Dodane: Agnieszka Data: 2014-01-06 11:17:48 (czytane: 42431) 
30 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza, odbyła się XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Na prośbę naszych czytelników retransmitujemy sesję w Ponidzie.TV.
Porządek XXXIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XXXIV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Podczas sesji uchwalono budżet na rok 2014 - 16 radnych głosowało za, przeciw było 5 radnych, głosów wstrzymujących nie było.
Retransmisja sesji Rady Miejskiej dzisiaj (6 stycznia) o godzinie 14.00 w Telewizji Ponidzie.
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (183) |
-popieram (2014-01-05 20:18:37 - IP: ***.126.242.157)
popieram Twoją wypowiedź.my jesteśmy potrzebni tylko w czasie wyborów. ja też proponuję piszmy wszystko co łączy się z kolesiostwem,układem, kliką,darmowymi libacjami w podejrzanych knajpach "naszych" wybrańców,obecnie pracujących person w Kielcach i wieloma innymi gołym okiem widocznym przekrętom.Może jakaś gazeta z innego województwa znajdzie nasze wpisy i nam mieszkańcom pomoże nagłośnić co w tym buskim bagnie się dzieje.Pojedyńczego mieszkańca Buska wykończą.
-wywalony (2014-01-05 20:01:34 - IP: ***185.39.194)
ktoś kpi sobie z Buskiego narodku .A prawda jest taka że to mały grajdołek i klika zawładnęła wszystkim spróbuj podnieś głos a jesteś na bruku i co dalej??Pamiętam jak radny Gajewski próbował uzyskać odpowiedź jakim cudem osoba karalna została powołana na stanowisko prezesa. Ekipa bulmisca sprowadziła go natychmiast do parteru i po dyskusji a chcesz ktosiu by zwykły Buszczanin się odważył widząc co jest grane gdzie zwykły mieszkaniec jest tylko mięsem armatnim dla kliki nam panującej .Dla tego wspierajmy się piszmy a nóż ktoś przeczyta i ruszy go sumienie i zacznie robić porządek z tym draństwem .
-do poniżej (2014-01-05 19:36:22 - IP: ***.126.242.157)
proszę się nie dziwić że ludzie "nie donoszą". Oni w Busku nie mieli by już co robić, mimo że zrobiliby dobrze.Wystarczy przejść po tak zwanej odnowionej Mickiewicza.Ci którzy odebrali tę spartaczoną robotę powinni odpowiadać jako pierwsi,czyli nadzór i komisja odbiorcza ze strony burmistrza.W zakres ponoszących odpowiedzialność oczywiście wchodzi zastępca pan Mierzwa.Widział wcześniej niedoróbki i nie zgłosił do poprawy.to samo tyczy się "rynku"w/g mnie robotnicy celowo zostawili wystające kostki o wiele za wysoko,lub za bardzo utopione.Rozumie w okularach widzi się słabiej,ale w odbiorze są jeszcze inne osoby.Można by wiele.To prawda układy są niekaralne,ale każdy kto ma chociażby za paznokciem rozumu wie że układy czynią kliki w których załatwia się kasę i korupcje.to wyjdzie na jaw,ale jeszcze trochę.A co do dojścia PIS-U do rządów(władzy)Busko zginie już całkowicie,już się nigdy nie podniesie.Miłego popołudnia.
-do poniżej (2014-01-05 18:27:22 - IP: ***74.251.188)
Układ nie jest karalny. Na dobrą sprawę nie sposób go zdefiniować. Więc czym się ma zająć prokuratura? Natomiast jeśli w związku ze zmową nastąpi przestępstwo to prokuratura się tym zajmie pod warunkiem , że otrzyma w tej sprawie konkretne doniesienie. A buski narodek donosami się brzydzi. Więc nie doniesie, nie poinformuje tylko stęka i narzeka na jakieś mityczne układy.
- (2014-01-05 17:42:51 - IP: ***.43.21.129)
Tylko PIS jest poza ukladdem i oby wygrali wybory
- (2014-01-05 16:14:23 - IP: ***9.127.85)
Oczywiście że powinna się układami zajać prokuratura i inne służby, dziwne że nie zajmują się tym tematem, być może te układy są bardzo rozległe .....
-skowron (2014-01-05 14:04:54 - IP: ***185.35.194)
jednak czy dla przykładu,tymi układami najpierw nie powinna zająć się prokuratura?-inaczej organa ścigania? Tak powinna i tu jest nadzieja że nasi mieszkańcy powoli podniosą głowy i wstaną z kolan .A takie wpisy otwierają oczy bo jak wiesz kropla do kropli i powstaje ocean.
---- (2014-01-05 13:44:09 - IP: ***.127.60.188)
ja też życzę mieszkańcom szczęścia i zdrowia,jednak czy dla przykładu,tymi układami najpierw nie powinna zająć się prokuratura?-inaczej organa ścigania? przecież też widzą co w Busku się dzieje,jak załatwia się konkursy na modernizację miasta,kto wygrywa przetargi itd,itp.Mam cichą nadzieję że w tych układzikach nie bierze udział organ ścigania i wymiar sprawiedliwości.Obawiam się jednak że odpowiedzialność karną mogą ponieść ci którzy dokonują tu wpisów,i nie są w układach.Pozdrawiam.
-skowron (2014-01-05 12:44:06 - IP: ***185.34.165)
.Pytanie tylko kto to ma zrobić? odpowiem WYBORCY.To Oni powinni pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji by wyplewić to zło które za waldiego rozrosło się do absurdalnych rozmiarów.Gdzie o stanowisku i poborach nie decyduje wiedza tylko układ .Trzeba iść na wybory by wygrał najlepszy a nie sukcesie decydowała przysłowiowa szklana jabola .Tego wam i sobie życzę drodzy BUSZCZANIE
-do skowrona (2014-01-04 23:12:25 - IP: ***.126.236.193)
ja nie bronię Sikory! ale zadam Ci pytanie,gdzie się spotykali układowcy i kolesie za poprzednika i jego zastępców? i gdzie się spotykają dzisiejsi! kolesie i układowcy.Otóż w tych samych knajpach.W tych samych knajpach bywa też pewna osoba pracująca obecnie w Kielcach.Jaki więc wniosek? Układy były i są.Jakie wyjście? zabrać się za tak zwanych biznesmenów którzy w ten sposób załatwiają sobie plecy u buskiej i kieleckiej władzy.Pytanie tylko kto to ma zrobić?
-skowron (2014-01-04 22:56:02 - IP: ***185.33.226)
czy naprawdę ludzie chcecie tego Sikory przecież ten ,,człowiek"się całkowicie skompromitował no chociaż by afera z prezesami w KZC Ponidzie jak zatrudnił na stanowisko oszusta z Krakowa a potem pod osłoną nocy zmieniał na innego też przyniesionego w teczce bez konkursu tylko w/g tezy swój to dobry czy to można przejść obok tego tak po prostu czy pokazywać aż do skutku kolesiostwo i kumoterstwo.
-broń Boże (2014-01-04 22:45:08 - IP: ***.126.236.193)
broń boże żeby pani wojewoda weszła na stanowisko burmistrza!!! zobaczycie jak wtedy pogłębią się układy i układziki w Busku, jeszcze będą większe jak za układów byłego-Wąsowicza,Lasaka,Wieczorka itd...Ona dopiero pokarze co to są układy.Można to zauważyć już dziś kogo wspiera i kogo popiera.Czyżby poprzednik był w tych układzikach?a może administrator poda IP***piszącego poprzednika,dowiemy się kto to jest.Chociażby końcowe cyfry.
- (2014-01-04 22:43:19 - IP: ***.42.177.110)
Pan wojewoda na burmistrza? Dobre sobie. I mniej więcej tyle zrobi dla Buska co za czasów swojej kadencji w województwie czyli kawka z życzeniami u strażaków, spacerki po festynach i dalsze rozbudowywanie układów miejscowych Wąsowicza i innych jemu podobnych. Niech sobie idzie na emeryture polityczną i młodych dopuści do działania !
-stary (2014-01-04 20:24:31 - IP: ***.126.38.135)
Zawsze jest kontynuacja władzy. Obecnie Burmistrz Sikora realizuje inwestycje w większości przygotowane przez trio Wąsowicz, Lasak,Wieczorek, zobaczymy jakie projekty własne wprowadzi, na razie to modernizacja oświetlenia, droga i parkingi poniżej Świerczewskiego, targowisko przy Stawowej,zagospodarowanie terenów poniżej Kościuszki. Zobaczymy co dalej jakie projekty i środki przygotuje i pozyska. Do dobrego tonu należy pamiętać o poprzednikach którzy rozpoczęli dzieło, w tym wypadku Burmistrz tak ninawidzi swoich poprzedników,że ma z tym problem, a szkoda. Myślę, że to zwaśnione towarzystwo pogodzi Pani Wojewoda gdy zdecyduje się kandydować. W końcu ktoś normalnie mówiłby do mieszkańców, do tego posiadający określoną wiedzę, doświadczenie samorządowe na różnych szczeblach i normalne podejście do zwykłych ludzi bez napastliwości,zapisów w kolejkę na przyjęcie. Pani Bożentyno Busko Pani potrzebuje, aby wróciła w nim normalność. A do Admina bardzo dobrze,że włączył Pan IP. Nie może być całkowitej anonimowości. Pozdrawiam i mniej jadu, a więcej pokory.
- (2014-01-04 17:30:22 - IP: ***.42.177.110)
To ile tych projektów do realizacji zgłosili Wąsowicz, Gajewski i Gradzik? Żadnego? No to faktycznie pracują dla dobra mieszkańców ha ha ha. Panom już dziękujemy
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.