swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

34 sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2014-01-06 11:17:48 (czytane: 42430)  Wersja do druku

30 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza, odbyła się XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Na prośbę naszych czytelników retransmitujemy sesję w Ponidzie.TV.

Porządek XXXIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXXIV - projekty uchwał Rady Miejskiej.


Podczas sesji uchwalono budżet na rok 2014 - 16 radnych głosowało za, przeciw było 5 radnych, głosów wstrzymujących nie było.

 

Retransmisja sesji Rady Miejskiej dzisiaj (6 stycznia) o godzinie 14.00 w Telewizji Ponidzie.

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 

Zapraszamy do oglądania!

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (183)
     

-Młode Busko (2014-01-06 15:26:41 - IP: ***253.99.108)

Jest koncepcja zrobienia autostrady na obecnej trasie K 74 do granicy ze Słowacją. Czy władze buska lobbują w tej sprawie??? Czy posłowie z naszego regionu walczą w ministerstwie o tą sprawę???

-Do Do Paweł. (2014-01-06 15:02:01 - IP: ***191.12.27)

Same ogólniki. Napisz konkretnie co masz na myśli. Ja zgadzam się z MŁODE BUSKO. Rozumiem, że nie możemy równać z Brzeskiem, Bochnią,jesli chodzi o infrastrukture. Oni mają autostradę do Niemiec a to świetna karta przetargowa. Mieszkamy w biednym i zaściankowym województwie, ale na jego tle wypadamy bardzo dobrze. Powiedzcie mi, dlaczego teren koło przecięcia sie dróg k-73 i k-79 nie jest zagospodarowany? Taka działka, w takim miejscu NAPEWNO jest bardzo atrakcyjna. Co ma pacanów do Buska? A no to, że jesli ktos bedzie mial do wyboru pracę w Busku, albo pod nosem w Pacanowie to wybierze pacanów, a wtedy w Busku powstana wolne etaty. W niedalekiej Morawicy dało radę otworzyć podstrefę ekonomiczną, ale w Busku lepiej klepać po tyłku starsze kuracjuszki. Szkoda, że nie dokończono budowy sanatorium MSWIA w Busku, myślę, że ta inwestycja byłaby kołem zamachowym rozwoju Buska.

-olo (2014-01-06 13:48:49 - IP: ***74.251.188)

Oto moja krótka i trochę uproszczona diagnoza stany buskich spraw:

- zarządzający teraźniejszością i przyszłością Buska niezbędne jest myślenie marketingowe. A takiego myślenia buska władza niestety dotychczas nie ujawniła. Boi się? Nie potrafi? A może jej się nie chce i zamiast myśleć o przyszłości zadowala się teraźniejszością?

Marketing miasta to strategia zachowania się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku miast. Przykład Solec. Tam się coś perspektywicznego dzieje. Słyszał ktoś wypowiedz burmistrza o takiej strategii?

W marketingu miast niezwykle ważne jest marka miasta, która powinna oferować coś konkretnego a nie tylko mantrę o Busku uzdrowisku. Coś bardziej konkretnego niż np wizerunek sztucznie pompowany. Tymczasem jedną z pierwszych ,,inicjatyw,, Burmistrza było zamówienie za 100 tys strategii wizerunkowej miasta i okolic. Strategii która nawet nie ujrzała światła dziennego. I całe szczęście bo najpierw konkret a później wizerunek.Ale skąd miał o tym wiedzieć burmistrz?

Burmistrz miasta to lider czyli wizytówka miasta i pierwsza twarz jego marki. Busko niestety lidera w osobie burmistrza nie ma. Ale taki stan zafundowali sobie sami mieszkańcy głosując stadnie, bez namysłu i rozmysłu

Dobry lider a takiego miastu potrzeba to ambasador marki, magnes przyciągający do miasta. Mieszkańcy będą się świetnie czuli, wiedząc, że ktoś realnym działaniem dowodzi iż zależy mu na prosperity osób które w mieście żyją. Czy obecna władza ma takie cechy? Niestety, nie

Nie słyszałem w Busku o funkcjonowaniu sprawnej instytucji wspierania biznesu, upada komunikacja co jest dla miasta uzdrowiskowego zabójcze, nie poprawia się sprawność administracji / chodzi tu o informację, o komunikację z mieszkańcami/. Oferta kulturalna jest fatalna, sprawami poprawy warunków życia mieszkańców nikt poważnie się nie zajmuje, edukacja w Busku jest niezmiennym od lat modelem, który nie odpowiada wyzwaniom przyszłości, leży promocja uzdrowiska itp itd

czy ktoś z buskiej władzy zadał sobie trud rozpoznania czego ludzie oczekują od miasta w którym żyją? Czy ktoś ten temat podrążył? Nie ma w magistracie takiego wydziału czy komisji. Nie ma zastępcy burmistrza ds marketinu miasta
Jest struktura tradycyjna i przez to nierozwojowa

I na koniec. Marka Buska / czy ktoś ją rozpoznał/ to nie wyobrażenie władzy lecz to co myślą o Busku inni. Miasto jedzie na starej wyeksploatowanej marce.A to się kończy i np marka Solca niedługo będzie bardziej wartościowa od marki Buska. Dlaczego buska władza nie potrafi wymyślić coś, co spowoduje zainteresowanie miastem?

-to wszystko prawda! (2014-01-06 13:47:14 - IP: ***.126.17.119)

podobają mi się wypowiedzi MŁODE BUSKO wiedzą co należy zrobić,co jest dla Buska dobre i potrzebne.Nie wiem kim jesteście BRAWO!Jeżeli byłby myślący!!!burmistrz Buska wiedziałby że w okolicach Buska otoczonymi lasami jest kopalnia złota i miejsca pracy.Jednak KAŻDY burmistrz woli bywać w niektórych restauracjach (nażreć nachlać się i być przez właściciela być chwalony)Tak robił Wąsowicz i jego zastępcy tak robi Sikora i jego zastępCA.Darmowe libacje dają im poczucie że są nie do ruszenia.A może by ruszyć właścicieli tych knajp?sprawdzić jakie są przedstawiane rachunki do zapłacenia z NASZEJ KASY.to też prawda że pewna pani pracująca w Kielcach która miała załatwioną pierwszą grupę inwalidzką zrezygnowała natychmiast z Grupy jak dostała koryto w Kielcach.Skoro miała pierwszą grupę to nie wierzę że w ciągu powołania jej na stanowisko została natychmiast uzdrowiona.Cud dokonany przez ZUS.A swoją drogą Mickiewicza teraz mieszkańcom przynosi wstyd.

-Młode Busko (2014-01-06 12:08:54 - IP: ***253.99.108)

Gadanie od mieście uzdrowiskowym że tu się nic nie da to tylko wytłumaczenie nieudaczników. jest np. Elżbiecin z dala od strefy "A" tereny uzbroić, przygotować preferencyjne stawki podatkowe, wybrać się na targi rozmawiać z ludźmi Biznesu a nie tylko lokalne układziki pielęgnować. Potrzebujemy kapitału z Polski i z Zagranicy nowych ekologicznych technologii i nowoczesnych firm nie bojących się wyzwań. Trzeba skończyć z komunistycznym podejściem do świata i iść z duchem czasu. Mam pytanie który burmistrz promował Busko wśród przedsiębiorców jako idealne miejsce do prowadzenia biznesu??? Gdzie promocja turystyczna i rozwój turystyki? Gdzie baseny obok Małpiego Gaju? Solec ma największe baseny siarkowe w Polsce i niebawem rozpoczyna się budowa Malinowego Zdroju 2. Co na to buska władza? Był taki piękny slogan przed wyborami "Żyj i mieszkaj w Busku" co z niego zostało zrealizowane??

-xyz (2014-01-06 11:26:28 - IP: ***6.134.69)

koncząc mysl dodam że wiele firm które udzielaja np lisngu na auta szuka własnie gmin z tanim podatkiem drogowym do dzięki teku potencjalny kupiec ma mniejszą rate banki w tych miastach pieniądze a gminy kase z podatku.ktos powieze jak obniżą podatki to stracą Ale jak to dzis wida na rynku nie jakość mała ilość i wysoka cena za usługe ale ilość z mniejszą prowizją daje lepsze wyniki.

-xyz (2014-01-06 11:17:00 - IP: ***6.134.69)

ale przecierz ZB o chodzi własnie o to aby alejkami przechadzali tacy jak oni młodzi emeryci nauczyciele policjanci strażacy itd Ci który w młodym wieku juz mają danine z ZUSU nie potrzebują pracy a płacą podatki jak wszycsy.Nie ma sie co dziwic ze nie martwią się ludzmi wystarczy przejrzec na bipie zarobki ich emerytury i wsio jasne do tego dietka i okazuje się że mają po 4 tysiące miesięcznie w chwili kiedy zwykły śmiertelnik zasuwa na stażu lub umowie śmieciowej za 800 zł lub 1200 zł najniższej krajowej.Jak będą stanowiska pracy kiedy rozpadają się państwowe firmy jak PKS itd a ludzie idą na bruk.Dam przykład działania buskich radnych od których zalerzy co i za ile : w transporcie podatek drogowy w busku od samochodu ciężarowego wynosi ok 2100 zł w sasiedniej gminie ok 1100 zł sposób podatnika na oszczednosci ? Rejerstruje auta w sąsiedniej gminie które obraca kasą a w busku figa z makiem zero przychodu z tego tytułu.Bo takie mają pojęcie urzedasy A gdyby tak pogadali z włascielem i zaproponowali mu ze obniża podatek o połowe jesli stworzy za tą kase miejsca pracy.Ale tam nikt nie mysli prosta kalkulacja 100 aut razy 0 zł = zero w kasie ale 100 aut razy 1100 zł = kasa i etaty dla ludzi ale to takie moje gdybanie

- (2014-01-06 09:43:26 - IP: ***9.127.85)

Aby mieszkańcom żyło się lepiej to potrzebna jest PRACA dla nas, dla młodych by nie uciekali stąd bo niedługo po nowych alejkach będą spacerować sami emeryci i urzędnicy ... Aby była praca potrzebni są inwestorzy i to nie tacy jak pseudo inwestorzy co mają pensjonaty w Zdroju i płacą najniższą krajową w dodatku na czarno. Trzeba stworzyć jakąś strefę ekonomiczną, jest sporo terenów wokół Buska by powstał jakiś zakład co coś produkuje jak np SAS. Wtedy ludziom będzie żyło się lepiej !!! Bo ludzie potrzebują PRACY PRACY PRACY! Zapewne stref Uzdrowiska ogranicza działanie pewnych branż, więc trzeba szukać takich, które mogą tu być !

-Młode Busko (2014-01-06 00:57:37 - IP: ***205.207.12)

w następnych wyborach należy do Buska CBA sprowadzić i mężów zaufania. Głosowanie za alkohol w Busku to smutna norma zaakceptowana a jest to przestępstwo i strasznie nietyczna sprawa. Strefa Ekonomiczna i miejsca pracy to priorytet co z tego że mamy piękny deptak z ławkami na których się siedzieć nie da jak ludzie emigrują z Buska. Będzie praca całe miasto odżyje. Gdzie nowa strategia promocji miasta turystycznego? Gdzie logotyp? Wydano kupę kasy firma z Krakowa skasowała pieniądze podatników a efektów zero:P Gdzie jest młodzież?

-do Paweł (2014-01-05 23:47:53 - IP: ***74.251.188)

Masz takie pojęcie o zadaniach burmistrza i problemach miasta jak mój pies o gwiazdach. Kandydat na przyszłego burmistrza powinien zaprezentować swój program dotyczący poprawy jakości życia w Busku. Sprawy inwestycyjne to na dalszym planie. Pomysł na zmianę jakości życia mieszkańców to dość spora lista spraw i problemów. Rzecz w tym aby je dostrzec i próbować się z nimi zmierzyć Tylko taka osoba ma szanse na zrobienie czegoś społecznie istotnego. Ale to wymaga główkowania. A tak można te sprawy olewać. Remonty ulic czy rynku to jedynie drobna część tego co w mieście należy zrobić. Dopiero potem można szukać inwestora, myśleć o nowych miejscach pracy itp

-Paweł (2014-01-05 23:33:21 - IP: ***191.139.95)

Ale narzekacie. W Busku nie jest tak źle, co niby zostało takiego do zrobienia? Macie jakieś plany? Nowa Aleja, Rynek dworce, mam gdzieś kto to zrobił, ważne, że jest. Teraz najważniejsza sprawą dla Buska jest pozyskanie jakiegoś inwestora, który utworzyłby około 200 miejsc pracy. czemu w Busku nie może powstać podstrefa Ekonomiczna? Oczywiście wolę Strefę Mielecką, ale z braku laku Starachowicka też może być. Czy status miasta uzdrowiskowego przeszkadza w utworzeniu podstrefy w Busku?

-do poniżej (2014-01-05 23:20:59 - IP: ***74.251.188)

zamiast mendzić i pochlipywać zacznijcie dyskutować o oczekiwaniach w stosunku do osoby przyszłego burmistrza. Ale oczekiwaniach konkretnych a nie pozornych
Żaden z ostatnich burmistrzów nie zaprezentował własnego pomysłu dla Buska w okresie jego burmistrzowania. I co? Pasowało to więc o co ten płacz? Żadnych oczekiwań nie było więc nie ma się z czego obecny burmistrz sprawozdawać.Więc do kogo pretensja? Głosując na kandydata np z PiS-u spowodujecie że znowu pojawi się ktoś podobny a układy będą funkcjonować w innej niż dotychczas konfiguracji. Dlatego ,że jesteście zastraszonym a zarazem leniwym elektoratem.

---- (2014-01-05 22:14:51 - IP: ***73.181.29)

teraz widzicie jak nas szanuje pan Sikora.kadencja się kończy a ten pan nie podziękował wyborcom że go wybrali do dziś tego nie zrobił.Nie miał odwagi spotkać się z mieszkańcami, co nie ma o czym rozmawiać? Jest też inna prawda,układy i kolesiostwo i poplecznictwo zaczęło się od "PANOWANIA" Wąsowicza i Lasaka.Należy robić wszystko żeby tamci nie wrócili i żeby wywieźć sikorę na taczkach.Proponuję pisać wszystko co jest wam wiadomo na temat dzisiejszych układzików oraz jego poprzedników,zróbmy to my mieszkańcy Buska i wszyscy inni którzy mają coś do powiedzenia w temacie.

-+- (2014-01-05 20:59:52 - IP: ***185.39.194)

króciutko chodzi o to by zięć fryzjera miał takie same szanse jak zięć BANKIERA ,,panie burmistrzu"

- (2014-01-05 20:32:25 - IP: ***.147.82.69)

Więc odwolajmy burmistrza !!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry