swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

34 sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2014-01-06 11:17:48 (czytane: 42429)  Wersja do druku

30 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza, odbyła się XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Na prośbę naszych czytelników retransmitujemy sesję w Ponidzie.TV.

Porządek XXXIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXXIV - projekty uchwał Rady Miejskiej.


Podczas sesji uchwalono budżet na rok 2014 - 16 radnych głosowało za, przeciw było 5 radnych, głosów wstrzymujących nie było.

 

Retransmisja sesji Rady Miejskiej dzisiaj (6 stycznia) o godzinie 14.00 w Telewizji Ponidzie.

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 

Zapraszamy do oglądania!

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (183)
     

-xyz do PAWEł (2014-01-07 14:18:37 - IP: ***6.134.69)

Powiem Ci ze z tego co wiem owe 14 osób o których piszesz i tak było głosno na radzie są juz ztrudnieni na umowy na stałe.Chyba ze mam złe info.Ciekawe jest to że obroty rosły stan osobowy też bo to logiczne obroty spadły stan osoboy nie i gdzie tu logika?
Pytanie kto bedzie utrzymywał te osoby władze z swoich pensji???Ciekawi mnie jeszcze powiązanie tych osób z obecną włądzą spowinowcenia itd. i wsio byłoby jasne dlaczego tak a nie inaczej

-busko (2014-01-07 12:16:11 - IP: ***6.141.135)

Do mieszkańców wy nie piszcie tylko idzcie do głosowania Głosujcie na młodych ludzi bo ci jak pan Sikora,Wąsowicz Koruba Gajeski Gradzik i już nie potrafie wyliczyć kto jeszcze ,To już mają plecy ułożone n swój sposób i nikt z nas im tego nie zmieni,,,,,Wybrac młodych bez korupcji ..Młodzi ludzie startujcie w wyborach nie dajcie tym starym wygrac ..

-do poniżej (2014-01-07 12:09:32 - IP: ***174.238.92)

W dowodach jest dwóch?To są kpiny.

-Paweł (2014-01-07 11:55:38 - IP: ***.156.124.21)

Co się dziwić, że tylko 200 głosów potrzeba. Głosuje rodzina, Ci którzy maja jakieś profity ... i pijaczki spod sklepu, których rodzina pana/pani kandydat wozi samochodem w zamian za wino. Myslicie, że tak nie ma? Widziałem, myślę, że nie jedna osoba potwierdzi. A co do naszych urzędników. Czy przyjęcie wniosku o dowód wymaga aż dwóch urzędników? Paranoja! A teraz chcą zwolić ludzi z Urzędu Pracy (co bardzo popieram). A co robią tam zatrudnieni> CELOWO przeciągają sprawy tłumacząc się, że teraz nie dają rady a co dopiero po zwolnieniu 14 osób? KONIEC Z TYMI DARMOZJADAMI z URZEDU PRACY!

-(---) (2014-01-07 11:13:25 - IP: ***174.168.151)

Busko nie tylko nie ma właściwej władzy (dobrego gospodarza)ale całkowicie brak jest odpowiednich pracowników u pana burmistrza którzy zrobili by cokolwiek do promowania naszego miasta nie tylko w kraju, ale troszkę dalej.Jest jednak pytanie,co,lub kogo i jak to zrobić.Te młode panie od spraw promocji(siedzące w trzech pokojach na samym dole)właściwie nie wiedzą po co tam są.Interesanta traktują jak intruza żadnych informacji się tam nie otrzyma i wiele innych negatywów pod ich adresem.Kontakt z WINNICĄ na Ukrainie to tylko spotkania towarzysko-upominkowe między władzami tych miast,za nasze pieniądze.Przy tej okazji nabija się portfel dwóm knajpom,w których ci Ukraińscy partnerzy od wymian podarków śpią i się żywią.Panie burmistrzu jaki pan ma w tym interes?-mieszkańcy Buska żadnego.Cy są jakieś wspólne interesy biznesowe?-o ile wiem nie!Jeżeli pan chce mieć taki towarzyski kontakt proszę to robić za własne pieniądze.

- (2014-01-07 08:45:39 - IP: ***.43.16.129)

Ani jedna buska opcja czy ugrupowanie jak zwał tak zwał nie ma aktualnej strony internetowej. Wszędzie stare wpisy, strony dopiero rozkręcają się tuż przed wyborami

2014 Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój | Licznik wizyt: 109131 | Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010, 12:02 |

Ziemia Buska ostatnia wiadomość - Opublikowano: czwartek, 18, kwiecień 2013 19:49 |

Stowarzyszenie Busko Busko - Szczegóły Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 28 październik 2013

-Młode Busko (2014-01-07 07:04:58 - IP: ***255.50.217)

Czas na krok w przyszłość. Należy zacząć zarządzanie, a skończyć nieudolne administrowanie. Lokalni liderzy muszą podjąć walkę o jak najlepszą pozycje Buska na rynku miast. Konkurencyjność naszego miast to nasza przyszłość. Mam wrażenie że nikt z dotychczasowych władz nie ma pojęcia o co chodzi w marketingu terytorialnym i działaniach na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Pamiętam hasła poprzedniego burmistrza że on nie jest od tworzenia miejsc pracy tylko przedsiębiorcy :) Tak tylko burmistrz jest liderem miast reprezentantem jego marki i osobą która ma narzędzia to pobudzania działalności gospodarczej na terenie miasta i gminy. Wyborcy kampania się już zaczęła widać to po zwiększonej aktywności w dziale komentarzy. Zanim postawicie X na wyborach pomyślcie o przyszłości Buska:)

-do poniżej (2014-01-06 22:53:27 - IP: ***74.251.188)

ocena przyszłego kandydata to przede wszystkim wysłuchanie jaki ma pomysł na swoje urzędowanie oraz porządne przepytanie jegomościa z sposobów jakimi chce te cele osiągnąć.Dopiero to będzie rzeczywista ocena przydatności.Nikt tego dotychczas w Busku nie robił.

Ilość głosów oddanych ma być na projekt a nie na miłą powierzchowność tudzież
urokliwą osobowość. To projekt ma być przedmiotem dyskusji oraz ocena czy to jest realne i czy kandydat porusza się po ziemi czy buja w obłokach

Brak projektu czyli pomysłu przy wyborze nawet połowy elektoratu to porażka miasta. Wybierając osobę w myśl zasady ,, równy chłop,, zapewnia się marazm, urzędniczenie i zero postępu często w drobnych sprawach

Zwby nie dać się wykolegować cwanemu kandydatowi należy określić jaki ma pomysł na poprawę jakości życia w Busku Łatwo się będzie zorientować czy ma jakąkolwiek na ten temat wiedzę. Bo gadki ,że przydałaby się nowa droga czy remont szkoły tonie ten obszar spraw.Niestety przedwyborcze dyskusje starych pierników od lat są prowadzone w tej samej konwencji

-(--) (2014-01-06 22:46:48 - IP: ***174.94.33)

xyz ma trochę racji w Busku nie ma niezależnej gazety.ta która jest pisze o tych osobach które ją wcześniej dotowały za nasze pieniądze.Tam nadal ciągnie się serial o Lasaku lub Wąsowiczu.Zgadzam się że w końcu należy odwoływać ze stanowisk i pociągać do odpowiedzialności.

-xyz (2014-01-06 22:21:29 - IP: ***6.134.69)

matematyka matematyką a fakty faktami efektem jest to co napisałem 200 głosów i chop siup na stołek.A dlaczego po mtematyce nie pójsc dalej i z tymi osobami któe uzyskały wymagany procent nie przeprowadzic spotkań zadac konkretne pytania jakie mają wizje cele itd.Tyle że w systemie znów brakuje zapisu że mozna tego kogoś odwołac wczesniej bo się nie wywiązuje nie można go rozliczyć ani pociągnąc do odpowiedzialności.Cz zdarzyło się aby busku odwołamli burmistrza lub radnego za to że się nie wywiazał z obietnic i to obietnic pisanych na ulotkach które rozdaje???

-do poniżej (2014-01-06 18:18:30 - IP: ***74.251.188)

chcesz matematycznie eliminować nieudaczników? W mojej ocenie nawet tysiąc osób może się mylić . Przykład z cytowanym tu posłem Tomkiem. Otóż on nic mieszkańcom nie obiecał bo pewnie był tu pierwszy raz w życiu. Wygłosił parę okrągłych tekstów a naród buski w swoim zachwycie zagłosował. Otóż takie osoby powinny być przez wyborców dokładnie przepytane,Można to zrobić na stronie internetowej jeśli redakcja nie skrewi. Można też dokonać rankingu obecnych posłów pod względem obecność, aktywności, interpelacji itp. Gdyby miasto miało niezależne i nie strachliwe media one wykonałyby gros tej roboty. Sama matematyka niestety za mieszkańców nie popracuje

- (2014-01-06 17:53:01 - IP: ***6.134.69)

owszem sami wybieramy tyle ze problem jest i bedzie jeli na stołek radnego zasiada osoba która dostała 200-300 głosów na 20 tys osób mogących głosować.czyli 1 % .Wedłud mnie radnym powinna zostac osoba która otrzyma odpowiedni procent głosów osób uprwnionych do głoowania np w naszym przypadku min 5 % jesli tak się nie stanie to powinno się z automatu skreślać taką osobę z listy.Całe te wybory to jedna wielka farsa dająca własnie takie a inne wyniki

-do MB (2014-01-06 17:15:04 - IP: ***74.251.188)

a tych radnych to wam przywieźli w teczkach, czy sami ich wybraliście?Brak zainteresowania sprawami miasta spowodował, że średniactwo objęło w mieście władzę. Więc do kogo pretensja. Chyba do samych siebie. Potwierdza tą bylejakość wybór agenta Tomka, spadochroniarza o którym coraz głośniej.
Nie jest prawdą, że burmistrz wykonuje jedynie polecenia rady. Proponuję zapoznać się z odpowiednimi w tej sprawie przepisami.

-Paweł (2014-01-06 16:45:04 - IP: ***191.12.27)

Szczerze, to wątpię w S74 w tej perspektywie. Niewiadomo nawet czy S7 od Krakowa do granic województwa się załapie. Co ciekawe znalazła się kasa na wybudowaniu tunelu (!) na Ursyniowie, tunelu pod Martwą Wisła w Gdańsku a na dokończenie S7 nie ma jeszcze potwierdzonych pieniędzy. Wie ktoś jakie są plany co do ogromnego terenu w Wolicy po byłym Makadamie. A co do PKSu i właśnie Makadamu. Pamiętam jak remontowali drogę Kielce Busko na wysokości wjazdu do Buska od strony Kielc. pracownicy makadamu w biały dzień podjeżdżali do składowisk kostki brukowej i kradli stamtąd OGROMNE ilości. Chyba całe działki chcieli mieć w kostce brukowej. Kżdy ciągnął w swoją stronę, więc w końcu firma upadła. Gdyby nie byli takimi żałosnymi złodziajami firma zapewne by działa do teraz, ponieważ bodajże d lata póxniej, rozpoczął się wielki boom budowlany. ( Euro 2012)

-MB (2014-01-06 16:21:31 - IP: ***109.121.154)

Przeczytałem kilka tych "mondrych"komentarzy i doszedłem już dawno do wniosku, że piszą tutaj dwie grupy ludzi. Jedna to ta, która ma dostać profity od przyszłego burmistrza, a druga to ta która już dostała:):). Ludzie opamietajcie się!!!! Co wy chcecie od Burmistrza. Burmistrz wykonuje to co uchwali Rada Gminy. To tutaj potrzebne są zmiany. Jak patrzę, rzadko ale patrzę na retransmisię w TV Ponidzie z "obsesji" to nasuwa się tylko jedno. Ci ludzie są tam tylko po to, aby być i odebrać dietę. Połowa z nich to nie wie o czym jest mowa, nie mówiąc już o sołtysach którzy przekazują głupoty swoim mieszkańcom:)
Wszyscy w swoich programach przedwyborczych mówią, głoszą o pracy społecznej, ale pierwsi stoją w kolejkach po odbiór żołdu.Ciekawe ilu by zostało, jakby nagle trzeba było popracować na tych sesjach społecznie dla ludzi za darmo.Aby wszyscy zakopali topór wojenny i zrobili wspólnie wszyscy coś pożytecznego.Przed zbliżającymi sie wyborami wybierzmy mądrze, ludzi z charakterem , którzy publicznie nie boja się wrażać swoich zasad.Przynajmniej będziemy mieli satysfakcję.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry