Dodane: admin Data: 2014-01-26 13:36:53 (czytane: 29541) 
Na stronie MKS Busko-Zdrój opublikowane zostało oświadczenie Zarządu buskiego klubu piłkarskiego. Jego władze nie ukrywają, że kadrowa i organizacyjna trudna sytuacja MKS-u to poważny problem dla całego klubu. Jaki los czeka klub z Buska-Zdroju?
Oświadczenie Zarządu MKS:
"W dniu 20 stycznia 2014 roku zostało zaplanowane spotkanie zawodników MKS Zdrój z Zarządem Klubu. Na spotkanie przybyło trzech zawodników: Jakub Kordos, Jakub Gadawski i Maciej Śliski. Dodatkowo trzech doświadczonych piłkarzy: Wiesław Francuz, Norbert Kula i Rafał Charyga usprawiedliwiło swoją nieobecność, informując Zarząd Klubu, że ze względu na pracę oraz sytuację rodzinna nie mogą przybyć na spotkanie.
21 stycznia 2014 roku został zaplanowany trening przez trenera Marka Kowalskiego, na który wstawiło się tylko sześciu zawodników (Kula, Francuz, Sarna, Gadawski, Kordos, Sztuk). Dwa dni później na czwartkowym treningu było czterech zawodników (Gadawski, Krupa, Kula, Kwiatkowski).W związku z licznymi zapytaniami i komentarzami, które ostatnio pojawiły się na buskich portalach internetowych Zarząd Klubu pracuje nad zapewnieniem stabilnego składu oraz warunków do treningu. Jednak mało profesjonalne podejście niektórych zawodników stawia jedno pytanie; Czy wychowankom Naszego klubu zależy na tym by buski klub wystartował wiosna w rozgrywkach IV-ligowych?
Zarząd po pierwszych dwóch tygodniach treningów podejmie decyzję, co do dalszych losów drużyny występującej na IV-ligowym poziomie."
źródło: http://zdrojbusko.futbolowo.pl
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (73) |
-niko (2014-01-27 13:50:26)
Ludzie o co to larum trener zły zarząd zły odbyły się dwa treningi gdzie w sumie chec zadeklarowało 9 ludzi do tego słyszałem na miescie ze jest jeszcze 5 którzy wrocą ale mieli swoje sprawy do załatwienia ale już larum ze trener ze zarząd czytałem oświadczenie zarządu tam nie pisze ze rezygnują ale ze starają się zapewnić funkcjonowanie do treningów i zapewnili skad juz tyle jadu w was
- (2014-01-27 13:39:51)
Za drużynę odpowiada trener .Jeśli nie potrafi zebrać zespołu to trzeba MU podziękować i to wszystko w tym temacie.
Rolą Zarządu jest zabezpieczenie Klubu,przygotowanie oprawy meczowej czyli organizacja Klubu.Za drużynę odpowiada trener.Z tego co widać facet nie daje rady.
podziękować facetowi i wszystko wróci do normy.
"Nowa miotła pozamiata"
-aks (2014-01-27 11:38:16)
Bardzo mądrze napisał PAn M na samym początku ludzie tu nie ma co krytykować a przyjść wpłacić 10 zł na składke członkowska i działać to chyba nie tak dużo a tak widzę ze siedzi tu dwóch lub trzech klakierów i się wymądrza. Najlepsze miejsce do wypowiedzi jest na walnym klubu i czy ktoś jest czy nie powinien przyjść i się wypowiedzieć ale to miasto a raczej jego mieszkańcy są madrzy ale pisząc z ukrycia
-- (2014-01-27 11:19:58)
Stadion jest piękny zadbany ale cóż paręnaście lat temu gdyby pomyślano i wzniesiono część hotelową z małym zapleczem kuchennym to i hala i MKS mogłyby zarobić( sportowcy,kuracjusze, obozy,szkolenia).Takie działanie przyniosłoby dochód dla AKS.A może już o tym myśleć.
-dżej dżej (2014-01-27 11:14:58)
Ciekaw jestem czy panowie z „zarządu” też działają charytatywnie? Co najmniej połowa zawodników pracuje, po pracy poświęcali swój czas na treningi. Inwestowali swoje zarobione pieniądze w dojazdy oraz sprzęt za co klub nawet grosza nie zwrócił nie mówiąc o jakichkolwiek pieniądzach za grę. Pomijam fakt że niektórzy zawodnicy otrzymywali kasę od prywatnych sponsorów co w normalnej w klubie jest nie do pomyślenia. Każdy zapieprza tak samo to czemu jeden ma za to brać pieniądze a drugi nie? Najłatwiej teraz obrażać ich publiczne na forum, wyzywać od gwiazdorów. Ciekaw jestem czy choć jeden z „komentatorów” poświęcił by się tak dla klubu. Jak jesteście tak mądrzy to sami pokażcie co potraficie jest przerwa w rozgrywkach klub może zgłaszać nowych zawodników to nic wam nie stoi na przeszkodzie. Fakt, zapomniałem o najważniejszym, że wy tylko w gębie jesteście mocni. Więc trochę szacunku i wyrozumienia.
-Sukces ma wielu Ojców porażka jest sierotą (2014-01-27 10:59:38)
Zrobić jeden klub sportowy a w nim sekcje piłkarskie,siatka,piłka ręczna,pływanie,boks,kolarstwo,biegi i co tam jeszcze? wędkarstwo rzutowe,szachy i pomniejsze dyscypliny. Włączyć w tą strukturę POMOS i BOSiR . Opracować Statut powołać władze.Wyznaczyć zadania dla urzędników z powiatu,gminy,hali i pływalni,spośród tych co się już sportem zajmują i do roboty.Takie struktury już funkcjonują i mają się bardzo dobrze.
do kibica drugi kibic (2014-01-27 10:47:14)
Zarząd nie ma 2 mln złotych żeby inwestować, jesienią chłopaki grali za darmo !! Teraz jest wielkie zdziwienie że 5 osób na treningu, w wieku juniora można sobie na to pozwolić bo rodzice nas utrzymują, ale nie róbmy sobie żartów tym bardziej że są to nie wielkie pieniądze w przypadku większości zawodników.
-kibic (2014-01-27 08:39:35)
Do zarządu prosze nie ma sensu dalej inwestowac w stare kosci trzeba utrzymac najmłodsze roczniki i na tym sie skupić-
-do M? tego pierwszego (2014-01-26 23:31:26)
co ty piszesz? jaki wniosek, jakie 2 dychy? jakiś czas temu odbyło sie takie zebranie, i co ? kto na nim byl? zarząd pan trener ityle , członkowie klubu (a wielu ich jest, z deklaracją, z kasa wpłaconą) nie byli poinformowani o takim zebraniu!!! SKANDAL!!! cały zarząd oprócz prezesa, podał się do dymisji jakis czas temu a tu nagle oświadczenie zarządu ??? jaja jakies!!!
- (2014-01-26 22:47:59)
Cóz trzeba utzrymać klub bo przecierz poszła duża kasa na zadaszenie, kasa w błoto jesli nie będzie miał kto grać.Zawsze można kozy wypasac lub krowy aby trawa nie rosła może jakiś rolnik sie zainteresuje,A co do gwiazd typu Fr..uz to woli kase za treningi z dziecmi brac nie mając protekcje z góry pomimo że brak szkoły w tyn kierunku cz pojęcia ale w ukłądach nie ma znaczenia szkoła umiejtnosci profesjonalizm liczy się kasa.
-Maciuś 1 (2014-01-26 22:14:19)
A sprzedać dolny stadion treningowy i REAL postawić. Burmistrz wykończyła handel w busku niech pomyśli o zdroju i market postawi.
-Doświadczomy Pan Piłkarz (2014-01-26 22:09:08)
Bardzo proszę nie nazywać tych "panów" piłkarzami bo to nie są żadni piłkarze. Ewentualnie można ich nazwać KOPACZAMI LUB GRAJKAMI chociaż to jak na nich to dużo za dużo. Nie podoba się to myślę, że chociaż widzą gdzie są drzwi i WYPAD !!!
kibic (2014-01-26 22:03:48)
Panowie włodarze buskiego klubu, z tych zamieszczanych oswiadczen to smieje sie juz cale świetokrzyskie. Czy widzieliscie zeby podobne rzeczy byly zamieszczane ze strony innych klubów?
- (2014-01-26 21:24:19)
A gdzie władze gminy. Powinny właczyć się
kibic (2014-01-26 21:04:40)
pewnie poszło o kasę
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.