Dodane: admin Data: 2014-01-26 13:36:53 (czytane: 29539) 
Na stronie MKS Busko-Zdrój opublikowane zostało oświadczenie Zarządu buskiego klubu piłkarskiego. Jego władze nie ukrywają, że kadrowa i organizacyjna trudna sytuacja MKS-u to poważny problem dla całego klubu. Jaki los czeka klub z Buska-Zdroju?
Oświadczenie Zarządu MKS:
"W dniu 20 stycznia 2014 roku zostało zaplanowane spotkanie zawodników MKS Zdrój z Zarządem Klubu. Na spotkanie przybyło trzech zawodników: Jakub Kordos, Jakub Gadawski i Maciej Śliski. Dodatkowo trzech doświadczonych piłkarzy: Wiesław Francuz, Norbert Kula i Rafał Charyga usprawiedliwiło swoją nieobecność, informując Zarząd Klubu, że ze względu na pracę oraz sytuację rodzinna nie mogą przybyć na spotkanie.
21 stycznia 2014 roku został zaplanowany trening przez trenera Marka Kowalskiego, na który wstawiło się tylko sześciu zawodników (Kula, Francuz, Sarna, Gadawski, Kordos, Sztuk). Dwa dni później na czwartkowym treningu było czterech zawodników (Gadawski, Krupa, Kula, Kwiatkowski).W związku z licznymi zapytaniami i komentarzami, które ostatnio pojawiły się na buskich portalach internetowych Zarząd Klubu pracuje nad zapewnieniem stabilnego składu oraz warunków do treningu. Jednak mało profesjonalne podejście niektórych zawodników stawia jedno pytanie; Czy wychowankom Naszego klubu zależy na tym by buski klub wystartował wiosna w rozgrywkach IV-ligowych?
Zarząd po pierwszych dwóch tygodniach treningów podejmie decyzję, co do dalszych losów drużyny występującej na IV-ligowym poziomie."
źródło: http://zdrojbusko.futbolowo.pl
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (73) |
- (2014-01-28 07:58:07)
buska piłka nozna IS'DEATH - W KONCU
-Do aa: (2014-01-27 21:30:03)
patrzcie jakie gieroje, zapytaj jednego z wodzów (kibiców), którego policjant związał szalikiem klubowym obok Stawu Niemieckiego. Kiedyś mówiono "chmielnickie solo, ty jeden a ich czworo".
członek (2014-01-27 21:21:02)
byłem na walnym ostatnim było 24 członków na 43 w klubie i mimo ze ten zarząd nie jest z mojej bajki to było to pierwsze walne bez kłótni wytykania a normalne merytoryczne spotkanie i myslałem ze bedzie juz spokój a tu co od nowa powtórka z jesieni moje zdanie jest takie wytrzymac do konca rundy wiosennej pozdrawiam
-aa (2014-01-27 21:20:49)
to podejdz do nich na młyn i powiedz to im prosto : twarzą w twarz że są bydłem , ciekaw jestem czy byś przeżył tą próbe ;)
aks (2014-01-27 21:02:42)
do kibica: no tak wynien prezes zarzad zawodnicy i co zostanie? prezes to zarząd jakos trzy lata to ciagnie i jakos gorzej lub lepiej ale jest, moze jak taki jestes odważny to wez to? juz było paru co to brali i albo sie nie nadawali albo odchodzili. Pan prezes jest głupi na tyle ze powinien to walnąc i odejsc zreszta juz raz chciał i co było 50 mądrych i jokos nie umieli niczego stworzyc . Ludzie dajcie spokoj
rodzic dzieci (2014-01-27 20:50:04)
do buszczanina: widac jak znasz piłke buską dzieciaki z orlika trenują od wrzesnia na hali w zbludowicach a teraz i na hali przy ulicy Kusocinśkiego żak trenuje na hali w zbludowicach ludzie co wy piszecie zarzad zadbał o dziecaki a my rodzice mamy obowiązek tylko ich tam dowozic i nie musimy nic płacic a jak nie wierzycie to przyjedzcie w soboty we wtorki i czwartki.aha dodam cos jeszcze do buszczanina hale mamy do marca
kibic (2014-01-27 18:56:35)
Drodzy kibice pozbadzmy sie Pana Pezesa iesli go ktos dobrze zna to wie co mam na mysli
-KIBOLE NIE KIBICE (2014-01-27 17:45:08)
Kibice jacy kibice - chyba KIBOLE dra ryja - przeklinaja wyzywaja sie wzajemnie - to jest kibicowanie ??? BYDLETA , LUKI, EDEK I INNE BURACTWO ZIEMI BUSKIEJ Z RYNSZTOKA. WSTYD I TYLE NIECH WIECEJ ĆPIOOOOO
kibic (2014-01-27 17:27:39)
W Busku jest naprawdę fajny klimat na piłkę nożną kibice śpiewają jeżdżą oddają całe serce tej drużynie którą w chcecie zlikwidować , na innych dyscyplinach w Busku tak nigdy nie będzie zrozumcie .
handball (2014-01-27 17:00:00)
W Busku jest naprawdę fajny klimat na piłkę ręczną, prosty przykład obecnie grających: Karolina Olszowa (Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SUPERLIGA), Mateusz Styrna i Filip Jastrząb (Vive Targi II Kielce) Kamil Zawada (Wanda Kraków 2 liga). Tylko był i jest mały problem, klimat jest tylko nie ma sponsorów !!!
-Tez kiedys grałem w tym tfu ... klubie (2014-01-27 16:25:25)
Czy istnieje jakakolwiek możliwość LIKWIDACJI tej buskiej KOMPROMITACJI jaka jest AKS, BKS, MKS czy cholera juz wie jak to BAJORO sie nazywa. Przecież to jest marnowanie pieniędzy PUBLICZNYCH i nie tylko. Jest tyle pięknych dyscyplin w tym mieście , piłka siatkowa, ręczna, pięściarstwo czy nie można promować w ten właśnie sposób tego kurortu???
-... (2014-01-27 15:51:42)
A tak zapraszana członków na walne zebranie:
Dziś 21 listopada o godzinie 18 w Hali Sportowej w Busku-Zdroju odbyło się Walne zebranie sprawozdawcze w klubie MKS Zdrój. Przybyli członkowie klubu oraz zaproszeni goście wysłuchali sprawozdania za rok 2013.
-... (2014-01-27 15:50:30)
Młodzieżowy klub Sportowy "MKS ZDRÓJ" informuje, że jutro (21 styczeń, wtorek) w Hali Sportowej PMOS przy ulicy Kusocińskiego 3, o godzinie 19:30 odbędzie się pierwszy trening w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Kolejne zajęcia odbędą się (23 styczeń, czwartek). Zbiórka na czwartkowy trening pod budynkiem klubowym o godzinie 18:00.
Taką oto notkę umieszczono na stronie klubu dzień wcześniej o godz. 21.39
Nie ma ani słowa o zebraniu w dniu 20.01.
To jest profesjonalne powiadamianie zainteresowanych czyli zawodników?
-buszczanin (2014-01-27 15:36:06)
W tresci artykułu jest informacja, że przyszło na spotkanie tylko kilku zawodników. A CZY ZARZĄD POWIADOMIŁ WSZYSTKICH O SPOTKANIU??? NIE. Piszecie, zeby przyjść na walne i sie wypowiadać. A czy zarząd powiadomił o walnym??? Dzień wcześniej póznym wieczorem ukazała sie notka na stronie klubu o zebraniu. Wszyscy członkowie powinni być powiadomieni imiennie z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Nie byli. Bo mogli być niewygodni w głosowaniu. A tak, sami swoi udzielili absolutorium zarządowi i z głowy. A dlaczego zawodnicy nie chcą trenować? Bo przed rundą jesienna zarząd powiedział, że nie bedzie nikomu płacił, chłopaki sie zgodzili i grali. Ale okazało się, że nie wszyscy grają za darmo. Panowie "Starsi" dwaj brali pieniadze za granie. I patrzyli w oczy swoim kolegom z drużyny, którzy zapieprzają dla idei i mówili, że oczywiście też nic nie biorą. A wszystko to po cichu ustalone z zarządem. Każdy by się wku...ił. Itd, itd. A młodzież? Powinna byc najważniejsza w tym klubie. Trzeci miesiąc nie trenuje bo nikt nie zadbał by mieli halę. Nie chce sie nawet gadać.
- (2014-01-27 15:02:19)
Czytam i nie wierzę, pamiętam jak w czasch Sokfafesa grałem w tym klubie jako młody chłopak zanosiło sie nie źle jednak pamiętam jak podczas wyjazdów na mecze w autobusie polo sie alkohol. Po meczu to już sie nie polo tylk sie ,,chlalo,, . Przeroslo mnie to bo ją nie lubiłem pić i byłem przez to źle traktowany przez kolegów jak też działaczy. Po dwóch latach zrezygnowalem. Dziś gdy widzę moich byłych kolegów z boiska to pokazuje ich mojemu synowi i ostrzegam go pokazując jak kończą piłkarze buscy-pod sklepem . Ją osobiście jestem za likwidacja tego klubu bo wstyd ogromny miastu przynosi. Ale to sie nie uda bo za wielu działaczy bo na tym stracił. Pozdrawiam serdecznie
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.