Dodane: admin Data: 2014-01-26 13:36:53 (czytane: 29538) 
Na stronie MKS Busko-Zdrój opublikowane zostało oświadczenie Zarządu buskiego klubu piłkarskiego. Jego władze nie ukrywają, że kadrowa i organizacyjna trudna sytuacja MKS-u to poważny problem dla całego klubu. Jaki los czeka klub z Buska-Zdroju?
Oświadczenie Zarządu MKS:
"W dniu 20 stycznia 2014 roku zostało zaplanowane spotkanie zawodników MKS Zdrój z Zarządem Klubu. Na spotkanie przybyło trzech zawodników: Jakub Kordos, Jakub Gadawski i Maciej Śliski. Dodatkowo trzech doświadczonych piłkarzy: Wiesław Francuz, Norbert Kula i Rafał Charyga usprawiedliwiło swoją nieobecność, informując Zarząd Klubu, że ze względu na pracę oraz sytuację rodzinna nie mogą przybyć na spotkanie.
21 stycznia 2014 roku został zaplanowany trening przez trenera Marka Kowalskiego, na który wstawiło się tylko sześciu zawodników (Kula, Francuz, Sarna, Gadawski, Kordos, Sztuk). Dwa dni później na czwartkowym treningu było czterech zawodników (Gadawski, Krupa, Kula, Kwiatkowski).W związku z licznymi zapytaniami i komentarzami, które ostatnio pojawiły się na buskich portalach internetowych Zarząd Klubu pracuje nad zapewnieniem stabilnego składu oraz warunków do treningu. Jednak mało profesjonalne podejście niektórych zawodników stawia jedno pytanie; Czy wychowankom Naszego klubu zależy na tym by buski klub wystartował wiosna w rozgrywkach IV-ligowych?
Zarząd po pierwszych dwóch tygodniach treningów podejmie decyzję, co do dalszych losów drużyny występującej na IV-ligowym poziomie."
źródło: http://zdrojbusko.futbolowo.pl
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (73) |
kibic (2014-01-28 19:36:02)
Wach popadl w dlugi osobiste a sponsorzy dopiero teraz zorientowali sie naco szly ich pieniadze czyli na k...... .Teraz wszyscy go majom w d..Powinien odejsc ale swinia od pelnego koryta nieodejdzie
Kibic MKS (2014-01-28 19:08:45)
Jak płacić nie chcą nawet za bramke to niech sie nie dziwią że nikt nie chce przychodzić . Zarząd bierze grubą kase a zawodnicy nic.
-!! (2014-01-28 17:50:39)
to że przez tyle czasu zarabiali naprawde konkretna kase jak na ten poziom się nie liczy ? była kasa to zawodnicy sie klepali z Wachem po plecach , prezes załatwiał robote zawodnikom itd. - przyszły chude lata to klub maja w dup*e - taka prawda , panie Pawle pan sie nie boi ! każdy kto naprawde zna sytuacje w klubie (nie relacje podpitych szczekaczy z terapii czy innych spelun) Wie kogo jest racja ,panie prezesie pan niech robi swoje i na buntowników się nie oglada.Klub musi istnieć w 20tys miescie i tyle
-tajny6/9 (2014-01-28 17:44:24)
A PINIONDZE SIE ZNAJDA DLA RESZTY PINDOLE ??? ZA FRAJER TO NAWET KOLOMBO BY NIE GRAL
-do all (2014-01-28 17:18:41)
Wymienieni zawodnicy to mogą zagrać w karty a nie w piłke.
Nie nadają się nawet do B klasy.
-do "rodzic dzieci" (2014-01-28 16:57:34)
A wie Pan(i) ile jest grup młodziezowych w klubie? Jeszcze poza tymi grupami jest młodzik, junior młodszy i junior starszy. Oni nie trenują od kilku miesięcy w ogóle. A te młodsze grupy tylko dlatego, żeby płacić trenerowi. Wiadomo któremu.
-wdwdw (2014-01-28 16:52:50)
Wszystko rozbija się o kasę i nieszczerość prezesa. Od zawsze wychowankowie w buskim klubie byli traktowani jak zawodnicy drugiej klasy. Przyjeżdżał ktoś z zewnątrz dostawał lepsza kasę, tudzież pracę, zwroty za dojazdy. Często Ci najemnicy nie prezentowali się wcale lepiej od wychowanków. Wachu wmawiał wszystkim że grają za darmo, natomiast kilku zawodników pobierało kasę. On myśli że wychowankowie to mają obowiązek grać dla MKS-u. Co ten klub im dał że mógł wysnuć taki wniosek? Od B klasy grali prawie za friko. Cały czas było obiecywanie itd. Przecież Ci chłopcy mogą sobie spokojnie kopać w Chmielnikach, Stopnicach, Wiślicach , Korczynach i dostawać za to jakieś pieniądze, nie kopiąc się przy tym z koniem (Wachem). Zapewne tak się stanie, drużyna się rozjedzie po powiecie, a prezes będzie mówił że zależy im tylko na kasie, że nie mają ambicji itd. Będzie się wybielał, opowiadał że jest cacy, że wszyscy są zli tylko nie on. Trochę szczerości i mniej krętactwa. pzdr
-MR. OBSERWATOR (2014-01-28 15:39:43)
a czy doświadczony zawodnik, który coś potrafi przyjdzie grać za friko? wątpie. A myślicie że ten przykładowy Kordos, czy Kosela (*wstawić nazwisko każdego młodszego chłopaka z klubu) nie chcieliby choćby za mecz dostać jakiś bonus? albo żeby chociaż atmosfera była przejrzysta i zachęcała do przyjścia na trening. A tu jak nie trener z plantacją Afrykanów (nadal nie rozumiem czemu Wach i spółka zwolnili dobrego trenera Jagodzińskiego, zapewne Kowalski zarabia podobną kase-?), to znowu prezes robiący z zawodników idiotów. I jak tu przyjść grać ja sie pytam? albo pomysł ze zmianą nazwy z MKS na AKS zgłoszona przez prezesa- chyba tylko po to żeby zagrać na nosie Palusińskiemu, który zakładał MKS a teraz sie go próbuje marginalizować... Jadu tyle siedzi w tych wszystkich "działaczach" że ręce opadają. Zawsze chodzi o pieniądze, jeśli jest jakiś problem. Ktoś powie ze dotacje miejskie są- no tak ale na młodzieżowe sekcje, a nie na seniorów. Nie wiem czy jest dobrze w grupach dzieci i młodzieży juniorów dzięki tym dotacjom, ale ze słyszenia jest tak sobie. Problem w tym skąd wyczarować tyle, by starczyło na opłacenie rachunków, organizacje meczów (ochrona, sędziowie, wyjazdy), wypłate dla trenera seniorów , no i przede wszystkim- jakieś gratyfikacje dla zawodników. Wszystko zalezy od tego, czego sie oczekuje, o jakich pieniądzach wlaściwie rozmawiamy dla zawodnika X: czy premie meczowe za występ, za wygraną, za bramke, za "0" z tyłu dla bramkarza, czy jednak "pensje" niezależnie od wyników i występów w meczach. Chłopaki mają ambicje na boisku, nikt tam nie wychodzi po to żeby sie położyc i przegrać, starali sie nawet grając ZA DARMO, a słysząc tylko obietnice. W obu przypadkach wychodzą spore sumy w każdym miesiącu, choć rzecz jasna dużo mniejsza kasa jest do wypłacania w opcji nr. 1- czyli premie za mecz. Pytanie tylko czy każdy sie zgdzi i o jakich kwotach ZA MECZ jest mowa. Jeżeli sie chce prowadzić druzyne seniorów w klubie nie mając żadnych gwarancji finansowych, skądkolwiek,i wręcz wymagając od kazdego gry za darmo,tylko po to żeby seniorzy istnieli i Prezes był poważniejszy (to nie to samo co prezes klubu dla młodzieży), to chyba jest coś nie tak. To w takim razie po co cała szopka z drużyną i wzajemne obrzucanie błotem? Jezeli brak pieniędzy nawet na jakieś premie za mecz niewielkie, to o czym tu mowa... A osobom mówiącym: "ja 20 lat temu grałem za darmo dla przyjemności" powiem jedno - czasy sie zmieniły. nikt nawet nie mysli by zarabiać w klubie jako zawodnik po 1,5- 2 tys. zł, ale by choć cokolwiek z tego mieć że sie zostawia zdrowie, a nie lata za frajer po to by ktoś mógł sie nazywac Panem Prezesem czy Zarządem Klubu. Pozdrawiam, bez napinki
-all (2014-01-28 15:06:48)
Chodziło mu raczej o to, żeby grać młodymi chłopakami jak Kosela, Kordos, Śliski, Gadawski, a nie Francuz, czy Krzemiński! I do tej młodzieży ściągnąć jeszcze jednego dwóch doświadczonych graczy, którzy by czegoś mogli tą młodzież nauczyć, podpowiedzieć.
-Były członek klubu AKS (2014-01-28 14:27:46)
A ja Wam mówie wszystko ch...
Rozgonić to towarzystwo do domów i tyle.
Jak nie chcą trenować to do baru u chłopa bo otwarty i dalej pić i gwiazdorzyć co to nie oni, jacy gracze bo zremisowali z Chmielnikiem i Jawornikiem Gorzków.
- (2014-01-28 14:23:28)
Właśnie,raz pisze grać wychowankami,a za chwilę chce ściągać i to aż trzech,gdy dziś gra jeden i wystarczy.
-do poniżej (2014-01-28 13:51:20)
Ale Ty pierniczysz chłopie od rzeczy.
-do do kibic (2014-01-28 11:51:34)
Po 1 wedkarstwa rzutowego nie mozna nazwac sportem. Po 2. To jak moze nie byc w tym sukcesow skoro w calej polsce uprawia to z 15 osob, z tego polowa to buszczanie, a na swiecie moze z 90 osob. Co do pozostalych dyscyplin moge sie zgodzic. A co do drużyny seniorow MKS to moim zdaniem powinna skladac sie z wychowankow( co by nie mowic to kilku chlopakow ma papiery na gre) I ewentualnie 3 doswiadczonych z zewnatrz typu Kula.
-do poniżej (2014-01-28 11:28:50)
A mnie na cymbergaja i Ziutkowi na chińczyka to groszem sypnąć nie łaska.
--do kibic (2014-01-28 09:35:11)
1 Nie idzie noga trawiasta bo min. młodzież za granicą.po 2 po ostatnich spektaklach i zdołowaniu AKS przez sam AKS kibic ani sponsorzy nie są zainteresowani i nie chcą kieszenią ruszyć.Władza tym bardziej bo wyborcy ich z wydatków rozliczą a dali sporo.
po 3 uważam,ze należy to zostawić przy jakiejś tam kroplówce na podtrzymanie i dać kasę jak będą efekty tak dalej w ciemno nie można.po 4 jest wiele dyscyplin sportowych które maja sukcesy np wędkarstwo rzutowe,pływanie,boks,biegi i tam by trzeba sypnąć groszem
po 5 jeżeli już to szkolić młodych dzieciaków są ku temu warunki i tyle nie kosztują.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.