swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Co dalej z buskim MKS?

Dodane: admin Data: 2014-01-26 13:36:53 (czytane: 29539)  Wersja do druku

Na stronie MKS Busko-Zdrój opublikowane zostało oświadczenie Zarządu buskiego klubu piłkarskiego. Jego władze nie ukrywają, że kadrowa i organizacyjna trudna sytuacja MKS-u to poważny problem dla całego klubu. Jaki los czeka klub z Buska-Zdroju?


Oświadczenie Zarządu MKS:

"W dniu 20 stycznia 2014 roku zostało zaplanowane spotkanie zawodników MKS Zdrój z Zarządem Klubu. Na spotkanie przybyło trzech zawodników: Jakub Kordos, Jakub Gadawski i Maciej Śliski. Dodatkowo trzech doświadczonych piłkarzy: Wiesław Francuz, Norbert Kula i Rafał Charyga usprawiedliwiło swoją nieobecność, informując Zarząd Klubu, że ze względu na pracę oraz sytuację rodzinna nie mogą przybyć na spotkanie.

mks_busko.jpg 

21 stycznia 2014 roku został zaplanowany trening przez trenera Marka Kowalskiego, na który wstawiło się tylko sześciu zawodników (Kula, Francuz, Sarna, Gadawski, Kordos, Sztuk). Dwa dni później na czwartkowym treningu było czterech zawodników (Gadawski, Krupa, Kula, Kwiatkowski).W związku z licznymi zapytaniami i komentarzami, które ostatnio pojawiły się na buskich portalach internetowych Zarząd Klubu pracuje nad zapewnieniem stabilnego składu oraz warunków do treningu. Jednak mało profesjonalne podejście niektórych zawodników stawia jedno pytanie; Czy wychowankom Naszego klubu zależy na tym by buski klub wystartował wiosna w rozgrywkach IV-ligowych?
Zarząd po pierwszych dwóch tygodniach treningów podejmie decyzję, co do dalszych losów drużyny występującej na IV-ligowym poziomie."

źródło: http://zdrojbusko.futbolowo.pl
 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

- (2014-01-28 07:58:07)

buska piłka nozna IS'DEATH - W KONCU

-Do aa: (2014-01-27 21:30:03)

patrzcie jakie gieroje, zapytaj jednego z wodzów (kibiców), którego policjant związał szalikiem klubowym obok Stawu Niemieckiego. Kiedyś mówiono "chmielnickie solo, ty jeden a ich czworo".

członek (2014-01-27 21:21:02)

byłem na walnym ostatnim było 24 członków na 43 w klubie i mimo ze ten zarząd nie jest z mojej bajki to było to pierwsze walne bez kłótni wytykania a normalne merytoryczne spotkanie i myslałem ze bedzie juz spokój a tu co od nowa powtórka z jesieni moje zdanie jest takie wytrzymac do konca rundy wiosennej pozdrawiam

-aa (2014-01-27 21:20:49)

to podejdz do nich na młyn i powiedz to im prosto : twarzą w twarz że są bydłem , ciekaw jestem czy byś przeżył tą próbe ;)

aks (2014-01-27 21:02:42)

do kibica: no tak wynien prezes zarzad zawodnicy i co zostanie? prezes to zarząd jakos trzy lata to ciagnie i jakos gorzej lub lepiej ale jest, moze jak taki jestes odważny to wez to? juz było paru co to brali i albo sie nie nadawali albo odchodzili. Pan prezes jest głupi na tyle ze powinien to walnąc i odejsc zreszta juz raz chciał i co było 50 mądrych i jokos nie umieli niczego stworzyc . Ludzie dajcie spokoj

rodzic dzieci (2014-01-27 20:50:04)

do buszczanina: widac jak znasz piłke buską dzieciaki z orlika trenują od wrzesnia na hali w zbludowicach a teraz i na hali przy ulicy Kusocinśkiego żak trenuje na hali w zbludowicach ludzie co wy piszecie zarzad zadbał o dziecaki a my rodzice mamy obowiązek tylko ich tam dowozic i nie musimy nic płacic a jak nie wierzycie to przyjedzcie w soboty we wtorki i czwartki.aha dodam cos jeszcze do buszczanina hale mamy do marca

kibic (2014-01-27 18:56:35)

Drodzy kibice pozbadzmy sie Pana Pezesa iesli go ktos dobrze zna to wie co mam na mysli

-KIBOLE NIE KIBICE (2014-01-27 17:45:08)

Kibice jacy kibice - chyba KIBOLE dra ryja - przeklinaja wyzywaja sie wzajemnie - to jest kibicowanie ??? BYDLETA , LUKI, EDEK I INNE BURACTWO ZIEMI BUSKIEJ Z RYNSZTOKA. WSTYD I TYLE NIECH WIECEJ ĆPIOOOOO

kibic (2014-01-27 17:27:39)

W Busku jest naprawdę fajny klimat na piłkę nożną kibice śpiewają jeżdżą oddają całe serce tej drużynie którą w chcecie zlikwidować , na innych dyscyplinach w Busku tak nigdy nie będzie zrozumcie .

handball (2014-01-27 17:00:00)

W Busku jest naprawdę fajny klimat na piłkę ręczną, prosty przykład obecnie grających: Karolina Olszowa (Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SUPERLIGA), Mateusz Styrna i Filip Jastrząb (Vive Targi II Kielce) Kamil Zawada (Wanda Kraków 2 liga). Tylko był i jest mały problem, klimat jest tylko nie ma sponsorów !!!

-Tez kiedys grałem w tym tfu ... klubie (2014-01-27 16:25:25)

Czy istnieje jakakolwiek możliwość LIKWIDACJI tej buskiej KOMPROMITACJI jaka jest AKS, BKS, MKS czy cholera juz wie jak to BAJORO sie nazywa. Przecież to jest marnowanie pieniędzy PUBLICZNYCH i nie tylko. Jest tyle pięknych dyscyplin w tym mieście , piłka siatkowa, ręczna, pięściarstwo czy nie można promować w ten właśnie sposób tego kurortu???

-... (2014-01-27 15:51:42)

A tak zapraszana członków na walne zebranie:

Dziś 21 listopada o godzinie 18 w Hali Sportowej w Busku-Zdroju odbyło się Walne zebranie sprawozdawcze w klubie MKS Zdrój. Przybyli członkowie klubu oraz zaproszeni goście wysłuchali sprawozdania za rok 2013.

-... (2014-01-27 15:50:30)

Młodzieżowy klub Sportowy "MKS ZDRÓJ" informuje, że jutro (21 styczeń, wtorek) w Hali Sportowej PMOS przy ulicy Kusocińskiego 3, o godzinie 19:30 odbędzie się pierwszy trening w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Kolejne zajęcia odbędą się (23 styczeń, czwartek). Zbiórka na czwartkowy trening pod budynkiem klubowym o godzinie 18:00.

Taką oto notkę umieszczono na stronie klubu dzień wcześniej o godz. 21.39
Nie ma ani słowa o zebraniu w dniu 20.01.
To jest profesjonalne powiadamianie zainteresowanych czyli zawodników?

-buszczanin (2014-01-27 15:36:06)

W tresci artykułu jest informacja, że przyszło na spotkanie tylko kilku zawodników. A CZY ZARZĄD POWIADOMIŁ WSZYSTKICH O SPOTKANIU??? NIE. Piszecie, zeby przyjść na walne i sie wypowiadać. A czy zarząd powiadomił o walnym??? Dzień wcześniej póznym wieczorem ukazała sie notka na stronie klubu o zebraniu. Wszyscy członkowie powinni być powiadomieni imiennie z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Nie byli. Bo mogli być niewygodni w głosowaniu. A tak, sami swoi udzielili absolutorium zarządowi i z głowy. A dlaczego zawodnicy nie chcą trenować? Bo przed rundą jesienna zarząd powiedział, że nie bedzie nikomu płacił, chłopaki sie zgodzili i grali. Ale okazało się, że nie wszyscy grają za darmo. Panowie "Starsi" dwaj brali pieniadze za granie. I patrzyli w oczy swoim kolegom z drużyny, którzy zapieprzają dla idei i mówili, że oczywiście też nic nie biorą. A wszystko to po cichu ustalone z zarządem. Każdy by się wku...ił. Itd, itd. A młodzież? Powinna byc najważniejsza w tym klubie. Trzeci miesiąc nie trenuje bo nikt nie zadbał by mieli halę. Nie chce sie nawet gadać.

- (2014-01-27 15:02:19)

Czytam i nie wierzę, pamiętam jak w czasch Sokfafesa grałem w tym klubie jako młody chłopak zanosiło sie nie źle jednak pamiętam jak podczas wyjazdów na mecze w autobusie polo sie alkohol. Po meczu to już sie nie polo tylk sie ,,chlalo,, . Przeroslo mnie to bo ją nie lubiłem pić i byłem przez to źle traktowany przez kolegów jak też działaczy. Po dwóch latach zrezygnowalem. Dziś gdy widzę moich byłych kolegów z boiska to pokazuje ich mojemu synowi i ostrzegam go pokazując jak kończą piłkarze buscy-pod sklepem . Ją osobiście jestem za likwidacja tego klubu bo wstyd ogromny miastu przynosi. Ale to sie nie uda bo za wielu działaczy bo na tym stracił. Pozdrawiam serdecznie

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry