osób. Od tego czasu zwolniono ponad połowę pracowników. Zmniejszyła się również liczba autobusów - z ponad 120 do około 90.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-pasażer pks (2014-02-08 14:11:35)

A czy pod uwagę pan S. Pęcherski wziął też odsetki jakie pracownicy powinni dostać wraz z zaległymi pensjami, bo co mi wiadomo szykują się pozwy zbiorowe.A do tego dojdą jeszcze opłaty sądowe.,nie będzie lekko.

- (2014-02-08 14:02:24)

a niech sprzedadzą całe Busko w pi......u!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry