swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

34 sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2014-01-06 11:17:48 (czytane: 42427)  Wersja do druku

30 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza, odbyła się XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Na prośbę naszych czytelników retransmitujemy sesję w Ponidzie.TV.

Porządek XXXIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXXIV - projekty uchwał Rady Miejskiej.


Podczas sesji uchwalono budżet na rok 2014 - 16 radnych głosowało za, przeciw było 5 radnych, głosów wstrzymujących nie było.

 

Retransmisja sesji Rady Miejskiej dzisiaj (6 stycznia) o godzinie 14.00 w Telewizji Ponidzie.

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 

Zapraszamy do oglądania!

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (183)
     

-Młode Busko do olo (2014-01-07 21:17:28 - IP: ***205.162.33)

tekst w nawiasie autorstwo sędzia OLO

-Młode Busko do olo (2014-01-07 21:16:37 - IP: ***205.162.33)

"Buski wyborca jest także / tak mu się przynajmniej wydaje/ cwany i chytry co potwierdzasz namawianiem mnie abym ta stajnie Augiasza podjął się samodzielnie oczyścić. Ty i podobni będą się przyglądać?" To co robisz nazywa się bierną krytyką nic nie zrobiłeś, jesteś anoniomowy i krytykujesz tych co coś robią. Czasami nawet uda Ci się trafić w sedno problemu ale jesteś strasznym intelektualnym egoistą skoro posiadając tak wielką wiedzę i recepty na poprawienie życia mieszkańców Buska-Zdroju nic nie robisz. Zrobiłbym jakbym chciał ale nie zrobię bo mi się nie chce. To dopiero obraz aktywności pokolenia olo :) Krytyka jeśli jest konstruktywna jest ok ale Twoja pachnie frustracją. To nie teoria a praktyka czyni mistrza teorią. Spróbuj zorganizować cokolwiek a zobaczysz jaką to jest sztuką wiedzą to ludzie czynów a nie negatywnie nacechowanej paplaniny. Trzeba działać zmieniać otoczenie a nie obrażać się na cały świat. Jak zorganizujesz imprezę rangi ogólnopolskiej w której bierze udział reprezentacja Polski i jeden z najlepszych tancerzy świata to pogadamy:) Barwy Miasta 2008 "Pomoc dla Kasi",Barwy Miasta 2010 "Hip Hop dla Hospicjum" , Warsztaty Break Dance Lajony Kingz, Mikołajkowa Impreza Charytatywna "Dla Łukasza", walka o powstający właśnie Skate-Park, wspieranie przytuliska. My robimy to nie dla pieniędzy tylko z miłości do naszego miasta. Nikt z nas nie wziął za to złotówki. A to jest praca naprawdę garstki ludzi bo młodzież nie garnie się do biurokracji, setek tysięcy bzdurnych przepisów, pozwoleń itd. Więc przestań robić za sędziego jak nic sam nie zrobiłeś :P

-do oko (2014-01-07 21:15:56 - IP: ***6.153.114)

To jest wlasnie podsumowanie rzadow PO-PSL w wojewodztwie swietokrzyskim ale co niektorzy pewnie powiedza ze to wina Kaczynskiego

-oko2 (2014-01-07 19:48:21 - IP: ***186.33.130)

Mentalności mieszkańców Buska łatwo się nie zmieni, jest to mentalność, którą wielu publicystów określa jako mentalność „chłop pańszczyźnianego”, „fornala”, czy jeszcze inaczej, jako mentalność „kolonialną”. To mamy w spadku po PRL. Cierpi na to cały kraj. Aby wzbudzić normalne w demokracjach postawy obywatelskiego zaangażowania, potrzebne są lata pracy u podstaw. Tu musi zagrać wiele czynników, od odpowiedniego wychowania w szkołach po Bóg wie co jeszcze. Mimo wszystko widzę postęp, widzę to w komentarzach, widać, że coraz więcej ludzi interesuje się lokalnymi spawami. Mam nadzieje, że nie jest to związane z rokiem wyborczym i zaostrzoną walką o stołki.

-oko (2014-01-07 19:31:42 - IP: ***186.33.130)

Mniejsze wpływy do budżetu województwa świętokrzyskiego na 2014 r. i słabe wskaźniki ekonomiczne rozwoju regionu to wynik złej polityki rządzącej w samorządzie koalicji PO-PSL – stwierdzili przedstawiciele świętokrzyskiego PiS.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Kielcach szef PiS w regionie poseł Krzysztof Lipiec odniósł się do uchwalonego w ubiegłym tygodniu przez radnych sejmiku wojewódzkiego budżetu na 2014 rok.

- Przyjęty budżet nie napawa wielkimi nadziejami, zaplanowano w nim znacznie mniejsze dochody, widzimy cały czas tendencję spadkową w tym zakresie. Z pewną zgrozą patrzymy na to, co może się wydarzyć w 2014 roku, mając świadomość, że 2013 rok nie wyglądał zbyt korzystnie dla regionu - mówił Lipiec.

Poseł zwrócił uwagę na malejące wpływy z podatków CIT i PIT. - To pozwala wyliczyć, kiedy tak naprawdę nam może tych dochodów zabraknąć. Widzimy gołym okiem, że województwo świętokrzyskie zaczyna się powolutku „zwijać” - powiedział poseł opozycji.

Lipiec powoływał się także na wskaźniki ekonomiczne, pokazujące m.in. najwyższy przyrost bezrobocia w regionie w stosunku do innych województw oraz najmniejszy wzrost wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dodał też, że woj. świętokrzyskie znalazło się w najniższej kategorii, jeśli chodzi o ranking atrakcyjności inwestowania.

Z kolei senator Krzysztof Słoń powiedział, że w województwie świętokrzyskim w 2013 r. upadło o 64 proc. więcej dużych firm, niż w 2012 r. Powołał się także na dane pokazujące, że w co piątej z rodzin jeden z jej członków pracuje poza regionem lub krajem. W jego opinii ciężko będzie też utrzymać się wojewódzkim instytucjom kultury, którym obniżono dotacje o 12,5 proc.

-olo do Młode Busko (2014-01-07 19:12:14 - IP: ***74.251.188)

- namawiasz mnie do kandydowania? Sobie chciałbyś tym faktem zrobić dobrze, czy mnie?Społeczność buska to specyficzna grupa która w części znalazła się w mieście raczej z przypadku. Nie jest związana z miastem i tu nie planuje nic ciekawego. Buski wyborca w większości / nie dotyczy to wszystkich/ jest obojetny co się wokół niego dzieje. Jest strachliwy. Boi się władzy i układów. Jest także bezkrytyczny co potwierdza wybór na posła nikomu w Busku nie znanej osoby, ostatnia ,,bohatera,, łamów prasy bulwarowej. Buski wyborca jest także / tak mu się przynajmniej wydaje/ cwany i chytry co potwierdzasz namawianiem mnie abym ta stajnie Augiasza podjął się samodzielnie oczyścić. Ty i podobni będą się przyglądać?

- młodzieżowa rada miasta to obraz aktywności młodych. Z drugiej strony lenistwa starszych. Radę powołano , bo przyszło zalecenie ale pracować z tymi osobami już się nie chciało. Dlaczego? Bo starsi prezentują poziom niezwykle niski jeśli o sprawy miasta idzie. O czym mieli z młodymi rozmawiać. O promocji miasta? Sami nie mają w tej sprawie pojęcia. Zorganizowanie jakiejś imprezy / mój dobry Boże, co to była za impreza/ to jedyne co ta rada potrafiła
I nie dziwota bo nikt nie przygotowuje młodych do społecznej aktywności. Szkoły dokładnie ten temat olewają. Za to jasełka w szkołach wychodzą znakomicie wraz z sesją zdjęciową dyrekcji. Więc młodzi widzą ten fałsz i dwulicowość

-młodość to żaden certyfikat uprawniający do zajmowania się sprawami miasta, miejskiej społeczności. Takim certyfikatem powinno być wykształcenie, wiedza, doświadczenie w sprawach społecznych, umiejętność przekonywania do swoich racji.Tu niestety buscy młodzi z powodów , które tylko zasygnalizowałem, są kiepskim materiałem

-

-.. (2014-01-07 19:10:38 - IP: ***31.171.4)

Podsumowując wypowiedzi jedno jest pewne Sikore trzeba odsunąć od władzy.

-Młode Busko (2014-01-07 18:26:07 - IP: ***205.162.33)

Dla zainteresowanych Młode Busko ma aktualny Fan Page na Facebooku gdzie możecie państwo się zapoznać z działalnością naszego stowarzyszenia. Pozdrawiam

-Młode Busko do olo (2014-01-07 18:23:13 - IP: ***205.162.33)

Ciekawe rzeczy piszesz:P Myślisz że jesteś alfą i omegą? Wiadomo Ty wiesz wszystko:) Wystartuj na burmistrza. Na razie to nawet ujawnić swojej tożsamości nie potrafisz. Przedstaw się pokaż co zrobiłeś dla miasta oprócz krytykowania. Młodzieżowa Rada Miasta nie miała kompetencji do żadnych konkretnych działań, miała minimalny budżet na działalność biurową i była maskotką władz obrazującą współpracę. Mimo to zorganizowała największą imprezę dla młodzieży Barwy Miasta 2008, niestety później stało się z nią to samo co z całą buską młodzieżą. Część wyjechała na studia, część zniechęciła biurokracja i trudność zrobienia czegokolwiek to nawale przepisów. A co do sądzenia że młodzi mają gorące głowy to jest ignorancja pycha i sądzenie wszystkich jedną miarą.

- (2014-01-07 17:35:35 - IP: ***6.153.114)

PSL trzeba odsunac od wladzy zarowno w powiecie jak i w wojewodztwie bo to co oni wyrabiaja wola o pomste

-To że ... (2014-01-07 17:06:16 - IP: ***9.29.57)

...Lasak nie jest z Buska to pikuś ale on jest z PSL-u !!!! Weźmy to pod uwagę

-xyz (2014-01-07 16:50:14 - IP: ***6.134.69)

Pamietajcie że Lasak nie pochodzi z Buska tylko z okolic Solca jak dobrze pamietam czyli nawet nie z powiatu.Zatem cz osobie która nie posiada tutaj rodzinnych korzeni będzie zalerzało na wizerunku miasta lub czego kolwiek.Wątpie poprostu gość naszym kosztem robi kariere polityczną.Najgorsze jest to że na to pozwalamy a potem marudzimy psioczymy że jest żle.

-do olo (2014-01-07 15:50:16 - IP: ***.127.254.98)

masz rację, młoda krew jest potrzebna ale nie gorąca głowa.Na pewno nie potrzeba nam ludzi pokroju"młodego"Lasaka.Jak został zastępcą Wąsowicza już od razu dalej sr...ał jak widział.żadnej kompetencji kolesiostwo,układy,takich 'młodych" ludzi busku nie potrzeba.To samo tyczy się obecnego zastępcy burmistrza Mierzwy.Brak zdania,idzie tam gdzie mniej wieje bo boi się żeby go nie wywiało.Tych i takich młodych mi nie potrzeba.

-Paweł (2014-01-07 15:24:58 - IP: ***.156.124.21)

Nie wiem kto się za to weźmie. Urzędy pracy powinny być zlikwidowane a w ich miejsce powinny powstać agencje pracy, ktore rozliczana byłyby z wyników swojej pracy

-olo (2014-01-07 14:39:25 - IP: ***74.251.188)

Jakoś mnie nie przekonuje pogląd aby głosować na młodych, bo ci są jeszcze nie skalani. A co mają w głowach ci młodzi jeśli idzie o sprawy miasta? Z publikowanych tu wypowiedzi ich przedstawicieli wynika, że niewiele.Młodzi radni czymś zabłyszczeli? Młodzieżowa rada miejska coś pokazała?
Proponuję stworzyć , choćby na tym portalu stałe forum debaty o sprawach miasta i jego mieszkańców. Może to przyczyni się do odróżnienia ziarna od plew?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry